Firma Maple Systems posiada w swej ofercie dwa komputery mobilne oparte na okienkach Windows CE .NET v4.2, przypominające trochę popularnego w naszym kraju SIMpada. Pierwszy z nich oznaczony symbolem HMI606C-001 posiada 5.7" ekran LCD wyświetlający obraz o rozdzielczości 320x240 punktów w 256 kolorach. Drugi model (HMI612H-001) jest znacznie bardziej atrakcyjny, dzięki panelowi o przekątnej 12.1" z obrazem o rozdzielczości 800x600 w 65 tysiącach kolorów. Ich rozmiary to odpowiednio 203,2 mm x 149,86 mm x 48,26 mm i 322,58 mm x 243,84 mm x 50,8 mm.
Tagi:
Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Grundig wprowadzi już wkrótce na rynek swego pierwszego PDA z okienkami Pocket PC. Nie będzie to byle jaki pocket, a HTC Universal, czyli palmtopo-telefon znany bardziej jako MDA 4 lub Qtek 9000. Urządzenie to wystąpi pod nazwą Grundig GR980 i posiadać będzie dobrze wszystkim znane parametry techniczne, które znajdziecie m.in. w powyższym odnośniku do opisu Qteka 9000. Data premiery nie została jeszcze dokładnie określona. Producent wspomina jedynie o pierwszym kwartale 2006 roku.
Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Prezentowany niedawno Gigabyte g-Smart, to pierwszy dostępny w sprzedaży palmtopo-telefon z systemem WM 5.0 for Pocket PC, który to posiada standardowo wgrany najnowszy update do mobilnych okienek Microsoftu, czyli AKU 2.0, dodający m.in. obsługę A2DP oraz push email. Mimo że przyszłość Billowego systemu poczty elektronicznej typu push stoi pod znakiem zapytania, to jednak Microsoft najwyraźniej wierzy w inteligencje swoich prawników. Firma Visto wytoczyła bowiem Gigantowi z Redmond proces o naruszenie opatentowanych przez nich rozwiązań, wykorzystanych przez Microsoft przy wdrażaniu swego systemu push e-mail. Pierwsza fotorecenzja Gigabyte g-Smart opublikowana została na koreańskiej witrynie Mobile01 - zachęcamy do oglądania wysokiej jakości fotek tego przebojowego palmtopo-telefonu z wbudowanym modułem TV, FM, WiFi, BT i aparatem o matrycy 2.1Mpix. Inny zestaw fotek znajdziecie również na GoPhone. Gigabyte g-Smart kosztuje w przeliczeniu na walutę amerykańską około 646 USD i obecnie jest do nabycia wyłącznie na Tajwanie.
Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Wszystkich którzy zamówili PDAclubowe gadżety przepraszamy, że muszą tak długo na nie czekać. Niestety opóźnienie nie jest od nas zależne. Otóż firma z którą mieliśmy obgadaną całą transakcję wystawiła nas do wiatru i w ostatniej chwili podniosła ceny i to znacznie. Dlatego zmuszeni byliśmy szukać nowych dostawców gadżetów. Zamówiliśmy je w różnych firmach, dlatego terminy dostaw nie pokrywają się. Kubki będą prawdopodobnie jeszcze jutro u nas, ale na resztę musimy jeszcze poczekać. Mamy nadzieję, że po świętach wszystkie gadżety będą już w naszym posiadaniu, a nawet w drodze do Was. Postaramy się przygotować jakąś formę rekompensaty dla wiernych Czytelników, którzy zamówiły gadżety i zmuszeni są tak długo na nie czekać. 

