[INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery

  • 222 Odpowiedzi
  • 120392 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problem z wgraniem SuperCid
« Odpowiedź #180 dnia: Maj 05, 2012, 17:31:08 »
Witam. Mam problem z wgraniem SuperCid, w ogóle nie wiem jak to zrobić mimo że czytałem FAQ na temat S-OFF itp. Telefon rootowałem(PRZYNAJMNIEJ TAK MI SIE WYDAJE) i mam w revolutionary napisane:
PYRAMID PVT SHIP S-OFF RL
HBOOT-1.17.1111
RADIO-10.11.9007.27_M3
eMMC-boot
Czy do wgrania SuperCid potrzebny jest "Oficjalny unlock Bootloadera"??
Robiąc jak jest poniżej napisane stanąłem na drugim punkcie i nie wiem co mam zrobić , co za wiersz polecenia mam uruchomić?
Nie wiem czy coś pominąłem czy czegoś nie zainstalowałem. Proszę pomocy bo chce wgrać sobie ICS'a.

----------------------------------- ZMIANA CID na superCID -----------------------------------
Jeśli podczas próby wgrywania ROMu przy użyciu RUU wyskakuje błąd to znaczy że próbujesz wgrać ROM przeznaczony pod inny region lub inną sieć (w przypadku ROMów brandowanych). Żeby wgrać taki ROM musisz mieć zmieniony CID. Najlepszą opcją jest superCID bo umożliwia wgrywanie wszystkich ROMów.

1. Uruchamiamy telefon w trybie bootloader i wyberamy opcję fastboot,
2. Uruchamiamy Wiersz polecenia w komputerze i przechodzimy do folderu z narzędziami ADB,
3. Wpisujemy "fastboot oem writecid 11111111",
4. Restartujemy telefon poleceniem "fastboot reboot-bootloader" i czekamy kilka sekund aż telefon uruchomi się ponownie w trybie bootloader/fastboot,
5. Sprawdzamy CID poleceniem "fastboot getvar cid",
6. Możemy ponownie uruchomić telefon poleceniem "fastboot reboot" lub wgrać dowolny ROM od HTC przy użyciu RUU.

*

Offline sqter

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Google Nexus 4
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #181 dnia: Maj 05, 2012, 23:29:51 »
Żeby zmienić CID na Super CID potrzebujesz polecenie DOSowe fastboot.exe, które obsługujesz z Wiersza Poleceń (linii komend). Samo polecenie fastboot możesz pobrać z pierwszego postu tego wątku. Na pytanie co to jest Wiersz Poleceń odpowiedź znajdziesz w WIKIPEDII, a podstawy jak obsługiwać komputer z linii komend na przykładzie Windowsa XP znajdziesz >>>TU<<<. Użyj czasami wyszukiwarki to nic nie boli.  :)


Pozdrawiam

SqTER
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2012, 23:43:54 wysłana przez sqter »
SPRZĘT Google Nexus 4
ROM Android 4.4 kitkat
Radio 2.0.1700.84
BOOTLOADER MAKOZ10o

*

Offline maccio.s

  • 28
  • Sprzęt: HTC Sensation XE
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #182 dnia: Maj 07, 2012, 23:18:07 »
Cytuj
Instrukcja przywrócenia S-ON by sqter ---------------------------------------------

Ten manual ma zastosowanie tylko dla zdjętej blokady za pomocą narzędzi REVOLUTIONARY

W pierwszej kolejności flashujemy telefon oryginalnym STOCKowym ROMem od HTC. Odpopwiednie ROMy można pobrać >>>TU<<<
Jeśli chcesz przywrócić S-ON uruchom telefon w trybie bootloader i wejdź w tryb fastboot. Na komputerze uruchamiamy wiersz poleceń i przechodzimy do folderu gdzie znajdują się narzędzia adb - jeśli ich nie posiadamy można je pobrać dla >>>WINDOWS<<< lub >>>LUNUX<<< Żeby przywrócić S-ON należy na komputerze wklepać polecenie "fastboot oem writesecureflag 3" .
UWAGA! Zanim założymy na telefon ograniczenia koniecznie musimy wgrać oryginalny ROM za pomocą RUU, bo w innym wypadku przywita nas komunikat ***Security Warning** i telefon dalej nie uruchomi się. Jeśli pojawi się wspomniany komunikat wystarczy wyjąć baterię z telefonu, włożyć i uruchomić telefon w trybie bootloadera następnie przeflashować słuchawkę za pomocą oryginalnego ROMu przy użyciu RUU. Telefon musi działać!
Dodam, że zakładanie S-ON jest moim zdaniem równie niebezpieczne jak używanie narzędzi revolutionary - wszystko może się zdarzyć jak ktoś zbyt dużo kombinuje i zrobi coś na własną rękę. Trzymając się wyznaczonych zasad nie ma opcji by coś zepsuć. Ja zdejmowałem S-ON i zakładałem dwukrotnie ale jak komuś się to nie uda to ja za nic nie biorę odpowiedzialności.

