Ostatnie newsy
Wczoraj podaliśmy nieoficjalną informację na temat nowych palmtopów przygotowywanych przez HP. Niestety zaprezentowane dane techniczne owych urządzeń były nad wyraz skromne. Tego samego dnia portal iPAQabilities podał jednak nieco więcej szczegółów dotyczących najlepszego z wymienionych iPAQów - serii hx4700. Będzie on posiadał:
18 maja firma Dell rozpocznie sprzedaż nowego palmtopa. Axim oznaczony symbolem X30 na pokładzie posiadał będzie m.in. nowy chip Intela PXA270 oraz system WM 2003 SE - będzie to prawdopodobnie pierwszy dostępny na rynku palmtop, charakteryzujący się takimi cechami. Pełne jego specyfikacje znajdziecie poniżej:
Tagi:
- Dell,
W serwisie Handheld Freaks ukazała się krótka recenzja gry Fish Tycoon. Jej celem jest wychodowanie 7 rybek o specyficznych właściwościach. Gra jest bardzo podobna do Plant Tycoon i zapewnia podobną ilość rozrywki. Wg recenzenta zdobyła ona 7 na 10 punktów, co jest całkiem niezłym wynikiem.Recenzja Fish Tycoon
Tagi:
- gry,
Handy Pilot Font Editor to jak sama nazwa wskazuje program do tworzenia nowych oraz edycji istniejących czcionek. Można je otwierać i zapisywać bezpośrednio do pamięci bez pośrednictwa komputera stacjonarnego. Tak stworzone fonty odczytywane są przez programy FontHack123 oraz FontHackV. Niestety cena moim zdaniem jest trochę za wysoka jak na możliwości gdyż wynosi 35 USD.Handy Pilot Font Editor
Programiści z Lakeridge Software przygotowali nową wersję aplikacji WisBar Advance, oznaczoną numerkiem 1.3.2.2. Tym razem nie wprowadzono żadnych rewelacyjnych zmian do tego jednego z lepszym menadżerów zadań dla okienek Pocket PC. W tej edycji zawarto tylko kilka poprawek, do wykrytych w przez użytkowników błędów, m.in.: ulepszono kaskadowe menu start, usunięto błąd występujący w okienku przeglądania (w PDA z systemem w innej wersji językowej niż angielska), dodano ikonki Settings, Find oraz Help w kaskadowym menu start, a na koniec dopracowano edycję WisBar Advance przeznaczoną dla systemu Pocket PC 2000.
Tagi:
Opisywane ponad 2 tygodnie temu przemysłowe palmtopy firmy Symbol, o nazwie MC9000 trafią już wkrótce do Polski. Nie znajdą się one jednak na półkach naszych sklepów handlujących PDA. Będzie je można zobaczyć w rękach pracowników koncernu Coca-Cola, który to zakupił 28 tysięcy sztuk owych urządzeń, dla swoich oddziałów rozsianych na całym świecie - m.in. także w naszym kraju. Szczegóły dotyczące parametrów owych PDA znajdziecie w poprzednim newsie na ich temat. Cynk nadesłał Wojciech "Perla" Perlinski
Pojawił się nowy i do tego darmowy czytnik grup dyskusyjnych dla okienek Pocket PC 2002 lub nowszych. Program ten o niezbyt wymyślnej nazwie NewsReader pozwala nie tylko przeglądać grupy dyskusyjne, ale także odpowiadać z poziomu PDA na zamieszczone tam posty. Najpierw należy podać oczywiście adres serwera i wpisać ręcznie nazwę grupy, lub odnaleźć ją na liście, która można pobrać z serwera. Dodane grupy wyświetlają się jakby w formie plików w pierwszym oknie aplikacji.
Redakcja portalu Brighthand uzyskała wstępne, wciąż niepotwierdzone informacje na temat nowych PDA HP, które w drugiej połowie 2004 roku mają szansę trafić na półki sklepowe. Będą to aż 4 urządzenia. Więcej na ich temat w dalszej części newsa:
Tagi:
- HP,
Sony VAIO U to urządzenie o wymiarach sporego palmtopa posiadające jednak funkcjonalność zwykłego peceta. Jego pracą zawiaduje bowiem system Windows XP. Na pokładzie znajduje się procesor Pentium M 1 GHz (model VAIO-U70P) lub Celeron M 0.9 GHz (VAIO-U50I), odpowiednio 512 lub 256MB RAM oraz dysk twardy 20GB. Jeśli chodzi natomiast o ekran to jest on równie imponujący - rozdzielczość 800x600 punktów.
Szymon Ulatowski znany wszystkim z tak przebojowych aplikacji jak Przewodas czy TouchTris pracuje właśnie na kolejną rewelacyjną grą pt. Bike or Die! Polegać ona będzie z grubsza na pokonaniu toru przeszkód (gumowym ;) rowerem. To co jednak jest niesamowite to fakt iż gra jest pseudo realistyczna, tj. uzwględniane są w niej prawa fizyki. W dalszej części newsa znajdziecie kilka zrzutów ekranu oraz odnośniki do dwóch filmów prezentujących przykładowy przejazd.Bike or Die!
Tagi:
- gry,
W serwisie PDA 24/7 pojawiła się recenzja programu QuickTake w wersji 2.0. Służy on do robienia zrzutów ekranów na palmtopach z PalmOS-em mimimum w wersji 2.0. To co odróżnia go od konkurencji to możliwość zapisywania zrzutów bezpośrednio w pliku JPG na karcie pamięci oraz wsparcie dla nietypowych urządzeń takich jak Tapwave Zodiak, Kayocera czy Garmin.Recenzja QuickTake 2.0
Okazuje się, że premiera wirtualnej klawiatury o której pisaliśmy w zeszłym tygodniu wcale się nie odbyła. Co więcej firma iBiz nadal czeka na zatwierdzenie lasera aby móc wprowadzić ją do produkcji. Czyżby kolejny produkt widmo ?
Tagi:
Osoby często korzystające na swoim PDA z dostępu do sieci, docenią możliwości jakie daje wtyczka do ekranu Today o nazwie Net@Board. Oferuje ona następującą funkcjonalność:
Tagi:
Dla fanów gier typu FPP posiadających jednocześnie Zodiaka, bo nietety tylko dla tego palmtopa została ona przewidziana, pojawiła się nie lada gratka. Otóż ukazał się właśnie Doom II z pełną trójwymiarową grafiką, 30 poziomami i wsparciem dla rozdzielczości 320x480. Gra wymaga aż 16 MB wolnego miejsca i ROMu w wersji minimum 1.1. Pełna wersja kosztuje 30 USD.Doom II
Bsquare Power Handheld dość unikalny palmtopo-telefon, o którym wspominaliśmy już kilka razy na PDAclub.pl. Wyposażony jest on m.in. w duży ekran, zintegrowaną klawiaturę QWERTY oraz okienka Windows CE .NET. Osoby które chcą poznać jego możliwości niego bliżej powinny udać się na odpowiednią stronę portalu The Register, gdzie znajduje się test owego PDA. 

