Do czego używacie swoich palmtopów?

  • 84 Odpowiedzi
  • 16969 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 14, 2006, 10:49:47 »
Cytat: "ajed"
Cytat: "kwieto"
De facto nie da sie z tego w sensowny sposob korzystac. No, chyba ze ktos lubi czytac ksiazki na ekraniku o wielkosci 1,5x1,5 cm :"P


Jest tylko jeden problem - ile książek weźmiesz ze sobą??


Oczywiscie, ILOSCIOWO palmtop wygra. Ale jesli bede mial do wyboru ksiazke "papierowa" i palmtopowa, wybiore te pierwsza (a przypuszczam ze Ty rowniez majac dostep do papierowych wersji wolisz je od obrazu na ekranie palmtopa)

No i ksiazka w palmtopie to tez problem tylko innego rodzaju - np pytanie:
"ile baterii wezmiesz ze soba?" (np. na dwutygodniowy wyjazd w gory)

W tym co napisalem chcialem zaakcentowac PRIORYTETY wyboru sprzetu, a nie to czy DA SIE (lub nie) wykonac na nim okreslona czynnosc.

I dla mnie takimi priorytetami jest PIM, przenosny dysk, nawigacja (w kolejnosci od najwazniejszej do najmniej waznej).

Niestety nie czytam az tak szybko, by jedna ksiazka na podroz pociagiem (wyjazd i powrot) mi nie wystarczyla, wiec te wage moge przebolec
W samochodzie mam radio, za zmieniarke plyt robi iPod (ktory po prostu nadaje sie do tego o wiele lepiej)

Generalnie nie neguje mozliwosci palmtopow, jedynie zwracam uwage na to, ze mozliwosci te obarczone sa pewnymi kompromisami ktore trzeba wziac pod uwage.
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline arczi

  • ****
  • 921
    • http://www.arczi79.netarteria.info
  • Sprzęt: HTC Desire HD
Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 14, 2006, 11:01:49 »
Cytuj
Oczywiscie, ILOSCIOWO palmtop wygra. Ale jesli bede mial do wyboru ksiazke "papierowa" i palmtopowa, wybiore te pierwsza (a przypuszczam ze Ty rowniez majac dostep do papierowych wersji wolisz je od obrazu na ekranie palmtopa)


No tak... z tym że czasami chcę poczytać książkę gdy dookoła wszysy śpią i światło musi być wyłączone (tak na marginesie dodam że taka sytuacja u mnie zdarza się codziennie) - wiec podświetlany ekranik jest tutaj całkiem fajniutki :-) No i właśnie chodzi o ILOŚĆ - bo możesz na tym mieć nie tylko beletrystykę ale również różne książkowe pomoce z których najczęściej nie korzystasz - a które tylko od czasu do czasu wymagają "odkurzenia" :-)

Cytuj
W tym co napisalem chcialem zaakcentowac PRIORYTETY wyboru sprzetu,


NO WŁĄSNIE O TO WSZYSTKO SIĘ ROZBIJA - O PRIORYTETY! W 100% POPIERAM!

Cytuj
Generalnie nie neguje mozliwosci palmtopow, jedynie zwracam uwage na to, ze mozliwosci te obarczone sa pewnymi kompromisami ktore trzeba wziac pod uwage.


Ależ pokaż mi urządzenie prawdziwie mobilne które nie ma jakichś ograniczeń i wad... powodenia w szukaniu!
Casio Cassiopeia E-115 ----> HP iPaq h4150 ----> HTC Touch Pro ----> HTC Inspire 4G ----> HTC Desire HD ----> Samsung Galaxy Note  4 (N910C)

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 14, 2006, 13:37:50 »
Cytat: arczi
Cytuj
Oczywiscie, ILOSCIOWO palmtop wygra. Ale jesli bede mial do wyboru ksiazke "papierowa" i palmtopowa, wybiore te pierwsza (a przypuszczam ze Ty rowniez majac dostep do papierowych wersji wolisz je od obrazu na ekranie palmtopa)


