Dziś Bill Gates oficjalnie zaprezentował nowy system z rodziny Windows Mobile. Nazywa się on nie jak wszyscy przypuszczali Windows Mobile 2005 for Pocket PC, ale po prostu Windows Mobile 5.0. Nie ma specjalnie co się rozpisywać na temat możliwości nowych okienek, gdyż wszystko co do tej pory opublikowaliśmy w dwóch artykułach, będących zapowiedziami mobilnych okienek, po prostu się potwierdziło. Będą nowe składniki pakietu Office, integracja platform Pocket PC oraz MS Smartphone, system raportowania o błędach, nowy ActiveSync i inne udogodnienia. Bardziej istotna jest jednak informacja, że firmy HP oraz Dell oficjalnie potwierdziły chęć udostępnienia upgrade'u do WM 5.0 dla swoich PDA. W przypadku iPAQów upgrade pojawi się dla palmtopów serii hx21/24/2700 oraz hx4700. Natomiast Dell uszczęśliwi wszystkich posiadaczy Aximów X50. Upgrade będzie można kupić już w wakacje - w przypadku HP. Dell w swym komunikacie prasowym nie wspomina nic na temat ewentualnych opłat, które trzeba będzie ponieść, gdy w trzecim kwartale tego roku Windows Mobile 5.0 zostanie udostępniony.
Tagi:
Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Na portalu CE4You.cz, czyli czeskiej wersji znanej witryny PDAGold pojawił się już test jednego z bardziej wyczekiwanych palmtopów 2005 roku, czyli Acera n50. Niestety nie władam tym językiem, dlatego też nie potrafię określić czy Pavel Koza znalazł jakieś duże minusy tego urządzenia, czy też nie. Może ktoś kto zna czeski streści dla reszty clubowiczów kluczowe fragmenty tego testu? Choć zapewne już wkrótce pojawi się anglojęzyczna wersja tej recenzji, na wspomnianym już portalu PDAGold.
Tagi:
- acer,
Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Redaktor portalu Dave's iPAQ, który wszedł już w posiadanie najnowszego palmtopo-telefonu HP, opublikował kilka ciekawych fotek, porównujących gabaryty iPAQa hw6500 z produktami konkurencji, ale nie tylko. Można tam zobaczyć nowego iPAQa obok poprzedniego modelu, ale także razem z palmOne Treo 600, MDA III, Motorola MPx, a także Sierra Wireless VOQ. Oto jedna z tych fotek:
Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Wygląda na to, iż już niedługo urządzenie pod kodową nazwą LifeDrive ujrzy światło dzienne. Jeszcze niedawno spekulacje na jego temat mówiły, że będzie nosił nazwę Tungsten|X, ale kilka dni temu w serwisie Amazon.com palmtop ten pojawił się na liście produktów właśnie pod początkową nazwą. Przy okazji opublikowano kilka prasowych zdjęć i co ciekawe ujawniono cenę. Urządzenie będzie można kupić już 18-tego maja w cenie 499 USD. Parametry techniczne nie zmieniły się - pod maską kryć się będzie procesor Intel XScale 416Mhz, ekran o rozdzielczości 320x480, pamięć RAM o pojemności 64 MB i coś, co ukryte zostało pod tajemniczą nazwą LifeDrive smart file managment. Być może chodzi o wbudowany dysk twardy o pojemności 4GB i odseparowanie pamięci RAM, podobnie jak to ma miejsce w komputerach stacjonarnych.
Tagi:


