skradziony HP 4150 z kartą 128mb sandisk

  • 74 Odpowiedzi
  • 14439 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline memek0

  • ***
  • 340
    • ---
skradziony HP 4150 z kartą 128mb sandisk
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 19, 2005, 09:42:06 »
Z riuterem to moze tak byc, jednak jesli kupujesz nowego pocketa i po 2 dniach zwracasz ze zbitym ekranem mowiac , ze to wda ukryta to to troche ekhem.... Sprzedawca musi zwrocic sprzet , jesli jest w pelni sprawny, sam oddalem spalony ekran lcd, jednak w tym wypadku moglo to byc uszkdozenie zasilacza.....bo palmtopy raczej nie zbijaja sobie wyswietlaczy :D

A moze tak jakas małą petycje z prosbą o wprowadzenei ubezpieczenia od sprzetu elektronicznego noszonego przy sobie?

*

Offline P@blo

  • **
  • 178
skradziony HP 4150 z kartą 128mb sandisk
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 19, 2005, 11:48:16 »
Cytat: Wicked
Cytat: P@blo
chyba wiem o jakim pistolecie mowisz. on jest na nietypowy srut? co do huku to robi go kazdy pistolet na co2. z reszta myslisz ze bylbys w stanie uzyc pistoletu?
Konkretnie o co ci chodzi z tym użyciem? Bo jeśli o skrupuły, to ja niemiałbym kompletnie żadnych, a jeśli chodzi o "czas dostępu" to rzeczywiściel, trzeba by nosić w dobrze dostępnym miejscu.


tak chodzi mi o skrupuly. potrafie sobie wyobrazic jak bedzie wygladal czlowiek ktoremu przez przypadek w szarpaninie zamiast w noge strzele w twarz... i na tym polega moj problem ze ja mam wyobraznie a ktos kto atakuje nie koniecznie....

[Dodano: 2005-06-19 11:54:21]
Cytat: silentjob
Sam myślałem nad zrobieniem pozwoleniem na broń, ale znając polskie przepisy, pewnie za obronę przed napastnikiem w sytuacji zagrożenia życia dostałbym kilka latek:(.

problem nie lezy tu w samej sytuacji po obronie tylko po pierwsze nikt by ci nie wydal pozwolenia na bron tylko dlatego ze boisz sie chodzic po ulicy... musisz (poza zdaniem wszystkich testow psychologicznych itp.) miec jakis powazny powod, czyli cos w stylu - wygralem glowna nagrode w totka i boje sie ze mnie ktos okradnie - albo -mam firme i woze po kilkaset tysiecy dziennie i boje sie napadu itp. tak pozatym pistolet na ostra amunicje jest zbyt niebezpieczny zeby uzywac go w takich sytuacjach jak napad... szczegolnie ze jak ktos napada cie z nozem to nie masz prawa uzyc pistoletu.

*

Offline jadsadah

  • **
  • 127
  • Sprzęt: Eten X800, HTC HD
skradziony HP 4150 z kartą 128mb sandisk
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 19, 2005, 13:06:02 »
Cytat: P@blo
tak chodzi mi o skrupuly. potrafie sobie wyobrazic jak bedzie wygladal czlowiek ktoremu przez przypadek w szarpaninie zamiast w noge strzele w twarz... i na tym polega moj problem ze ja mam wyobraznie a ktos kto atakuje nie koniecznie....

generalnie to nie Twoj problem, tylko tego kogos bez wyobrazni..


Cytat: P@blo
problem nie lezy tu w samej sytuacji po obronie tylko po pierwsze nikt by ci nie wydal pozwolenia na bron tylko dlatego ze boisz sie chodzic po ulicy... musisz (poza zdaniem wszystkich testow psychologicznych itp.) miec jakis powazny powod, czyli cos w stylu - wygralem glowna nagrode w totka i boje sie ze mnie ktos okradnie - albo -mam firme i woze po kilkaset tysiecy dziennie i boje sie napadu itp. tak pozatym pistolet na ostra amunicje jest zbyt niebezpieczny zeby uzywac go w takich sytuacjach jak napad... szczegolnie ze jak ktos napada cie z nozem to nie masz prawa uzyc pistoletu.

dostep do broni palnej jest jednak faktycznie w Polsce bardzo utrudniony - legalny dostep, bo chyba nikt nie ma zludzen ze bandziory z dostepem do niej nie maja najmniejszych problemow.

co do uzycia broni palnej do samoobrony (niestety) masz racje.

Natomiast pistolet pneumatyczny nie jest bronia w rozumieniu polskiego prawa (noz juz jest).
Mozna go wiec zarowno ze soba nosic jak i uzywac do samoobrony.

skradziony HP 4150 z kartą 128mb sandisk
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwiec 19, 2005, 13:27:32 »
Cytat: jadsadah
Cytat: P@blo
tak chodzi mi o skrupuly. potrafie sobie wyobrazic jak bedzie wygladal czlowiek ktoremu przez przypadek w szarpaninie zamiast w noge strzele w twarz... i na tym polega moj problem ze ja mam wyobraznie a ktos kto atakuje nie koniecznie....

generalnie to nie Twoj problem, tylko tego kogos bez wyobrazni..


Niestety, musze sie z tym zgodzic. Gliwice to nie jest bezpieczne miasto no i niestety w wielu innych miastach jest podobnie. Sam mialem "przygode" o ktorej nie bede tu wspominal.
Moge jednak z pelna odpowiedzialnoscia napisac, ze policja nas nie obroni, niestety, nie ma na to raczej szans, przynajmniej w wiekszosci przypadkow.
Oni moga nam pomoc, ale to juz po fakcie, czyli za pozno. Skradzionego sprzetu, czy co gorsza zdrowia, mozemy juz nie odzyskac...

Uwazam, ze powinnismy sie sami umiec obronic, nie mozna miec skrupulow. Mysle, ze jesli czujemy sie zagrozeni i jesli jest to naprawde uzasadnione, powinnismy uzyc gazu, czy nawet broni jak wiatrowka. Co z tego, ze przestepca moze nie uzyc takiej broni, czyli zgodnie z pawem to my jestesmy winni. Co z tego, skoro to samo prawo nie zapewnia nam bezpieczenstwa? A przeciez jest duza szansa, ze wystraszymy przestepce, a biorac pod uwage ich poziom intelektualny, najprawdopodobniej nie pojda na skarge na policje. Dlatego uwazam, ze uzyc takiej broni nalezy...

A co do rodzaju broni, to najciekawszy wydaje mi sie gaz. Jasne ze trzeba wiedziec jak i kiedy go uzyc, trzeba tez wiedziec ze mamy gazy CS oraz pieprzowe. Rowniez wazne jest to, iz gaz moze byc w chmurze, zelu. Najbardziej skuteczny jest gaz CS w zelu, ewentualnie mozna uzyc pieprzowego w zelu. Ich cecha jest to, ze zadzialaja nawet na wietrze, a przeciez to bardzo wazne. Nie nalezy uzywac tzw. sikaczy gazu, w ksztalcie np. pistoletow, bo to moze tylko zdenerwowac przestepce, a co gorsze, moze uzyc broni palnej - i w tej sytuacji jest to uzasadnione, gdyz mogl pomyslec ze mysmy taka bron posiadali. Wowczas, jesli ma pozwolenie na bron, sad go moze uniewinnic, malo to prawdopodobne - ale niestety mozliwe i trzeba sie z tym liczyc.

Na drugim miejscu stawialbym wlasnie wiatrowke, ale poniewaz bron ta imituje bron palna, jej uzycie jest niebezpieczne - z powodow, o ktorych napisalem wyzej. Poza tym bron tego typu zajmuje znacznie wiecej miejsca niz gaz, ktory przeciez miesci sie w kieszeni. Tym niemniej moze  byc bardzo skuteczna, dlatego mozna sie nad tym zastanowic. A przy okazji, nauka strzelania do tarczy moze dostarczyc przyjemnej i bezpiecznej zabawy.

W zadnym wypadku nie polecalbym uzycia noza, gdyz noz oznacza rozlanie krwi. Z tym trzeba sie liczyc, ze mozna w wyniku tego stracic zdrowie, a nawet zycie. Noz jest, trzeba to powiedziec wprost, bronia bardzo niebezpieczna. Posiadam co prawda oryginalny noz Herbertza, automatyczny i bardzo ostry, ale uzylbym go chyba tylko w ostatecznosci, gdy czulbym, ze naprawde moge zginac.

Sorry, za ten przydlugi post, ale interesuje sie tymi sprawami, jestem swiadomy niebezpieczenstwa, jakie spotyka nas na naszych ulicach. Dlatego lubie wiedziec, jak sie moge bronic. Mam nadzieje, ze nie przynudzilem Was za bardzo, zapraszam do dalszej dyskusji...

[edit]
Wydawalo mi sie, ze najbardziej skuteczna jest bron z lufa gwintowana, gdyz pocisk z rotacja ma zazwyczaj wieksza predkosc poczatkowa, no i sama rotacja moze wywolac dodatkowe spustoszenia. Ale moze sie mylilem.
Jak sadzicie, jaka bron jest najbardziej skuteczna, biorac pod uwage spustoszenia, ktore moze dokonac ?

*

Offline jadsadah

  • **
  • 127
  • Sprzęt: Eten X800, HTC HD
skradziony HP 4150 z kartą 128mb sandisk
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 19, 2005, 14:08:47 »
Zgrabnie to Adrianie ujales, dokladnie to mialem na mysli.
Oczywiscie gaz jest bardzo skutecznym srodkiem, osobiscie nosze ze soba pistolet tylko w sytuacji gdy musze gdzies wyjsc poznym wieczorem, zwlaszcza samotnie. Na codzien mam przy sobie wlasnie gaz pieprzowy, zelowe sa duzo skuteczniejsze - niestety za tym idzie rowniez znaczny wzrost ceny takiego srodka, ale traktujac ten wydatek jako inwestycje we wlasne bezpieczenstwo chyba warto sie nad tym zastanowic.

Masz calkowita racje w kwestii noza, o ile noszenie ze soba wiatrowki jest teoretycznym pogodzeniem sie z ewentualnym okaleczeniem przeciwnika o tyle uzycie noza to duze prawdopodobienstwo tego ze ktos moze zginac. Pomijam calkowicie fakt tego ze nozem jeszcze nalezy umiec wladac.

Szkoda tylko ze rzeczywistosc w naszym kraju wyglada tak jak wyglada i zamiast rozmawiac o nowosciach technicznych, i naszych sympatycznych pocketach - rozmawiamy o tym jak bezpiecznie wrocic do wlasnego domu ;/



*

Offline P@blo

  • **
  • 178
skradziony HP 4150 z kartą 128mb sandisk
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwiec 19, 2005, 20:55:44 »
najwieksze spustoszenie? na pewno bron o gwintowanej lufie, harakteryzuje sie wieksza energia i wieksza celnoscia. jest to wlasnie spowodowane wspomniana roracja dzieki ktorej jest inny rozklad sil i inny sposob pokonywania oporow. wiem ze kiedys takie wiatrowki byly zakazane, a teraz o ile cos sie nie zmienilo to mozna je posiadac, ale trzeba to zglosic.

*

Offline cytryna

  • *****
  • 2390
  • Płeć: Mężczyzna
  • Herb Pruszkowa
  • Sprzęt: Nokia N70 BLACK, FS N520
skradziony HP 4150 z kartą 128mb sandisk
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwiec 19, 2005, 21:07:18 »
Cytat: P@blo
najwieksze spustoszenie? na pewno bron o gwintowanej lufie, harakteryzuje sie wieksza energia i wieksza celnoscia. jest to wlasnie spowodowane wspomniana roracja dzieki ktorej jest inny rozklad sil i inny sposob pokonywania oporow. wiem ze kiedys takie wiatrowki byly zakazane, a teraz o ile cos sie nie zmienilo to mozna je posiadac, ale trzeba to zglosic.

Każda ostra broń ma gwintowaną lufę i wcale nie chodzi o "spustoszenie". Wiatrówki z gwintowaną lufą należy zgłosić na policję jeżeli energia wylotowa pocisku jest powyżej 17J

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
skradziony HP 4150 z kartą 128mb sandisk
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwiec 19, 2005, 21:46:44 »
Z tego co wiem (ogladalem wczoraj Discovery :) ) to gwintowana lufa zapewnia glownie zwiekszona celnosc, bo pocisk nie zbacza wtedy z toru lotu tak jak bez rotacji.

*

Offline cytryna

  • *****
  • 2390
  • Płeć: Mężczyzna
  • Herb Pruszkowa
  • Sprzęt: Nokia N70 BLACK, FS N520
skradziony HP 4150 z kartą 128mb sandisk
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwiec 20, 2005, 18:02:41 »
Cytat: Jakub Kańczugowski
Z tego co wiem (ogladalem wczoraj Discovery :) ) to gwintowana lufa zapewnia glownie zwiekszona celnosc, bo pocisk nie zbacza wtedy z toru lotu tak jak bez rotacji.

I o to chodzi.

*

Offline jarmarek

  • ***
  • 340
  • Płeć: Mężczyzna
    • Trochę informacji o mnie...
  • Sprzęt: Oj było wiele... aktualnie (niestety) PPC
skradziony HP 4150 z kartą 128mb sandisk
« Odpowiedź #69 dnia: Czerwiec 25, 2005, 23:24:52 »
O matko!:) Nie myślałem że mój post wywołał taką dyskusję. Cieszę się z tego powodu bo widzę że nie jestem osamotniony... a z drugiej strony martwię bo jest to nie do pomyślenia aby w cywilizowanym kraju/mieście bano się wyjść na dwór... ja osobiście coraz bardziej rozważam możliwość wyjazdu do jakiegoś bardziej normalnego miejsca(mam nadzieje...) np. do Hiszpanii albo USA... i przeczekania tam do momentu kiedy ten kraj posiądzie mentalność i stan majątkowy podobny do dzisiejszej Anglii lub Hiszpanii... wierze ze za kilka lat to się stanie... z drugiej jednak strony nie wiem czy ja do tego czasu tutaj wytrzymam:/

Wracając do rzeczywistości myślę ze pierwszym moim zakupem będzie jakieś porządny gaz...

Pozdrawiam.
Nie pracuj za pieniądze...

skradziony HP 4150 z kartą 128mb sandisk
« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 03, 2005, 13:32:51 »
Ja tylko jak skończe liceum ,to wyjeżdżam pracować za granice ,myślę tu o jakiejś umowie z firmą dla której przez 0,5 roku pracuje się dla niej,w zamian ona od nas wymaga tylko ubezpieczenia ,mó znajomy tak wyjechał do Anglii i już nie ma zamiaru wracać.Polska to jeszcze mało cywilizowany kraj i zabiedzony przez korupcje i naszych kochanych polityków

*

Offline [POOH]Team_Player

  • *****
  • 1564
  • Płeć: Kobieta
skradziony HP 4150 z kartą 128mb sandisk
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 03, 2005, 16:49:52 »
troche sie nie znam na polskim prawie ale,
jesli dobrze zrozumialam, to gdy ktos nas atakuje nozem, nie mamy prawa uzyc broni palnej do samoobrony?? nawet jesli na takowa mamy pozwolenie??

*

Offline sajlent

  • Redaktor
  • *****
  • 3714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
  • Sprzęt: Mate 20 Pro
skradziony HP 4150 z kartą 128mb sandisk
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 03, 2005, 17:08:29 »
Masz prawo uzyc broni ale w sposob wspolmierny do zagrozenia. Tylko, ze tu pojawia sie problem: jak w sytuacji stresowej wyczuc co wolno a co nie. Jak goscia zabijesz to masz problem, bo przekroczyles zasady obrony koniecznej. Jak z kolei nic nie zrobisz to tez masz problem bo koles moze Cie nozem zalatwic... Nasze prawo jest niestety chore, bo chcac dzialac zgodnie z prawem powinienes nosic przy sobie zestaw gadzetow (choc juz to jest nie zgodne z prawem ;) ) i jesli ktos na Ciebie pojdzie z nozem to wyciagasz noz, jesli zasze spluwa to wyciagasz spluwe itp ;)
Oczywiscie ironizuje ale tak czy owak system mamy chory... Zasada powinna byc taka: bronisz sie przed napastnikiem - a ze jestes silniejszy to napastnik ma pecha i koniec.

*

Soovek

skradziony HP 4150 z kartą 128mb sandisk
« Odpowiedź #73 dnia: Lipiec 03, 2005, 18:35:16 »
Zgadzam się w tym wypadku amerykańskie prawo jest o niebo lepsze od naszego! Jeśli zostaliśmy zaatakowani to powinniśmy mieć prawo bronić się wszystkim czym posiadamy.

*

Offline [POOH]Team_Player

  • *****
  • 1564
  • Płeć: Kobieta
skradziony HP 4150 z kartą 128mb sandisk
« Odpowiedź #74 dnia: Lipiec 04, 2005, 00:13:55 »
no to faktycznie.... nie moge sie bronic, bo przeciez on chcial mnie "tylko okrasc" :|