GPS w n560 + opady śniegu

  • 74 Odpowiedzi
  • 7804 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

GPS w n560 + opady śniegu
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 15, 2006, 12:08:54 »
z jedną rzeczą sie z Tobą nie zgodzę kichu1979

sprzet jest po to by sluzył mi ale NA PEWNO nie ja jemu ;)

A co do GPS - powtarzam to do znudzenia. GPS wbudowany czy nie - jest TEN SAM
Roznica (jedyna) która ma wpływ na wydajność obliczeń GPS to antena (jej wielkosc i umiejscowienie)

*

kichu1979

GPS w n560 + opady śniegu
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 15, 2006, 12:11:49 »
Ja tez sie z Toba zgadzam, a Tam byl blad ktory skrzetnie wylapales :) Pozdrawiam :)

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
GPS w n560 + opady śniegu
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 15, 2006, 12:13:25 »
Cytat: "michobo"
Roznica (jedyna) która ma wpływ na wydajność obliczeń GPS to antena (jej wielkosc i umiejscowienie)


Antena nie ma żadnego wpływu na 'wydajność' obliczeń GPS. Na wydajność obliczeń GPS ma wpływ chipset+procesor. Antena może mieć wpływ tylko i wyłącznie na moc sygnału i czułość odbiornika - na nic innego!

*

Offline vikelf

  • ***
  • 392
GPS w n560 + opady śniegu
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 15, 2006, 12:16:37 »
Cytat: "kichu1979"
Cytat: "vikelf"

Jest jakaś taka przypadłość polskich użytkowników PDA, że nie można krytykować ich sprzętu. N560 ma (może nie wszystkie egzemplarze) kiepski GPS, a x50v ma kiepski LCD. Takie są fakty niestety.


Zapraszam do pomiarow, ktore robilem w watku obok na tym forum...


Już się wypowiedziałem w tym wątku :)
Może tylko niektóre n560 maja walnięty GPS. Niestety tych walniętych jest całkiem sporo. Wystarczy poczytać polskie i zagraniczne fora.
Proponuje - nie zaśmiecajmy juz tego tematu.

*

Offline fokstrot

  • ****
  • 949
  • Sprzęt: BB 9780 pin: 26791dc9
GPS w n560 + opady śniegu
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 15, 2006, 12:18:36 »
Cytat: "michobo"
Cytat: "fokstrot"
dlatego smieszy mnie jak ktos pisze, ze zaleta n560 jest wbudowany odbiornik GPS. gdybym w swoim BT-359 mial czekac na fixa tyle czasu co opisuje wpmike to by mnie szlag jasny trafil.


A mnie śmieszy jak ktoś wypowiada się na temat sprzętu ktorego na oczy nie widzial samemu posiadajac zaś urzadzenie z wyblakłym wyświetlaczem

za sprzet dalem 1000zl - ty za n560 chyba troszke wiecej jesli juz chcesz cos porownac to stosunek cena/jakosc
co do problemow z gps-em n560 - radze przegladnac forum. dosc jest watkow na ten temat
Dell X50v/Bt-359 --> BB

*

Offline vikelf

  • ***
  • 392
GPS w n560 + opady śniegu
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 15, 2006, 12:19:54 »
Cytat: "wpmike"
Cytat: "michobo"
Roznica (jedyna) która ma wpływ na wydajność obliczeń GPS to antena (jej wielkosc i umiejscowienie)


Antena nie ma żadnego wpływu na 'wydajność' obliczeń GPS. Na wydajność obliczeń GPS ma wpływ chipset+procesor. Antena może mieć wpływ tylko i wyłącznie na moc sygnału i czułość odbiornika - na nic innego!


Ludzie prosze was. Co ma procesor do rzeczy.
Chipset SiRF ma już wbudowaną antene i procesor do wyliczania pozycji.
Wiec każdy SiRF powinien działać podobnie, chyba że np zostało źle zaprojektowane jego zasilanie i np ma zakłócenia.

*

Offline andk

  • *
  • 54
GPS w n560 + opady śniegu
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 15, 2006, 12:24:31 »
Cytat: "vikelf"
Mam pytanie do wszystkich posiadaczy n560, któży nie mają problemów z GPS/ nie narzekają. Czy używaliście wcześniej jakiegoś innego GPSa. Jakiego?

g-space gs-r238
tak, szybciej łapał fiksa i zapewne miał też większą czułość, aczkolwiek nie miałem okazji ich porównać bezpośrednio.
ale nie jestem z tej grupy, dla której poczekać 2min na fiksa to cała wieczność - raczej z tej, która woli jeden klocek zamiast dwóch :P a jeżeli chodzi o czułość to fiksa łapie nawet stojąc w cradle na biurku, więc raczej nie narzekam ;)
Cytat: "vikelf"
Chipset SiRF ma już wbudowaną antene i procesor do wyliczania pozycji.
Wiec każdy SiRF powinien działać podobnie, chyba że np zostało źle zaprojektowane jego zasilanie i np ma zakłócenia.

http://www.sirf.com/products/GSC3LPProductInsert.pdf
'system configuration' na 2 stronie

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
GPS w n560 + opady śniegu
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 15, 2006, 12:28:43 »
No widzisz... U mnie problem jest taki, że albo złapie fixa w ciągu 2-3 minut, albo wcale. Potem trzeba cudować, robić SR, żeby w ogóle cokolwiek zareagował...

*

Offline vikelf

  • ***
  • 392
GPS w n560 + opady śniegu
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 15, 2006, 18:48:34 »
Cytat: "wpmike"
No widzisz... U mnie problem jest taki, że albo złapie fixa w ciągu 2-3 minut, albo wcale. Potem trzeba cudować, robić SR, żeby w ogóle cokolwiek zareagował...


No to jest nas już dwóch. Proponuje przenieść tą dyskusje do tematu
"N560 - time to first fix - pomiary"
Bedzie mniejszy bałagan, bo teraz dyskutujemy o tym samym w 2 tematach :)

GPS w n560 + opady śniegu
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 15, 2006, 19:07:06 »
Co do rozpoczętego tematu w ostatnią zimę jechałem w niesamowitej śnieżycy w belgii i mój n520 sygnału nie zgubił coprawda widać było iż kreseczki od satelitów troszkę się zmniejszyły ale jednak ciągle sygnał z co najmniej 4 satelitów był... a wierzcie mi śnieżyca była taka że musiałem jechać po autostradzie 40km/h ( i wszyscy tak jechali)....

GPS w n560 + opady śniegu
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 16, 2006, 08:44:41 »
Cytat: "fokstrot"
Cytat: "michobo"
Cytat: "fokstrot"
dlatego smieszy mnie jak ktos pisze, ze zaleta n560 jest wbudowany odbiornik GPS. gdybym w swoim BT-359 mial czekac na fixa tyle czasu co opisuje wpmike to by mnie szlag jasny trafil.


A mnie śmieszy jak ktoś wypowiada się na temat sprzętu ktorego na oczy nie widzial samemu posiadajac zaś urzadzenie z wyblakłym wyświetlaczem

za sprzet dalem 1000zl - ty za n560 chyba troszke wiecej jesli juz chcesz cos porownac to stosunek cena/jakosc
co do problemow z gps-em n560 - radze przegladnac forum. dosc jest watkow na ten temat


Rozumiem ze dałes 1000zł z Fakturą VAT - prosto od DELL Polska- czy tak ? Bo jesli chcesz porownywac cene sprzetu z przemytu do ceny N560 w sklepie to nie mamy o czym gadać. Tez moglbym probowac sciagnac N560 z Tajwanu - prosto z firmy HTC- zapewniam ze wowczas tez zaplaciłbym cos ok 1000zł...
A co do fixa - jak sam czytasz- pare osob robi koło tego niepotrzebne larum natomaist wiekszosc uzytkowników nie narzeka - w tym i ja

Antena ma wpływ na wydajnosc obliczen ale ich nie dokonuje - myslałem ze to oczywiste....

*

Offline fokstrot

  • ****
  • 949
  • Sprzęt: BB 9780 pin: 26791dc9
GPS w n560 + opady śniegu
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 16, 2006, 11:34:14 »
michobo
z przemytu? :lol: zaraz padne ze smiechu. axim jak dla mnie moze byc nawet z piekla rodem bylby byl w odpowiednim stanie, bez zadnych uszkodzen.
n560 z tajwanu za 1000zl? w takim razie od razu skladam u ciebie zamowienie na pare sztuk.
ps. zapewne zaraz wysuniesz argument w postaci gwarancji. tyle, ze dla mnie to nie jest argument. obsluga polskiego serwisu FS to totalna porazka
Dell X50v/Bt-359 --> BB

*

Offline vikelf

  • ***
  • 392
GPS w n560 + opady śniegu
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 16, 2006, 11:47:03 »
Gdzie są moderatorzy! Dość juz tego off topu :)

Przy okazji :) : ja kupiłem w sierpniu legalnie nowego z rachunkiem n560 w Niemczech za  1400zł-1500zł (odliczony podatek - na niemiecką firme) !
Nowy z podatkiem był za 424E różne wersje językowe (EN,DE itd)

GPS w n560 + opady śniegu
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 16, 2006, 12:48:17 »
po raz kolejny powtarzam ze porownywanie cen sprzetu uzywanego czy nowego ale z roznych- nieoficjalnych źródeł to prowadzenie dyskusji na poziomie szkolnym
 Guzik mnie inetersuje czy axim jest w takim czy innym stanie
Oficjalna cena AXIMA i N560 w Polsce z LEGALNEGO ŹRÓDŁA jest niemal identyczna i wynosi ok 1900zł. Jak kogoś nie stać - jego problem
Ja zawsze mam sprzet z fakturą Vat i gwarancją. Jesli kogoś posiadanie gwarancji śmieszy to nie mam nic wiecej w temacie do dodania... Bo i o czym z kims takim dysktuować ?

A to czy ktoś znalazł PDA, kupił z demobilu, sam se złożył - nie ma dla merytoryki dyskusji żadnego znaczenia

*

tramp

GPS w n560 + opady śniegu
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 16, 2006, 13:08:41 »
a to Ci nasz Michobo rezolutny :)))
i jaki wygadany, erudyta :)))

o problemach z GPS poczytaj sobie na firstloox jak Ci działa dobrze to się ciesz i nie przeszkadzaj innym użytkownikom w analizie problemu

*

Offline intimo

  • **
  • 125
GPS w n560 + opady śniegu
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 16, 2006, 13:16:32 »
Witam

Cytat: "wpmike"
...Do tego w AP permanentna jest jazda 'obok' ulicy - niezwykle wkurzające! Też tak ktoś ma?


Mam tak samo, AM "jedzie" po budynku z prawej strony jadąc od królewskiej,  link poniżej
http://mapa.szukacz.pl/?&nc=50,07135&ec=19,92484&n=50,07104&e=19,92536&z=0&m=Krak%f3w&u=Pomorska

Może mapka źle narysowana? Dzieje się to o każdej porze dnia, myślałem że może jakieś pechowe ustawienie satelit, ale nie. No cóż pogodziłem się z tym i jeżdżę po budynku :)

*

Offline vikelf

  • ***
  • 392
GPS w n560 + opady śniegu
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 16, 2006, 13:24:07 »
To raczej mapa jest źle skalibrowana. Też mam takie sytuacje jeżdżąc bocznymi drogami.
Zewnętrzna antena nie pomoże.

GPS w n560 + opady śniegu
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 16, 2006, 14:45:24 »
Cytat: "michobo"
nie ma dla merytoryki dyskusji żadnego znaczenia

MSPANC: co to jest "merytoryka"?

Cytat: "tramp"
o problemach z GPS poczytaj sobie na firstloox jak Ci działa dobrze to się ciesz i nie przeszkadzaj innym użytkownikom w analizie problemu

Wypada się zgodzić w pełnej rozciągłości.

GPS w n560 + opady śniegu
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 16, 2006, 14:48:29 »
Cytat: "vikelf"
To raczej mapa jest źle skalibrowana. Też mam takie sytuacje jeżdżąc bocznymi drogami.
Zewnętrzna antena nie pomoże.

Sądzę, że przyczyną mogą być również zbyt mocne odbicia sygnału. Spotkałem się parukrotnie z taką sytuacją przejeżdżając np. wąwozem o stromych zboczach w jedną stronę, a już w drodze powrotnej, kilka dni później, wszystko było OK.

*

kichu1979

GPS w n560 + opady śniegu
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 16, 2006, 14:53:09 »
Cytat: "Long Johnny"
Cytat: "vikelf"
To raczej mapa jest źle skalibrowana. Też mam takie sytuacje jeżdżąc bocznymi drogami.
Zewnętrzna antena nie pomoże.

Sądzę, że przyczyną mogą być również zbyt mocne odbicia sygnału. Spotkałem się parukrotnie z taką sytuacją przejeżdżając np. wąwozem o stromych zboczach w jedną stronę, a już w drodze powrotnej, kilka dni później, wszystko było OK.


Ale o i tak dziwne i chyba bardziej pachnie jakis bugiem w Auto Mapie. Przeciez , przynajmniej teoretycznie, ma opcje przyciagania pozycji do siatki drog.

GPS w n560 + opady śniegu
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 16, 2006, 14:58:06 »
Cytat: "kichu1979"
Ale o i tak dziwne i chyba bardziej pachnie jakis bugiem w Auto Mapie. Przeciez , przynajmniej teoretycznie, ma opcje przyciagania pozycji do siatki drog.

Zapomniałem dodać — te sytuacje dotyczyły Destinatora.

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
GPS w n560 + opady śniegu
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 16, 2006, 16:11:51 »
Cytat: "michobo"
Antena ma wpływ na wydajnosc obliczen ale ich nie dokonuje - myslałem ze to oczywiste....


ANTENA jako ANTENA nie ma ŻADNEGO wpływu na WYDAJNOŚĆ obliczeń. Na WYDAJNOŚĆ obliczeń ma wpływ PROCESOR i CHIPSET.

ZROZUM TO WRESZCIE I PRZESTAŃ SIĘ KŁÓCIĆ JAK NIE MASZ RACJI.

Przepraszam za krzyk, ale chyba inaczej do niego nie dociera...

GPS w n560 + opady śniegu
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 16, 2006, 17:09:39 »
Apropo długiego łapania fixa przez n560 polecam ten program , naprawdę przyspiesza i to znacznie (nawet czasem 20 krotnie/ słowa użytkowników) łapanie pierwszego fixa
Szczegółowy opis programu (niestety tłumaczony z włoskiego)

 http://66.249.93.104/translate_c?hl=en&ie=UTF-8&oe=UTF-8&langpair=it%7Cen&u=http://www.webalice.it/rob.mar/Fix%2520Page.htm&prev=/language_tools

z tej strony można ściągnąć program
http://www.pocketgpsworld.com/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=8

Powodzenia

GPS w n560 + opady śniegu
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 16, 2006, 18:38:33 »
Cytat: "wpmike"
Cytat: "michobo"
Antena ma wpływ na wydajnosc obliczen ale ich nie dokonuje - myslałem ze to oczywiste....


ANTENA jako ANTENA nie ma ŻADNEGO wpływu na WYDAJNOŚĆ obliczeń. Na WYDAJNOŚĆ obliczeń ma wpływ PROCESOR i CHIPSET.

ZROZUM TO WRESZCIE I PRZESTAŃ SIĘ KŁÓCIĆ JAK NIE MASZ RACJI.

Przepraszam za krzyk, ale chyba inaczej do niego nie dociera...



weż mnie człowieku nie rozśmieszaj do ŁEZ !!!
Pokaż mi choć JEDNO żródło (oficjalne) które mówi ze za obliczeniami GPS stoi procesor !!! Człowieku - GPS bedzie chodzić tak samo na procesorze 624 jak i 2 Mhz - chcesz sie zalozyc ?!!!!!!!!
Jezeli pedpniesz zamiast anteny drucik miedziany i loox bedzie miał wtedy kłopot ze złąpaniem fixa (nawet na pustyni w słoneczny dzien) to oczywiste ze antena ma wpływ na szybkość złapania fixa czyli wydajnosc całego ukłądu- to chyba logiczne - nie ?

Wiec nie gadaj bzdur - na dodatek uzywając do tego bolda

*

Offline vikelf

  • ***
  • 392
GPS w n560 + opady śniegu
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 16, 2006, 18:43:43 »
Cytat: "fazutan"
Apropo długiego łapania fixa przez n560 polecam ten program , naprawdę przyspiesza i to znacznie (nawet czasem 20 krotnie/ słowa użytkowników) łapanie pierwszego fixa
Szczegółowy opis programu (niestety tłumaczony z włoskiego)

 http://66.249.93.104/translate_c?hl=en&ie=UTF-8&oe=UTF-8&langpair=it%7Cen&u=http://www.webalice.it/rob.mar/Fix%2520Page.htm&prev=/language_tools

z tej strony można ściągnąć program
http://www.pocketgpsworld.com/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=8

Powodzenia


Chyba wrzucałem już tego linka bardzo dawno. Nie jest to rozwiązanie problemu z GPSem w n560. Dzieki tej poradzie nie unikniemy kłopotu, ale przyśpieszymy jego zniknięcie (probem znika tak samo jak sie pojawia :) ). Właściwie to chodzi tylko o zrobienie Factory Reset chipsetu GPSa.

*

Offline andk

  • *
  • 54
GPS w n560 + opady śniegu
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 16, 2006, 18:53:53 »
Cytat: "michobo"
Jezeli pedpniesz zamiast anteny drucik miedziany i loox bedzie miał wtedy kłopot ze złąpaniem fixa (nawet na pustyni w słoneczny dzien) to oczywiste ze antena ma wpływ na szybkość złapania fixa czyli wydajnosc całego ukłądu- to chyba logiczne - nie ?

chyba najpierw powinniście się dogadać co do znaczenia słowa 'wydajność' :P
bo widzę jeden rozumie przez to wydajność chipu (która jest stała), a drugi szybkość łapania fiksa (która jest zmienna i zależy od jakości sygnału). i tak sobie możecie 'dyskutować' w nieskończoność :D

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
GPS w n560 + opady śniegu
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 16, 2006, 19:27:43 »
Cytat: "andk"
chyba najpierw powinniście się dogadać co do znaczenia słowa 'wydajność' :P
bo widzę jeden rozumie przez to wydajność chipu (która jest stała), a drugi szybkość łapania fiksa (która jest zmienna i zależy od jakości sygnału). i tak sobie możecie 'dyskutować' w nieskończoność :D


Wiesz... Dla mnie wydajność, to wydajność, a szybkość łapania fixa, to szybkość łapania fixa (bardzo zależy od jakości użytej anteny). Ale kolega michobo albo nie rozumie, albo nie chce zrozumieć tej subtelnej różnicy. Jak chcecie, to próbujcie mu to wytłumaczyć - ja się poddaję. Nie zamierzam się zniżać do jego poziomu. On i tak wie lepiej niż ja (pewnie kończył jakiś doktorat, a nie nędznego magistra, jak ja).

michobo - tak swoją drogą pokaż mi choć jedno źródło (oficjalne), które mówi, że za obliczeniami GPS nie stoi procesor.

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
GPS w n560 + opady śniegu
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 16, 2006, 19:27:54 »
Cytat: "michobo"
Człowieku - GPS bedzie chodzić tak samo na procesorze 624 jak i 2 Mhz - chcesz sie zalozyc ?!!!!!!!!

Z tym, że wpmike'owi chodziło chyba o procesor odbiornika GPS (jeśli coś takiego w ogóle jest, bo pojęcia o tym nie mam), a nie procesor palmtopa.

No i chyba się zgadzam z andk. W życiu się nie dogadacie, bo chyba każdy z Was mówi o czym innym.
Ale co tam, dzięki temu temat jest barwny (przynajmniej póki nie wkroczy moderator i nie zrobi porządku).

Natomiast zgadzam się z michobo co do porównywania cen pocketów pochodzących z różnych źródeł. Jak chcemy porónywać ceny to tylko: allegro-allegro, sklep-sklep. Inaczej jest to zwykłe wprowadzanie w błąd.

*

kichu1979

GPS w n560 + opady śniegu
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 16, 2006, 19:39:15 »
Cytat: vikelf
Cytat: "fazutan"
Apropo długiego łapania fixa przez n560 polecam ten program , naprawdę przyspiesza i to znacznie (nawet czasem 20 krotnie/ słowa użytkowników) łapanie pierwszego fixa
Szczegółowy opis programu (niestety tłumaczony z włoskiego)

Chyba wrzucałem już tego linka bardzo dawno. Nie jest to rozwiązanie problemu z GPSem w n560. Dzieki tej poradzie nie unikniemy kłopotu, ale przyśpieszymy jego zniknięcie (probem znika tak samo jak sie pojawia :) ). Właściwie to chodzi tylko o zrobienie Factory Reset chipsetu GPSa.


