Komunikator internetowych MSN Messenger, który zmienił ostatnio nazwę na Windows Live Messenger, rozszerza swą dostępność na nowe platformy sprzętowe. Nie tylko palmtopo-telefony, komórki i PC, ale teraz również konsole do gier oferować będą możliwość czatowania przy użyciu powyższej sieci IM. Microsoft zapowiedział bowiem, że 7 maja odbędzie się premiera nowej wersji Windows Live Messengera, przeznaczonej dla Xboxa 360.
Tagi:
Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Oto dwie fotki z archiwum FCC, na których widać opisywany ostatnio palmtopo-telefon o nazwie HTC Census. Jak niektórzy z Was zapewne pamiętają, większość zdjęć publikowanych na FCC jest raczej kiepskiej jakości. Podobnie jest i tym razem, choć trochę je pokolorowałem i wyglądają teraz całkiem znośnie. Ponadto załączyłem trzy ciekawe zrzuty ekranu z instrukcji obsługi tego PDA, którą również znaleźć można na witrynie FCC.
Tagi:
- HTC,
Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Jak donosi PhoneArena, ujawniony niedawno palmtopo-telefon HTC Census, jest urządzeniem wyprodukowanym dla potrzeb Amerykańskiego Biura Spisu Ludności (Bureau of the Census) i będzie wykorzystywany właśnie do tego celu. Biuro to rozpoczęło pięcioletni projekt o nazwie Field Data Collection Automation, który jest przejściem ze zwykłego papierowego zbierania danych do wersji elektronicznej i bezprzewodowej. W sumie na cały ten projekt przeznaczono 600 milionów dolarów, a z firm w nim uczestniczących wymienić można Harris Corporation (integracja całego systemu - oprogramowania), HTC (produkcja terminali) oraz Sprint PCS (operator telefonii zapewniający komunikację bezprzewodową). HTC Census jest urządzeniem, które w około 500.000 sztuk, wykorzystane będzie przy sporządzaniu spisu ludności w USA w 2010 roku.
Tagi:
- HTC,
Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Okazuje się, że procesory ARM oraz X-Scale, stosowane m.in. w PDA i komórkach, ale również wielu innych urządzeniach, jak routery sieciowe czy inne tego typu mikrokomputery, są wrażliwe na atak hakerów. Odkryto bowiem sposób, na zdalne uruchomienie wrogich aplikacji na takich urządzeniach, wykorzystując lukę w architekturze tych CPU. Więcej na ten temat przeczytacie na ComputerWorld.com 

