skradziony HP 4150 z kartą 128mb sandisk

  • 74 Odpowiedzi
  • 14432 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jarmarek

  • ***
  • 340
  • Płeć: Mężczyzna
    • Trochę informacji o mnie...
  • Sprzęt: Oj było wiele... aktualnie (niestety) PPC
skradziony HP 4150 z kartą 128mb sandisk
« dnia: Maj 25, 2005, 14:15:03 »
Witam!

Trafiło i na mnie... dziś przed południem spotkałem się oko w oko z dwoma miłośnikami nowych technologii oraz kontaktów między ludzkich... ponieważ chwalili się nożem nie wdawałem się w długie dyskusje:/

Do rzeczy... ich łupem padł mój kochany iPAQ 4150 z kartą sandisk 128mb oraz telefon SonyEricsson t68i

Wszystko działo się w Warszawie przy stacji Imielin

iPAQ posiadał 2 duże rysy na klapce od baterii, stylusa oraz baterie.

Na ekranie posiadał bardzo lipną folie (jak się przejedzie nawet stylusem to zostają wyraźne rysy) a sam ekran (widać po zdjęciu folii) jest dosyć mocno porysowany, szczególnie w dwóch charakterystycznych miejscach mianowicie w lewym górnym rogu mniej więcej pół centymetra od górnej granicy w tym miejscu znajdują się dwie bardzo porysowane miejsca o średnicy ~0,5cm

Folia jest na dole krzywo wycięta

Poza tym obudowa też była wyraźnie porysowana (w tym bardzo charakterystyczne jak gdyby wgniecenie["odpryśnięty" lakier]) z przodu poceta...

KTOKOLWIEK WIDZIAŁ, KTOKOLWIEK WIE!
Proszę o kontakt ze mną póki co pod numerem 022 7982085 (narazie telefonu komórkowego z przyczyn jasnych nie mam)
lub pod adresem Mail : Jarmarek@rozalin.net

będę super wdzięczny za jakieś wskazówki... dla znalazcy pewnikiem znajdzie się i nagroda...

Pozdrawiam nie tak wesoło jak zwykle...

Jarmarek
Nie pracuj za pieniądze...

*

Offline duskerini

  • ****
  • 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.tunio.info
  • Sprzęt: HP 6510, palmT|T, n6600
skradziony HP 4150 z kartą 128mb sandisk
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 25, 2005, 17:40:27 »
gdzie cie dokładnie okradli?
teraz trzeba dokladnie obserwować allegro

*

Offline misiaczek

  • **
  • 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation + HTC Touch Pro2 + HTC TyTN2
skradziony HP 4150 z kartą 128mb sandisk
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 25, 2005, 18:08:57 »
ja proponuje przejechac sie w sob. i niedz. na gielde na batorego i na wolumen .... tacy milosnicy technologii mobilnych rzadko sprzedaja skradzione rzeczy na allegro ... chociaz zdarzaja sie i tacy milosnicy :)

*

Offline Jamirq

  • ****
  • 640
    • http://www.jamirq.com
  • Sprzęt: bylo minelo
skradziony HP 4150 z kartą 128mb sandisk
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 25, 2005, 19:59:16 »
Przykro mi :( Jakbys spotkal ich ponownie a bys mial przewage liczebna to proponuje potraktowac ich komenda "kill". oczywiscie jak tylko zobacze gdzies ten sprzet to dam znac

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
skradziony HP 4150 z kartą 128mb sandisk
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 25, 2005, 20:09:11 »
jarmarek - a moze jakies numery seryjne?

*

Offline jarmarek

  • ***
  • 340
  • Płeć: Mężczyzna
    • Trochę informacji o mnie...
  • Sprzęt: Oj było wiele... aktualnie (niestety) PPC
skradziony HP 4150 z kartą 128mb sandisk
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 29, 2005, 22:19:41 »
Lipcio... Niestety nie posiadałem numerów seryjnych... Ponieważ kupiłem pocketa na allegro był on sprowadzony i nie miął pudła a co za tym idzie nie mam nr. seryjnego... na przyszłość rada:

Jak macie jakiś sprzęt to pospisujcie jego numery, aby nie przytrafiła się sytuacja podobna do mojej:/

Co do chodzenia na wolumen i giełde... to chyba nie ma sensu... popytam się znajomego który handluje na gieldzie czy byl taki typek... moze cos sie trafi...

Co do miejsca... było to tak jak pisałem przy stacji metra Imielin... szli za mną aż pod przejście pomiędzy blokami obok którego rzadko kto chadza... pewnikiem liczyli na telefon a pech chciał że akurat w tej kieszeni którą obmacali jako pierwszą był pocket...

W poniedziałek jadę na policję składać osobiście zeznania...

Pozd.

Jarmarek
Nie pracuj za pieniądze...

*

Offline P@blo

  • **
  • 178
skradziony HP 4150 z kartą 128mb sandisk
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 29, 2005, 22:47:23 »
na gielde radzil bym pojechac... tam jest niewiele stoisk na ktorych sprzedaja uzywane pockety (chyba 2, gora 3), a jesli kupi go ktos inny to do wlasnego uzytku. co do wolumenu to watpie zeby komus chcialo sie az tam z imielina jezdzic (no chyba ze na imielinie nie mieszka tylko "poluje")... pozostaja jeszcze kupieckie domu towarowe pod palacem... tam ostatnio pojawilo sie sporo pocketow... sa to w wiekszosci palmfony ale inne tez mozna znalezc (na taniego pocketa tam kazdy sie skusi, szczegolnie ze rynek kradzionych telefonow powoli umiera...). radzil bym szukac udajc kupca...


a tak na marginesie to takie sytuacje mnei przerazaja... to jest wlasnie najwiekszy minus i najwieksza zmora urzadzen mobilnych, ich najwieksza zaleta staje sie najwieksza wada... kurcze czemu tak musi byc ze za kazdym razem trzeba sie o wszystko obaiwac? no nic nie bede sie jzu wiecej rozwodzil co do moich przemyslen w tej kwestii (a jest ich wiele). ale szczerze wspolczuje i w miare moich mozliwosci bede szukal...

*

Offline kretes

  • **
  • 134
  • Płeć: Mężczyzna
skradziony HP 4150 z kartą 128mb sandisk
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 29, 2005, 23:19:22 »
A ja akurat tam mieszkam... :( szczerze współczuję, a sam częściej będę się oglądał.
Skoro wiesz że szli za Tobą to dziwię się że nie próbowałeś ich zgubić/poszukać pomocy.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
skradziony HP 4150 z kartą 128mb sandisk
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 29, 2005, 23:30:13 »
Cytat: P@blo
a tak na marginesie to takie sytuacje mnei przerazaja... to jest wlasnie najwiekszy minus i najwieksza zmora urzadzen mobilnych, ich najwieksza zaleta staje sie najwieksza wada... kurcze czemu tak musi byc ze za kazdym razem trzeba sie o wszystko obaiwac? .....

wiesz, nie wiem jak ty ale ja raczej obawialbym sie w niektorych rejonach wawy wyciagac mojego XDA IIs zeby odebrac telefon, czyli tylko sluchawka BT zostaje ....  tylko jaka skoro wiekszosc z MDA III/XDA III jak na zlosc i ku uciesze zlodzieji nie dziala wlasnie z tym modelem :(


[Dodano: 2005-05-29 23:33:32]
Cytat: duskerini
teraz trzeba dokladnie obserwować allegro

..... i to jest akurat bardzo dobry pomysl

*

Offline P@blo

  • **
  • 178
skradziony HP 4150 z kartą 128mb sandisk
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 29, 2005, 23:55:36 »
Cytat: andy_bez_wandy
czyli tylko sluchawka BT zostaje ....  tylko jaka skoro wiekszosc z MDA III/XDA III jak na zlosc i ku uciesze zlodzieji nie dziala wlasnie z tym modelem :(

a instalowales program z tej stronki?
http://bluetooth.i-networx.de/index_e.html

u mnie pomoglo... sluchawka sparowala sie.

ale sluchawka na bluetooth nie rozwiazuje sprawy... bo nawet jak nie wyjmiesz pocketa to i tak kazdy osiedlowy "znawca" juz wie za masz cos co warto "porzyczyc". tak jak w tym przypadku, zlodzieje zalozyli ze kolega ma na pewno telefon komorkowy, a to ze trafili na cos wiecej to juz przypadek...


a tak na koniec jeszcze prozba do Jakuba:
jak zdarzaja sie takei sytuacje (a nie jest to w koncu tak czesto) to moze wiadomosc o kradziezy wraz z krotkim opisem ukazywala by sie na stronie tytulowej, po to aby kazdy odrazu widzial co zostalo ukradzione (niektorzy nie przegladaja wszystkich dzialow, a szczegolnie tych w ktorych malo co sie zmienia). czy to jest dobry pomysl?

*

Offline jarmarek

  • ***
  • 340
  • Płeć: Mężczyzna
    • Trochę informacji o mnie...
  • Sprzęt: Oj było wiele... aktualnie (niestety) PPC
skradziony HP 4150 z kartą 128mb sandisk
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 30, 2005, 00:26:25 »
chłopie... a bo to raz ktoś za tobą idzie? cały czas ktoś się kręci... ja nie kapitan klotz żeby u wszystkich węszyć zdradę:) owszem uważać trzeba, ale Ci kolesie nie dawali specjalnie znaków że idą akurat za mną, szli po prostu z metra.

Pozd.
Nie pracuj za pieniądze...

skradziony HP 4150 z kartą 128mb sandisk
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 30, 2005, 00:32:06 »
... A ja mam taki pomysł. Redakcja stworzy dział w którym oczywiście będzie można zamieszczać numery skradzionych palmtopów ale poza tym będą tam dobrowolne ogłoszenia chcacych kupić uzywane pda o tresci - chciałbym kupic taki a taki model o tych numerach. Prosze o informację czy kto kolwiek wie że coś z nim nie tak. Jesli takie działania zostana odpowiednio rozegrane pod katem PR'u zyski dla wszytkich beda ogromne. Portal zostanie rozpropagowany - (jestem zawoodowym pr'cem więc moge przygotować komunikat i  zająć się jego dystrybucją do mediów). Środowisko nasze - tzn pda userów zyska bardzo dużo na wizerunku - zinegrowane środowisko ludzi o czystych rekach ktorzy sa silni i walcza sami ze zlem tego swiata. Po jakims terminie takigo ogloszenia jego autor otrzyma certyfikat PDACLub o legalnosci produktu - to moze byc dodatkowy atut podczas sprzedarzy na allegro. Taki uzytkownik tez będzie mógł być dumny że należy do sroddowiska uczciwych użytkowników - poczucie elitarności... . Zatem wariacji na rozwiniecie tego pomyslu jest wiele. Droga redakcjo prosze porozmawiajmy o tym. W modelu idealnym i docelowym mozemy wykreować tak powszechny trend że kradzione PDA beda bezuzyteczne bo niesprzedawalne... i krasc sie ich nie bedzie oplacalo!
Co myslicie bo ja juz widze jak to media to lykaja i wszyscy przechodzimy do historii.

Pozdrawiam i czekam na opinie!

*

Offline jarmarek

  • ***
  • 340
  • Płeć: Mężczyzna
    • Trochę informacji o mnie...
  • Sprzęt: Oj było wiele... aktualnie (niestety) PPC
skradziony HP 4150 z kartą 128mb sandisk
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 30, 2005, 00:34:47 »
Odnośnie słuchawki blutooth to też myślałem nad takim rozwiązaniem... ale jak wyjmiesz coś takiego to widać że jest bez kabli, bez kabli znaczy bezprzewodowo, a bezprzewodowo = blutooth, bluetooth = jakieś cenne urządzenie(czytaj drogie)...

Nie znalazłem słuchawki bluetoothowej która nie wzbudzała by zainteresowania także ten pomysł trochę nierealny...

A co do info na stronie głównej jestem za! sam do tej pory rzadko kiedy zaglądałem do tego działu pomimo że istnieje od niedawna...

Pozd.


[Dodano: 2005-05-30 00:41:55]
hehe:) to co napisał erdablju jest wspaniałe i cudowne... tylko troche nierealne w naszych warunkach... ale coś na tej zasadzie na pewno by się przydało...

Proponuje napisać do Jakuba czy Marcina z taką propozycją(najlepiej podeprzeć się czymś już gotowym(skrypt pomysł itp. itd.))

Może aż takich efektów nie będzie, ale ktoś może odnajdzie/nie kupi sprzętu który jest mocno nie pewnego pochodzenia...

Pozd.
Nie pracuj za pieniądze...

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
skradziony HP 4150 z kartą 128mb sandisk
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 30, 2005, 00:52:52 »
Tez wydaje mi sie to nieco utopijne... ale moze niech wiecej osob sie na ten temat wypowie.

*

Soovek

skradziony HP 4150 z kartą 128mb sandisk
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 30, 2005, 00:55:04 »
Jestem ZA takie cos musi powstać !! Ten problem dotyczy tak samo mnie i Ciebie !! Naszczeście Żoliborz jest troszkę spokojniejszy !!
Pozdrawiam

skradziony HP 4150 z kartą 128mb sandisk
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 30, 2005, 00:55:29 »
Jarmarek więcej wiary w ludzi. Pamiętaj że pda nie kupują i nie uzywaja goscie którzy scigaja innych z nozami. Oni to tylko sprzedaja. Zatem jak nikt z nas nie bedzie chcial kupic to tez na nic im te zabawki - sa zbyk skomplikowane:) A mysle ze wiekszosc uzytkownikow tutejszego portalu nie kupuje kradzionego sprzetu nawet po okazyjnej cenie - pamietaj ze to roznica od nielegalnego oprogramowania - w tym wypadku kupujesz czyjac tragedie i masz ja na sumieniu. ja bym tak nie umial i jestem pewien ze wielu czytelnikow takze. Co do skryptu to redakcja czyta wszytko i jak uzna za interesujace to sie odezwie a ja jestem tylko pr'owcem i daje to co umiem - moc sprawcza by wielu sluchalo tresci ktore przekazuje:) skryptow nie umiem zatem moze ktos sie przylaczy do pomocy kto je pisac potrafi. Mysle ze naprawde przy odpowiedznim naglosnieniu tego jest bardzo duza szansa wylansowania trendu - ze nie wypada miec pda bez certyfikatu PDACLUB...

*

Offline Maap

  • ****
  • 737
skradziony HP 4150 z kartą 128mb sandisk
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 30, 2005, 01:21:34 »
Cytat: erdablju
...Po jakims terminie takigo ogloszenia jego autor otrzyma certyfikat PDACLub o legalnosci produktu ...
Myślisz, że PDAclub weźmie na siebie odpowiedzialnośc za wydawanie certyfikatów o legalności dla sprzętu, którego na oczy nikt nie widział?

Masz jakieś pomysły na prawdziwą weryfikację legalności sprzętu?

skradziony HP 4150 z kartą 128mb sandisk
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 30, 2005, 02:05:57 »
moze zrobie troche malego offtopica ale to napisze. nie rozumiem ludzi ktorzy w dzisiejszych czasach kradnma telefony komurkowe juz od paru miesiecy istnieje mozliwosc zablokowania telefonu (aparatu nie karty sim) co powoduje ze jest on zupelnie bez urzyteczny no chyba ze na czesci (ale to i tak tylko niektore) ale dla nich to chyba nikt nie kradnie bo za duze ryzyko.
zawsze gdy czytam takie informacje przypoina mi sie kwestia bezpieczenstwa ja swoj sprzet nosze w takiej kieszeni aby latwo wyjac sie nie dalo (wewnetrzne) aczkolwiek wiemze kazdego to moze spotkac.
ps. ja zrezygnowalem z zegarka na reke bo niestety kiedys jeden mi ukradli

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
skradziony HP 4150 z kartą 128mb sandisk
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 30, 2005, 06:52:47 »
Kazde zabezpieczenie mozna obejsc, np. zmieniajac numer IMEI. Inni moze wychodza z zalozenia ze uda im sie sprzedac telefon zanim zostanie zablokowany.

*

Offline adzios

  • *****
  • 1214
  • Płeć: Mężczyzna
  • PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych.
    • Naprawa urządzeń mobilnych
  • Sprzęt: Lutownice IR BGA, Weller, Ersa, HotAir'y i inne cuda do napraw.
skradziony HP 4150 z kartą 128mb sandisk
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 30, 2005, 08:04:40 »
a nawet jak nie to opchnąć da się go za granicą :( i tak ostatnio widziałem na allegro MDA 2 (T-Mobile - Ger)za 800zł qp teraz - sam telefon oczywiście w 10 min został sprzedany :O  Jak z "właścicielem" gadałem to  na pytanie czy tel jest  legalny to powiedział że w PL nie był zgłąszany.... SUUUPER :( i oczywiście pogratulowałem kupcowi też, forłardująć maila od tamtego typa  

co do tej "inicjatywy społeczności  PDA" to ja bym sobiedarował....
1) na tym poziomie to będzie kompromitacja itd..
2) zerowa możliwość uwiarygodnienia danych itd..
dalej nie ma co pisać bo pht 2 powala na kolana ten pomysł....

coś takiego mogła by zrobić np Era :) ma sporo salonów itd :) a nie PdaClub
PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych

*

Offline P@blo

  • **
  • 178
skradziony HP 4150 z kartą 128mb sandisk
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 30, 2005, 08:04:44 »
oni wychodza czesto z zalozenia, ze lepszy rydz... kiedys widzialem jak 3 osobnikow probowalo sprzedac "uzywana" nokie 3310 (wtedy taki uzywany telefon byl wart ok 300-350 PLN). wszyscy sprzedawcy wiedzieli ze to kradzione... ale zamiast odmowic - "podejrzanego sprzetu nie kupuje", to oni tylko kozystali z okazji i zbijali cene. w koncy zdesperowani "handlarze" sprzedali go za ok 50pln, czyli 1/6 ceny rynkowej...

i to jest wlasnie chciwosc ludzka...

a co do propozycji jakiegos programu to jestem za. zawsze bedzie mniejsze poczucie bezkarnosci i wieksze zainteresowanie! taki wypadek moze  sie zdarzyc kazdemu z nas :(.

skradziony HP 4150 z kartą 128mb sandisk
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 30, 2005, 08:37:37 »
oki zatem ja opiszę cały pomysł ze szczegółami i przesle do redakcji oraz gdzies zamieszcze na forum. Pamietajcie ze to jest działanie PR wiec chodzi głównie o szum i nagłosnienie problemu a reszta sama sie rozwinie - nie likwiuje przestepczosci tylko ja naglasniamy w inteligentny sposob, by dotrzec do jak najwiekszej liczy osob. Efekty sa juz mniej istotne bo nic nas nie kosztuje takie dzialanie zatem jak znajdziemy jeden kradziony to chyba juz warto?

P.S
nie uznaje argumentow ze to nie pdaalub a ktos inny powinien to zrobic... zawsze robmy sami a pozniej myslmy czy kogos potrzebujemy do pomocy - taka moja zyciowa dewiza

*

Offline P@blo

  • **
  • 178
skradziony HP 4150 z kartą 128mb sandisk
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 31, 2005, 20:52:29 »
i co dalej z ta sprawa? ucichlo?... bo cos nikt nic nie pisze... zle by bylo gdyby efektem tej dyskusji byla tylko cisza i wspolczucie...

*

Soovek

skradziony HP 4150 z kartą 128mb sandisk
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 31, 2005, 23:47:43 »
Cytat: erdablju
oki zatem ja opiszę cały pomysł ze szczegółami i przesle do redakcji oraz gdzies zamieszcze na forum. Pamietajcie ze to jest działanie PR wiec chodzi głównie o szum i nagłosnienie problemu a reszta sama sie rozwinie - nie likwiuje przestepczosci tylko ja naglasniamy w inteligentny sposob, by dotrzec do jak najwiekszej liczy osob. Efekty sa juz mniej istotne bo nic nas nie kosztuje takie dzialanie zatem jak znajdziemy jeden kradziony to chyba juz warto?

P.S
nie uznaje argumentow ze to nie pdaalub a ktos inny powinien to zrobic... zawsze robmy sami a pozniej myslmy czy kogos potrzebujemy do pomocy - taka moja zyciowa dewiza



Koleś dobrze mówi !!! Możemy zrobić taką akcję.
PZDR


Soovek

*

Offline P@blo

  • **
  • 178
skradziony HP 4150 z kartą 128mb sandisk
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 05, 2005, 14:23:23 »
bylem dzis na wolumenie, obszedlem chyba wszystkie stoiska w czesci elektronicznej i jedyny pocket jaki byl na sprzedarz to ipaq rz1710 (jesli dobrze pamietam) nigdzie ani sladu 4150... tam ludzie nie kojarz czesto co to jest wogole pocket pc... chyba wolumen byl nie trafiony, ale warto bylo sprawdzic. bede dalej pytal w innych miejscach. a moze ktos cos juz wie? taka cisza zapadla :(.

*

Offline jarmarek

  • ***
  • 340
  • Płeć: Mężczyzna
    • Trochę informacji o mnie...
  • Sprzęt: Oj było wiele... aktualnie (niestety) PPC
skradziony HP 4150 z kartą 128mb sandisk
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 05, 2005, 15:09:24 »
Niestety ciągle nic nie wiadomo... na batorego też raczej cisza...

Dzięki wielkie za informację... ja na wolumen mam raczej dalej niż bliżej...
Nie pracuj za pieniądze...

*

Offline Kikus

  • **
  • 168
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mpx200
skradziony HP 4150 z kartą 128mb sandisk
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 07, 2005, 01:05:17 »
erdablju, moim zdaniem twój pomysł jest jak najbardziej dobry, w końcu posiadaczy PDA w polsce wcale nie jest tak dużo i podejżewam, że większość z nich prędzej czy później tafi na tą stronę, więc warto moim zdaniem

*

Offline bobo

  • 34
skradziony HP 4150 z kartą 128mb sandisk
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 07, 2005, 01:43:07 »
Cytat: thunderbolt2

... nie rozumiem ludzi ktorzy w dzisiejszych czasach kradnma telefony komurkowe juz od paru miesiecy istnieje mozliwosc zablokowania telefonu (aparatu nie karty sim) co powoduje ze jest on zupelnie bez urzyteczny no chyba ze na czesci (ale to i tak tylko niektore) ale dla nich to chyba nikt nie kradnie bo za duze ryzyko.

Jesli mowa o numerze imei dzieki czemu mozna zablokowac telefon to jest to poprostu male utrudnienie tylko dla zlodzieji poniewaz nie problem go zmienic i telefo spowrotem dziala bez problemow.

Cytat: p@blo
...to oni tylko kozystali z okazji i zbijali cene. w koncy zdesperowani "handlarze" sprzedali go za ok 50pln, czyli 1/6 ceny rynkowej...

a sami zmieniaja imei telefonu dokladaja jakos gwarancje do tego i sprzedaja jako legalny telefon.  Wystarczy tylko wydrukowac dwie nakleiki i jedna przykleic na gwarancje a druga pod baterie telefony.

To jest chora sytuacja. Mnie w Polsce kilak razy okradziono telefonik szlak trafil szukalem ale i tak nigdzie nie znalazle. Zapisywanie numerow seryjnych nic nie daje pryznajmnie w telefonach to jes doslownie 5minut aby to obejsc. Nie znam sie az tak na PDA i nie wiek jak sa one oznakowywane ale jesli tak samo slabo jak telefony to nigdy nie bedziemy pewni czy dany sprzet jest kradziony  czy nie.

*

Offline ural

  • 41
    • http://cube.gamephone.pl
skradziony HP 4150 z kartą 128mb sandisk
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 15, 2005, 21:02:15 »
Tzn jak się da zmienić nr. IMEI telefonu? Sądziłem, że to rzecz jakiej tak łatwo się nie zmienia...

Prawda jest taka, że odnalezienie skradzionego sprzętu graniczy z cudem. Jak mi skradziono telefon to trafiłem na patrol policji. Pojeździłem z nimi po mieście, ale owi "koledzy" zapadli się pod ziemię. I tak w Katowicach plaga złodziejstwa nie jest taka jak w Warszawie. Mojego znajomego okradł jakiś gość przy okrąglaku. Rzecz jasna w biały dzień - a każdy wie ile tam jest ludzi zawsze. Najlepszy jednak bajer w tym, że udało mu się ukryć telefon i nie został on zrabowany. Minęło parę godzin i mój znajomy szedł na Nowym Świecie i pech chciał, że rozmawiał przez ów telefon, a z naprzeciwka szedł ten sam typek. Jak zobaczył mojego znajomego z telefonem to się na niego rzucił z wyzwiskami i hasłem "ku... mówiłeś, że nie masz telefonu!". Na szczęście jakoś się mój znajomy wyrwał, ale tamten rozerwał mu płaszcz. I mnie tu zastanawia jak to możliwe, że w centrum tak dużego miasta jakim jest Warszawa nie ma stałego posterunku policji! Nie chcę tu nikogo oskarżać, ale pan z Prawa i Sprawiedliwości mógłby się tym zająć, bo jakoś bezpieczeństwo to jeden z ich głównych punktów wyborczych... a ilekroć jestem w Wwie to policji jak na lekarstwo. No przepraszam - w holu głównym dworca zawsze jest jakaś zagubiona owieczka... ale to zdecydowanie za mało.

*

Offline P@blo

  • **
  • 178
skradziony HP 4150 z kartą 128mb sandisk
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 15, 2005, 21:31:30 »
jest staly posterunek i o ile sie nie myle to miesci sie w metrze centrum... tak poza tym to problem tkwi w ogolnej zneczulicy i w tym ze przestempcy czuja sie bezkarni. ale nie dziwie sie z drugiej strony ze ludzie nie reaguja...