Ostatnie newsy
Dopiero co na rynku pojawił się ETEN X500, a w sieci krążą już pierwsze informacje na temat kolejnego palmtopo-telefonu tego producenta. Tym razem będzie to pierwszy model wyposażony w zintegrowaną klawiaturę w układzie QWERTY, wysuwaną podobnie jak w HTC Wizard. Obecnie trudno jest podawać jakiekolwiek parametry techniczne, ale podobno ETEN M700 - bo taką nazwę posiadać będzie ów PDA, obsługiwać ma sieci 3G i posiadać podobnie jak X500 zintegrowany moduł BT, WiFi oraz GPS. Czyżby w końcu godny konkurent dla HTC TyTN / Era MDA Vario II? Dodatkowe szczegóły na temat tego PDA poznamy prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu. W głębi newsa znajdziecie pierwszą podobiznę ETENa M700.

Tagi:
Jeśli nie lubicie być zaskakiwani wysokością rachunków telefonicznych i chcielibyście mieć możliwość kontrolowania wysokości opłat na bieżąco, to warto zainteresować się aplikacją Smaato Cost. Pozwala ona na zliczanie zarówno wygadanych minut jak i przesłanych danych oraz SMSów. Uwzględnia nawet zmiany kart SIM i połączenia wykonywane w czasie roamingu. Poza przeliczaniem tych danych w zależności od naszej taryfy, oferuje również możliwość prezentacji wyników na wykresach. Producent dołączył też predefioniowane ustawienia taryf dla wielu operatorów telefonii komórkowej - choć nie wymienia ich z nazwy na swej stronie domowej. Niestety sam nie instalowałem tego programu i nie potrafię podpowiedzieć czy w pełni radzi on sobie z zawiłościami niektórych planów taryfowych. Ważne jest też to, że program ten jest w pełni darmowy i dostępny zarówno dla WM 5.0 for Pocket PC jak i Palm OS 5.x.
Tagi:

Tagi:

Tagi:
Animowane ekrany Today wracają do łask użytkowników PDA z okienkami WM 5.0 for Pocket PC. Producent najpopularniejszej aplikacji pozwalającej wyświetlać animowane tematy graficzne przygotował w końcu zaktualizowaną jej wersję, która powinna bez największych trudności działać również na najnowszych pocketach. Chodzi o aplikację Animated Today, która kosztuje 14.95 USD. Wcześniej przetestujcie jednak 14-dniową wersję trial, którą pobrać można z witryny autora. Animowane tematy nie będą jednak działać jeśli w pamięci Waszego PDA zabraknie najnowszego Macromedia Flash Playera.
Tagi:
Jaki system lepiej nadaje się do obsługi zaawansowanych aparatów telefonicznych, nie posiadających dotykowego ekranu? Symbian OS w edycji Nokia Series 60 czy może mobilne okienka z rodziny MS Smartphone? Rozważania na ten temat opublikowała redakcja witryny the::unwired. Autor tego artykułu jako długoletni użytkownik aparatów z mobilnymi okienkami na pokładzie po raz pierwszy miał przyjemność użytkować telefon kontrolowany przez system Nokia Series 60. Jeśli jesteście zainteresowani wynikami porównania tych dwóch konkurencyjnych platform, zapraszamy pod powyższy odnośnik.
Na konferencji Microsoft Tech-Ed która odbyła się ostatnio w Barcelonie, firma i-mate pokazała światu nowy palmtopo-telefon o nazwie i-mate PDA-L. Jego sercem jest 200MHz jednostka Texas Instruments OMAP, a pod maską znajduje się 64MB pamięci RAM i 128MB ROMu. Wbudowany moduł telefonii komórkowej obsługuje nie tylko GSM/GPRS ale również standard EDGE, a obok niego zmieścił się jeszcze Bluetooth i WiFi. Będzie to pierwszy PDA tego producenta, gdzie zastosowano ekran o przekątnej zaledwie 2.4 cala. Innymi słowy będzie to drugi zaraz po udostępnionym niedawno Samsungu SGH-i750 PDA z tak małym ekranem, który sprzedawany będzie w naszym kraju. W odróżnieniu jednak od Samsunga, i-mate PDA-L posiada nie WM 2003 SE ale okienka Windows Mobile 5.0 for Pocket PC. Nie mogło zabraknąć jeszcze aparatu cyfrowego, tym razem o matrycy 2Mpix.
Tagi:

Tagi:
- gry,
Spb Software House po raz trzeci zaprasza całe środowisko użytkowników pocketów do wzięcia udziału w corocznym badaniu rynku. Tysiące osób wypełniających tą złożoną ankietę przyczynia się do powstania szczegółowego raportu dotyczącego zmian w świecie Pocket PC, jakie zaszły w czasie ostatnich 12 miesięcy - od średniej pojemności kart pamięci użytkowanej w PDA, przez liczbę osób korzystających w PDA z dostępu do sieci, po procentowy udział poszczególnych modeli palmtopów na rynku itd. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym badaniu. Nie pozostało jednak zbyt wiele czasu - ankietę wypełniać można tylko do 14 listopada. Znajdziecie ją na witrynie Spb Software House. Wyniki zebrane w poprzednich dwóch badaniach dostępne są na innej stronie portalu tej firmy.

Tagi:

Tagi:

Tagi:
- gry,
Dwa tytułowe programy od dawna toczą walkę o prym w świecie zamienników pocketowych aplikacji z kategorii PIM. Jeśli funkcjonalność standardowego kalendarza czy też książki adresowej lub listy zadań okazywała się dla kogoś niewystarczająca, to nie pozostawało nic jak tylko nabyć jeden z tych programów. Ilość oferowanych przez nie funkcji potrafi bowiem wręcz przytłoczyć. Zarówno Agenda Fusion jak i Pocket Informant przez długi okres czasu dostępne były wyłącznie dla PDA z okienkami Pocket PC. Kilka miesięcy temu twórcy Pocket Informanta udostępnili jednak specjalną wersję tego PIMa przeznaczoną dla platformy MS Smartphone. Jak być może pamiętacie był to jednak całkiem inny program, do którego prawa wykupili oni od firmy SBSH Software. Programistom pracującym przy Agenda Fusion udostępnienie odrębnej wersji swego programu dla aparatów bez dotykowego ekranu zajęło nieco dłużej, ale oni przynajmniej napisali ten program od podstaw.
Tagi:
- pim,

Tagi: