Kilka dni temu publikowaliśmy wstępny opis możliwości oraz zrzuty ekranu z nowego systemu Windows Mobile 2003 SE for Pocket PC. Przyszła kolej także na prezentację drugiej edycji mobilnych okienek przeznaczonych inteligentnym telefonom. Z największych innowacji Windows Mobile 2003 Second Edition for Smartphone należy wymienić - podobnie jak w przypadku urządzeń klasy Pocket PC, wsparcie dla ekranów o wysokiej rozdzielczości. Oczywiście nie 640x480, ale raczej dobrzej nam znanych 320x240 pikseli. Microsoft udostępnił także nowe obrazy systemów dla potrzeb emulatora dołączanego do swych narzędzi programistycznych.
Firma Microsoft, Verizon oraz Samsung Technology podpisały umowę na mocy której ostatnia z wymienionych korporacji dostarczy palmtopo-telefony dla amerykańskiej policji. Będą to urządzenia Samsung SGH-i700, pracujące pod kontrolą systemu Windows Mobile 2003 for Pocket PC Phone Edition. W pamięci PDA zainstalowane zostanie odpowiednie oprogramowanie opracowane przez programistów z grupy Info-Cop, które pozwoli oficerom na szybki i łatwy dostęp do policyjnych baz danych. Dla przypomnienia poniżej prezentujemy parametry tego urządzenia:
Tagi:

Niewiele osób o tym wie, ale Tungsten|T3 posiada jeszcze jeden błąd, który może dać się we znaki osobom korzystającym z kabla podłączanego do portu szeregowego. Otóż błąd ten powoduje brak możliwości wyłączenia sterowania przepływem, a co za tym idzie błędne współpracowanie ze wszelkiej maści urządzeniami podłączanymi przez RS232. Jeśli więc kupiliście sobie GPS-a i po połączeniu go kablem z palmtopem urządzenia nie wymieniają danych, to nie musicie już wyrywać sobie włosów z głowy, gdyż znaleźliśmy rozwiązanie tego problemu.
Tagi:

Tagi:

Firma SurveyLab przygotowała specjalną edycję palmtopa HP iPAQ 5550, która kosztuje kilka tysięcy dolarów. PDA ten o nazwie Ike, poza specjalną wszystko-odporną obudową posiada:
Od kilku dni nowe okienka Microsoftu stały się faktem. Windows Mobile 2003 Second Edition będzie oferowany przez producentów sprzętu zarówno w nowych modelach PDA, jak i w formie upgrade'u dla niektórych starych serii palmtopów. Informowaliśmy już wcześniej że Toshiba oficjalnie ogłosiła, iż palmtopy serii e800 i e400 otrzymają nowy obraz pamięci ROM za darmo - odpowiednio w maju i w czerwcu. Wciąż niepotwierdzone informacje wyciekły też z siedziby HP.


Tagi: