Ile to razy słyszeliśmy, że stworzenie działającego emulatora Amigi dla platformy Pocket PC nie jest możliwe, z powodu dużych wymagań sprzętowych. Okazuje się, że wcale nie było to takie trudne, gdyż programista o ksywce CeRiAL w trzy godziny zaadaptował popularny pecetowy emulator Amigi o nazwie UAE, do pracy w środowisku Pocket PC. Istnieje on w kilku edycjach, m.in. dla dużych okienek WinUAE, dla systemu DOS, Unix, BeOS, dla X-Boxa, a także dla linuxowego palmtopa Sharp Zaurus. Dodatkowo kieszonkowy port nie jest wcale uboższy od oryginału, dzięki czemu posiada wiele przydatnych funkcji i sprawuje się bardzo dobrze na PDA HP iPAQ 5550. Wyciąga on bowiem koło 30 klatek na sekundę.
Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Oto komunikat jaki rozesłali twórcy Automapy, do wszystkich zarejestrowanych użytkowników:"...Do wersji "h" mapy Polska 50k wkradła się usterka, powodująca wycięcie części ulic Bydgoszczy i Lublina oraz przetasowanie nazw miejscowości w Bieszczadach. Przepraszamy za tę pomyłkę i prosimy o ponowne pobranie mapy z www.AutoMapa.com.pl..."
Komentarze::DISQUS_COMMENTS
TenGo to jedna z alternatywnych metod wprowadzania danych do PDA. Jest to programowa klawiatura, bazująca na pomyśle komórkowego systemu T9. Mimo dawno składanych obietnic autorzy nie udostępnili jednak polskiego słownika - do tej pory oficjalnie do pobrania są tylko bazy wyrazów dla języka angielskiego, hiszpańskiego, niemieckiego i francuskiego. Jednak nie oznacza to, że rodzimi posiadacze PDA nie mogą korzystać z tego programu. Jeden z naszych Czytelników przygotował bowiem nieoficjalny polski słownik dla aplikacji TenGo. Niestety nie posiada on pełnej funkcjonalności, gdyż wyrazy tam zamieszczone pozbawione są polskich znaków. Jeśli jednak nie korzystacie w PDA z ogonków to warto rzucić okiem na to rozwiązanie.
Tagi:
Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Już wkrótce pojawi się sequel do znanej pocketowej gry pod tytułem Crazy Kart. Druga część tych szalonych wyścigów będzie oferowała znacznie ulepszoną grafikę, a płynność zabawy będzie oscylowała blisko 60 klatkom na sekundę - w przypadku nowszych PDA. Poza oglądaniem toru w trybie poziomym dodano opcję przełączania do trybu pionowego pracy ekranu. Do dyspozycji gracza autorzy oddadzą trzech nowych kierowców, trzy nowe typy pojazdów oraz nowy arsenał. Sterować kartem będzie można przy pomocy klawiszy sprzętowych jak i rysika. Na koniec bardzo interesująca opcja - tryb multiplayer do 4 osób, za pośrednictwem sieci WLAN lub bluetooth.
Tagi:
- gry,


