AM 6.7 na Trzech Króli ;)

  • 392 Odpowiedzi
  • 98249 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
AM 6.7 na Trzech Króli ;)
« dnia: Styczeń 05, 2011, 23:16:18 »
Złoto, kadzidło, mirra ... i AM 6.7. Przybieżajcie i pobierajcie :lol:

I dla porządku, na początku wątku:

Lista zmian w aktualnej wersji
wersja 6.7 mapa 1012
Zmiany:
Przyspieszenia działania interfejsu użytkownika (UI).
Wizualizacja sygnalizacji świetlnej.
Poprawki znacznie zwiększające dokładność wykorzystania danych LiveDrive! w nawigacji.
Możliwość ręcznego pobrania danych LiveDrive! dla okolic punktu nawigacyjnego.
Zmiana działania przycisku 2D/3D/3D+ na 2D/3D plus przytrzymanie pozwala
zmienić wysokość budynków od zera do pełnej.
Informacje z danymi drogowymi o krajach Europy (ograniczenia prędkości, opłaty drogowe itp.) w menu "Pomoc i info".
Usprawnienia wyznaczania tras z uwzględnieniem danych dotyczących blokad dróg.
Usprawnienia algorytmów wyznaczania trasy Szybkiej.
Zminimalizowane wymuszanie długich rekalkulacji trasy.
Usprawnione komunikaty głosowe uwzględniające utrudnione manewrowanie pojazdem podczas jazdy w korku.
Automatyczne dostosowywanie częstotliwości odczytów GPS do odbiornika i optymalizację obsługi odczytów GPS.
Automatyczne obracanie ekranu dla Samsung Omnia2.
Poprawki i dostosowania dla HTC Touch HD2, Blow 70iBT, Trak GPS-515, Navigon.
Możliwość szukania POI w pobliżu adresów i skrzyżowań.
Zwiększenie szybkości działania programu.
Poprawki błędów związanych z tworzeniem profili.
Zmiana wizualizacji punktów Start/Przez/Koniec (punkty zaliczone prezentowane są jako szare - nieaktywne).
Ułatwienie definiowania punktu Dom i Praca. Gdy punkty te nie określone, wybranie opcji Dom lub Praca powoduje otworzenie okna wyboru adresu.
Poprawki instalatora: w przypadku braku głosu dla języka domyślnie wybierany jest angielski.
Przy tworzeniu punktu ulubionego można już dodać opis.
Wyświetlanie opisów punktów ulubionych w dymkach na mapie, po kliknięciu dymka można otworzyć okno z informacjami o punkcie ulubionym z klikalnymi linkami i wybieralnymi numerami telefonów.
Na urządzeniach bez dostępu do Internetu, linki w dymkach punktów POI i ulubionych nie są już klikalne.
Nowe Okno z informacją "Subskrypcja wygasła!" i przyciskiem "Więcej informacji...".

« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2011, 23:25:04 wysłana przez nocnyMarek »
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline ppepe

  • ****
  • 507
  • Płeć: Mężczyzna
    • PPepe
Odp: AM 6.7 na Trzech Króli ;)
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 05, 2011, 23:32:32 »
Panie i Panowie do pracy!
Zachęcam do składania propozycji wykasowania POI jakie przez ostatnie lata tak pieczołowicie wprowadzaliśmy w kategorii Sygnalizacja świetlna.

Gotowe uzasadnianie wykasowania:

Dubel warstwy mapy 1012 załączonej do wersji 6.7.

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM 6.7 na Trzech Króli ;)
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 05, 2011, 23:38:01 »
Na razie serwery nie obciążone zbytnio.  :ok:

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: AM 6.7 na Trzech Króli ;)
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 05, 2011, 23:39:37 »
Wersja programu 1294 ??
Bo nie wiem czy coś nowszego i czy od nowa pobierać ??

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: AM 6.7 na Trzech Króli ;)
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 05, 2011, 23:46:12 »
beta 6.7
program 1280
mapa 6.145
final  6.7
program 1294
mapa 6.148
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2011, 09:39:56 wysłana przez jachraniak »

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AM 6.7 na Trzech Króli ;)
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 05, 2011, 23:51:35 »
Sa drobne poprawki na mapie, odrożniono A1 do węzła Rowień.
Niestety nic nie zmienili w sposobie dodawania opisów do ulubionych  :-|
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline robertpiaty

  • **
  • 101
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Cruser Alpha B50
Odp: AM 6.7 na Trzech Króli ;)
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 06, 2011, 00:32:32 »
Poprawili błąd:
- można już odblokować obszar i po restarcie urządzenia obszar pozostaje odblokowany.

Po raz pierwszy AM tak szybko zareagowała na zgłoszony przeze mnie błąd (chyba że ktoś inny go zgłosił o wiele wcześniej).

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: AM 6.7 na Trzech Króli ;)
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 06, 2011, 00:40:14 »
Skórki DarkaFoto z wersji Beta działają poprawnie, przynajmniej wszystko na to wskazuje po krótkich testach.


EDIT: jednak błędnie wygląda okienko wyznaczania trasy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2011, 19:38:03 wysłana przez Dolek »

*

Offline jachu77

  • *
  • 95
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A696
Odp: AM 6.7 na Trzech Króli ;)
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 06, 2011, 00:42:57 »
Panie i Panowie do pracy!
Zachęcam do składania propozycji wykasowania POI jakie przez ostatnie lata tak pieczołowicie wprowadzaliśmy w kategorii Sygnalizacja świetlna.

Gotowe uzasadnianie wykasowania:

Dubel warstwy mapy 1012 załączonej do wersji 6.7.
Niestety moje propozycje zostały odrzucone  :-|
Poniżej odpowiedź na moje 30 propozycji usunięcia dubli:
 "Support:
Wszystkie POI pozostaja w tej kategorii."

*

Offline robertpiaty

  • **
  • 101
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Cruser Alpha B50
Odp: AM 6.7 na Trzech Króli ;)
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 06, 2011, 01:32:23 »
Wydaje mi się, że demo trasy płynniej chodzi.

Może mam coś źle ustawione, ale u mnie ten punkt: http://www.miplo.pl/point.php?p=kG0433b6 nie blokuje drogi. W Miplo w trafficu oraz kategoriach dodatkowych mam zaznaczoną kategorię "Droga zablokowana - klęski żywiołowe"

*

Offline Miedzio

  • ***
  • 492
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM 6.7 na Trzech Króli ;)
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 06, 2011, 02:05:39 »
Cytuj
Możliwość ręcznego pobrania danych LiveDrive! dla okolic punktu nawigacyjnego.

W porownaniu do wersji beta pojawil sie przycisk do sciagania tych danych (dokladnie w "Statystyka systemu Traffic").

*

Offline ppepe

  • ****
  • 507
  • Płeć: Mężczyzna
    • PPepe
Odp: AM 6.7 na Trzech Króli ;)
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 06, 2011, 03:02:11 »
Panie i Panowie do pracy!
Zachęcam do składania propozycji wykasowania POI jakie przez ostatnie lata tak pieczołowicie wprowadzaliśmy w kategorii Sygnalizacja świetlna.

Gotowe uzasadnianie wykasowania:

Dubel warstwy mapy 1012 załączonej do wersji 6.7.
Niestety moje propozycje zostały odrzucone  :-|
Poniżej odpowiedź na moje 30 propozycji usunięcia dubli:
 "Support:
Wszystkie POI pozostaja w tej kategorii."


U mnie również to samo, więc napisałem poniższy list do supportu miplo (na razie).


JA, dziś o 02:59:
Witam,

Uprzejmie proszę o podanie obecnie obowiązujących zasad w serwisie dotyczących danych, które dublują informacje zawarte w mapach dostarczanych przez Geosystems.

Czy obecnie można dublować takie informacje?
Czy obowiązuje zakaz dublowania takich informacji?

Zgodnie z zasadami obowiązującymi w poprzednim roku kalendarzowym nie wolno było umieszczać informacji, które są dublami.

Przykład to:
- grupa kategorii Ograniczenie prędkości gdzie do dziś czytamy na stronie http://www.miplo.pl/index.php?s=&c=428 "... Nie dodajemy ograniczeń wbudowanych w AutoMapę za wyjątkiem tych, które mają korygować ograniczenia wbudowane w mapę."
- dotyczyło to również danych jakie użytkownicy zbierali dla serwisu w kategoriach grupy Przejazd kolejowy.
I w tym przypadku przypominam, że w dniu 21.09.2010, 20:24 Support poinformował użytkowników / moderatorów w specjalnym liście, cyt.:
"... Zmiany w kategorii!
Do grupy Uzupelnienie mapy trafila kategoria "Przejazd kolejowy" wraz z podkategoriami. Kategoria "Przejazd kolejowy" jest przeznaczona wylacznie na nowe oraz blednie oznaczone przejazdy. POI w tej kategorii powinny byc dodawane/korygowane wylacznie z uwzglednieniem informacji zawartych w najnowszej wersji mapy dostepnych z AutoMapa. ..."

Przypominam również o treści listu dotyczącego dublowania tych danych mapy i przyczyny wykasowania POI z tej ostatniej kategorii z dnia następnego tj. 22.09.2010 14:27.

Przypominam również, że zawsze obowiązywała podstawowa i żelazna zasada umieszczania w bazie tylko informacji, które nie są dostępna bezpośrednio w programie.

Biorąc powyższe pod uwagę i stosując powyższe zasady do zawartości kategorii Sygnalizacja świetlna punkty dublujące informacje z map 1012 dostarczonych przez producenta wraz z programem w wersji 6.7 w dniu wczorajszym, powinny zostać wykasowane.

No chyba, że coś się zmieniło i wolno obecnie:
a. podawać POI, które dublują ograniczenia prędkości z programu;
b. podawać POI dotyczące zakazu skrętu we wszystkich miejscach gdzie takie znaki są w realu - bo przecież w programie /mapie ikonki nie ma, a nie bierzemy już pod uwagę tego czy program ma zaszytą informację o zakazie skrętu w mapie;
c. można pobierać dane z kategorii grupy Przejazdy kolejowe i nie korzystać z tego co serwuje producent.
d. itd. (zakazy wjazdu i inne)

Podsumowując: jakie są teraz jasne zasady bo nie znajduję żadnej informacji o zmianach ani w poradniku ani w przewodniku dla moderatorów (nowa wersja obowiązująca na wczoraj). Nie przypuszczam również aby zmiany dotyczące wprowadzenia nowych formularzy miały jakikolwiek wpływ na rozpatrywania propozycji wykasowania dziś.

Ponieważ temat dotyczy nie tylko mojej osoby ale również innych podających propozycje wykasowania POI ( http://pdaclub.pl/forum/automapa/am-6-7-na-trzech-kroli-)/ ) oraz wszystkich moderatorów (zarówno nowych jak i moich starych współpracowników) niniejszy list zostanie upubliczniony w podanym powyżej wątku na forum pdaclub.pl

Pozdrawiam,
PPepe

Ps. Na chwilę obecną odrzucenie moich propozycji wykasowania traktuję jako błąd w sztuce. Czekam na podstawę.
Oczywiście jeśli będę miał zastrzeżenia co do obiektywności rozpatrzenia propozycji zamierzam zgłosić odwołanie do supportu AM oraz upublicznić całość korespondencji.


pps
zmieniłem kolorystykę, tak długi tekst w całości 'uciaprany czerwoną farbą' był mało czytelny. nM.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2011, 11:23:09 wysłana przez nocnyMarek »

*

Konrad4x

Odp: AM 6.7 na Trzech Króli ;)
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 06, 2011, 08:51:41 »
Producent napisał, cytuję "Możliwość szukania POI w pobliżu adresów i skrzyżowań."

To ja proszę o  pomoc jak mam wyszukać np PizzaHut w pobliżu ulicy Komisji Edukacji Narodowej w Wawie.

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: AM 6.7 na Trzech Króli ;)
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 06, 2011, 09:06:59 »
Prowadź do/POI   i wyświetla Ci się  wybór : " względem aktualnej poz."      " w pobliżu miejscowości"     i tu możesz wybrać nie tylko miejscowość  ale też precyzyjniej :adres/ skrzyżowanie
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Konrad4x

Odp: AM 6.7 na Trzech Króli ;)
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 06, 2011, 09:16:42 »
dziękuję RUKAT,  faktycznie tak jest. Mnie zmyliło to, że jak wszedłem do prowadź do - poi, to tam miałem na dzień dobry ustawione "w pobliżu miejscowości" , a nie "w pobliżu adresu"  :ok:

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: AM 6.7 na Trzech Króli ;)
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 06, 2011, 09:17:13 »
jeszcze w temacie POI

doszło kilka/kilkanaście nowych kategorii POI - trzeba zrobić pełną synchronizację miplo bo będzie się wyświetlać "Kategoria 17..."

*

pliers

Odp: AM 6.7 na Trzech Króli ;)
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 06, 2011, 09:32:57 »
a czy mógłby ktoś sprawdzić czy dodana jest cała S3 od Szczecina do Gorzowa?

*

Offline matmic

  • ****
  • 582
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mateusz Miciński
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S21 Ultra
Odp: AM 6.7 na Trzech Króli ;)
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 06, 2011, 09:37:57 »
Nie.
Samsung Galaxy S21 Ultra
Microsoft Surface Pro 6

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: AM 6.7 na Trzech Króli ;)
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 06, 2011, 09:45:41 »
 
a czy mógłby ktoś sprawdzić czy dodana jest cała S3 od Szczecina do Gorzowa?
KISZKA!

S3 Szczecin - Gorzów Wielkopolski oddano do użytku wieczorem 30.12.2010r. a trąbiono od dawna!
6.7 udostępniono wieczorem 05.01.2011r. a więc mieli całe 6 dni żeby tak ważny odcinek dodać do mapy. Partactwo czy znów krecik?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2011, 10:17:42 wysłana przez jachraniak »

*

Dżeju

Odp: AM 6.7 na Trzech Króli ;)
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 06, 2011, 10:07:22 »
Producent napisał, cytuję "Możliwość szukania POI w pobliżu adresów i skrzyżowań."(...)
A gdzie możliwość: Prowadź do / POI / Kategoria ???
Przez paru maniaków forsujących POI jako infolinię TP S.A. cały obszar związany z POI w AM został totalnie spier....

*

Offline JD-MM

  • *****
  • 1145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS6 SM-G920F
Odp: AM 6.7 na Trzech Króli ;)
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 06, 2011, 10:28:43 »
Panie i Panowie do pracy!
Zachęcam do składania propozycji wykasowania POI jakie przez ostatnie lata tak pieczołowicie wprowadzaliśmy w kategorii Sygnalizacja świetlna.

Gotowe uzasadnianie wykasowania:

Dubel warstwy mapy 1012 załączonej do wersji 6.7.

No niestety, chciałem zrobić porządek u siebie ale nie mogę.

*

pliers

Odp: AM 6.7 na Trzech Króli ;)
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 06, 2011, 10:29:52 »
a czy mógłby ktoś sprawdzić czy dodana jest cała S3 od Szczecina do Gorzowa?
KISZKA!

S3 Szczecin - Gorzów Wielkopolski oddano do użytku wieczorem 30.12.2010r. a trąbiono od dawna!
6.7 udostępniono wieczorem 05.01.2011r. a więc mieli całe 6 dni żeby tak ważny odcinek dodać do mapy. Partactwo czy znów krecik?