Zawsze sie znajdzie powod zeby cos uzasadnic :"P
Jak kupowalem T|X to tez znalazlem mnostwo powodow dla wbudowanego Wi-Fi. Jak na razie (4 miesiace) skorzystalem z tego 2 razy, w tym raz rzeczywiscie bylo potrzebne, bo za pierwszym razem sprawdzalem czy dziala :"P
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 14, 2006, 14:42:33 »
Cytat: "kwieto"

Oczywiscie, ILOSCIOWO palmtop wygra. Ale jesli bede mial do wyboru ksiazke "papierowa" i palmtopowa, wybiore te pierwsza (a przypuszczam ze Ty rowniez majac dostep do papierowych wersji wolisz je od obrazu na ekranie palmtopa)

Jasne. Wersja pamierowa to podstawa! I nic tego nie zmieni (mam nadzieję, bo lubie ten szelest papieru)
Cytat: "kwieto"
No i ksiazka w palmtopie to tez problem tylko innego rodzaju - np pytanie:
"ile baterii wezmiesz ze soba?" (np. na dwutygodniowy wyjazd w gory)

2 baterie + ładowarka :D

Cytat: "kwieto"
Niestety nie czytam az tak szybko, by jedna ksiazka na podroz pociagiem (wyjazd i powrot) mi nie wystarczyla, wiec te wage moge przebolec

Ja też nie, ale nieraz (zwłaszcza jak wracam) mam ochotę poczytać coś innego niż czytam normalnie. (mam taki głupi zwyczaj, że czytam jednocześnie "jedną książkę główną" i kilka "pobocnych" wzależności od nastroju)
Cytat: "kwieto"
W samochodzie mam radio, za zmieniarke plyt robi iPod (ktory po prostu nadaje sie do tego o wiele lepiej)

W samochodzie pocket jest mi zbędny, chyba, że robi za nawigację :wink:
Cytat: "kwieto"
Generalnie nie neguje mozliwosci palmtopow, jedynie zwracam uwage na to, ze mozliwosci te obarczone sa pewnymi kompromisami ktore trzeba wziac pod uwage.

Tak jest zbudowany ten świat - na kompromisach.

*

Offline jarekt

  • ****
  • 755
  • Płeć: Mężczyzna
  • na stanie Wizard, Uni, TouchHD, HTCHero, Milestone
  • Sprzęt: THD, Hero, Milestone
Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 14, 2006, 16:17:56 »
Juz to gdzies pisalem ale ja naprawde wole czytac na PDA. Przede wszystkim lepiej sie czyta w wannie co robie nagminnie (papierowa ksiazke trudno utrzymac w jednej rece a zmiana kartek bez pomocy drugiej reki jest niemal niemozliwa ), lepiej wieczorkiem (nie trzeba swiecic sobie lampki, wzrok sie mniej meczy niz przy zle oswietlonej ksiazce) i lepiej przy jedzeniu (trzeba uzywac 2 rak do obslugi co zawsze odbija sie na biednej ksiazce).
Faktem jest ze jestem nalogowym czytelnikiem i zanim zaczalem przerabiac ebooki w ilosciach przemyslowych (pare lat temu sluzyl mi do tego SL45i) sialem spustoszenie w bibliotekach i ksiegarniach. Dopiero kiedy zaczyna sie czytac w dziwnych miejscach i w dziwnych okolicznosciach docenia sie porecznosc ebooka na PDA...
Tak czy owak juz nie czytam ebookow - za pomoca syntezatora mowy robie z nich audiobooki i zarowno w samochodzie, w czasie lazenia po miescie czy probujac usnac wieczorkiem slucham sobie ksiazek z PDA. Wzrok sie nie meczy, rece nie bola od trzymania PDA, swiatla nie trzeba zapalac wogule itp. nie znam nic efektywniejszego.

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 14, 2006, 16:18:16 »
Cytat: "ajed"

2 baterie + ładowarka :D


A po co mi ladowarka, skoro tam gdzie sie wybieram nie bede mial dostepu do pradu? :"P

Cytat: "ajed"

Ja też nie, ale nieraz (zwłaszcza jak wracam) mam ochotę poczytać coś innego niż czytam normalnie. (mam taki głupi zwyczaj, że czytam jednocześnie "jedną książkę główną" i kilka "pobocnych" wzależności od nastroju)


Wracamy do "kwestii gustow" :"P

Cytat: "ajed"

Tak jest zbudowany ten świat - na kompromisach.


Ano. Dlatego jedni kupuja palmtopy a inni nie :"P
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 14, 2006, 18:14:21 »
Cytat: "kwieto"
Cytat: "ajed"

Tak jest zbudowany ten świat - na kompromisach.

Ano. Dlatego jedni kupuja palmtopy a inni nie :"P

Powiedziałbym raczej, że (na tym Forum) wszyscy kupują - tylko powody są różne.  Faktycznie: organizer (w tym pojęciu mieszczą się także "kontakty"), potrzeby służbowe lub poznawacze (!) (arczi coś wspominał o informatyce - dobry argument) czy w końcu nawigacja samochodowa to są sensowne (moim zdaniem)zastosowania PDA.

Argument, że PDA warto kupić, bo nadaje się do wszystkiego - jakoś do mnie nie przemawia. Zwłaszcza przez pryzmat MP3  :wink:

*

Offline Grabus

  • *
  • 70
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 3GS (16GB)
Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 14, 2006, 20:05:18 »
Cytat: "jarekt"
Tak czy owak juz nie czytam ebookow - za pomoca syntezatora mowy robie z nich audiobooki...

A mógłbyś  podpowiedzieć jakich konkretnie używasz programów do tworzenia tych audiobooków oraz odtwarzania?

*

Offline arczi

  • ****
  • 921
    • http://www.arczi79.netarteria.info
  • Sprzęt: HTC Desire HD
Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 14, 2006, 20:20:30 »
http://www.pdaclub.pl/forum/viewtopic.php?t=36868

Co nieco na temat robienia audiobooków :-)
Casio Cassiopeia E-115 ----> HP iPaq h4150 ----> HTC Touch Pro ----> HTC Inspire 4G ----> HTC Desire HD ----> Samsung Galaxy Note  4 (N910C)

Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 14, 2006, 23:05:06 »
Cytat: "arczi"

Konsole za 150zł deklasują PDA w dziedzinie gier? J
Pozdrawiam.

Sprawdzilem ceny.. no i przesadzilem.. mozna duzo taniej miec sprzet deklasujacy pda w temacie gier;)
http://allegro.pl/item97655003_game_boy_advance_specyjalnie_limitowana_seria.html
gier sa tysiace i tansze niz na pda :) Polecam zakup i przekonanie sie samemu.

*

Offline arczi

  • ****
  • 921
    • http://www.arczi79.netarteria.info
  • Sprzęt: HTC Desire HD
Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 15, 2006, 10:04:28 »
Cytuj
Sprawdzilem ceny.. no i przesadzilem.. mozna duzo taniej miec sprzet deklasujacy pda w temacie gier;)
http://allegro.pl/item97655003_game_boy_advance_specyjalnie_limitowana_seria.html
gier sa tysiace i tansze niz na pda Smile Polecam zakup i przekonanie sie samemu.


NIE ZGADZAM SIĘ. Na pockecie można uruchomić gry z GB, GBA i paru innych konsol! Może akurat mniej wygodne sterowanie jest jedynym minusem jeśli chodzi o takie zastosowanie PDA - ale też większe możliwości skonfigurowania przycisków no i ładniejszy wyświetlacz.... a dodatkowo masz setki innych gier nie tylko z GBA (w tym również wiele fajnych gierek 3D lub portów z PC - jak chociażby Warcraft czy Age of Empire o Tomb Riderze nie wspominając). Jesli byś mógł to wskaż mi na GBA strategię "real time" typu Warfare czy Argentum na pda...

Ponadto uważam iż raczej nikt nie kupuje pda TYLKO do grania... gierki na takim urządzeniu powinny być tylko dodatkiem (bo inaczej mówilibyśmy na te urządzonka "konsola do gier" a nie tak jak do tej pory)
Casio Cassiopeia E-115 ----> HP iPaq h4150 ----> HTC Touch Pro ----> HTC Inspire 4G ----> HTC Desire HD ----> Samsung Galaxy Note  4 (N910C)

*

Offline jarekt

  • ****
  • 755
  • Płeć: Mężczyzna
  • na stanie Wizard, Uni, TouchHD, HTCHero, Milestone
  • Sprzęt: THD, Hero, Milestone
Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 15, 2006, 10:51:49 »
Cytat: "Przemol"
Cytat: "arczi"

Konsole za 150zł deklasują PDA w dziedzinie gier? J
Pozdrawiam.

Sprawdzilem ceny.. no i przesadzilem.. mozna duzo taniej miec sprzet deklasujacy pda w temacie gier;)
http://allegro.pl/item97655003_game_boy_advance_specyjalnie_limitowana_seria.html
gier sa tysiace i tansze niz na pda :) Polecam zakup i przekonanie sie samemu.


Juz widze jak na tej monochromatycznej zabawce grasz w Mysta (lub ktorakolwiek z przygodowek ktorych ejst na PDA multum), RTSa albo Quake'a. Wczoraj posiedzialem i odpalilem obie czesci Quake'a przy czym w 1 gralem nawet na posciaganych z sieci mapkach z botami. To ze 1-ka dziala ponad 30 fps to nic ale ze QuakeII w poziomie i rozdzeilce 320x240 jest w pelni grywalny to wprawilo mnie niemal w oslupienie. Generalnie nie gram na PDA ale quake'a przejsc musze :)

Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 15, 2006, 13:05:31 »
Moze w punktach:)
1. Fajne gierki 3D? A jak sterowanie? LEZY I KWICZY na calosci. Nie da sie grac. Te gry powstaja zeby wlaczyc na minute i pokazac koledze jakie to wypasy sa na pda. Taka prawda panowie...,
2. Age Of empire jest fajne na pda ale po co grac jak jest na PC czesc III ?
3. Wyswietlacz w GBA jest bardzo dobry, i co najwazniejsze jest kolorwy a nie jak sugeruje jarekt ze monochromatyczny.
5. Odpalaliscie te emulatory GBA na ppc? to sztuka dla sztuki. Ciekawsze gry wcale sie nie odpalaja nawet przeciez.
6. Strategicznych gier jest od groma. Ogolnie gier sa tysiace na GBA i wiekszosc dopracowana i dopieszczona na maxa. Sa poprostu grywalne.
Strategie polecam  Advance Wars 2: Black Hole Rising - sprawdzcie czy rom sie odpali.

Chcialem Wam tylko pokazac ze jest TANI sprzet na ktorego jest nieporownywalnie wiecej gier i do tego ciekawszych niz na ppc. Sa tez ciekawsze nowe modele - http://www.gameboyadvance.com/
http://gameboy.ign.com/index/reviews.html - recenzje gier na gba.

Poza tym grales w quake tak? Grales czy odpaliles zeby zobaczyc czy dziala? To  jest wlasnie ta roznica - ogladac gre i grac w nia.

*

Offline jarekt

  • ****
  • 755
  • Płeć: Mężczyzna
  • na stanie Wizard, Uni, TouchHD, HTCHero, Milestone
  • Sprzęt: THD, Hero, Milestone
Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 15, 2006, 22:47:29 »
Cytat: "Przemol"
Poza tym grales w quake tak? Grales czy odpaliles zeby zobaczyc czy dziala? To  jest wlasnie ta roznica - ogladac gre i grac w nia.


Czytanie ze zrozumieniem sie klania. Czy malo wyraznie napisalem ze GRALEM? Czy okreslenie "w pelni grywalny" pozostawia jakis margines na domysly??? Caly port dziala doskonale i szybko a sterowanie jest bez zarzutu i pozwala na bardzo komfortowa gre (w przeciwienstwie do portu Tomb Raidera w ktorego jakos nie dalem rady sie wciagnac). Jesli ktos jest z Opola moge pokazac na zywo jak to dziala.

*

Offline ja456

  • *****
  • 1248
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900 & HTC HD2
Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 15, 2006, 23:07:59 »
TAK, zgadzam się że na PPC można pograć w fajne gry... Dla mnie jest to mały dodatek. Osobiście  wykorzystuję moją maszynkę głównie do buszowania w necie przez wifi, ale często słucham muzyki i oglądam filmy w wolnych chwilach. Oprócz tego mam zainstalowanych parę innych programów. Oczywiście fajnie jest pochwalić się kumplowi że możesz pograć własciwie w każdej chwili w GTA, Wormsy, AOE i w inne :)
Były: HP h4150, HP 114 i HP rw6815. sklejka

*

Offline arczi

  • ****
  • 921
    • http://www.arczi79.netarteria.info
  • Sprzęt: HTC Desire HD
Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #75 dnia: Kwiecień 16, 2006, 15:00:02 »
Cytuj
1. Fajne gierki 3D? A jak sterowanie? LEZY I KWICZY na calosci. Nie da sie grac. Te gry powstaja zeby wlaczyc na minute i pokazac koledze jakie to wypasy sa na pda. Taka prawda panowie...,


sterowanie to kwestia głównie przyzwyczajeń, ustawień no i oczywiście sprzętu (ipaq 4700 - przykład)... osobiście preferuję gry obsługiwane stylusem ale jak widać na tym forum wiele osób korzysta z przycisków i jak najbardziej chwalą sobie taki sposób obsługi pda :-)

Cytuj
2. Age Of empire jest fajne na pda ale po co grac jak jest na PC czesc III ?


No po to chociażby że na święta pojechałem do rodziny - a PCta tam nie wezmę... wieczorem przed snem w coś popykać trzeba aby fajniej się spało :-)

Cytuj
5. Odpalaliscie te emulatory GBA na ppc? to sztuka dla sztuki. Ciekawsze gry wcale sie nie odpalaja nawet przeciez.


Dziwne stwierdzenie... najwidoczniej niewiele miałeś do czynienia z emulatorami. Ja osobiście nie spotkałem się z interesującym mnie tytułem którego nie mógłbym uruchomić na emulatorze. Dodatkowo WSZĘDZIE mogę wziąść kilkadziesiąt tytułów które fizycznie nie będą istniały w postaci kartridża! Wszytsko jest na karcie i nic nie waży, nie zajmuje cennego miejsca.

Cytuj
Advance Wars 2: Black Hole Rising - sprawdzcie czy rom sie odpali.


Nie omieszkam sprawdzić po  świętach - jak już będę przy swoim kompie.... aczkolwiek tytuł ten graficznie mnie zupełnie nie przekonuje... :-(

Pozdrawiam.
Casio Cassiopeia E-115 ----> HP iPaq h4150 ----> HTC Touch Pro ----> HTC Inspire 4G ----> HTC Desire HD ----> Samsung Galaxy Note  4 (N910C)

Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #76 dnia: Kwiecień 17, 2006, 20:11:24 »
Ja używam mojego pocketa do mp3,filmów,przeglądania internetu,pocket gadu,gierek,notatek

*

Offline olaf_medras

  • **
  • 134
  • Sprzęt: FSC Loox 720
Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #77 dnia: Kwiecień 26, 2006, 14:55:09 »
troszke mnie smiesza te opinie na temat odtwarzania mp3...
normalnie wychodzi na to ze co drugi na tym forum to audiofil ze sluchem absolutnym...
nie mam wyksztalcenia muzycznego ale slucham muzyki dosc sporo,i to nie jakiegos lomotu tylko takiej w ktorej jakosc sie liczy i szczerze mowiac jakos nie zauwazylem zeby po kompresji ta muzyka byla nie do sluchania...
uzywam bitrate powyzej 196,rozmawialem kiedys z gosciem z akademii muzycznej(to jest taki facet ze sluchajac utworu umie go zapisac nutami:P) i on mi powiedzial ze wlasciwie wszystko powyzej 150 jest dla wiekszosci ludzi nie do odroznienia.
oczywiscie ze dwie male sluchawki to nie to co porzadny domowy zestaw ale mysle ze to ze nie moge czegos posluchac w domowych warunkach nie oznacza ze mam w ogole rezygnowac z muzyki...

*

Offline xoen

  • *****
  • 1236
Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #78 dnia: Kwiecień 26, 2006, 18:10:34 »
panowie, krótki opis przypadku użycia pocketa na wyjeździe - w święta.

dotychczas, coby nie zwariować brałem ze sobą na taki wyjazd lapa, ale ten 133 mhz potwór jest CHOLERNIE ciężki i mój boże nie potrafi 10% tego, co pocket.

Godzina 1 rano bezsenność of coz i pocket.

Obejrzałem sobie pierwsze 30 minut twin peaks fire walk with me( best of best), potem trochę poczytałem Wołoszańskiego, znudziło mi się, odpaliłem emulkę snesa i EARTHBOUNDA, pograłem trochę, wyłaczyłem sound z emulki i na próbę zapuściłem mp3 w tle na gsplayerze, SZOK nie zauważyłem różnicy w prędkości działania. godzinę później przerzuciłem się na pocketufo, potem obejrzałem parę fotek zassanych z peceta brata.

Wynikowo to był pierwszy test w terenie, rzekłbym, ta mała maszynka spisała się lepiej niż ja lol.

120 gramów elektroniki, panowie. 1,2 cm grubości.
mówcie co chcecie, ja klękam.

śmieszą mnie "zastosowania biznesowe" w przypadku pocketa właśnie, to po prostu obrót kasy i  brak celu imho. nie wyobrażam sobie ludków, którzy wywalają 2 tysie na ppc z gpsem i dennym softem, nie wyobrażam sobie... - juz wolałbym chyba lapa, i 3 baterie w plecaku.

najbardziej rozpie..yh..ją mnie ludzie, którzy jadąc z domu do marketu nie mogą sobie poradzić bez gpsa, a w łodzi widzę takich coraz więcej. żalosne.

btw, chcąc się dopisać, z racji autopodziału stron wywalało mi tekst " nie istnieją żadne posty dla tego tematu" jeśli macie podobny problem, klikajcie przedostatnią stronę....banał, ale miałem przez moment problem.

*

Offline arczi

  • ****
  • 921
    • http://www.arczi79.netarteria.info
  • Sprzęt: HTC Desire HD
Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #79 dnia: Kwiecień 26, 2006, 18:36:48 »
Fakt... coś na forum złego dzieje się z tą ostatnią stroną tematów... :-(
Casio Cassiopeia E-115 ----> HP iPaq h4150 ----> HTC Touch Pro ----> HTC Inspire 4G ----> HTC Desire HD ----> Samsung Galaxy Note  4 (N910C)

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #80 dnia: Kwiecień 26, 2006, 18:37:34 »
Cytat: "xoen"
śmieszą mnie "zastosowania biznesowe" w przypadku pocketa właśnie, to po prostu obrót kasy i  brak celu imho.

Nie bardzo wiem czemu Cię śmieszą, no ale nie będę wnikał pewnie powód masz.
Cytat: "xoen"
nie wyobrażam sobie ludków, którzy wywalają 2 tysie na ppc z gpsem i dennym softem, nie wyobrażam sobie... - juz wolałbym chyba lapa, i 3 baterie w plecaku.


Coś Ci wyobraźnia szwankuje :wink:
Ja wywaliłem tylko, że nie 2 tys., a 4500 zł (licząc z GPS-em i softem) - i nie narzekam. To, że Ty takiego urządzenia używasz wyłacznie do zabawy, nie znaczy, że nie nadaje się do "zastosowań biznesowych"
Co do lapka, to zupełnie inne urządzenie i ma też inne zastosowanie oraz wagę, choć oczywiście się przydaje, choć plecaka na baterie nie mam, bo nie noszę plecaków.   8)

*

Offline xoen

  • *****
  • 1236
Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #81 dnia: Kwiecień 26, 2006, 18:40:59 »
wiedziałem wiedziałem, że napisze coś bez sensu, czytajcie tylko pierwszą część posta wobec tego, mniej stresów.przepraszam, ajed, to tylko luźne przemyślenie, nie bierz tego do siebie...

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #82 dnia: Kwiecień 26, 2006, 18:47:21 »
Cytat: "xoen"
przepraszam, ajed, to tylko luźne przemyślenie, nie bierz tego do siebie...


Spoko, przecież się nie gniewam. Ja tylko polemizuję pokazując swójk punkt widzenia - wszak po to jest forum  :P

Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #83 dnia: Kwiecień 27, 2006, 06:56:53 »
Wiecie co... to jest trochę dziwne..
Pocketa w sumie nie miałem zamiaru kupować- przypadkiem wręcz wygrałem go na allegro, nader tanio. W sumie co mi zależy- pocket pc z telefonem, fajna zabawa, zobaczymy co potrafi.
Kupiłem, sprzedając poprzedni telefon.
Myślałem ze będzie mi służył do ebooków, do sciagania (ostatnie 2 tyg LO to jest hardcore  :twisted: ) mp3ek i czasami filmów.
Tymczasem służy mi do dzwonienia, smsowania i mp3. Nic więcej.
Na kartę nawet mnie na chwilę obecną nie stać i tak jadę na tych 64 mb flasha  :roll:  :oops:

Może coś się zmieni po dokupie karty. Ale i tak nie wydaje mi się żebym coś więcej niż jako mp3 go używał. W sumie dobry bajer bo słuchawki nieźle grają, a bateria trzyma całkiem porządnie  :wink:

*

Offline jarekt

  • ****
  • 755
  • Płeć: Mężczyzna
  • na stanie Wizard, Uni, TouchHD, HTCHero, Milestone
  • Sprzęt: THD, Hero, Milestone
Do czego używacie swoich palmtopów?
« Odpowiedź #84 dnia: Kwiecień 27, 2006, 08:52:12 »
Cytat: "game_hunter"
Wiecie co... to jest trochę dziwne..
Pocketa w sumie nie miałem zamiaru kupować- przypadkiem wręcz wygrałem go na allegro, nader tanio. W sumie co mi zależy- pocket pc z telefonem, fajna zabawa, zobaczymy co potrafi.
Kupiłem, sprzedając poprzedni telefon.
Myślałem ze będzie mi służył do ebooków, do sciagania (ostatnie 2 tyg LO to jest hardcore  :twisted: ) mp3ek i czasami filmów.
Tymczasem służy mi do dzwonienia, smsowania i mp3. Nic więcej.
Na kartę nawet mnie na chwilę obecną nie stać i tak jadę na tych 64 mb flasha  :roll:  :oops:

Może coś się zmieni po dokupie karty. Ale i tak nie wydaje mi się żebym coś więcej niż jako mp3 go używał. W sumie dobry bajer bo słuchawki nieźle grają, a bateria trzyma całkiem porządnie  :wink:



Bo "goly" pocket do niczego wiecej sie nie nadaje (no moze poza PIMem choc i to nie bardzo). To tak jakbys przyniosl ze sklepu "gole" PC i ze zdziwieniem stwierdzil ze niczego w zasadzie na nim zrobic sie nie da bo do dokumentow jest tylko WordPad, do arkuszy kalk. nie ma nic a wszystkie mozliwosci graficzne to biedny Paint. Do PDA wypadaloby podejsc jak do stacjonarnego komputera - jest to tylko podstawa sprzetowa ktora bez odpowiedniego softu nie na wiele sie przyda. Warto wiec pogrzebac w sieci i porozgladac sie nad fajnymi programami - zabawa jest fajna i cholernie wciagajaca choc coraz czesciej przylapuje sie na tym ze poswiecam sporo czasu zeby uruchomic cos tylko dla tego ze moge to zrobic (high "why? becouse I can" factor :>) i do niczego tego nie wykorzystuje. Z drugiej strony w wyniku takich zabaw znalazlo sie pare zastosowan od ktorych sie uzaleznilem i bez ktorych trudno byloby mi sie obejsc....