[INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery

  • 222 Odpowiedzi
  • 120404 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline sp5it

  • **
  • 130
  • Płeć: Mężczyzna
  • iPAQ316 i HTC Sensation rzondzi
Odp: jak zrobić SUPER CID gdy FASTBOOT nie widzi telefonu
« Odpowiedź #120 dnia: Styczeń 22, 2012, 22:22:38 »
Cytuj
Mam plik "pyramid.hboot-1.17.2008.zip" zmienić nazwę na PG58IMG.zip ?
Tak właśnie należy zrobić.
M
You can't have too many antennas...

*

Offline xMe

  • 29
Odp: jak zrobić SUPER CID gdy FASTBOOT nie widzi telefonu
« Odpowiedź #121 dnia: Styczeń 22, 2012, 23:27:15 »
Cytuj
Mam plik "pyramid.hboot-1.17.2008.zip" zmienić nazwę na PG58IMG.zip ?
Tak właśnie należy zrobić.
Zrobiłem tak. Bootloader błysnął na moment napisem processing PG58IMG ale chyba nic nie zrobił i po restarcie nadal mam HBoot 1.27.1100
Robię coś źle, albo nie da się zaktualizować HBoot do starszej wersji.

załamka

*

Offline sp5it

  • **
  • 130
  • Płeć: Mężczyzna
  • iPAQ316 i HTC Sensation rzondzi
Odp: jak zrobić SUPER CID gdy FASTBOOT nie widzi telefonu
« Odpowiedź #122 dnia: Styczeń 23, 2012, 00:02:11 »
Nie rozpakowywałeś tego pliku?
Suma kontrolna się zgadza?
Przy aktualizacji jest kilka kroków, które się wyświetlają, postaraj sie zaobserwować co konkretnie się dzieje u ciebie.
You can't have too many antennas...

*

Offline leonsiem

  • *
  • 82
  • Sprzęt: sensation
Odp: jak zrobić SUPER CID gdy FASTBOOT nie widzi telefonu
« Odpowiedź #123 dnia: Styczeń 23, 2012, 18:28:12 »
witam mam ten sam problem jak go rozwiazac?

*

Offline may

  • ******
  • 2541
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Magic, HTC Sensation
Odp: jak zrobić SUPER CID gdy FASTBOOT nie widzi telefonu
« Odpowiedź #124 dnia: Styczeń 23, 2012, 19:20:01 »
Już tak zrobiłem i faktycznie był chyba problem ze sterownikami. Ale nadal mam problem pomimo że "adb showdevice" już widzi telefon to komenda fastboot pisze "waiting for device" i nic się nie dzieje...
Na tym etapie zainstaluj to - http://downloads.unrevoked.com/HTCDriver3.0.0.007.exe
Po trupach, po trupach...do celu...na Wawelu
  


*

Offline leonsiem

  • *
  • 82
  • Sprzęt: sensation
Odp: jak zrobić SUPER CID gdy FASTBOOT nie widzi telefonu
« Odpowiedź #125 dnia: Styczeń 23, 2012, 19:25:16 »
a jak to zrobic przez karte sd

*

Offline may

  • ******
  • 2541
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Magic, HTC Sensation
Odp: jak zrobić SUPER CID gdy FASTBOOT nie widzi telefonu
« Odpowiedź #126 dnia: Styczeń 23, 2012, 19:30:10 »
Tak... .exe na Androidzie...

...to komenda fastboot pisze "waiting for device" i nic się nie dzieje...

I tu, nie odłączając telefonu uruchamiasz ściągniętego EXEka na PC i instalujesz, podziwiając jednocześnie w Manadżerze zadań jak się ładnie wykrywa Sensation.

Swoją drogą, tu podobno jest HBOOT 1.27 z zaawansowanymi komendami FASTBOOT - http://revolutionary.io/PG58IMG_Revolutionary.zip
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2012, 19:36:54 wysłana przez may »
Po trupach, po trupach...do celu...na Wawelu
  


*

Offline leonsiem

  • *
  • 82
  • Sprzęt: sensation
Odp: jak zrobić SUPER CID gdy FASTBOOT nie widzi telefonu
« Odpowiedź #127 dnia: Styczeń 23, 2012, 19:38:49 »
kompletnie nie mam pojecia jak co zrobic
czy muglbys poprowadzic mnie od poczatku jak uratowac moj tel
jestem w czarnej d...e

Połączone: [time]Styczeń 23, 2012, 19:41:45[/time]
robilem firmware i pozniej mialem komunikad cid incorrect i od tej pory nic nie umiem zrobic telefon po wgraniu rom ciage sie restartuje , dodam ze mam hboot 1.27.1100

Połączone: Styczeń 23, 2012, 19:46:39
moj menadzer zadan wykrywa mojego androida
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2012, 19:46:39 wysłana przez leonsiem »

*

Offline xMe

  • 29
Odp: jak zrobić SUPER CID gdy FASTBOOT nie widzi telefonu
« Odpowiedź #128 dnia: Styczeń 24, 2012, 01:52:58 »
Problem rozwiązany.
Okazało się że jednak można zrobić super CID z HBOOT 1.27.xxx
Wcześniej mi nie wychodziło (nie włączyłem fastbootusb  :shock:).
Po zrobieni super CID'a i wgraniu nowego firmware oraz ROM'u telefon w końcu odżył.
Mam tylko nową zagadkę bo po wgraniu firmware pokazuje mi się napis w bootloaderze  *** LOCKED *** i nie wiem jeszcze co to oznacza   

Podziękowania wielkie za pomoc dla Michała i Sqtera
__________________________________________________________________________________________________________
Jak toś ma jeszcze z tym problem to niech pisze sprobuję pomóc w miarę swojej wiedzy.
Przepis:
Super CID'a robiłem mniej więcej według tego opisu krok 4. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1192300
Nie napisane jest tam tylko zbyt czytelnie jak włączyć fastbootusb a bez tego plik fastboot.exe nie widzi telefonu.
Potem wgrałem firmware 3.12 z: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1412618 (radzę sprawdzić sprawdzić MD5 pliku po ściągnięciu i wgraniu na kartę)
Następnie Super_Wipe i na końcu ROM Android_Revolution_HD-Sensation_6.1.1.zip z http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1098849

 :ok:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2012, 02:31:52 wysłana przez xMe »

*

Offline sqter

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Google Nexus 4
Odp: jak zrobić SUPER CID gdy FASTBOOT nie widzi telefonu
« Odpowiedź #129 dnia: Styczeń 24, 2012, 04:35:04 »
(...)Mam tylko nową zagadkę bo po wgraniu firmware pokazuje mi się napis w bootloaderze  *** LOCKED *** i nie wiem jeszcze co to oznacza(...)
Jeśli masz S-OFF to nie oznacza nic szczególnego.
Dokładniejsze wyjaśnienie znajdziesz w moim wcześniejszym wpisie tutaj >>>KLIK<<<, tutaj >>>KLIK<<< oraz tutaj >>>KLIK<<<
Przeczytaj wszystkie wpisy uważnie, a dowiesz się wszystkiego :)


Kto pyta - ten błądzi  :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2012, 05:00:27 wysłana przez sqter »
SPRZĘT Google Nexus 4
ROM Android 4.4 kitkat
Radio 2.0.1700.84
BOOTLOADER MAKOZ10o

*

Offline leonsiem

  • *
  • 82
  • Sprzęt: sensation
Odp: jak zrobić SUPER CID gdy FASTBOOT nie widzi telefonu
« Odpowiedź #130 dnia: Styczeń 24, 2012, 20:07:27 »
juz wczoraj poradzilem razem z dobra dusza
telefon chodzi jak ta lala

*

Offline E1N1O1

  • 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TyTn II, HD2, Sensation
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #131 dnia: Styczeń 29, 2012, 16:42:08 »
Witam
mam problem z zegarem w Sensation opisałem go tutaj
http://pdaclub.pl/forum/sensation/ciekawostka-sensation-traci-ustawienia-godziny-dziwna-sprawa/

Zamierzam odesłać tel. na gwarancję więc muszę przywrócić ust. fabryczne i teraz mam pytanie jaki CID ustawić w Sensation które nie było brandowane?
Oraz prosił bym o link z oryginalnym softem aktualnie mam Revolution z Beats i prockiem 1,5Ghz
Dziękuję

Pozostało jeszcze jedno.
Prosił bym aby ktoś posiadający Sensation bez loga podał swój CID bo mam ustawiony SUPERCID, a gdzieś na XDA podano dla europy HTC__001 ale w zupełnie innym temacie więc nie mam pewności a szkoda było by przez to stracić gwarancję.

Dziś w nocy telefon znów przestawił godzinę do przodu z 00-58 na 19-10 a po ustawieniu godziny ręcznie i restarcie wskazywał 19-04, po ustawieniu godziny ręcznie i włączeniu automatycznego ustawiania znów wskakiwał na 19.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2012, 09:52:17 wysłana przez E1N1O1 »

Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #132 dnia: Styczeń 29, 2012, 18:42:49 »

Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #133 dnia: Luty 28, 2012, 22:35:28 »
Witam
Wiem pewnie mnie tu wszyscy okrzyczą ale niestety mam problem i potrzebuję pomocy.
Zrobiłem na Sensation (play)s-off metodą revolutionary i wszytko poszło ok działo root jest i było by oki. Nie wgrywałem żadnego softu innego zrobiłem przywracanie ustawień fabrycznych i chciałem wrócić do wersji beż s-off i SU . Wiec znalazłem że trzeba to zrobić metoda opisaną w tym wątku, podłączyłem do kompa wpisałem komendę "fastboot oem writesecureflag 3"  no i poszło ok. Zrestartowałem telefon i nic cisza nic się nie włącza, czarny ekran. Niech ktoś mi pomoże bo chyba rzucę tym telefonem.

*

Offline sqter

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Google Nexus 4
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #134 dnia: Luty 29, 2012, 05:32:29 »
Witaj.
Na początek pragnę wyjaśnić jedną sprawę. Jeśli miałeś zdjęte ograniczenia (S-OFF) mogłeś grzebać w systemowych pikach np. robiąc ROOTa. Ale przed założeniem ograniczeń KONIECZNIE NALEŻY WGRAĆ ORYGINALNY ROM za pomocą instalki RUU - oryginalny ROM nadpisze wszystkie zmiany które były w między czasie wprowadzone. Należy pamiętać, że każda najmniejsza modyfikacja partycji systemowej (choćby usunięcie dzwonka, tapety czy aplikacji systemowej, a już na pewno ROOTowanie) spowoduje, że telefon się nie uruchomi po założeniu ograniczeń na BOOTloader (S-ON) nawet jeśli używasz oryginalnego ROMu. Przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych też Ci nie pomoże, bo opcja ta powoduje tylko sformatowanie partycji DATA (usunięcie ustawień i aplikacji użytkownika) - ale pamiętajmy, że zmodyfikowanej partycji SYSTEM to nie przywraca.

W Twoim wypadku musimy ustalić jedno. Czy telefon da się uruchomić w trybie FASTBOOT. Jeśli się uda to nie wszystko stracone - jeśli nie będzie reagować na nasze polecenia to niestety pozostaje Ci serwis.
Po pierwsze wyjmij z niego baterię na kilkanaście sekund i włóż baterię z powrotem do telefonu. Uruchom telefon trzymając przycisk głośności w dół (VOL -). Jeśli uruchomi się BOOTloader to chyba jesteśmy w domu. Sprawdź czy założyło się S-ON i czy masz jakiś komunikat/ostrzeżenie (te informacje mogą się później przydać) wybierz opcję FASTBOOT i zatwierdź ją przyciskiem POWER. Uruchom oryginalna instalkę ROMu za pomocą RUU (oficjalne ROMy znajdziesz np. tutaj http://www.filefactory.com/f/c87a2330449af512/ ). Po pomyślnym FLASHowaniu telefonu na 99% się uruchomi jak nowy (ja przez ten etap przechodziłem dwa razy). Jeśli cokolwiek nie pójdzie pomyślnie napisz dokładnie na jakim etapie się zatrzymałeś i jakie są objawy (jaki błąd/komunikat, co się dzieje). Jeśli telefonu nie da się w ogóle uruchomić to masz bardzo poważny problem i SERWIS może być jedynym rozwiązaniem.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.
SPRZĘT Google Nexus 4
ROM Android 4.4 kitkat
Radio 2.0.1700.84
BOOTLOADER MAKOZ10o

Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #135 dnia: Luty 29, 2012, 09:14:42 »
no i niestety nic się nie dzieje :(  jedynie podłączony do komputera wykrywa go ale z błędem CDMA tego sterownika nie potrafi zainstalować. Próbowałem nawet włączać go bez baterii na ładowarce ale też nie pomogło cisza. Chyba tylko serwis pozostaje tylko czy uznają mi gwarancję :(

Połączone: Luty 29, 2012, 10:12:03
Skontaktowałem się również z HTC i po ustaleniu że telefon nie żyje nie reaguje proszą o odesłanie na gwarancję, do serwisu Regenersis lub do operatora. No nic oddamy i sprawdzimy co będzie :(
« Ostatnia zmiana: Luty 29, 2012, 10:12:03 wysłana przez birdos »

*

Offline luka2000

  • 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD 2>>Sensation XE
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #136 dnia: Marzec 02, 2012, 20:32:58 »
Witam!mam problem taki że:mój hboot 1.23.tel.odblokowany przez htc dev.nie moge wgrać żadnego romu zip.z karty przez CWM,niby sie wgrywa do końca ale przy uruchomieniu bootlop.jak próbuje wgrać oryginalny plik RUU to za każdym razem wyskakuje błąd 155.próbowałem też zmienić hboot na 1.17 lub 1.27 przez plik PG58IMG.zip ale wywala komunikat "parsing img".mój tel. to Sensation XE.nie wiem co jeszcze zrobić.nie mogę zmienić też CID na super CID.działa mi tylko oprogramowanie które miałem jako backup.aktualizacje OTA też nie działają.w tel.wyświetla mi nr.oprogramowania 1.73 a jak próbuje wgrać rom przez RUU to pokazuje że mam wersje oprogramowania 3.12.zgłupałem już całkiem,nie wiem co jeszcze można zrobić.pomóżcie coś. :(

Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #137 dnia: Marzec 02, 2012, 21:05:12 »
Bez super CID, nie wgrasz gotowanego roomu.
Ja Ci proponuje byś odblokował tel. tak jak jest podane na początku wątku, wybrał sobie room http://www.htcsensationroms.com/ i tam dokładnie przeczytal jakie sterownik potrzebne są pod room.
Wgrywasz te stery (kasujesz z karty, ja wyjąłem karte i skasowałem na kompie), zapuszczasz room i wszystko śmiga.
Wersje oprogramowania masz tu:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1412618


Ja używam roomu ARHD jutro przesiadka na 6.4
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2012, 21:08:59 wysłana przez negusik »

*

Offline luka2000

  • 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD 2>>Sensation XE
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #138 dnia: Marzec 02, 2012, 21:20:16 »
niestety nie moge zmienic cid na super cid bo komendy fastboot nie działaja gdy próbuje zmienić cid.tzn.cid pokazuje ale nie moge go zmienic.a revolutionary hboot 1.23 nie obsluguje.
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2012, 21:26:33 wysłana przez luka2000 »

Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #139 dnia: Marzec 02, 2012, 21:49:42 »
Hmm
Zerknij sobie ten temat:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1459767
tam możesz znaleźć odpowiedni soft do twojego CID.

Wgrasz odpowiednie oprogramowanie  jakiego wymaga room i powinno działać.

Np. dla tego roomu 3.32
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1098849

Powodzenia.

PS: Zerknij koniecznie na to co jest wymagane dla danego roomu, min 4EXT Recovery Touch.
Wszystko do ściągnięcia w wątkach z roomami.


Edit.
Znalazłem jeszcze takie info, w tym watku ktory podawalem wcześniej.
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1412618

1.  Sprawdź CID za pomocą fastboot Getvar cid i MID pomocą Fastboot Getvar mid
 2a.  Jeśli CID i MID są domyślnie obsługiwane, przejdź do punktu 3.
 2b.  Jeśli CID lub MID nie jest obsługiwany domyślnie, to zrobić: (robisz to na własne ryzyko)
 2c.  Otwórz PG58IMG.zip (nie rozpakuj)
 2d.  Otwórz android-info.txt w edytorze tekstu
 2e.  Dodaj swoją cidnum: wraz z nazwą CID> <model lub modelid: wraz z nazwą MID> <model do listy, zapisz plik i zamknij archiwum
 3.  PG58IMG.zip miejsce na karcie SD
 4.  Uruchomienie urządzenia gospodarstwa przycisk zasilania + VOL DÓŁ
 5.  Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2012, 22:13:49 wysłana przez negusik »

*

Offline luka2000

  • 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD 2>>Sensation XE
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #140 dnia: Marzec 03, 2012, 07:18:05 »
Niestety każda pròba wgrania jakiego kolwiek pliku img.kończy sie komunikatem:parsing ...(img.)cid sie zgadza,mid też w pliku txt.już nie mam pomysłòw.chyba tylko serwis pozostał.

Połączone: Marzec 03, 2012, 09:19:42
Odniosłem do operatora czyli do salonu Playa, w którym kupiłem telefon.
Dziś odebrałem -wymieniona płyta główna na ich koszt pomimo że było unlocked w bootloaderze.

PS. Biorę się za revolutionary - trzymajcie kciuki  :mrgreen:
możesz napisać jaką podałeś przyczyne oddania telefonu do serwisu?
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2012, 09:19:42 wysłana przez luka2000 »

Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #141 dnia: Marzec 07, 2012, 23:33:56 »
czesc szukam pomocy
mam taki problem zrobilem S-OFF  (thc sensation) przechodze do ROOT-owania smartfona zassalem plik su-2.3.6.3-efgh-signed.zip wrzucam go na karte sd nie rozpakowuje wchodze w revolutionary daje install zip from sd card choose zip from sdcard i totalnie nie ma tego pliku mam wsystko tylko nie to i probowalem wsadzic do folderu i na pusto rozpakowane spakowane nic nie ma caly czas te same foldery sd mam fat32
........................................\
dzieki za pomoc

*

Offline leonsiem

  • *
  • 82
  • Sprzęt: sensation
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #142 dnia: Marzec 12, 2012, 00:21:09 »
Witam. mam pytanie odnosnie automapy na androida. czy testowal ktos ja na ICS Insert Coin, bo mi wyskakuje komunikat : aplikacja zostala zamknieta. zainstalowalem wszystko dobrze, oczywiscie wersje beta, wiem ze waznosc tej wersji sie skonczyla, ale po zmianie daty u mojego kolegi smiga ale on nie ma ICS

*

Offline damianmielec

  • **
  • 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: sensation4G :ok:
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #143 dnia: Marzec 12, 2012, 06:17:24 »
Witam. mam pytanie odnosnie automapy na androida. czy testowal ktos ja na ICS Insert Coin, bo mi wyskakuje komunikat : aplikacja zostala zamknieta. zainstalowalem wszystko dobrze, oczywiscie wersje beta, wiem ze waznosc tej wersji sie skonczyla, ale po zmianie daty u mojego kolegi smiga ale on nie ma ICS
AM beta na ICS nie działa :(
Pride..Passion..Believe..ManUtd

*

Offline leonsiem

  • *
  • 82
  • Sprzęt: sensation
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #144 dnia: Marzec 12, 2012, 09:56:51 »
Ok dzieki za odpowiedz.

*

Offline aqq

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!
  • Sprzęt: HTC Sensation
Problem z wgraniem RUU.
« Odpowiedź #145 dnia: Marzec 17, 2012, 11:44:22 »
Postanowilem wgrać orginalny system poprzez RUU. Dodam ze telefon mial zrobionego S-OFFa orginalnie na stronie HTC. Nie mial wgrywanych zadnych customow, recovery to 4ext. Hboot to 1.8000, numer oprogramowania 1.45.401.3, wersja pasma 10.56.9035.00U_10.14.9035.01_M, Cid 32. Oczywiscie wgralem sterowniki, odpowiednio probowalem z systemu oraz z fastboota, probowalem wgrać dwa RUU ze strony xda, RUU_Pyramid_HTC_Europe_1.45.401.2_Radio_10.56.9035.00U_10.14.9035.01_M_release_208857_signed oraz RUU_Pyramid_HTC_Europe_1.45.401.3_Radio_10.56.9035.00U_10.14.9035.01_M_release_219990_signed,
za każdym razem ten sam błąd 155, na telefonie w bootloaderze pojawia sie czarny ekran jasne logo HTC, nie następuje pojawienie się paska procentowego postepu, po jakis 20 sekundach instalacji wyskakuje na tel komunikat security fail, update fail. Zalezy mi na orginalnym sofcie dlatego też prosze o pomoc i sugestie.

EDIT: Problem rozwiazany temat do zamkniecia. Dla wszystkich z podobnym problemem, orginalny S-OFF to g^$&(^. W cely wgranie jakiegokolwiek romu rowniez RUU nalezy wykonac revolution s-off.
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2012, 12:05:04 wysłana przez aqq »

*

Offline sqter

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Google Nexus 4
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #146 dnia: Marzec 18, 2012, 12:51:20 »
Napisałem na początku tego wątku kilka postów w których jest wyjaśnione czym się różni S-OFF które robi Revolutionary od oficjalnego UNLOCKa. Widzę, że mało kto czyta uważnie posty więc przypomnę.
Revolutionary robi pełen S-OFF (w pełni zdejmuje ograniczenia na bootloaderze), oficjalna metoda od HTC zmniejsza nałożone ograniczenia (można wgrywać niepodpisane ROMy, RADIO i RECOVERY) ale oficjalne odblokowanie nie pozwoli nam na downgrade. Najprawdopodobniej próbowałeś wgrać starszy ROM od tego co miałeś w telefonie dlatego miałeś błąd. Jakbyś wgrywał tą samą lub nowszą wersje oryginalnego ROMu od HTC to nie musiał byś w ogóle zdejmować blokady.

Mam nadzieje, że wsio jasne.
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2012, 12:54:02 wysłana przez sqter »
SPRZĘT Google Nexus 4
ROM Android 4.4 kitkat
Radio 2.0.1700.84
BOOTLOADER MAKOZ10o

Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #147 dnia: Marzec 18, 2012, 19:42:09 »
Witam. mam pytanie odnosnie automapy na androida. czy testowal ktos ja na ICS Insert Coin, bo mi wyskakuje komunikat : aplikacja zostala zamknieta. zainstalowalem wszystko dobrze, oczywiscie wersje beta, wiem ze waznosc tej wersji sie skonczyla, ale po zmianie daty u mojego kolegi smiga ale on nie ma ICS
AM beta na ICS nie działa :(

Beta 2 działa.
U mnie śmiga na ICS.

*

Offline Felipes

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC user
  • Sprzęt: HTC LEO -> SENSATION XE
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #148 dnia: Marzec 22, 2012, 22:20:40 »
Witajcie

Mój Sensation XE po wgraniu Android Revolution HD 4.1.13 nie uruchamia się tylko ciągle wyświetla logo "HTC quietly brilliant"
Zrobiłem unlock ze strony HTC, wgrałem poprzez fastboot ClockWork 5.0.2.8 bo z karty SD nie dawało się ,następnie zrootowałem telefon  dalej "super wipe" wg zaleceń kucharza romu a na końcu wgrałem poprzez recovery rom i wszystko przebiegało bez problemu.

Nie miałem brandowanego telefonu więc supercida nie robiłem. Radia też nie zmieniałem bo było zgodne z zaleceniami kucharza romu

Jak mam teraz przywrócić telefon do życia ?
ARHD 6.5.X_XE ROM
FULL UNLOCKED

*

Offline damianmielec

  • **
  • 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: sensation4G :ok:
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #149 dnia: Marzec 22, 2012, 23:39:02 »
ja bym jednak zrobił supercida, i dopiero nowy rom, superwipe wyczyścił Ci telefon nowy rom nie wszedł i przez to telefon nie wstał
Pride..Passion..Believe..ManUtd