Ostatnie newsy
Sprite Software - twórcy m.in. doskonałej aplikacji do tworzenia dokładnej kopii zapasowej danych z PDA wprowadzili kilka zmian w jeszcze świeżej edycji płatnego programu Pocket Backup Plus:
W ofercie Palmtop Experts dostępne są już dwa najnowsze modele Sony Clie - TG50 oraz Sj-22 w cenie 2550 oraz 1585 zł brutto. Dodatkowe informacje znajdziecie na stronach poniżej.SONY CLIE PEG-TG50 SONY CLIE PEG-SJ22
Jeśli narzekacie na często rozkalibrowujący się ekran, to powinniście zainteresować się programem AutoDigi - zapamiętuje on poprawne ustawienia digitizera i automatycznie kalibruje ekran po ustawionym czasie. Może to także robić po miękkim resecie palmtopa. Dostępne są 2 wersje programu - AutoDigi2 dla urządzeń z Palm OS 2 - 4.x oraz AutoDigi5 dla palmtopów z Palm OS 5, lub ekranami Hi-Res(+). Obie wersje są niestety płatne.AutoDigi2 (cena: 24,99 $)AutoDigi5 for OS 5 (cena: 28 $)
Jeśli interesują Was polskie programy dla Palm OS, zapewne często narzekacie na ich niewielką ilość. Na szczęście cały czas powstają coraz to nowe pozycje, kilka z nich znajdziecie na witrynie Future Software.
Darmowa gra Hanoi Towers autorstwa polskiej grupy programistycznej RNS:: doczekała się nowej wersji. Wprowadzono w niej opcję "Auto up/down", dzięki której zarówno przycisk góra i dół może podnosić lub opuszczać dysk. Poprawiono także to, co sugerowaliście w komentarzach - dyski mają teraz różne kolory, więc nie będą się myliły.
Czytnik dokumentów Mobipocket Reader Pro w nowej wersji 4.6 dorobił się możliwosci użycia własnych czcionek. Przypomnijmy, że działa on na palmtopach z ekranami o niskiej i wysokiej rozdzielczości oraz współpracuje ze wszystkimi wersjami PalmOS (powyżej 3.0).SedaKa Mobile Web Browser to nowa przeglądarka internetowa, która dosyć niedawno pojawiła się na rynku. W wydaniu 1.6 ujrzymy następujące zmiany: nowy interface, wsparcie dla większej ilości kolorów, usunięty splashscreeni poprawiona stabilność. Niestety przeglądarka nie jest kompatybilna z PalmOS5.BatteryGraph to program służący do monitorowania baterii w palmtopie. Przy każdym włączeniu i wyłączeniu urządzenia, program zapisuje w bazie aktualny stan, który potem może być wyświetlony w postaci wykresu. Istnieje też możliwość pokazania zużycia w ciągu dnia w postaci słupków.Mobipocket ReaderSedaKa Mobile Web BrowserBatteryGraph
Ukazała się nowa wersja popularnej przeglądarki plików graficznych. Program wspiera format GIF, umożliwia wyświetlanie losowych obrazków w trybie pokazu slajdów oraz przesyłanie ich przez BlueTooth i IrDa.JPGview 3.1
Już wkrótce do sprzedaży trafi nowy mobilny napęd o pojemności 2.4GB. Będzie to miniaturowy dysk twardy firmy GS-Microdrive w formie karty CompactFlash typu 2. Niestety niewiele jeszcze wiadomo na jego temat. Lecz według zapowiedzi producentów powinien on pojawić się na półkach sklepowych na przełomie maja i czerwca, więc lada dzień specyfikacje techniczne powinny zostać ogłoszone.
Japoński oddział Sony zaprezentował dwa nowe kolory obudowy palmtopów Clie SJ33. Teraz dostępne będą również w kolorze srebrnym i niebieskim (na obrazku). Wersja srebrana wygląda bardzo ciekawie i bardziej profesjonalnie niż dotychczasowa czarna.
Jedna z lepszych wtyczek do ekranu Today - Calnedar+, dostępna jest w nowej poprawionej wersji. Zastępuje ona doskonale standardowy plugin Calendar oferując widok kilku dni do przodu (zwykły Calendar tylko aktualny dzień), prezentując w ten sposób nadchodzące zdarzenia skatalogowane w bazie danych kalendarza. W tej edycji poprawiono błąd powodujący w niektórych przypadkach zawieszanie się palmtopa. Program ten jest oczywiście darmowy.
Mitac Mio 338, a raczej California Access Mio 338 jest już w sprzedaży w naszym kraju. Można go nabyć u oficjalnego dystrybutora na Polskę, czyli w firmie Karen Notebook. Jego cena jest bardzo atrakcyjna - 1341zł brutto.
Pojawił się nowy darmowy edytor rejestru dla Pocket PC. EdReg nie posiada zbędnych fajerwerków, tylko drzewko struktury rejestru oraz trzy klawisze: Insert, Edit i Delete - czyli praktycznie wszystko co do szczęścia jest nam potrzebne. Pobierajcie go z tego adresu (ARM, MIPS, SH3).
Ostatnio coraz więcej osób narzeka na zbyt małą ilość kanałów w AvantGo, myślę, że mam coś aby temu zaradzić. Udało mi się wczoraj znaleźć dwie strony, na których zebrane są linki do najpopularniejszych portali, oczywiście w wersji przystosowanej do małych ekranów PDA. Miłego czytania.http://www.gochannels.net/ http://www.mergethis.com/smallsites/
Easy Time Sync to program do synchronizowania daty i czasu z zegarem atomowym. Program ten można wykorzystać tylko przy bezpośrednim połączeniu palmtopa z internetem.TiBR, bardzo mały program do czytania książek, doczekał się nowej wersji, w której poprawiono błędy dostrzeżone w poprzednim wydaniu, oraz zmniejszono odświerzanie dokumentów, dodano zapisywanie ostatniego wyszukiwania i obsługę czcionek w wysokiej rozdzielczości dla Handery.Natomiast TealMaster został wyposażony w dodatkową ikonkę, która symbolizuje, że dany hack może być niekompatybilny z OS5 oraz usunięto konflikty z HotSynciem w "piątce", przeglądarką internetową w Tungsten|C oraz Sony Clie.Easy Time Sync TiBR TealMaster


