Ostatnie newsy
Samsung Pay wyróżnia się na tel konkurencji obsługą technologii MST (Magnetic Secure Transmission), która pozwala na płacenie telefonem także w terminalach obsługujących jedynie karty z paskami magnetycznymi. Przydaje się więc w takich krajach jak USA, gdzie sieć nowoczesnych terminali na razie jest dosyć skromna w porównaniu chociażby do Polski.
Google nie ma wielkiego pola manewru jeśli chodzi o integrowanie Androida z systemem operacyjnym na komputerze - ma tylko Chrome OS, który raczej prędko nie dogoni pod względem popularności Windowsa czy macOS. Mimo to firma inwestuje w coraz szerszą integracją. Niedawno pisaliśmy o pojawieniu się wsparcia dla funkcji Instant Tethering na Chromebookach, teraz czas na kolejną.
Jak donosi serwis Cashless.pl, przedstawiciele ING zapowiedzieli niedawno dodanie do aplikacji Moje ING opcji przesyłania zdjęć paragonów i ich opisywania. Po tej operacji będą one dostępne także w nowym systemie transakcyjnym banku.
Do tej pory Microsoft integrował Windowsa z innymi platformami (iOS i Android) przez aplikację Cortany, co niestety ograniczało dostępność takich opcji jak chociażby synchronizacja powiadomień, ponieważ Cortana jest dostępna jedynie w niewielkiej ilości wybranych krajów. To się jednak powoli zaczyna zmieniać.
Pod koniec zeszłego roku Google udostępniło dla Androida aplikację Zaufane kontakty, która pozwala na przesłanie znajomym naszej lokalizacji gdy nas o to poproszą lub ustawienie udostępniania na określony czas. Program wyświetla również informację, kiedy byliśmy ostatnio aktywni.
Niedawno informowaliśmy o aferze z wyświetlaniem ordynarnych banerów reklamowych nad paskiem sugestii systemowej klawiatury ekranowej instalowanej na ostatnich telefonach HTC. Firma ostatecznie stwierdziła, że to błąd i obiecała udostępnić aktualizację usuwającą reklamy. Teraz natomiast swoich klientów spamuje OnePlus.
Orange z jakiegoś powodu nie lubi nowej aplikacji mBanku i zamiast udostępnić jej przebrandowaną wersję, ciągle dodaje nowości do starego wydania. Tak było w wypadku integracji z Android Pay, a od kilku dni również z powiadomieniami w czasie rzeczywistym.
Nie tylko Apple udostępniło ostatnio kolejną betę swojego mobilnego systemu operacyjnego. Zrobiło to także Google - w tym wypadku mowa o ostatniej kompilacji testowej, kolejna wersja będzie już wydaniem stabilnym i prawdopodobnie pojawi się w drugiej połowie sierpnia.
W mijającym tygodniu Apple udostępniło kolejną betę iOS 11 dla deweloperów, a dzień później również publicznych testerów. Standardowo naprawiono wykryte błędy i poprawiono wydajność, jest jednak kilka zmian, o których warto wspomnieć.
Jak donosi serwis Android Police, kilka dni temu koreański producent wysłał do prasy zaproszenia na sierpniową konferencję Unpacked. Bazując na obrazku załączonym do przesyłki, nietrudno się domyślić, że czeka nas premiera kolejnego urządzenia z serii Galaxy Note.
W zeszłym roku Google udostępniło aplikację Motion Stills dla iOS, która pozwalała na nagrywanie krótkich filmów i publikowanie ich jako GIFów. To, co odróżniało ją od innych programów tego typu, to algorytmy stabilizujące obraz na nagraniu. Kilka dni temu, użytkownicy Androida w końcu doczekali się wydania dla ich systemu.
Posiadacze urządzeń z iOS na pokładzie otrzymali właśnie nową wersję mobilnego Firefoksa. Wprowadza ona między innymi nieco zmienioną stronę nowej karty (zawiera ostatnio odwiedzane strony i polecane strony na bazie historii) oraz nowy tryb nocny.
Nieco ponad miesiąc po udostępnieniu pierwszej stabilnej wersji Firefox Focus dla Androida (aplikacji mającej zapewnić nam prywatność w większym stopniu niż tradycyjne przeglądarki), Mozilla wypuściła dużą aktualizację programu uzupełniającą kilka podstawowych braków, jak choćby dodanie możliwości pobierania plików.
Około półtora roku po udostępnieniu wersji oznaczonej numerkiem 2.0, Adobe zdecydowało się wypuścić kolejną dużą aktualizację swojego programu dla fanów poprawiania zdjęć na telefonie, czyli Lightrooma. Tym razem zmienił się interfejs, który zamiast upodabniać się do wersji komputerowej, ma teraz bardziej pasować do wyglądu Androida.
Komunikatorów mamy dostatek. Facebook oferuje dwa (Messenger i WhatsApp), podobnie jak Google (nierozwijane już Hangouty i ich następca Allo). Ponadto jest iMessage ograniczone do iUrządzeń, Telegram, Viber, Skype, Signal czy Allo. Teraz na ten zatłoczony rynek chce podobno wejść Amazon.
W maju pisaliśmy o dodaniu przez twórców aplikacji Revolut obsługi rachunków w polskich złotych i frankach szwajcarskich. Nadal jednak były to wewnętrzne rachunki aplikacji i ciężko było korzystać z nich poza nią przez brak osobistych numerów kont. To jednak powoli się zmienia - twórcy dodali właśnie osobiste rachunki w Euro.
Pamiętacie Remix OS? Była to dystrybucja Androida zmodyfikowana przez firmę Jide pod kątem wygodnego korzystania z niej na tradycyjnych komputerach z myszką i klawiaturą zamiast ekranu dotykowego. Niestety, jej rozwój właśnie został zakończony, podobnie jak innych produktów skierowanych do klienta indywidualnego.
Posiadaczy starszych tabletów i hybryd z procesorami Intel Atom oraz okienkami na pokładzie czeka niemiła niespodzianka - okazuje się, że nie mogą oni zainstalować najnowszej aktualizacji Windows 10 o nazwie "Creators Update". Dotyczy to wszystkich urządzeń z procesorami z serii o kodowej nazwie "Clover Trail".
Tak, dobrze przeczytaliście - klawiatura ekranowa wyświetlająca ordynarny baner reklamowy. Taka przykra niespodzianka spotyka posiadaczy nowszych smartfonów od HTC od kilku dni. Jaka jest przyczyna tego stanu rzeczy? Prawdopodobnie zbyt duża pokusa zysku dla firmy, która klawiaturę tworzy.
Gigant z Redmond ogłosił w mijającym tygodniu wprowadzenie lub plany dodania kilku ciekawych nowości do mobilnej odmiany Outlooka dla urządzeń z iOS i Androidem. Przede wszystkim pojawić się ma funkcja szybkiej odpowiedzi (czyli na liście wiadomości wchodzących w skład konwersacji od razu jest pole tekstowe na odpowiedź niczym w komunikatorze).