Fima Blue Nomad zaprezentowała najnowszą wersję swojego edytora tekstów - WordSmith uważanego przez wielu użytkowników palmów za najlepszy edytor tekstowy dostępny na platformę PalmOS. Nowa wersja przynosi kilka znaczących nowości:
Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Microsoft zapowiedział dostępność dla PocketPC znanego komponentu biblioteki DirectX. Spowoduje to prawdopodobnie już w krótce wysyp gier umożliwiających rozgrywkę w trybie multiplayer - bo za to właśnie odpowiada DirectPlay. Jeśli piszecie gry na Windowsa CE i chcecie wziąść udział w testowaniu tego komponentu, zapraszam na beta serwis Microsoftu (login:DPlayPPC hasło:DPlayPPC)
Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Niestety nie jest to dokładna adaptacja dobrze znanego z komputerów PC hitu firmy Blizzard. Gra pod tytyłem Dungeon Quest ma szanse stać się pierwowzorem tego gatunku na PocketPC. Wątek RPG nie jest tutaj zbytnio rozbudowany ale akcja jest naprawdę szybka. Dodatkowo będzie możliwość tworzenia własnych poziomów za pomocą załączonego edytora. Zanim gra ujrzy światło dzienne, zapraszam do obejrzenia zrzutów ekranu dostarczonych przez producenta.
Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Jeśli lubicie przebierać się za Świętego Mikołaja to macie okazję pobawić się w ten sposób na waszym Pocket PC. Firma Numerical Design Ltd. producent dobrze znanego graczom silnika 3D - NetImmerse wkracza stanowczo na rynek palmtopów. Jeśli nic wam ta nazwa nie mówi to zerknijcie na listę tytułów, w których wykorzystano ten niezły kawełek kodu: 

