Ostatnie newsy
Na stronie Palm CeatorID List tworzona jest lista CreatorID wszystkich aplikacji, także tych, które nie są wyszczególnione na PalmSource.CreatorID to 4-literowe oznaczenie aplikacji, mające na celu jednoznaczne rozróżnienie jej i jej danych.Źródło: PalmInfocenter
Na PalmInocenter pojawiły się pierwsze wrażenia użytkownika, który miał przyjemność obcować z nowym CLIE. Tekst jest bardzo krótki, ale porusza najważniejszy aspekt – wyświetlacz, który niestety nie uzyskał dobrej opinii. Według autora artykułu ekran jest bardzo "leniwy" przy szybkiej zmianie wyświetlanych treści, co może być szczególnie uciążliwe przy czytaniu z wykorzystaniem autoprzewijania.Sony PEG-SL10 - pierwsze wrażenia (PalmInfocenter)

Aby zaoszczędzić pieniądze, wielu użytkowników Palmów i Visorów kupuje akumulatorki AAA, zamiast zwykłych baterii alkaicznych. Rozwiązanie sprawdza się znakomicie, jednak akumulatorki trzeba wyjąć z komputerka aby je naładować. Czy na pewno? Na stronie TechTV's The Screensavers znajduje się instrukcja jak zmodyfikować Visora, aby akumulatorki były ładowane gdy PDA jest w podstawce. Posiadaczy Palmów odsyłam do tego samego adresu, lub bezpośrednio do Peter's Pilot Pages.

Zdaje się że tak … a przynajmniej w Szwecji. Jak poinformowało jedno z tamtejszych pism o tematyce PDA sprzedaż palmtopów z systemem Microsoftu przewyższyła liczbę sprzedawanych egzemplarzy z Palm OS. Według ich zapowiedzi podobne statystyki będą już wkrótce na całym świecie … Poczekamy zobaczymy.Źródło – Pocket PC Thoughts

Jeden z najbardziej oczekiwanych telefonów komórkowych tego roku trafił w ręce Jørgen Sundgot'a z magazynu internetowego InfoSync. Przeprowadził on jak zwykle bardzo szczegółowy test aparatu Nokia 7650, którego wyniki możecie znaleźć pod tym adresem. Jeśli wolicie test w języku polskim to zapraszam na GSMOnline.pl gdzie również przyjrzano się tej słuchawce.


Grupująca Hitachi, Ingentix, Panasonic, SanDisk i Toshibę organizacja C5 ogłosiła zakończenie prac nad Mobile Commerce Extension Standard, który pozwoli zabezpieczać dane na kartach pamięci flash (Compact Flash, SD i MMC). Zabezpieczenia mają być na tyle skuteczne, żeby karty można było wykorzystywać np. do elektronicznych płatności czy handlu treściami (również multimedialnymi).C5 ma nadzieję, że dodatkowe funkcje kart powiększą rynek pamięci flash; w zeszłym roku na całym świecie sprzedano 45 mln kart. Pełna specyfikacja Mobile Commerce Extension Standard i dokumenty licencyjne mają być dostępne w październiku.Portable Design Magazine
W ofercie firmy Fen pojawiło się kilka ciekawych urządzeń Bluetooth, produkowanych przez firmę Bluetake. Pierwszym z nich jest adapter Bluetooth na USB w postaci klucza, jest on wiec mały i łatwo go zabrać ze sobą. Drugie urządzenie to również adapter Bluetooth na USB, jednak o zasięgu do 100m. W ofercie firmy jest także (nieopisana jeszcze na stronie) karta Bluetooth w formacie CF typ I, współpracująca z systemami PocketPC2000, PocketPC2002 i WinCE.
Gra pod tytułem Metal Strike out of China firmy GreatelSoft jest typową strzelanką obrazowaną w trybie izometrycznym. Scenariusz i założenia gry są raczej proste - poruszając się po stworzonym przez programistów świecie przyjdzie ci strzelać do wszystkiego co się rusza, a rusza się wiele. Dodatkowo będzie można zmierzyć się z innym graczem w trybie multiplayer. Oczywiście nie na jednym palmtopie. By tego dokonać należy połączyć się z drugim PDA za pośrednictwem modemu.


