Pod koniec maja pisaliśmy o pojawieniu się w pakiecie klawiatury Gboard wzmianki oraz kod odpowiedzialny za dzielony układ klawiatury przeznaczony dla tabletów oraz składanych urządzeń takich jak Foldy od Samsunga.
Tagi:
W kwietniu tego roku Google udostępniło aplikację Switch to Android dla iOS, która prowadziła użytkowników przez proces migracji podstawowych danych (jak kontakty, kalendarz czy zdjęcia) na nowy telefon.
Tagi:
Od kilku lat wiadomo, że Google chce się pożegnać z klasycznymi Hangoutami. Mimo to, firma wciąż nie była w stanie ustalić konkretnej daty wyłączenia starego komunikatora. Zmieniło się to dopiero w mijającym tygodniu.
Koreańska firma cały czas rozwija swoją własną przeglądarkę internetową mimo rezygnowania z części programów duplikujących inne oferowane już przez Google. W mijającym tygodniu aplikacja ta zyskała ciekawą (przynajmniej dla tych, co nie maja Pixeli) opcję.
Niemal od samego początku Spotify w swojej aplikacji dla komputerów miało sekcję z podglądem czego ostatnio słuchali nasi znajomi w usłudze. Ten element jednak nigdy nie trafił do aplikacji mobilnej, która skupiała się na samym słuchaniu muzyki, a później także podcastów.
Od kilku tygodni twórcy komunikatora Telegram dozowali informacje dotyczące swojej nadchodzącej płatnej subskrypcji. W mijającym tygodniu jednak w końcu ją udostępniono i tym samym także podano w końcu wszystkie szczegóły.
Nie tylko Google postanowiło wrócić do koncepcji jednej aplikacji portfela zbierającej w sobie różne rzeczy związane z finansami czy bezpieczeństwem. Także Samsung ogłosił właśnie, że zacznie łączyć ze sobą aplikacje Pay oraz Pass w jedną o nazwie Wallet.
Firma z Mountain View zapowiedziała właśnie udostępnienie nowego widżetu użytkownikom swoich map na urządzeniach z Androidem. Ma on dawać szybki dostęp do informacji o korkach w naszej bezpośredniej okolicy.
Tagi:
W tym tygodniu twórca Telegrama w końcu oficjalnie zapowiedział jego płatną subskrypcję, o której niedawno usłyszeliśmy ze względu na rozpoczęcie jej zamkniętych testów.
Wdrożenie unijnej dyrektywy PSD2 miało w końcu dawać szansę na uniezależnienie się od bankowych systemów analizy wydatków poprzez danie dostępu do historii transakcji w ujednolicony sposób niezależnym programistom bez konieczności posiadania “błogosławieństwa” każdego banku z osobna czy uciekania się do ręcznych eksportów.
Tagi: