Jeśli chcecie połączyć swojego PDA z urządzeniami wyposażonymi w port szeregowy (jak telefony komórkowe, modemy, odbiorniki GPS, skanery kodów kreskowych) to macie dwa wyjścia. Przy użyciu przejściówki null-modem można wykorzystać zwykły kabelek szeregowy jaki przychodzi w komplecie z palmtopem, lub nabyć specjalnie do tego celu przygotowaną kartę CompactFlash lub PCMCIA. Takie produkty posiada w swojej ofertcie firma Elan.
Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Serwis The Gadgeteer opublikował niedawno test nowego aluminiowego etui na Palma m1xx. "Opakowanie" waży jedynie 52 g i ma ciekawy wygląd. Zainteresowanych zapraszam do lektury.
Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Symbol Technologies ogłosił, że pracuje nad urządzeniem o nazwie "Laser Screen Display (LPD)”. Jak sama nazwa wskazuje jest to projektor, który wykorzystuje wiązki lasera, do wyświetlania obrazu na dowolnej płaskiej powierzchni, bez względy na odległość. Rozdzielczość projektora to nawet 640x480, a odległość od powierzchni, na którą rzucamy obraz decyduje o wielkości wyświetlanego obrazu. Co ciekawe, układ jest na tyle mały, że można go wykorzystać w urządzeniach przenośnych.
Komentarze::DISQUS_COMMENTS
W nowych siedzibach Palm Solutions Group i PalmSource zostanie zainstalowana sieć Bluetooth, która umożliwi pracownikom dostęp do Internetu, poczty elektronicznej czy także pozwoli na synchronizację danych w całym budynku. Sieć pokryje prawie 15000 metrów kwadratowych powierzchni, będzie to więc największa sieć bezprzewodowa Bluetooth w Stanach i największa tego typu sieć korporacyjna na świecie. Ma ona ruszyć jeszcze w tym miesiącu.


