Jeśli macie jakieś iUrządzenie połączone z kontem Google, to od niedawna na stronie do zarządzania kontem firmy z Mountain View możecie korzystać z opcji szybkiego namierzania czy blokowania urządzenia na wypadek jego zgubienia lub kradzieży.
Tagi:

Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Microsoft już jakiś czas temu zapowiadał umożliwienie logowania się do systemu Windows z pomocą innych urządzeń, a nie tylko jak do tej pory hasłem czy skanowaniem naszej twarzy za pomocą specjalnych kamer. Teraz ta wizja w końcu ma szanse na realizację, ponieważ firma otworzyła odpowiedni framework na deweloperów oprogramowania oraz firmy trzecie produkujące sprzęt.
Tagi:

Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Raspberry Pi stało się dosyć popularnym prostym komputerkiem, który często wykorzystywany jest w domach jako podstawka pod telewizor czy prosty serwerek plików lub nawet router. Urządzenie to jest też wspierane przez wiele systemów, nawet Windows (choć na razie nie nadaje się on dla zwykłych użytkowników). Były też dystrybucje Androida, choć wszystkie nieoficjalne.
Tagi:

Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Zapewne większość z Was wie, że Google ma spory problem z kwestią udostępniania aktualizacji do kolejnych wersji Androida przez firmy trzecie. Zwykle po roku od udostępnienia udział nowego Androida nadal jest na żałośnie niskim poziomie oscylującym wokół 10%, podczas gdy iOS czy Windows Phone po takim czasie osiągają w pesymistycznym przypadku ponad 50% (zwykle około 80%).
Tagi: