Fujitsu-Siemens Pocket LOOX 720 jest faktycznie dostępny. Pierwsze sklepy otrzymały zamówione w hurtowniach egzemplarze tego jednego z ciekawiej zapowiadających się palmtopów nowej generacji. Można go nabyć m.in. w Techmarket.pl, za 2550zł brutto. Dokładne parametry techniczneg tego urządzenia, dostępne są w poprzednich newsach na jego temat, opublikowanych na PDAclub.pl
Tagi:
Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Firma Swatch wprowadzi do sprzedaży swój pierwszy zegarek obsługujący technologię SPOT firmy Microsoft. Dzięki niej i usłudze MSN Direct na małym ekranie takiego zegarka wyświetlane mogą być różne dane przekazywane bezprzewodowo za pomocą pasma FM - od informacji o korkach, przez prognozę pogody, wyniki giełdowe, po komunikaty z MSN Messengera. Swatch Paparazzi dostępny będzie w żywych kolorach, z silikonowymi paskami i wodoodporną obudową.
Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Wraz z premierą systemu Windows Mobile 2003 for Pocket PC pojawiły się zapowiedzi nowych palmtopów. Miały być one produkowane w fabrykach kilku firm, które do tej pory nie miały z palmtopami wiele wspólnego. Do tych potencjalnie nowych graczy rynku PDA można było zaliczyć JVC oraz firmę Gateway. Mimo że pierwsze zdjęcia prototypów owych urządzeń pojawiły się bardzo szybko, to niestety premiera ostatecznej edycji wiecznie się odwlekała. Pierwszy odpadł Gateway, który ogłosił iż nie wprowadzi swego palmtopa oznaczonego symbolem 100X do sprzedaży. Nikłą nadzieję na ujrzenie tego urządzenia na półkach sklepowych podtrzymała firma Lite-On, która to na jednym z pokazów przedstawiła 100X jako PDA z własnym logo na obudowie. Niestety minął już ponad rok czasu, a Lite-On wciąż nie posiada ani jednego palmtopa w swojej ofercie.
Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Wygląda na to że zwolennicy palmtopów firmy Sony będą mieli okazję nabyć urządzenie o symbolu CLIE PEG-VZ90, także poza krajami azjatyckimi. Wszystko to dzięki niezależnym importerom takiego sprzętu, a dokładniej firmie Dynamism. Specjalizuje się ona w ściąganiu do USA gadżetów dostępnych tylko w Japonii. Oczywiście samego palmtopa można sprowadzić sobie nawet na własną rękę. Głównym problemem jest tutaj azjatycka wersja systemu operacyjnego Palm OS v5.2.4. Jednak wspomniana firma zajmie się również i tą przeszkodą. Już teraz trwają prace nad przetłumaczeniem wszystkich komunikatów systemu na język angielski. Sony CLIE PEG-VZ90 kosztuje normalnie 820 USD. Natomiast na wersję anglojęzyczną dostępną w USA trzeba będzie wydać 1099 USD.
Tagi:
- Sony,


