Korzystacie z jakiegoś ugotowanego ROMu we własnym PDA? Pewnego dnia możecie obudzić się i pomyśleć że to 1 kwietnia... tak jak jeden z naszych forumowiczów. Clubowicz o ksywce don.kamillo złapał dziś rano za swoją Tośkę G900 i zamiast standardowego ekranu Today, przywitał go komunikat o tym, że wygasła licencja na Windows Mobile. O co chodzi? Zajrzyjcie na forum aby doczytać historię do końca.
Tagi:
Intel zdominował nowoczesne komputery klasy netbook, ze swymi układami o nazwie Atom. Tymczasem odwieczny rywal Intela - firma AMD, jakoś i tym razem nie miała szczęścia, gdyż ich rozwiązania są w śwecie miniaturowych pecetów bardzo, ale to bardzo rzadko stosowane. Ostatnio chrapkę na energooszczędny chipset AMDeka nabrał jednak ASUS i zainstalował go w jednym ze swych ostatnich Eee PC, dokładnie w modelu 1201T, który jest bratem Atomowego 1201HA.
W głowie się nie mieści, że Korea Południowa - kolebka wielu nowych technologii, siedziba gigantów takich jak Samsung czy LG, tak długo broniła się przed jednym z bardziej przełomowych telefonów na świecie. Mowa oczywiście o Apple iPhone, który dopiero w tym tygodniu trafił tam oficjalnie do sprzedaży. Setki ludzi, którzy chcieli być pierwszymi, którzy przejadą palcem po pojemnościowym ekranie swojego prywatnego jabłuszka, ustawiły się w nocy w kolejce pod Olimpijskim Stadionem w Seulu.
Tagi:
Listopad był przełomowym miesiącem w historii elektronicznego papieru i e-publikacji ze stajni Amazona. Ta największa internetowa sklepo-księgarnia świata, poinformowała iż ich „usieciowiony” czytnik e-książek bije aktualnie rekordy sprzedaży. Jest to najpopularniejszy elektroniczny gadżet ze wszystkich dostępnych w ofercie Amazona i najczęściej trafia on na listę „chciałbym go mieć”, którą użytkownicy tworzą w swoich profilach na Amazon.com. Amazon Kindle - bo o nim mowa, kosztuje aktualnie 259 USD, oferując na daną chwilę jako jedyny e-czytnik szybki dostęp do e-księgarni, gdzie książki i różne publikacje kupujemy za jednym kliknięciem przycisku i natychmiast spływają one do pamięci czytnika, przez zintegrowany moduł telefonii komórkowej.
Tagi:
Netronix, mało znana na polskim rynku firma produkująca czytniki książek elektronicznych zamierza wprowadzić nowe androidowe urządzenie. Projekt powstaje wspólnie z producentem układów scalonych - firmą Texas Instruments, a jej efektem ma być czytnik e-booków wyposażony w moduł 3G zarządzany przez mobilny system Google. Data rynkowej premiery spodziewana jest na połowę 2010 roku. Netronix ma spore doświadczenie w produkcji e-czytników, o czym możecie się przekonać zaglądając do naszego raportu ze stoiska tej firmy, podczas Computex Taipei 2009.
Przedstawiciele jednego z największych producentów układów scalonych do telefonów - firmy Qualcomm, zamierzają zwiększyć swój udział w rynku. Obecnie producent prowadzi rozmowy z firmą Apple na temat zastosowania układów w urządzeniach z jabłuszkiem na obudowie. Czy to oznacza, że możemy spodziewać się iPhone’a z układem Qualcomm? Za wcześnie na takie wnioski, jednak niedaleka przyszłość pewnie rozwieje wątpliwości.
LG Monaco oficjalnie znany jako iQ, będzie naprawdę bardzo interesującym PDA - szczególnie dla fanów klawiaturkowych palmtopo-telefonów. Po pierwsze będzie on najszybszym potencjalnym konkurentem HTC Touch Pro2, oferując 1GHz procesor Snapdragon, a po drugie jako opcjonalny gadżet, podpiąć będzie można do niego pico-projektor. W świecie WinMo to również wydarza się dopiero pierwszy raz, że producent oferuje dedykowany miniaturowy projektor, który podpiąć można na stałe do PDA (będzie on dostępny w cenie 150 USD). Oto film prezentujący go w działaniu, przygotowany przez redakcję HowardChui.com
Tagi:
- lg,
PinchMedia Analytics, firma zajmująca się badaniami rynku elektronicznego sporządziła raport dotyczący wykorzystania programów mobilnych przez klientów. Jednym z odbiorców tego dokumentu była firma Pandav, tworząca oprogramowanie na platformę iPhone OS. Ku zdziwieniu developerów jeden z ich produktów został zainstalowany na urządzeniu, które posiada identyfikator iPhone 3.1. Obecny na rynku 3GS posiada ID z numerem 2.1, co może oznaczać, że Apple testuje kolejny model swojego bestsellerowego urządzenia, być może 4G. Poprzednie wersje smartfona także były testowane w okolicach późno jesiennych/wczesno zimowych, aby następnie pojawić się publicznie w sezonie letnim.
Użytkownicy miniaturowych pecetów cenią sobie przede wszystkim kompaktowe ich gabaryty, ułatwiające transport, a także długi czas pracy na baterii, który uzyskuje się przez stosowanie mniejszych ekranów i wysoko energooszczędnych procesorów. Czasami jednak potrafi doskwierać albo brak mocy obliczeniowej, albo po prostu niewielki ekran o rozdzielczości znacznie niższej niż ta, do której przyzwyczaiły nas pecetowe monitory. Okazuje się jednak, że czasem da się jedno z drugim pogodzic - jak np. niewielkie gabaryty i nieproporcjonalnie duży ekran. Takiego netbooka wprowadza na rynek firma Kohjinsha.
Tagi:
Jak donosi ekipa TotalnaWyprzedaz.com.pl, już pod koniec przyszłego tygodnia spodziewają się oni dostawy nowych Androidowych palmtopo-telefonów. Będzie to nie byle kto, ale Acer A1 inaczej Liquid oraz europejska Motorola Droid, czyli Milestone. Zamówienia można składać oczywiście choćby dziś. Urządzenia te w ofercie TotalnaWyprzedaz.com.pl kosztują odpowiednio 1830zł oraz 2562zł z VAT. 