Partactwo jeśli mam wybierać

*

Konrad4x

Odp: AM 6.7 na Trzech Króli ;)
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 06, 2011, 10:39:10 »
Partactwo jeśli mam wybierać

Koledzy, kurcze nie przesadzajcie. Droga oddana 30.12, a wy narzekacie  :) Nie zapominajcie, że to nie producent AM kreśli mapy tylko dostawca zewnętrzny Geosystems. Oni maja pewnie swoje cykle zamknięcia releasu i tego sie trzymają. Przyznajcie, że w stosunku do innych dostawców map na Polskę, to Geo jest błyskawicą z dopalaczem  :ok:

Połączone: [time]Styczeń 06, 2011, 10:47:29[/time]
A gdzie możliwość: Prowadź do / POI / Kategoria ???
Przez paru maniaków forsujących POI jako infolinię TP S.A. cały obszar związany z POI w AM został totalnie spier....

Dzęju tapnij w dowolny z tych trzech szerokich prostokątów na oknie "Pokaż POI - Polska"  i wtedy możesz wpisać nazwę kategorii (np fotoradar) lub nazwę konkretnego punktu (np PizzaHut) . Wydaje mi się, że tak to działało juz wcześniej , ale może się mylę.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2011, 10:48:54 wysłana przez Konrad4x »

*

Offline ppepe

  • ****
  • 507
  • Płeć: Mężczyzna
    • PPepe
Odp: AM 6.7 na Trzech Króli ;)
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 06, 2011, 10:50:29 »
Panie i Panowie do pracy!
Zachęcam do składania propozycji wykasowania POI jakie przez ostatnie lata tak pieczołowicie wprowadzaliśmy w kategorii Sygnalizacja świetlna.

Gotowe uzasadnianie wykasowania:

Dubel warstwy mapy 1012 załączonej do wersji 6.7.

No niestety, chciałem zrobić porządek u siebie ale nie mogę.

Jednym zdaniem obsługa serwisu nie ma na chwilę obecną bladego pojęcia co zrobić z tym tematem więc support zablokował możliwość edycji POI w tej kategorii, stawiając "ptaszka" w okienku właściwości kategorii. Chcą uniknąć konieczności rozpatrywania setek propozycji zmian, bo do końca roku nie mieli narzędzia rozpatrującego propozycje cykliczne np. po autorze i każdą należy sprawdzić ręcznie. To ostatnie zgłaszałem wielokrotnie jako potrzebę i nie doczekałem się za czasu moich rządów reakcji po za stwierdzeniem, że pracują nad taką możliwością.
A wracając do puntów to jest tu widoczny konflikt z zasadami bazy.
Ciekawe czy operator bazy był w ogóle poinformowany o terminie aktualizacji? Widząc co się dzieje z ustawieniami parametrów bazy to śmiem wątpić.
Poczekamy na odczytanie mojego listu. Na chwilę obecną "Adresat nie przeczytał jeszcze tej wiadomości".

Może skończy się tym, że ponowie doczekamy się możliwości pobierania np. przejazdów kolejowych i nie będziemy na siłę uszczęśliwiani danymi z Geosystemu.
Może nareszcie zrozumieją, że każdy może przecież sam zdecydować w swojej AM czy chce korzystać z owoców pracy społeczności Miplo czy nie. Tak samo czy chce korzystać z POI przeterminowanych czy też nie.

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: AM 6.7 na Trzech Króli ;)
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 06, 2011, 10:52:05 »
Chciałem aktualizacji to mam za swe...
Niestety po aktualizacji AM do wersji 6.7 nie mogę jej zarejestrować. Po aktualizacji nakładkowo był komunikat, że mapa niezarejestrowana lub uszkodzona więc skasowałem wszystko i ponownie zainstalowałem i tu kiszka bo przy prubie rejestracji jest info, że licencja jest na inną platformę lub sprzęt.... więc w efekcie moja AM nie działa i nie mam żadnej innej :(
Nic nie zmieniałem a mam komunikat, że licencja jest dla innej platformy.
Quźwa... zawsze musi być coś nie tak.....
ISTQB Certified Tester

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: AM 6.7 na Trzech Króli ;)
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 06, 2011, 10:56:31 »
Koledzy, kurcze nie przesadzajcie. Droga oddana 30.12, a wy narzekacie  :) Nie zapominajcie, że to nie producent AM kreśli mapy tylko dostawca zewnętrzny Geosystems. Oni maja pewnie swoje cykle zamknięcia releasu i tego sie trzymają. Przyznajcie, że w stosunku do innych dostawców map na Polskę, to Geo jest błyskawicą z dopalaczem  :ok:

Masz rację... Geosystem działa błyskawicznie. Już nie raz byłem zdziwiony ze jakaś lokalna dróżka jest w mapie a oddana "wczoraj". Tym bardziej dziwi mnie, że taka trasa jest skopana. Przecież można było wcześniej zrobić trasę i postawić blokadę. 30 grudnia ktoś na pewno w miplo postawiłby antyblokadę i by było fajnie, a tak kiszka.

Na trasie z okolic węzła Klucz (Szczecin) do okolic węzła Marcina Kasprzaka (Gorzów Wlkp) zgania z S3 na E65 (w okolicach Renic).

« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2011, 11:09:04 wysłana przez jachraniak »

*

Konrad4x

Odp: AM 6.7 na Trzech Króli ;)
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 06, 2011, 10:58:45 »
Przecież można było już wcześniej zrobić trasę i postawić blokadę. 30 grudnia ktoś na pewno w miplo postawiłby antyblokadę i by było fajnie, a tak kiszka.

Fakt, mogli tak zrobić. No ale ten nie popełnia błędów, co nic nie robi.  :D

*

Dżeju

Odp: AM 6.7 na Trzech Króli ;)
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 06, 2011, 11:00:06 »
Dzęju tapnij w dowolny z tych trzech szerokich prostokątów na oknie "Pokaż POI - Polska"  i wtedy możesz wpisać nazwę kategorii (np fotoradar) lub nazwę konkretnego punktu (np PizzaHut) . Wydaje mi się, że tak to działało juz wcześniej , ale może się mylę.
Niestety mylisz się, kiedyś (do wersji AM 5 włącznie), było tak jak na zrzucie. Było to przejrzyste i przede wszystkim nie trzeba było używać klawiatury !

*

Konrad4x

Odp: AM 6.7 na Trzech Króli ;)
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 06, 2011, 11:02:58 »
Dzęju tapnij w dowolny z tych trzech szerokich prostokątów na oknie "Pokaż POI - Polska"  i wtedy możesz wpisać nazwę kategorii (np fotoradar) lub nazwę konkretnego punktu (np PizzaHut) . Wydaje mi się, że tak to działało juz wcześniej , ale może się mylę.
Niestety mylisz się, kiedyś (do wersji AM 5 włącznie), było tak jak na zrzucie. Było to przejrzyste i przede wszystkim nie trzeba było używać klawiatury !

Teraz to ja rozumiem o co ci chodzi . Ty pijesz ogólnie do samego rozwiązania wyszukiwarki POI w wersjach 6.x  :grin: I tu się z tobą zgadzam. Wtedy w czwórkach, piątkach było to wygodniejsze.  :)

*

pliers

Odp: AM 6.7 na Trzech Króli ;)
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 06, 2011, 11:23:39 »
Przecież można było już wcześniej zrobić trasę i postawić blokadę. 30 grudnia ktoś na pewno w miplo postawiłby antyblokadę i by było fajnie, a tak kiszka.

Fakt, mogli tak zrobić. No ale ten nie popełnia błędów, co nic nie robi.  :D

i to mnie najbardziej irytuje że np. A1 do Gorzyczek jest na mapach chyba od roku chociaż oddanie najwcześniej za 1,5 roku, to samo z kawałkiem DTŚ... ciekaw jestem od czego zależy która trasa zasługuje na bycie na mapie wcześniej a która nie... bo na pewno nie termin jets oddania do ruchu.