ASUS, znany producent elektroniki użytkowej do tej pory nie był obecny na rynku urządzeń z systemem Android. Ma to jednak się niebawem zmienić, ponieważ jak zapowiedzieli przedstawiciele firmy do końca roku zamierzają wprowadzić pierwszy androidowy PDA. Urządzenie ma wejść do sprzedaży w czwartym kwartale 2009 roku. Cena ani też specyfikacja nie jest jeszcze znana.
Tagi:
Komentarze::DISQUS_COMMENTS
V808, czyli drugie androidowe urządzenie, które wejdzie na rynek pod marką Philipsa, zostało właśnie oficjalnie zaprezentowane. Urządzenie to zostało opracowane z przeznaczeniem na rynek Chiński (prawdopodobnie trafi do sieci China Mobile). Zgodnie ze specyfikacją, V808 ma posiadać 3.2 calowy ekran HVGA, odbiornik GPS, 3.2MP kamerę, slot kart pamięci MicroSD, 1000 mAh baterię oraz moduł GSM/GPRS/EDGE. Dziwi brak modułu obsługującego przynajmniej sieć 3G. Zdjęcia urządzenia zamieściliśmy wewnątrz newsa.
Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Ponieważ każda szanująca się firma działająca w sektorze telefonów komórkowych zauważyła konieczność stosowania ekranów dotykowych, coraz częściej producenci decydują się na opracowanie własnych technologii. Również Nokia, która być może widzi w tym możliwość odrobienia pierwszych w historii firmy strat. Fiński potentat złożył wniosek patentowy, który dotyczy ekranu dotykowego z technologią 3D multitouch.
Tagi:
Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Po raz pierwszy udało się nam dotrzeć do filmu prezentującego możliwości funkcji multitouch w okienkowym produkcie HTC - modelu HD2. W głębi newsa prezentujemy dla filmy - pierwszy ukazujący możliwości mobilnego Internet Explorera z technologią multitouch i drugi, pokazujący jak radzi sobie z tym popularny program nawigacyjny iGo. 

