Palmtopowych aplikacji medycznych jest sporo, tyle że większość z nich skierowania jest głównie dla anglojęzycznych pracowników służby zdrowia. W naszym kraju najbardziej znanym i cenionym produktem z tej kategorii jest Doktop, ale Eskulap też pewnie przydał się nie jednemu wyposażonemu w PDA lekarzowi. Jeśli poszukujecie jakieś ciekawszej edycji tego drugiego z wymienionych programów, to warto zainteresować się aplikacją o nazwie Pocket ICD10. Oba te programy są bazami danych, zawierającymi międzynarodową klasyfikację chorób i procedur medycznych. Pocket ICD10 pozwala na przeszukiwanie katalogu według nazw oraz numerów kodów. Katalog dostępny jest również w postaci drzewa z rozwijanymi kategoriami.
Do grona rozwiązań pozwalających śledzić w Internecie pozycję danej osoby na żywo, z wykorzystaniem PDA i odbiornika GPS, dołączyła ostatnio usługa Mologogo. Pozwala ona nie tylko obserwować położenie użytkownika, ale również rozmawiać z osobami znajdującymi się niedaleko, za pośrednictwem zwykłego tekstowego czatu. Obecnie Mologogo istnieje w wersji dla komórek z obsługą Javy oraz dla PDA z Windows Mobile 5.0 for Pocket PC. Pozycję użytkowników tej usługi śledzić można również ze strony domowej tego projektu, gdzie znajduje się aktualizowana na żywo mapa wszystkich aktualnie zalogowanych osób.

Tagi:

SmartSCROLL to prosta aplikacja rozszerzająca możliwości standartowo zainstalowanej w pamięci telefonów z systemem Windows Mobile 5.0 for Smartphone przeglądarki Internet Explorer. Pozwala ona na rozszerzenie możliwości obsługi przewijania klawiszami aktualnie wyświetlanej strony internetowej. I tak bez żmudnego wciskania przycisków sprzętowych i przesuwania ekranu co linijkę możemy szybko znaleźć się na początku bądź końcu wyświetlanej witryny, co po części przypomina wykorzystanie klawiszy page up/page down, lub też szybko przewinąć wyświetlaną stronę do interesującego nas fragmentu. Dzięki temu poruszanie staje się łatwiejsze i wygodniejsze. Dodatkowo wtyczkę tą można w każdej chwili wyłączyć. Pełna wersja dostępna zupełnie za friko jest do pobrania z witryny Smartphone.net
Jeśli czytaliście nasze majowe newsy, to zapewne obiła Wam się o uszy aplikacja, asystująca w synchronizacji bazy danych internetowego kalendarza Google z PDA. Program o nazwie Companion Link for Google przenosi takie dane do pecetowego Outlooka, który wraz z ActiveSynciem odpowiada za aktualizację danych w pamięci urządzenia przenośnego. Nie każdemu podoba się jednak fakt, że po drodze wciąż korzystać trzeba z Outlooka i ActiveSynca. Z myślą o takich użytkownikach pocketów, powstała wtyczka do ekranu Today o nazwie WebCalendar. To narzędzie autorstwa programistów z grupy SnoopSoft (odpowiedzialni m.in. za plugin o nazwie Dashboard), pomija w całości konieczność synchronizacji danych. Jest to wtyczka do ekranu Today pobierająca dane z bazy kalendarza Google bezpośrednio przez Internet.
Tagi:
22 czerwca pojawiła się ostateczna wersja bibliotek .NET Compact Framework 2.0 w wersji Service Pack 1, które wymagane są przez wiele nowo powstających aplikacji przeznaczonych dla mobilnych okienek. W tej edycji poprawiono kilka poważnych jak i kilkanaście mniejszych błędów oraz dodano nowe, wcześniej niedostępne funkcje. Same biblioteki, wraz ze szczegółowym opisem zmian oraz informacjami odnośnie sposobu instalacji dostępne są na witrynie Microsoftu.
Tagi:
Cab-o-matic to aplikacja przeznaczona dla komputerów stacjonarnych, dzięki której z łatwością otworzymy, zmodyfikujemy bądź stworzymy od podstaw plik z rozszerzeniem CAB. Plik ten będzie mógł być następnie uruchomiony na PDA, w celu zainstalowania zapakowanego do niego programu. Aplikacja obsługuje nie tylko najnowsze urządzenia z CPU zgodnymi z ARM, ale również i starsze PDA, np. z układami MIPS. Pełna wersja w cenie 20 USD dostępna jest na stronie producenta. Stamtąd pobrać można również bezpłatną wersje próbną.
Zapewne tytuł tego newsa może być nieco mylący. Nie chodzi bowiem tym razem o przysłowiowe skąpstwo, lecz o prostą, acz wciągającą grę przeznaczoną dla PDA z systemem Pocket PC jak i Palm OS. Mowa oczywiście o klasycznej grze w węża, o nazwie Snake Deluxe. Tym razem do naszej dyspozycji oddano 24 plansze w 4 różnych tłach, oprawionych w śliczną grafikę oraz wyśmienite - jak twierdzą autorzy - efekty dźwiękowe. Jest też masa bonusów do zebrania, oraz sporo przeszkód i pułapek, których za wszelką cenę należy unikać. Sterowanie poczynaniami naszego węża odbywać się może zarówno za pomocą ekranu dotykowego jak i klawiszy sprzętowych PDA. W przypadku pocketów, gra ta współpracuje nie tylko z ekranami QVGA, ale również hi-res oraz wyświetlaczami kwadratowymi (240 x 240).
Tagi:
- gry,
Autor aplikacji PocketAllegro, która przy okazji dostępna jest już w ostatecznej wersji, w przerwach pomiędzy rozwijaniem tego narzędzia dla mobilnego allegrowicza, pracował nad kolejnym pocketowym programem. Jest to PocketGoogle, czyli aplikacja pozwalająca na wygodne przeszukiwanie Internetu za pośrednictwem serwisu Google. PocketGoogle wykorzystuje Google Search API i do poprawnego działania konieczne jest uzyskanie specjalnego klucza, który to można pobrać za darmo ze witryny www.google.com/apis.
Tagi: