Wczoraj wspominaliśmy na temat sklepu internetowego Microsoftu z oprogramowaniem dla Windows Mobile. Od tego newsa sporo się zmieniło, gdyż Microsoft udostępnił oficjalny komunikat prasowy poświęcony Windows Mobile Marketplace. Dowiadujemy się m.in. jak Microsoft planuje rozwiązać problem podziału zysków. Po pierwsze każdy programista, który będzie chciał udostępniać swoje aplikacje w tym sklepie, musi zapłacić 99 USD rocznie. Ten abonament pozwala mu umieścić w sklepie 5 swoich programów. Każdy następny program kosztuje kolejne 99 USD. Nie dotyczy to jedynie studentów, którzy swoje aplikacje publikować będą mogli całkowicie za friko, przez inicjatywę Dreamspark.
Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Na targach CeBIT udało nam się nagrać jak iPhone radzi sobie z obsługą aplikacji do nawigacji satelitarnej firmy Sygic. Tymczasem kilka tygodni wcześniej zaprezentowano inny program z kategorii GPS dla telefonu Apple, a mianowicie XRoad G-Map. Do tej pory mieliśmy tylko zrzuty ekranu przedstawiające wygląd tej aplikacji. Ale teraz pokazać możemy również film prezentujący G-Map w akcji.
Tagi:
Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Na witrynie Microsoftu redakcja PocketNow wyszperała stronę (client.marketplace.windowsmobile.com) będącą zwiastunem zapowiadanego już od pewnego czasu sklepu z oprogramowaniem dla PDA z Windows Mobile. Jeśli jednak dostęp do sklepu będzie realizowany tylko przez stronę WWW, to nie można liczyć na zbyt dużą funkcjonalność tego rozwiązania - ponadto takich sklepów jest już wiele. Oby Microsoft zdołał przygotować również dedykowany dla platformy mobilnej program do zarządzania pobieraniem programów.
Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Microsoft planuje najwyraźniej iść z duchem czasu, gdyż okienka Windows Mobile 6.5 oferować mają standardowo obsługę widgetów - małych aplikacji będących tak naprawdę odpowiednio przygotowanymi stronami WWW. Taką funkcjonalność oferują już producenci dwóch największych konkurentów Internet Explorera, czyli Opery oraz NetFronta. News ten puściła w świat redakcja WMPowerUser.com
Tagi:


