Microsoft zapowiedział że dostępne jest już oprogramowanie MS Smartphone 2002 oraz Pocket PC przeznaczone dla telefonów komórkowych pracujących w sieciach CDMA. Do tej pory gigant z Redmond bardziej skupiał się na rozwiązaniach GSM/GPRS. Jest to dobra wiadomość dla rynku palmtopo-telefonów w USA i w Azji gdzie pierwszy z wymienionych standardów jest bardziej popularnych. Producenci sprzętu już zacierają ręce i przygotowują się do wypuszczenia pierwszych urządzeń wykorzystujących nowe oprogramowanie.
Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Firma Wolfson Microelectronics opracowała nowy chip kontrolera ekranu dotykowego zintegrowany z kodekiem do obsługi dźwięku AC97. Procesor o nazwie WM9712L zastosowany w nowych urządzeniach przenośnych pozwoli obniżyć zużycie energii przynajmniej o połowę.Więcej szczegółów na temat tego rozwiązania znajdziecie pod tym adresem serwisu Boston Pocket PC.
Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Telefon komórkowy Orange SPV pracujący pod kontrolą systemu operacyjnego MS Smartphone 2002 został przez producenta w pewien sposób zabezpieczony. Nie chodzi o blokadę karty - czyli SIM-Lock, a o jeszcze większe ograniczenie. Firma Orange wykorzystała w pełni opcję stworzoną przez programistów Microsoftu pozwalająca kompletnie zablokować możliwość instalowania niepożądanych aplikacji w pamięci aparatu.
Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Dużo już się nasłuchaliśmy o niezbyt zachwycającej wydajności procesorów Intel PXA250, a to za sprawą pewnych niedopatrzeń, jakich się producent dopuścił w czasie projektowania układów. Wiemy już że Pocket PC z nowymi procesorami nie zwiększyły swojej wydajności, nawet gdy niemal podwojono częstotliwość, którą taktowano ich procesory. Intel zamierza ten błąd naprawić, wypuszczając nowy model, oznaczony symbolem PXA255. 

