Ostatnie newsy
Aparat o nazwie VOQ, dostępny w sieci Sierra Wireless to pierwszy telefon z systemem MS Smartphone, który poza zwykłą klawiaturą posiada wbudowany zestaw klawiszy w układzie QWERTY. Ukryty jest on wewnątrz obudowy, której dolna część otwiera się jak książka. Jak podaje portal MSMobiles.com jeden z pierwszych testów tego aparatu, przeprowadzony przez amerykańskie pismo Mobile PC nie wróży temu urządzeniu zbyt świetlanej przyszłości. Mimo że na pierwszy rzut oka jego wygląd jest raczej atrakcyjny (niestety sporych rozmiarów) to nie posiada on np. wbudowanego modułu BT.
Tagi:
Toshiba prezentuje swój pierwszy telewizor z ekranem LCD posiadający zarówno nagrywarkę DVD jak i wbudowany twardy dysk o pojemności 160 GB. Model nazywa się Toshiba RD-17V1 i posiada 17-calowy wyświetlacz. Dostępny będzie do nabycia już w przyszłym miesiącu.
Tagi:
Jeżeli komuś szkoda wydawać pieniądze na oryginalne szachy to może je zrobić sam domowym sposobem. W ciekawy sposób można wykorzystać do tego celu 50 ohmowe oporniki BNC, SMA. Niezbędne będą też terminatorki z różnymi złączami BNC, SMA, N, APC7, F, UHF lub inne adaptery i można rozpocząć partie szachów.
Tagi:
- gry,
Naukowcy z Francji, Belgii oraz Szwajcarii stworzyli InsBota - małego robota, który potrafi przeniknąć do kolonii karaluchów i wywabić je z ukrycia. Poprzez imitowanie ruchów i zapachów typowych dla karaluchów robot InsBot zbiera sporą grupę tych robaków i zapewnia im poczucie bezpieczeństwa. Kolejnym projektem, nad którym pracują naukowcy jest robot, który utrzyma grupę owiec w stadzie.
Małe miasteczko Pleasanton miało poważny problem z piratami drogowymi. Kierowcy nagminnie nie stosowali się do ograniczeń prędkości. Wszystko zmieniło się od czasu, gdy zamontowano na sygnalizacji świetlnej radar mierzący prędkość samochodu. Gdy radar wykryje przekroczenie dopuszczalnej prędkości, na 10 sekund włącza się czerwone światło. Efektem zastosowania tej technologii jest zmniejszenie prędkości pojazdów i znaczne ograniczenie liczby wypadków.
Pentagon i Boeing pracują nad antypociskowym laserem wykorzystywanym w lotnictwie. Zostanie on zamontowany na Boeingu 747 i jego zadanie będzie polegało na zestrzeliwaniu pocisków z bardzo dalekiej odległości sięgającej setek mil. Głównym założeniem przy pracach nad laserem była możliwość unieszkodliwienia lecących pocisków chemicznych i nuklearnych zanim zdążą one uzbroić głowice. Prototypowy laser jest złożony 6 identycznych modułów wielkości półciężarówki tworzących wspólny promień (zaraz - czy to nie tak wyglądał mega-laser zainstalowany na gwieździe śmierci? )
Aplikacją która cieszy się niezwykłą popularnością, wśród użytkowników palmów jest Przewodas. Niestety ten przydatny w codziennym życiu program był do tej pory niedostępny dla użytkowników PDA z systemem Pocket PC. Rozwiązaniem tego problemu znalazł Marek Gocłowski :: MarC0, za zgodą którego opisuję procedurę pozwalającą na uruchomienie Przewodasa na pocketach.
Tagi:
Tagi:
- HP,
Na portalu Dave's iPAQ opublikowano recenzję słuchawek stereofonicznych HP, które przeznaczone są m.in. dla nowej linii palmtopów tej firmy, wyposażonych w moduł bluetooth - dźwięk transmitowany jest bowiem za pomocą BT. Autor owego artykułu wydaje się być niemal zachwyconym tym produktem. Słuchawki odpowiadają mu zarówno pod względem komfortu użytkowania, jakości dźwięku oraz prostoty kontroli odtwarzanych utworów - przy pomocy specjalnych klawiszy zamontowanych na prawej słuchawce.
Opisywana niedawno druga część gry Shattered Worlds, czyli Planet Assault, jest już od kilku dni w sprzedaży. Ten niebywale ciekawy symulator gwiezdnego myśliwca może być Wasz, już za 11.99 USD. Wersja trial jest do pobrania (Palm OS, Pocket PC) m.in. z witryny Clickgamer.com.
Tagi:
- gry,
Dla urządzeń przenośnych mało jest aplikacji z rodzaju wygaszaczy ekranu. Głównie dlatego że chyba większość osób wyłącza swojego PDA, gdy nie jest on potrzebny, by nie czerpać niepotrzebnie zgromadzonej w bateriach energii. Nieco inna sytuacja ma miejsce, gdy palmtop spoczywa w podstawce synchronizacyjnej - energia jest wtedy stale dostarczana, wiec jedynym powodem wyłączenia w tej sytuacji swego PDA jest chyba tylko obawa przed zużyciem się lampy podświetlającej ekran. Wiele osób jednak szuka aplikacji, która pozwoliłaby zamienić nudny ekran ładującego się PDA w coś bardziej ciekawego dla oka. Taki produkt który sprawi, że nawet na sekundę nie będzie można oderwać wzroku od ekranu, przygotowała firma Handy Entertainment - znana m.in. dzięki grze Tots 'n' Togs.
Tagi:
Kiedyś użytkownicy platformy PalmOS nawet o tym nie śnili, dzisiaj staje się to rzeczywistością. Mowa o rozpoznawaniu głosu i sterowaniu aplikacjami za pomocą komend wypowiadanych, zamiast wystukiwanych na ekranie palmtopa. W ciągu ostatnich tygodni pojawiły się trzy aplikacje, które to umożliwiają. Trzy z nich zostały przygotowane dla Treo 600/650, jedna zaś dla wszystkich palmtopów pracujących pod kontrolą systemu w wersji 5.
Jeśli nie podoba się Wam z wyglądu Tungsten T5, ale chcielibyście móc korzystać z nowej wersji systemu, to dla wszystkich posiadaczy modelu T3 mamy nie lada gratkę. Otóż w Internecie pojawił się nieoficnajlny upgrade, który pozwoli Wam dodać liczbę 2 do numerku Waszego palmtopa ;) Dzieki niemu będziecie mogli zamienić Tungstena T3 w T5 całkowiecie za darmo. Paczka, którą niestety będziecie musieli odszukać sami, zawiera wszystkie bilbioteki oraz programy znajdujące się w ROM-ie piątki. Nie musicie ich instalować wszystkich, ale aby całość pracowała poprawnie należy wykonać hard reset. Przed rozpoczęciem procesu instalacji zapoznajdzie się w pliku ReadMe.txt znajdującym się w czwartej części archiwum. Pamiętajcie także, że wykonujecie to na własną odpowiedzialność i najprawdopodobniej jeśli coś pójdzie nie tak mogą Wam w serwisie nie uznać gwarancji.Cynk nadesłał Mikolaj Sadowniczy :: e-tec dailey - dziękujemy !
Tagi:
Pamiętacie jeszcze opisywany niedawno plecak, wyposażony w panele słoneczne oraz wbudowaną baterię? Otóż redaktor witryny Gizmodo zdołał wejść w posiadanie jednego z pięciu istniejących prototypów tego produktu firmy Voltaic Systems. Efektem kilku tygodni wnikliwych testów jest artykuł, który pojawił się na łamach owego portalu. Autor wydaje się być raczej zadowolony z oferowanych przez Solar Backpack możliwości, ale przekonajcie się o tym sami, odwiedzając tą witrynę.
Tagi:

Najnowsza linia palmtopów HP, czyli hx2000 została oficjalnie zaprezentowana na firmowej witrynie internetowej. Dokładnie są to modele 
