Pewnie większość z Was pamięta dość oryginalnego UMPC firmy Samsung, którego obudowa składa się z trzech połączonych zawiasami części, celem zmniejszenia jego rozmiarów w czasie transportu. Jeden fragment stanowi ekran, a pozostałe dwa to łamana w pół klawiatura. Mowa o urządzeniu oznaczonym symbolem SPH-P9000, tymczasem Samsung przygotowuje już jego następcę. SPH-P9200 posiada podobną składaną obudowę, ale tym razem wygląda ona nieco ciekawiej i ma dodatkowe klawisze, widoczne po zamknięciu klawiatury. Pierwsze newsy na jego temat pojawiły się już w sierpniu, ale dopiero teraz można podać dokładną listę parametrów tego UMPC, gdyż w sieci dostępna jest już instrukcja obsługi SPH-P9200 (język koreański). Prezentujemy nie tylko specyfikacje techniczne, ale również zdjęcia i film na którym widać sposób składania i rozkładania tego urządzenia.
Komentarze::DISQUS_COMMENTS
JkkMobile wyszperał w sieci kolejnego nowego UMPC. Producentem urządzenia PMG-03 jest firma TRONIC. Urządzenie wyposażone jest w wysuwaną klawiaturę QWERTY, 5-calowy ekran, chipset VIA VX800 i pracuje pod kontrolą systemu Windows Vista. Niestety nic więcej na temat tego urządzenia nie wiadomo. Niezbyt wyraźna podobizna TRONIC PMG-03 dostępna jest w głębi newsa.
Tagi:
- umpc,
Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Fani produktów firmy Palm i jednocześnie aparatów z okienkami MS Smartphone ... tak miałem zacząć tego newsa, ale w sumie to chyba nie ma zbyt dużo takich osób, które możnaby do powyższej grupy zaliczyć. W końcu Treo 500v to pierwszy aparat klasy MS Smartphone w ofercie tego producenta, a wątpię by wielu zwolenników PDA tej firmy preferowało rozwiązania pozbawione dotykowego ekranu. Tak czy siak osoby zainteresowane wymienionym wyżej urządzeniem powinny zapoznać się z jego testem, który opublikowała ostatnio redakcja the::unwired. Jak zwykle znajdziecie tam kilka zdjęć, zrzutów ekranu i sporo ciekawych, a przede wszystkim fachowych opinii na temat Palm Treo 500v.
Tagi:
Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Ekrany będące jednocześnie skanerami widzieliśmy w fazie prototypu już kilka lat temu. Mimo to żaden producent nie zdecydował się do tej pory wprowadzić na rynek urządzenia dysponującego takim dwufunkcyjnym wyświetlaczem. Sytuacja ta ma zmienić się już w przyszłym roku, za sprawą firmy Sharp i ich nowego panelu LCD. Poza matrycą dotykową obsługującą kilka punktów przyłożenia palców jednocześnie, posiada on wspomnianą funkcjonalność skanera, a pokazany prototyp dysponował rozdzielczością 320x480 punktów. Wystarczy przyłożyć przykładowo wizytówkę do ekranu, by po zaledwie 1 sekundzie urządzenie zdigitalizowało jej obraz. W ten sam sposób odbywać się może autoryzacja użytkownika na podstawie odcisku palca przyłożonego do ekranu. Sharp twierdzi, że wiele firm zainteresowanych jest implementacją tego rozwiązania, jednak nie podano żadnych konkretów. W głębi newsa znajdziecie krótki filmik na ten temat.
Tagi:


