


Składa się on tylko z trzech kolorowych diod emitujących światło, wibrującego lusterka i mikro mechanicznego chipu. Gdy np. użytkownik trzyma aparat telefoniczny wyposażony w ten „ekran” przy oku, fale świetlne emitowane przez diody są odpowiednio skanowane i przepuszczane przez małe soczewki by rzucić obraz wprost na oko odbiorcy – żadnych ekranów LCD, czy innych paneli szklanych.
SyncML Initiative, organizacja zajmująca się propagowaniem uniwersalnego protokołu synchronizacji danych między różnymi platformami, zademonstrowała w Amsterdamie możliwości SyncML Device Management, systemu zdalnego zarządzania urządzeniami przenośnymi dla różnych platfom, sieci i sprzętu. Za pomocą SyncML DM już w najbliższych miesiącach będzie można w scentralizowany sposób instalować i konfigurować oprogramowanie, identyfikować problemy i serwisować przyłączone do sieci urządzenia. Prezes stowarzyszenia, Douglas Heintzman, podkreśla, że protokół będzie nie tylko uniwersalny, ale i bezpieczny, co dziś stanowi kluczowy problem w zagadnieniach komunikacji bezprzewodowej. SyncML Initiative
Koncern Billa G. rozpoczął tworzenie osobnych wersji witryn MSN. Na pierwszy rzut poszły Niemcy i Francja, w kolejce czekają już Hiszpania i Anglia. Strony te są odpowiednio napisane tak by nie sprawiały trudności w czasie przeglądania ich na palmtopach z systemem Windows CE. Czyżby początek nowego trendu? Może więcej znanych portali pójdzie w ich ślady.
Korporacja National Semiconductor na tegorocznych targach komputerowych CeBIT w Hanowerze zaprezentuje swój projekt multimedialnego urządzenia. Produkt pod nazwą „Origami Mobile Communicator” będzie on zawierał:
IBM oficjalnie zaprezentował swój projekt przenośnego komputera pod kodową nazwą „Meta Pad” . Jak pisaliśmy już wcześniej konstrukcja składa się jakby z dwóch elementów:- rdzenia zawierającego procesor, pamięć operacyjną, dysk twardy, kartę graficzną 3D i inne podzespoły oraz zainstalowany system operacyjny Windows XP- zewnętrznej powłoki, w której skład będzie wchodzić ekran, klawiatura, mysz i pozostałe zewnętrzne elementy komputera, które nie mieszczą się w „rdzeniu”.
Wszyscy posiadacze aparatów cyfrowych docenią potencjał drzemiący w najnowszym odtwarzaczu DVD firmy Sampo. Nie jest to produkt wysokiej klasy, jednak ma w sobie coś, czego może pozazdrościć mu konkurencja - zdolność do odtwarzania poza płytami DVD i Video CD, również płyt CD z piosenkami zapisanymi w standardzie MP3. Ponadto za pośrednictwem wbudowanego portu na karty CompactFlash zdjęcia lub pliki MP3 zapisane na tym nośniku bez problemu obejrzymy/odsłuchamy na naszym telewizorze.
GPRS – czyli pakietowa transmisja danych już od pewnego czasu gości również w Polsce. Dzięki tej usłudze dostęp do Internetu przez telefon komórkowy stał się jeszcze bardziej przystępny i poniekąd tańszy. Na rynku europejskim pojawiło się już sporo słuchawek wyposażonych w moduł GPRS. Pierwsza na naszym rynku pojawiła się Motorola T260, Ericsson r520 i t39m, Nokia 6310 i 8310, a teraz również Philips ma swojego Fisio 820.