Do czego używacie swoich palmtopów?

  • 84 Odpowiedzi
  • 16968 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Do czego używacie swoich palmtopów?
« dnia: Kwiecień 10, 2003, 22:32:57 »
Witam ja używam swojego palmtopa w szkole pisze na wykładach i ogladam filmy korzystam z przegladarki internetowej , mapa polski , mp3 i wielle inych
pozdrawiam

Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 10, 2003, 23:07:15 »
nie ogladzasz filmów na palmtopie

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 10, 2003, 23:23:21 »
karolek01:: Ty pytasz, czy stwierdzasz fakt???
Używaj proszę odpowiednich znaków, bo inaczej Twoje wypowiedzi są bardzo tajemnicze i conajmniej dwuznaczne ;)

Ja zdecydowanie nie oglądam filmów na palmtopie, a od dłuższego czasu to w ogóle nie ogądam filmów... no może za wyjątkiem serii filmów Barei wydanej na DVD. No ale do tego używam - tego, no jak mu tam - telewizora... :)
Pozdrawiam,
biblo

Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 10, 2003, 23:30:09 »
hehe chodziło mi oto ze myslałem ze nie jestes przekonany do filmów na palmtopa z twojej wypowiedzi  "ale i tak jakoś nie jestem przekonany "

*

Offline Lass

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 11, 2003, 01:40:25 »
Dla mnie mój palmtop służy zazwyczaj jako dość obszerny notesik, kalendarz i spis kontaktów, słucham czasem muzyki przez sieć bezprzewodową :).

Mam parę gierek:
Arkaball
Chopper Alley Classic Collection
Crazy Bubbles
Doom
Games Classic
GTS Racine
Michael Schumacher Racine
SimCity 2000
Snails
TokiTori
Worms World Party
Trochę kasy poszło ale warto było, wkońcu mam całkiem niezłą konsolę do grania :)

Inne programy to:
Battery Pack
File Explorer 2003
MultiIE-v3.0
Nyditot Virtual Display
Pocket Music
PocketLAN
Ogólnie może nie wykorzystuję pełnej mobilności pocketa ale dla mnie to bardzo ważny dodatek do codziennego życia :)

Pozdrawiam

Fujitsu Siemens Pocket LOOX600>>>HP iPAQ H4150

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 11, 2003, 02:25:00 »
Kalendarz, notatki (rysunki + tekst), różnego typu dokumentacje, pliki html (rozkłady jazdy komunikacji miejskiej, PKP na wybranych trasach, adresy dobrych fotolabów :) ), tasks, poza tym korzystam ze słownika polsko-angielskiego, czasami używam pocketa jako większego ekranu podglądu zdjęć z aparatu ;)
Ponadto używam do odmierzania czasu (kilkuczasowy timer), czasami zagram w coś ciekawego (stary, dobry Slurp :) ), bardzo przydaje mi się też możliwość trzymania najnowszych maili ze sobą, AvantGo na bieżąco synchronizuję i przeglądam, lubię też pogrzebać w systemie, by uzyskać dodatkowe możliwości (PHM Regedit oczywiście :) ). Iiii ... to na razie tyle. Jak mi się jeszcze coś przypomni, to dam znać. :)

Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 11, 2003, 09:26:59 »
Ja głównie wykożystuje PDA w DOS-ie(PocketDOS), może to śmieszne ale mam sporo programów pisanych przeze mnie w pascalu pomocnych w mojej pracy i dzieki temu że mam dosa w ipaq moge pracować w domu. No i oczywiście kożystam też z odtwarzacza mp3 oraz filmowego do divx-ów, troche gierek typu diamondmine, i oczywiście do notatek. Zawsze jak wyjeżdzam to cała podróż z ciekawszymi knajpami jest opisana w ipaq :)

Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 11, 2003, 10:19:12 »
iPAQ 3970 + T68i
służy jako kalendarz, notatnik, odtwarzacz mp3, przeglądarka newsów z AvantGo.
W podróży korzystam oczywiście z jabbera (GG+ICQ), przeglądam dokumenty, których nie zdąrzyłem przejrzeć w domu, e-mail, divxy oglądam sporadycznie, ogranicza się to do jednej kompilacji skeczy Monty Pythona, trwa kilka minut, na mnie działa jako rewelacyjny poprawiacz nastroju.
Jeśli chodzi o gry to mam tylko The Mark - jako snajper wykańczasz terrorystów i inne jednostki siejące tzw. społeczny ferment.
dochodzą jeszcze takie programy jak WIS Bar, Battery Pack, Adobe Acrobat, GPRS Monitor - rewelacja, Virtual Display, RedFish.

*

Offline bastiann

  • ****
  • 919
  • Sprzęt: ERA G2
Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 11, 2003, 11:14:04 »
Loox + T39m
PIM, Notaki
e-mail, IE
AvantGo
MP3 :)
czasem jest małym bo małym ale przenośnym dyskiem
Przeglądarka do zdjęć z aparatu cyfrowego
kilka prostych gier
....
więcej grzechów nie pamiętam


Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 11, 2003, 17:01:33 »
film 700 MB skompresowny do obrazu panoramicznego 120-150 MB
to jest ten ból najpierw mialem CF 128 a film zajmował  133MB i lipa dlatego najlepiej kupić CF 258 bi i fim sie zmiesci i MP3
pozdrawiam

*

Offline Lass

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 11, 2003, 18:12:20 »
No ale jak przenieść do pocketa 150MB w szybkim tempie bo przez USB trwa to wieki?

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 11, 2003, 18:39:11 »
Lass napisał:

No ale jak przenieść do pocketa 150MB w szybkim tempie bo przez USB trwa to wieki?



Mozesz:
- kupic czytnik kart CF do PC na USB (dziala z pelna predkoscia USB, a nie to co kabelek do palmtopa)
- kupic czytnik kart CF do PC na USB 2.0 :) albo FireWire
- kupic przejsciowke PCMCIA do CF jak sie ma notebooka

*

Offline Lass

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 11, 2003, 19:33:16 »
O właśnie to może rozwiązać mój problem z przerzucaniem dużych plików dzięki Jakub za odpowiedz:)

Pozdrawiam

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 20, 2003, 16:16:33 »
Teraz (podczas urlopu) zacząłem używać w znacznym stopniu mojego LOOX-a do sprawdzania poczty i zaglądania tutaj - na forum - chyba popadłem w jakiś nałóg ;)
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline jay19

  • 25
Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 30, 2003, 19:23:20 »
Nie wydaje wam sie ze ta debata jest dosc "glupia" (nie obrazajc nikogo).Odpowiedzcie mi na jedno pytanie do czego uzywacie sowich stacjonarnych komputerow dokladnie do tego samego chodz rozne rzeczy odbywaj sie w inny sposob i nie sposob zeby pocetk funkcjonowalme bez stacjonarnego to zauwazcie ze uzywacie pocketa do dokladnie tych samych rzeczy co stacjonarny komputer i nawet powiedzilabym wiecej

Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 30, 2003, 20:45:49 »
Ja tam myśle ze "lóźne" tematy też są dobre...i są miłą odmianą od postów; "nie działa to..." , "jak zrobic tamto.." itd:)

Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 30, 2003, 22:12:57 »
Dlatego drogi kolego ze pocket jest wlasnie do tego by urzywac go jak komputer stacjonarny w miejscach gdzie nie mozna miec tegoz komputer staconarnego. Po drugiego glupie jest wlasnie nie wykorzystywac mozliwosic pocket pc skoro takowe ma. Nie jest to obowiazkowe ani niektorym potrzebne, ale to nie znaczy by zaraz sie ograniczac.  

Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 30, 2003, 22:13:49 »
Zanim kupiłem mojego pierwszego pocketa trzy miesiące temu sądziłem podobnie jak kolega jay 19. PPC było dla mnie jedynie karłowatym pecetem z małym ekranem i niewygodnym sposobem wprowadzania danych. Teraz wiem, że był to błąd w rozumowaniu.
Dzięki swoim małym wymiarom i bardzo dobremu oprogramowaniu mój Axim stał się dla mnie niezbędnym pomocnikiem w wykonywaniu czynności zawodowych, podróży i rozrywce.
Owszem bez dużego PC straciłby wiele, podobnie jak bez telefonu z GPRS. Dopiero te trzy urządzenia wzajemnie sie uzupełniając dają ogromne możliwości.
Axima wzbogaciłem o kartę BT. Być może kupię jeszcze GPS.
Co do programów, to z użytków zainstalowałem:
1. TextMaker - świetny program, byby rewelacją gdyby nie brak słownika polskiego.
2. PenReader
3. mPhone
4. Informant
5. Navigo
6. Gadu-Gadu i ICQ
7. Resco Picture Viewer - bardzo przydatny dla fotografujących cyfrakami.
8. Total Commander
Do rozrywki:
1. PocketMusic (Axim bardzo dobrze odtwarza muzykę)
2. Kulki
3. Kości
4. Szachy
5. RedFish
Z nakładek uzywam Battery Bar
I na koniec moje szczęście byłoby prawie pełne gdyby nie idiotycznie działający InBox. Aby odebrać pocztę muszę wyjść z internetu, a potem znowu się połączyć. Tracę w ten sposób sporo pieniędzy w ciągu miesiąca. Microsoft jest jednak niezawodny w wymyślaniu idiotyzmów.

*

Offline jadwigpi

  • 24
  • Płeć: Kobieta
  • Kawa na ławę, jak własnej babci......proszę !
  • Sprzęt: i900 Omnia ->Toshiba JourneTouch
Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 30, 2003, 22:19:21 »
Nie wyobrażacie sobie co to znaczy leżeć miesiąc w szpitalu i słuchać narzekań innych chorych.A tak to słuchawki w uszy i mp3 ,czy cała biblioteka książek,gierek itp.Laptopa by ukradli ,a PDA schować mozna i pod poduchę,lub iść z min do ubikacji.
Jaga

*

Czyżewski

Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 30, 2003, 22:30:48 »
Dla mnie mój iPAQ to głównie kalendarz i zeszyt do polskiego - po opanowaniu wirtualnej klawiaturki szybko tworzę czytelne notatki. Tylko ten ciągły stukot styllusa o ekran irytuje innych. :))

Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 01, 2003, 14:30:27 »
Po zakupie dysku PCMCIA 5 GB traktuję go jako odtwarzacz mp3 i bank pamięci dla aparatu cyfrowego.
Poza tym Internet, poczta, wap z rozkładem jazdy itp.
Pozdrawiam, Kagieel

*

Offline jay19

  • 25
Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 01, 2003, 18:28:28 »
ale ja nie mowie ze nie sluzy do niczego i wogle tylko mowie bo mnie ludzie w szkole itp pytaj po co ci to do czego to sluzy mysle ze to jest glupota do czego sluzy komputer jka bys malpe pytla po co jej banan

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 01, 2003, 19:00:52 »
A ja powiem przewrotnie, uzywam pocketa wtedy gdy chce ... odpoczac od komputera. Co to u mnie oznacza ?
A to ze notatki, emaile, listy dyskusyjne, rozmaite wiadomosci synchronizowane z Avantgo przegladam w wolnej chwili , w domu, na wyjezdzie, nie muszac wlaczac znow Pc-ta , po calym dniu pracy przy komputerze , przy biurku. To wlasnie pda wlaczasz i masz od razu gotowy do pracy, bez wzgledu czy siedzisz w fotelu, lozku, w ogrodzie czy w hotelu, na urlopie itp.
Komputer natomiast dlugo startuje, szumi i ... meczy.
PDA to moj szeroko pojety komunikator i od kiedy jest rowniez bezprzewodowy jest rozwiazaniem w pelni mobilnym.

Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 02, 2003, 08:52:16 »
No więc...

Najczęściej:
- oczywiście PIM
- notatnik na setkę drobiazgów, również notatki głosowe
- pocket excell
- e-book reader (dużo, dużo, duuuużo...)
- jawbreaker
- poczta i www (ale raczej wap)

A ponadto:
- słownik, konwerter jednostek, sms-y, mp3, przeglądanie zdjęć, plany miast w postaci .jpg...

Bardzo bym chciał poużywać GG, ale PocketGadu stanowczo odmawia działania na moim hp1945 :( Chyba musze poczekać na wersję dla WM2003..
Zanim się przesiadłem na PPC używałem IBMa c505 - oczywiście, nie mogłem robić wielu z ww. rzeczy, ale za to mogłem notować ze słuchu... W LetterRecognizer IMHO są kiepsko przemyślane kształty liter, bardzo często ten sam (ok, prawie ten sam..) ruch jest rozpoznawany jako inna litera, a BlockRecognizer to niby Graffiti, ale zdecydowanie częściej się myli. Fajny jest Transcriber, ale uparcie usiłuje rozpoznać wpisane wyrazy jako angielskie, uniemożliwiając jakiekolwiek rozsądne użytkowanie :(

*

Offline Ditron

  • **
  • 143
Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 08, 2006, 11:51:42 »
od dluzszego czasu nie uzywam pocket'a na codzien (chyba, ze jest sesja egz.), staram sie tez nie tracic czasu na gierki na nim!
Jednak niezastapiony okazal sie na 10-miesiecznym wypadzie za granica:

1 Notatnik i szyfrowane hasla, adresy, nr-y kont
2 TomTom (bezGPS) wiele razy bardzo bardzo pomocny
3 MobiMate WorldMate - spis rzeczy, waluty i jednostki
4 Excel do przeliczania zarobkow / wydatkow
5 Slownik Ang-Pl PocketDict (baza Falcona)
6 ebooks
7 z 1,2 gierki
8 do magazynowania i ogladania fotek, zrzuconych z telefonu (640x480)
9 jako ksiazka kucharska
10 mp3

zamaykam sie wiec w Top10 i pozdrawiam

*

Offline sajlent

  • Redaktor
  • *****
  • 3714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
  • Sprzęt: Mate 20 Pro
Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 08, 2006, 12:11:11 »
Tylko po co odswiezyles ponad dwuletni watek :?:

*

Offline daro86

  • ***
  • 257
    • .
Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 08, 2006, 20:48:11 »
moim glownym celem w uzywaniu qteka jest modul telefoniczny. Mozliwosc zapisania mnostwa informacji do danego kontaktu, robienie notatek, sluchania muzyki, uzywam go jako konsoli do gier, nawigacja, dyktafon

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 08, 2006, 21:51:07 »
Cytat: "sajlent"
Tylko po co odswiezyles ponad dwuletni watek :?:

Widać miał na to ochotę... przecież nie napisał nie na temat  :!:
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline sajlent

  • Redaktor
  • *****
  • 3714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
  • Sprzęt: Mate 20 Pro
Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 08, 2006, 22:34:19 »
ok, ale przez te ponad dwa lata ten temat stracil nieco swiezosci. Poza tym ja tylko zapytalem :) bo osobiscie nie widze sensu odgrzebywania takich watkow.

Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 17, 2006, 23:22:48 »
a ja mam takie pytanie.. ktos wyzej napisal ze uzywa pocketa do notatek... ok, piszecie recznie, on rozpoznaje literki... ale czy mozecie mi powiedziec czy mozna go uzywac na wykladzie na studiach? czy on i ja "nadazymy" z notowaniem?