


Na Biennale Whitney 2002, wystawie amerykańskiej sztuki współczesnej, można obejrzeć dzieło Jamesa Buckhouse'a "Tap". Więcej niż obejrzeć - można je przebeamować do swojego Palma i rozwinąć je o własne elementy.
Michael Mace, dyrektor Palma ds. konkurencji, będzie zeznawał w procesie 9 stanów przeciw Microsoftowi, jaki toczy się mimo zawarcia ugody giganta z Redmond z amerykańskim Departamentem Sprawiedliwości. Połowa z 18 zaangażowanych w spór stanów USA podpisała ją, druga połowa uznała, że podjęte środki nie będą wystarczające do zahamowania monopolistycznych praktyk firmy i żąda ostrzejszych sankcji wobec Microsoftu.

W artykule Dana McDonougha magazyn WirelessNewsFactor rozważa, do czego doprowadzi coraz ostrzejsza konkurencja między Palm OS a Pocket PC, zwięźle konfrontując strategie i prezentując atuty i słabości obu producentów. Tytuł - Czy Palm to kolejny Netscape? - może sugerować, że autor ciemno widzi przyszłość Palma, trzeba jednak przyznać, że obok ewidentnych błędów firmy, jak stale ostatnio jej zarzucany brak innowacyjności, dostrzega również to, co dotychczasowy lider robi skutecznie, np. budowanie lojalności klientów młodego pokolenia. Wiadomo jednak, że bitwa o dominację w świecie PDA rozegra się na rynku przedsiębiorstw, a tu z kolei Microsoft dysponuje niezaprzeczalnymi atutami, jak chociażby sama marka Windows.Is Palm the Next Netscape?


GSM, SMS, Instant Messaging, to obecnie najpopularniejsze metody komunikacji na odległość. Microsoft już od dawna zapowiadał stworzenie platformy systemowej dla telefonów, która łączyłaby te wszystkie usługi w jednym małym urządzeniu, które mogłoby też pełnić rolę cyfrowego asystenta i bramki do internetu. Na Stingera, bo tak brzmiała nazwa kodowa systemu, czekaliśmy długo i w końcu 19. lutego 2002 odbyła się premiera Smartphone 2002 Czy to naturalna ewolucja, czy może rewolucja, oceńcie Czytelnicy sami, czytając poniższy artykuł.
Tagi: