Technologie komunikacji bezprzewodowej wciskają się w dzisiejszych czasach do przeróżnych urządzeń. Telefony komórkowe, palmtopy, walizki... a ostatnio także aparaty cyfrowe. Opisywaliśmy już jedną taką cyfrówkę posiadającą moduł bluetooth - teraz przyszła kolej na nieco szybsze transfery i większy zasięg. Otóż firma Nikon przygotowała specjalną przystawkę do swego aparatu oznaczonego symbolem D2H. Mowa o podłączanym do urządzenia module WLAN, czerpiącym energię z baterii aparatu. Za pośrednictwem krótkiego kabla USB potrafi odbierać on fotki z pamięci cyfrówki i przy pomocy protokołu FTP transferować je bezprzewodowo do skonfigurowanego wcześniej serwera.
Tagi:
Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Firma Pocket PC Techs rozpoczęła sprzedaż wspomnianych niedawno alternatywnych bocznych elementów obudowy palmtopów HP iPAQ 2210/2215. Dostępne są one w 3 kolorach - czarnym, niebieskim i czerwonym. Można je nabyć za 39,99 USD, składając zmówienie na stronie producenta.
Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Sklep internetowy Mobile Planet rozpoczął sprzedaż kart SD firmy SanDisk o pojemności 1GB. Cenę wyznaczono na 382,95 dolarów, jednak po wypełnieniu i odesłaniu specjalnego formularza, można ją mieć o 30USD taniej.
Komentarze::DISQUS_COMMENTS
W listopadzie wspominaliśmy o niedrogim odbiorniku systemu nawigacji satelitarnej wyposażonym w moduł bluetooth. Urządzenie to o nazwie BlueI kosztowało do tej pory 950zł, co jest wyjątkowo atrakcyjną ceną za produkt tego typu. Okazuje się jednak, że już wkrótce cena zostanie obniżona do około 895zł. Wystarczy odwiedzić witrynę firmy Navimor Oxer (dystrybutor tego produktu na terenie Polski) w marcu by załapać się na nowe, obniżone ceny. Więcej informacji o module GPS BlueI znajdziecie w poprzednim newsie na jego temat. 

