

Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Serwis internetowy GPS.pl zajmujący się sprzętem oraz oprogramowaniem do nawigacji satelitarnej posiada w swojej ofercie bardzo ciekawe rozwiązania dla palmtopów. Są to moduły GPS podłączane do portu szeregowego palmtopa. Wyposażone są one dodatkowo w ładowarkę samochodową, która zapewnia dostarczanie energii do palmtopa jak i do odbiornika GPS jednocześnie.Moduł HI-203E firmy Haicom kosztuje jedynie 585zł (z VAT), a produkt firmy Holux - GM-210 można nabyć za 768zł (z VAT).

Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Kilka dni temu na naszym forum pojawiło się pytanie o zastosowanie pasty Displex do usuwania zarysowań z powierzchni ekranów palmtopów. Sam byłem ciekaw czy produkt ten nadaje się także dla PDA i wystosowałem odpowiedni list do tej firmy. Po chwili miałem już odpowiedź. Oto i ona:

Komentarze::DISQUS_COMMENTS
...a raczej staną: brytyjska Antenova zaprezentowała na tegorocznym 3GSM World Congress antenę HDA2000, która umożliwia komunikację jednocześnie za pośrednictwem dwóch operujących na częstotliwości 2,4GHz protokołów - 802.11b i Bluetooth.Dzięki zastąpieniu metalu tworzywem ceramicznym (technologia High Dielectric Antenna) udało się znacznie zmniejszyć rozmiary anteny: elementy odpowiedzialne za odbiór poszczególnych sygnałów są od siebie oddalone o niecałe 6 cm, a mimo to ich izolacja sięga 40 dB.Według Antenovy pewna firma jest już zainteresowana produkcją wykorzystujących HDA2000 punktów dostępowych do sieci bezprzewodowych.Źródło: 802.11Planet.Antenova