Po
niedawnej aferze z udostępnieniem programu Dolphin Browser dla Playbooka w sklepie App World bez wiedzy jego twórców, a następnie jego usunięciu, aplikacja powraca (o czym informuje serwis pocketnow). Tym razem, zgłosili ją jej deweloperzy, więc nie ma ryzyka, że znowu zostanie usunięta. Program ma kilka dodatkowych funkcji w stosunku do systemowej przeglądarki, ale niestety nie grzeszy wydajnością. Nie wiadomo, czy twórcy planują wprowadzenie jakoś optymalizacji dla tabletu RIM, czy też będą po prostu zgłaszać kolejne wersje pierwotnie tworzone dla Androida. Zainteresowanych odsyłam do sklepu BlackBerry App World.


S
amsung poinformował dzisiaj na swojej stronie w portalu Facebook, że właśnie udostępniona została aktualizacja do Androida 4.0 dla posiadaczy smartfonu Galaxy SII mieszkających w Polsce, Szwecji, Korei i na Węgrzech (na forum xda-developers pojawiły się również pliki do instalacji systemu przez Odina). Wkrótce otrzymają ją również mieszkańcy innych krajów.




Kilka dni te
mu, w Windows Phone Marketplace pojawiła się oficjalna aplikacja Google Search dla mobilnych okienek, o czym jej twórcy poinformowali na swoim oficjalnym blogu. Obecnie oferuje ona jedynie dostęp do wyszukiwania głosowego oraz auto-uzupełniania, ale zapewne z czasem zostanie uzupełniona o funkcje znane z wydań dla Androida i iOS. Niestety, nie jest ona dostępna w polskiej wersji sklepu Microsoftu oraz brakuje jej interfejsu w naszym rodzimym języku (w tej sytuacji, to raczej oczywiste).



W
środę, Apple zorganizowało konferencję (nagranie z niej można obejrzeć tutaj), na której przede wszystkim zaprezentowano "nowego iPada" (jak nazywa go producent), kolejną iterację przystawki do telewizora Apple TV oraz kilka nowości w ofercie oprogramowania firmy dla systemu iOS. Zacznijmy więc od "gwiazdy wieczoru".