Z tym programem to ja bym uwazal, bo jak ktos nie wie do konca co robi, to bedzie mial wiecej klopotow niz korzysci. I sie okaze, ze znowu nie dziala.
Juz tlumacze dlaczego.

Otoz jak wszyscy wiemy GPS w Looxie rezyduje na COM8 i dziala z predkoscia 9600 bps i tak tez musimy ustawiac parametry portu w
sofcie do nawigacji, jesli chcemy z niego korzystac.

Uzycie Winfast Nawigatora wg instrukcji podanej powyzej powoduje przestawienie predkosci portu GPSa z 9600 bps na 57600 i zeby
programy, ktore wczesniej mialy ustawione czytanie GPSa na 9600 bps
po tej zmianie zobaczyly jakies dane, trzeba im przestawic predkosc
rowniez na 57600.

Jesli predkosci sie nie beda zgadzaly to owszem gps sie wlaczy, dioda bedzie migala, ale niestety oprogramowanie nic nie zobaczy, zamiast komunikatow NMEA bedzie po prostu ciemnosc.

I dowcip z w/w instrukcja polega na tym, ze ok, przestawimy sobie
na 57600, aplikacje rowniez ustawimy na 57600 i wszystko cacy.
Niestety po jakims czasie przy okazji jakiegos resetu, okazuje sie
ze ustawienia GPS wrocily z powrotem na 9600 i nasze aplikacje widza
ciemnosc... i znowu nie widac fixa.

I wtedy Ci co nie wiedza co sie dzieje, uruchamiaja Winfast Navigatora
robia jeszcze raz caly setup wg instrukcji z tej strony przestawiajac predkosc na 57600 tlumaczac sobie, ze obchodza blad w Looxie :)

I generalnie wiecej tu szkody niz pozytku.

*

Offline vikelf

  • ***
  • 392
GPS w n560 + opady śniegu
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 16, 2006, 19:53:46 »
Cytat: kichu1979
Cytat: "vikelf"
Cytat: "fazutan"
Apropo długiego łapania fixa przez n560 polecam ten program , naprawdę przyspiesza i to znacznie (nawet czasem 20 krotnie/ słowa użytkowników) łapanie pierwszego fixa
Szczegółowy opis programu (niestety tłumaczony z włoskiego)

Chyba wrzucałem już tego linka bardzo dawno. Nie jest to rozwiązanie problemu z GPSem w n560. Dzieki tej poradzie nie unikniemy kłopotu, ale przyśpieszymy jego zniknięcie (probem znika tak samo jak sie pojawia :) ). Właściwie to chodzi tylko o zrobienie Factory Reset chipsetu GPSa.


Z tym programem to ja bym uwazal, ...

Uzycie Winfast Nawigatora wg instrukcji podanej powyzej powoduje przestawienie predkosci portu GPSa z 9600 bps na 57600 i zeby
programy, ktore wczesniej mialy ustawione czytanie GPSa na 9600 bps
po tej zmianie zobaczyly jakies dane, trzeba im przestawic predkosc
rowniez na 57600.

Jesli predkosci sie nie beda zgadzaly to owszem gps sie wlaczy, dioda bedzie migala, ale niestety oprogramowanie nic nie zobaczy, zamiast komunikatow NMEA bedzie po prostu ciemnosc. ...


Mimo ustawienia 57600 GPS nadal działa na 9600 :surprised:
Ta procedura pomaga usunąć chwilowy problem z łapaniem FIXa tylko dlatego, że robi Factory Reset. Tylko to ma znaczenie. Nie trzeba przestawiać na 57600. Nie jest to oficjalne rozwiązanie problemu, powiem wiecej to rozwiązanie nie pomaga. Wystarczy na jakiś czas zostawic n560 w spokoju i tez samo sie naprawi (tak samo jak zepsuje .  :kill: ).
Czyli wszystko to jest g... warte. No chyba, że komuś bardzo zależy na szybkim FIXie, ale wtedy powinien oddac n560 na gwarancji lub kupić GPS na BT