Ostatnio na AppStore pojawił się dość długo wyczekiwany przez wielu użytkowników aparatów iPhone program. Mowa o aplikacji Orb, która pozwala na podłączenie się do domowego serwera i zdalne odtwarzanie zgromadzonych tam multimediów lub nawet transmitowanie na żywo telewizji - jeśli tylko w PC macie zainstalowany tuner. Za tą przyjemność zapłacić należy 9.99 USD. Więcej na temat technologii przesyłania danych realizowanej przez rozwiązanie Orb przeczytać można na witrynie Orb Networks.
Tagi:
Zgodnie z mailem nadesłanym przez Czytelnika o ksywce MundeX, do 25 listopada, sklep internetowy Handango.com oferuje promocję, w postacie 15% obniżki cen na wszystkie programy. Wystarczy tylko użyć kodu promocyjnego EXPERIENCE15 w momencie finalizacji transakcji.
Tagi:
Microsoft udostępnił zaktualizowane obrazy systemu WM 6.1 (dokładnie 6.1.4) przeznaczone dla pecetowego emulatora dołączanego do Visual Studio. Jedną z największych nowości, jaka przychodzi wraz z tymi okienkami, jest nowy Internet Explorer, o którym pisaliśmy m.in. wczoraj. Obrazy emulatora pobierać można z witryny Microsoftu.
Pojawiła się już druga wersja beta przeglądarki internetowej Iris Browser. Przypomnijmy że jest to program wykorzystujący ten sam silnik, którym dysponuje przeglądarka Safari z Apple iPhone. Choć pierwsze wersje były wyjątkowo wolne, ta zgodnie z komunikatem producenta, powinna być już nieco szybsza. Iris Browser wymaga teraz o 10% mniej pamięci, jest bardziej stabilna i jeszcze lepiej renderuje strony WWW. Więcej na temat tego programu przeczytać można w innym PDAclubowym newsie. Iris Browser beta 2 pobierać można całkowicie za friko.
Mimo że duże klawiatury programowe - obsługiwane palcami, dostępne były dla PDA już bardzo dawno, to dopiero pojawienie się Apple iPhone sprawiło, że takie rozwiązania stały się bardziej popularne wśród użytkowników platformy Windows Mobile. Najnowszą taką klawiaturą, działającą podobnie do tej z iPhone’a jest czwarta już odsłona Spb Keyboard - podczas naciskania klawiszy pojawiają się dobrze znane z aparatu Apple bąbelki z ich powiększeniem. Klawiatura ta pracować może w trzech trybach, różniących się wielkością przestrzeni jaką zajmuje ona na ekranie.
Tagi:
Clubowicz o ksywce Arqs podesłał nam cynk na temat poprawki przygotowanej przez Microsoft, dotyczącej błędu w obsłudze poczty e-mail. Usterka ta występuje we wszystkich urządzeniach z systemem WM 6.1 na pokładzie i może spowodować uszkodzenie bazy danych odebranej poczty. Łatkę tą pobierać można z witryny Microsoftu. Tutaj stawiam pytanie, dlaczego tak dość istotną poprawkę nie wypuszczono przy użyciu mechanizmu Windows Update? Ikonka ta kurzy się w Menu Start już od kilku lat, gdyż do tej pory Microsoft ani razu nie wykorzystał tej metody aktualizacji systemu.
Tagi:
Witryna WMExperts otrzymała kilka nowych zrzutów ekranu, przedstawiających nowego Internet Explorera dla Windows Mobile, który jeszcze w tym roku powinien trafić do naszych PDA. Jest to bardziej niż pewne że nowy IE nie zostanie udostępniony jako osobny program do pobrania (przynajmniej oficjalnie), tylko trzeba będzie czekać aż producenci PDA zintegrują go w nowych obrazach systemu. Wspomniane zrzuty pochodzą z urządzenia wyposażonego w ekran 320x320 punktów i przedstawiają witrynę WMExperts.
Jak podaje ekipa WMPowerUser, mobilno-okienkowa wersja przeglądarki internetowej Opera, obsługuje funkcję blokowania bannerów reklamowych. Wystarczy tylko dograć jeden plik - ten sam który służy za filtrowanie reklam w pecetowej wersji programu. Nosi on nazwę urlfilter.ini i wrzucić go trzeba do folderu Windows/Opera.
Tagi:
Programy autorstwa HTC, przygotowane dla potrzeb ich własnych urządzeń - m.in. interfejs TouchFLO, cieszą się sporą popularnością również wśród użytkowników innych PDA. Stąd raz po raz pojawiają się komunikaty o tym, że ktoś przygotował odpowiednią wersję takiego programu, która uruchomi się na innym palmtopo-telefonie. Ostatnio pisaliśmy na temat portu TouchFLO 3D z Touch HD dla SonyEricsson XPERIA X1. Dziś prezentujemy rozwiązanie odwrotne, czyli oprogramowanie sterujące panelami dostępnymi w X1, które przeniesiono na Touch HD.
Tagi:
Opera Mini to specjalna wersja mobilnej przeglądarki Opera, przeznaczona dla urządzeń z obsługą języka Java. Najnowsza jej odsłona oznaczona jest numerkiem 4.2. Wprowadza ona m.in. obsługę tematów graficznych pozwalających spersonalizować wygląd programu, dodano nowe serwery proxy na terenie USA (do tej pory cały świat korzystał z norweskich serwerów), dodano też obsługę filmów zamieszczanych na stronach WWW (pojawią się odnośniki do streamów). Pojawiła się również opcja synchronizacji notatek z pecetowej Opery z wersją mobilną.
Tagi:


