Ostatnie newsy

Tagi:
- HTC,
Przez 14-dni, poczynając od 30 grudnia gry produkcji Astraware dostępne będą za pół ceny - codziennie inny tytuł nabyć będzie można po mniejszych kosztach. Warto zainteresować się tą promocją, gdyż programiści powyższej firmy stworzyli jedne z bardziej znanych palmtopowych gier. Ostatnio do ich oferty dołączył całkiem nowy tytuł - Moonfigher, dla PDA z Pocket PC i Palm OS. Przypomina on inną grę pod tytułem Rocket Elite, z którą powinien zapoznać się każdy posiadacz pocketa lub aparatu z okienkami MS Smartphone. W obu grach sterujemy małym statkiem kosmicznym głównie przy użyciu rysika. Cała frajda polega na tym, że na nasz pojazd działa siła przyciągania ziemskiego, a zatem musimy odpowiednio sterować mocą silników by pokonać wąskie korytarze nie uderzając przy tym o ziemię. Nie grałem w Moonfightera, ale wydaje mi się, że gra ta nie będzie aż tak dobra jak stary ale jary Rocket Elite, który oferuje nawet tryb multiplayer.

Tagi:
Tagi:
Wszystko na to wskazuje, że już niedługo główne funkcje dodawane przez WisBar Advance, czy Spb Pocket Plus, czyli możliwość zamykania programów przy pomocy krzyżyka i łatwego przełączania pracujących w tle aplikacji, będą standardowo dostępne praktycznie w każdej innej aplikacji. Teraz np. VITO Button Mapper, czyli narzędzie rozszerzające możliwości przypisywania funkcji do klawiszy sprzętowych naszych pocketów posiada zintergrowany menadżer zadań, który wywołać można powiązanym z nim klawiszem. Inną nową funkcją jest pełnoekranowy zegar, który również w ten sam sposób można uaktywnić. Program ten już od jakiegoś czasu zgodny jest z nowymi okienkami, a także kwadratowymi wyświetlaczami.
Pojawiła się kolejna edycja aplikacji Card Export II, pozwalającej uzyskać dostęp do karty pamięci PDA z komputera PC, bez instalowania ActiveSynca. Palmtop widziany jest wtedy jako zwykły wymienny napęd, np. pendrive. Wersja 2.10 pozwala cieszyć się wspomnianą funkcjonalnością wszystkim posiadaczom PDA z okienkami Windows Mobile 5.0 for Pocket PC. Pełna wersja programu kosztuje 14,95 USD, a trial pobierać można z witryny producenta.Cynk nadesłał Gader
Tagi:


Tagi:

Automatic Keylock to prosta w obsłudze aplikacja pozwalająca zabezpieczanie klawisze aparatów z okienkami MS Smartphone przed przypadkowym ich wciśnięciem. Możemy określić po jak długim czasie przyciski zostaną samoczynnie zablokowane i w jakim momencie mają zostać zablokowane - np. tylko podczas wyświetlania homescreena lub używania wybranych aplikacji. Jest też opcja wyłączania lub włączania podświetlenie podczas blokady oraz możliwość ustalenia wyglądu wygaszacza, z uwzględnieniem wyświetlenia czasu, daty, nieodebranych połączeń oraz wiadomości tekstowych. Program jest w pełni kompatybilny z platformą Windows Mobile 2003 for Smartphone oraz WM 5.0 for Smartphone. Automatic Keylock pobierać można zupełnie za darmo wprost ze strony autora.
True Connect jest programem, na który wielu użytkowników urządzeń z systemem MS Smartphone czekało od dawna. Pozwala on na kontrolę podłączonego do PC telefonu za pomocą standardowej myszki oraz klawiatury. Co ważniejsze, na ekranie komputera nie widzimy emulowanego ekranu naszego urządzenia, wszystko odbywa się tylko na wyświetlaczu aparatu. Możemy wprowadzać dane, kopiować lub kasować informacje oraz wykonywać wiele innych rzeczy znacznie szybciej oraz wygodniej, niż przy użyciu standartowych przycisków. Obecna wersja jest w fazie testów i można pobierać ją bezpłatnie z witryny producenta. Natomiast w pełni funkcjonalna edycja ma pojawić się według zapowiedzi producenta na początku stycznia. Dokładna cena nie jest jeszcze znana.

Chyba najbardziej znaną firmą produkującą etui ochronne dla PDA jest Krusell. Pokusili się oni o przygotowanie listy najpopularniejszych palmtopów 2005 roku, w oparciu i sprzedaż konkretnych etui swej produkcji. I tak najwięcej pokrowców ochronnych w kategorii PDA sprzedano dla PalmOne Treo 600 i Treo 650, potem był zaraz MDA Compact i Mitac Mio 168. Natomiast gdy pod uwagę wzięto nie tylko PDA ale i zwykłe telefony komórkowe, to na pierwszym miejscu pojawił się Sony Ericsson K750i/K750c/W800. Drugie miejsce zajął zwycięzca poprzedniej kategorii, czyli PalmOne Treo 600/650, a trzecie Motorola Razr V3/ V3i /V3c. Poniżej znajdziecie całe top-ten dla pierwszej jaki drugiej kategorii.


Tagi:
- m500,