Pamiętacie jeszcze ciekawe plecki dla iPAQów które prezentowaliśmy wam jakiś czas temu? Nazywały się one YellowJacket i wraz z odpowiednim oprogramowaniem służyły jako stanowisko diagnostyczne dla sieci bezprzewodowej WLAN 802.11b. Projekt ten powstał na uniwersytecie Berkley, gdzie nadal jest rozwijany. Dalsze prace zaowocowały kolejnym ciekawym sposobem wykorzystania „żółtych” plecków.Okazuje się iż w budynku w którym znajduje się funkcjonująca sieć WLAN, plecki te mogą zostać użyte jako przyrząd do dokładnych pomiarów architektonicznych. Bazując na danych otrzymywanych z punktu dostępowego przy pomocy odpowiedniej aplikacji można spacerując po wnętrzu budynku kreślić jego dokładną mapę.
Nareszcie pojawiła się tak długo oczekiwana przez wielu aplikacja umożliwiająca przeprowadzanie zaawansowanych operacji na systemowych bazach danych. Program firmy PhatWare pod tytułem Pocker dbExplorer pozwala swoim użytkownikom praktycznie na nieograniczoną swobodę w manipulowaniu owymi plikami.
Okazuje się, że w gąszczu stron erotycznych w sieci można spotkać także takie, które zainteresują użytkowników komputerków z Palm OS. Na witrynie palmpowersex znajdziemy materiały dla dorosłych, sformatowane i zoptymalizowane do przeglądania ich na PDA. Na stronie znajdują się zdjęcia, video, teksty, humor itp. Zapraszamy...Uwaga, strona zawiera materiały erotyczne, nie przeznaczone dla osób niepełnoletnich!
palmpowersex
Podziękowania: Cezarex

Dziwne iż Microsoft nie wyposażył swojego systemu operacyjnego dla telefonów komórkowych w aplikację umożliwiającą wysyłanie multimedialnych wiadomości tekstowych (popularnych MMSów). Lecz dzięki niemieckiej firmie Materna luka ta została wypełniona. Ich program pod tytułem Anny Way MMS Client został już przetestowany u wielu operatorów telefonii komórkowej i jest w pełni kompatybilny z opracowanymi standardami przekazu takich danych. Teraz musimy tylko cierpliwie czekać aż pierwsze Smartphone’y trafią do naszych lokalnych biur operatorów GSM.Źródło – Pocket PC Writer .NET
Uwielbiam takie małe i do tego darmowe programiki które umilają pracę z palmtopem. Fajną kolekcję takich aplikacji (swojej produkcji) posiada PHM. Oto ich lista i krótki opis:Alt-Tab – czyli przeskakiwanie między otwartymi okienkami. Wystarczy iż przypiszecie do tej funkcji jeden z klawiszy sprzętowych i gotowe. Pobierajcie: ARM, MIPS, SH3.
Jeśli należycie do grona osób które nie mogą się odnaleźć w świecie programowych klawiatur z miniaturowymi klawiszami lub nie potraficie zmusić waszego PDA by poprawnie rozpoznawał ręcznie pisane znaki to firma SPB Software House ma coś właśnie dla was. Jest to pełno ekranowa klawiatura, na której można pisać samymi opuszkami palców (bez potrzeby stosowania rysika). Wprowadzane litery pojawiają się w pasku na górze ekranu – na tyle dużym by nie utrudniać pisania, a jednocześnie na tyle małym by pozostawić miejsce na „klawisze”.

Na stronie isilo.com jest już dostępna wersja 3.2 beta 1 programu iSilo. Jest to, dla przypomnienia, czytnik przekonwertowanych dokumentów TXT lub HTML. Do nowości należą pola z informacjami o autorze, tytule, prawach autorskich itp., możliwość zabezpieczania dokumentów hasłem, kodem rejestracyjnym czy ustawienie daty ich wygaśnięcia.Jednocześnie ukazała się także wersja beta iSilo dla Windows, oczywiście mowa o naszych stacjonarnych PC. Co ciekawe, pliki można drukować i zapisywać jako tekst. Niestety są jednak problemy z polskimi znakami.
