Jak poinformował nas Bartłomiej Chyba, jeden z ciekawszych programów do tworzenia listy zakupów dla PDA z systemem Palm OS istnieje już w wersji dla mobilnych okienek Microsoftu. Chodzi o aplikację HandyShopper for Pocket PC, która jest obecnie we wstępnej fazie rozwoju. Można jednak testować już wersję alpha programu. Według zapewnień autora jest ona kompatybilna z PDA z systemem Windows Mobile 2003 for Pocket PC, ale obsługuje również tryb hi-res z WM 2003 SE - choć ma problemy z pracą w poziomej orientacji ekranu. Instalator w formie pliku CAB można pobierać ze strony autora. Po więcej informacji na temat tego programu (m.in. porównanie możliwości wersji palmowej z pocektową), odsyłamy na witrynę domową tego projektu.
Trudno powiedzieć komu można coś takiego zawdzięczać, ale w przypadku PDA z systemem Pocket PC nie ma czegoś takiego jak tryb awaryjny. Przez to, gdy zainstalujemy na naszym PDA jakiś felerny program i urządzenie się powiesi, by po soft resecie przestać się uruchamiać lub wpaść w pętlę miękkich resetów, nie pozostaje nic jak zrobić twardy reset. Oczywiście nie jest to problem, ale jeśli backup wykonywaliśmy kilkanaście dni temu to być może będziemy musieli pożegnać się z jakimiś bardzo istotnymi danymi. Na szczęście ktoś wpadł w końcu na pomysł by przygotować taką aplikację, która sprawi że nasz PDA uzyska możliwość startowania przynajmniej w namiastce trybu awaryjnego.

Marcin Parka udostępnił nową wersję aplikacji MobileGadu - najbardziej rozbudowanego klienta Gadu-Gadu dla PDA z okienkami Pocket PC. Program ten został wzbogacony o obsługę bramki SMS operatora Idea. Nowa wersja (v1.14) jest do pobrania ze strony autora.
Tagi:
Kai's Mail+SMS Backup .Net to program, który jak sama nazwa wskazuje pozwala tworzyć kopię SMSów oraz odebranych maili na PDA z okienkami Pocket PC. Dzięki temu można szybko i sprawnie przywrócić tylko wiadomości SMS lub e-mail po dokonaniu twardego resetu, lub podejrzeć je nawet bez potrzeby przywracania.
Tagi:
SharkCache to nowa aplikacja zaprojektowana specjalnie pod kątem modelu LifeDrive. Eliminuje ona występowanie niezbyt przyjemnego laga, który pojawia się przy uruchamianiu dowolnego programu. Przy niewielkich aplikacjach nie jest to uciążliwe, ale przy bardziej rozbudowanych przerwa pomiędzy "tapnięciem", a pojawieniem się odpowiedniego ekranu może wynieść nawet kilka sekund. SharkCache eliminuje ten problem poprzez umieszczenie na stałe w pamięci programów, które najcześciej wybieramy. Niestety do dyspozycji mamy tylko ok. 4 MB RAMu więc należy je wybrać starannie. Na szczęście autorzy pomyśleli i o tym, dodali oni opcję, która pozwala na automatyczne oczyszczenie pamięci, jeśli potrzebna jest ona dla innej aplikacji. SharkCache kosztuje 10 USD i wydaje się być obowiązkową pozycją dla wszystkich posiadaczy LifeDrive'a.

Tagi:
Z witryny Microsoftu pobierać już można obrazy systemu Windows Mobile 5.0 for Smartphone, z których korzystać można w emulatorze. Co ciekawe pojawiło się kilkanaście różnych wersji językowych tych mobilnych okienek, w tym również polska (32MB) [MSI]. By móc uruchomić ten obraz na emulatorze należy posiadać pakiet Visual Studio 2005, gdyż udostępniony niedawno samodzielny emulator nie potrafi jeszcze uruchamiać innych obrazów, poza tym z którym był dostarczany.
Tagi:

Tagi:
Sytuacja ta może wydawać się niewiarygodna, ale wśród tylu aplikacji dostępnych dla PDA z mobilnymi okienkami na pokładzie, trudno jest znaleźć dobrego klienta poczty elektronicznej. Standardowy InBox pozostawia wiele do życzenia, WebIs Mail jest już bardzo rozbudowany ale płatny i według mnie niezbyt łatwy w obsłudze, Profi Mail to ciekawa alternatywa, ale jakoś ten interfejs graficzny również do mnie nie przemawia - no i jest płatny, na koniec pozostał jeszcze darmowy nPop lub jego zmodyfikowana wersja, czyli nPopW. Była to do niedawna jedyna darmowa alternatywa dla InBoxa. Wszystko zmieniło się za sprawą aplikacji pod tytułem QMail3. Nie przesadzę chyba, gdy użyje tutaj słowa "rewolucyjny", gdyż program ten jest prawdziwie "wypasionym" i do tego darmowym klientem poczty elektronicznej (a także NNTP i RSS) dla PDA. Niestety strona autora jest w całości w języku japońskim, wiec wszystkie funkcje trzeba odkrywać samemu - sam program jest już w angielskiej wersji językowej.
Tagi: