Ukazała się właśnie najnowsza wersja jednej z alternatywnych klawiatur dla palmtopów z systemem Pocket PC, czyli Fitaly w wersji 4.0. Charakterystyczną cechą tej opisywanej już również u nas metody wprowadzania znaków, jest zupełnie nowy układ rozmieszczenia poszczególnych klawiszy. Według zapewnień autorów takie ustawienie ma na celu maksymalizacje wygody oraz zminimalizowanie czasu jaki potrzebny jest, aby znaleźć oraz wprowadzić dany znak. Opis wszystkich funkcji, jakie pojawiły się w najnowszym wydaniu dostępne są na witrynie producenta. Pełna wersja programu dostępna jest obecnie w promocyjnej cenie 25 USD, natomiast dla posiadaczy wersji 3.5 przewidziano darmowy upgrade. Funkcjonowanie tej klawiatury sprawdzić można dzięki wersji próbnej.
Tagi:
Jeden z naszych Clubowiczów, znany pod ksywką sen_soltysa podesłał nam cynk, na temat nowej wersji programu CoolCamera, który pozwala na oglądanie obrazu pochodzącego z kamery wbudowanej do PDA, na monitorze peceta. CoolCamera 1.091 pozwala nawet na wykorzystanie takiego palmtopa jako kamery internetowej, np. do rozmowy przez Skype. Aparat cyfrowy w PC widoczny jest jako standardowe urządzenie "capture device", a zatem można spokojnie ściągać z niego obraz takimi aplikacjami jak VirtualDub czy też innymi narzędziami do obróbki wideo na PC. CoolCamera jest aplikacją płatną - kosztuje 14.90 USD. Wersję trial pobierać można ze strony producenta, a warto to wcześniej przetestować, gdyż program nie będzie działać ze wszystkimi PDA posiadającymi wbudowane aparaty cyfrowe. Lista kompatybilnych urządzeń dostępna jest na stronie domowej tego projektu.
Tagi:
Jak donosi Bartłomiej Chyba :: bazi22, programiści z Spb Software House udostępnili polskie wersje kilku swych programów, a mianowicie Spb Diary, Backup, Freecell, GPRS Monitor oraz Full Screen Keyboard. Przyznam szczerze, że nie znalazłem na ich witrynie choćby najmniejszej wzmianki na ten temat i nie miałem też czasu pobierać nowych wersji, by sprawdzić to osobiście. Jeśli ktoś już to przetestował, to zachęcamy do dzielenia się spostrzeżeniami z innymi Czytelnikami w komentarzach do tego newsa.
Otrzymaliśmy maila od firmy MediaOffice, z którego wynika, że do końca czerwca tego roku, wszystkie polskie lokalizacje dla palmtopów marki Mitac dostępne są w cenie 39zł netto. Jeśli kolą Was w oczy angielskie okienka, to nadarzyła się okazja, by nabyć tanio mWritera. Update: Okazuje się, że otrzymaliśmy przez przypadek złą cenę tej lokalizacji. Jej koszt to nie 29zł a 39zł netto.
Tagi:
Programiści z VITO Technology przygotowali aplikację, która pozwala tworzyć dzwonki z plików muzycznych bezpośrednio na PDA. Oczywiście i bez tej aplikacji praktycznie dowolny plik audio przypisać można jako dzwonek. Jeśli jednak interesuje Was konkretny fragment danej piosenki, to dzięki VITO Ringtone Editor możecie wyciąć go i zapisać w osobnym pliku. Obsługa programu jest banalnie prosta. Zaczynamy od wskazania odpowiedniego pliku MP3, WAV lub OGG i gdy muzyka rozbrzmiewa, w odpowiednim momencie wciskamy przycisk Start Ringtone, a następnie Finish, by oznaczyć interesujący nas fragment. Pełna wersja tego programu kosztuje 9.95 USD, a trial pobierać można z witryny producenta.
Tagi:
Jednymi z częściej instalowanych na PDA aplikacji, są elektroniczne portfele, służące do przechowywania setek ważnych i poufnych danych. Autorzy portalu Pocketnow.com postanowili porównać trzy najważniejsze ich zdaniem programy, które są według nich liderami na rynku, a mianowicie eWallet v 4.1, FlexWallet 2006 oraz CodeWallet Pro 2006. Krótkie podsumowanie zawiera zarówno informacje o poziomie oraz sile zabezpieczenia poszczególnych programów, wymaganiach systemowych oraz cenie i wrażeniach związanych z ich użytkowaniem. Jeśli zatem jesteście zainteresowani informacjami jak w tym porównaniu wypadła wasza ulubiona bądź wykorzystywana na co dzień aplikacja, zapraszam do lektury owego artykułu.
Pamiętacie jeszcze program o nazwie PocketAllegro? Jest to aplikacja pozwalająca wygodnie przeglądać aukcje największego polskiego serwisu aukcyjnego, czyli Allegro - oczywiście z poziomu palmtopa. W ten sposób spada ilość przesyłanych danych pomiędzy PDA a witryną Allegro (co nie jest bez znaczenia dla użytkowników komórkowego internetu), a treść aukcji wyświetlana jest w sposób dobrze widoczny na małym ekranie PDA. Już wkrótce - dokładnie 15 czerwca, powinna pojawić się nowa wersja tego programu.
"...Serwis mobilne.net uruchomił wyszukiwarkę punktów POI dla telefonów wyposażonych w przeglądarkę WAP. Stronę można uruchomić również w programie Pocket Internet Explorer na urządzeniach Pocket PC. Pod adresem mobilne.net/wap znajduje się rozwiązanie umożliwiające szybką lokalizację konkretnych punktów, których nie ma w pliku UAM w programie AutoMapa. Wyniki wyszukiwania prezentowane są w jasny i czytelny sposób. Dzięki koordynatom, po wpisaniu współrzędnych geograficznych do programu AutoMapa, można od razu rozpocząć nawigację do znalezionego punktu..."
Oto komunikat jaki otrzymaliśmy od przedstawiciela firmy Jamicon - oficjalnego dystrybutora aplikacji do nawigacji satelitarnej Destinator."...W związku z dyskusją która rozgorzała na forum PDAclub.pl, w sprawie Destinatora 6 oraz nowych map Polski, chcąc ukrócić spekulacje oraz chaos informacyjny chcialibyśmy zająć stanowisko jako przedstawiciel Destinatora na Europę Wschodnią..." 