Drugi raz uwaliłem telefon przy zakładaniu S-ON.
Podejrzewam, że pierwszym razem ROM mógł nie być oryginalny, bo sporo kombinowałem.
Ale za drugim razem nie wgrywałem ROMu i znowu to samo.
Telefon już nie chciał się włączyć.
Sprzęt jutro wysyłam do serwisu.
Może macie jakieś wskazówki, doświadczenia...
SPRZĘT: HTC SENSATION XE
RADIO: 11.24A.3504.31_M
HBOOT: 1.29.0000 S-OFF by Juopunut Bear (thanks to sqter)

*

Offline sqter

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Google Nexus 4
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #183 dnia: Maj 07, 2012, 23:38:32 »
Jedyna rozsądna wskazówka to nie zakładaj S-ON, bo nie jest to do niczego potrzebne i z tego co mi wiadomo to nawet serwis na to nie zwraca większej uwagi.

« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2012, 10:25:58 wysłana przez sqter »
SPRZĘT Google Nexus 4
ROM Android 4.4 kitkat
Radio 2.0.1700.84
BOOTLOADER MAKOZ10o

*

Offline maccio.s

  • 28
  • Sprzęt: HTC Sensation XE
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #184 dnia: Maj 08, 2012, 21:07:46 »
SqTER - nie mam do Ciebie pretensji, bo sam mam świadomość tego że na różnych sprzętach różnie to może działać.
Może nie usuwanie wpisu, a napisanie właśnie kilku postów dodatkowo, czy informacja że tak jak mi dwa razy się to nie udało.

Wracając do S-ON: czy nie jest to niezbędne do aktualizacji oryginalnego ROMu?
Chciałem zaktualizować Androida do 4 i kilkukrotnie nie szło. Zatrzymywało się na czarnym ekranie z wykrzyknikiem w trójkącie.
SPRZĘT: HTC SENSATION XE
RADIO: 11.24A.3504.31_M
HBOOT: 1.29.0000 S-OFF by Juopunut Bear (thanks to sqter)

*

Offline sqter

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Google Nexus 4
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #185 dnia: Maj 08, 2012, 21:15:54 »
S-ON nie jest niezbędny do aktualizacji telefonu. Ja mam S-OFF dodatkowo zdejmowałem blokadę narzędziami HTC (metoda oficjalna) i nie miałem problemów z aktualizacją. Mam oficjalny ROM - zrobiłem ROOTa i lekko oczyściłem ze zbędnych śmieci i nie musiałem nic robić.
Jeśli Ci się zatrzymywał na czarnym ekranie z wykrzyknikiem w trójkącie to na 99% miałeś nie oryginalny ROM lub coś w nim było zmodyfikowane. Jak miałbyś oryginalny nienaruszony ROM zgodny z Twoim CIDem i modelem aparatu to każdą aktualizację zrobisz bez problemu. Jeśli ROM naruszysz (choćby robiąc ROOTa) to już oficjalnej aktualizacji nie zrobisz. Musisz wgrać za pomocą RUU oryginalny ROM, nic nie zmieniać i wtedy z pewnością Ci się zaktualizuje.
SPRZĘT Google Nexus 4
ROM Android 4.4 kitkat
Radio 2.0.1700.84
BOOTLOADER MAKOZ10o

*

Offline maccio.s

  • 28
  • Sprzęt: HTC Sensation XE
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #186 dnia: Maj 08, 2012, 21:28:27 »
Tak modyfikowałem ROM - robiłem ROOTa. Myślałem, że S-ON też ma coś z tym wspólnego.
OK. Teraz z Regenersis pewnie przyjdzie z and 4. Jak go odblokować, czy są już jakieś opisy, może inaczej, czy to jest to:http://pdaclub.pl/forum/sensation/ics-w-sensation/msg1572029/#msg1572029?
SPRZĘT: HTC SENSATION XE
RADIO: 11.24A.3504.31_M
HBOOT: 1.29.0000 S-OFF by Juopunut Bear (thanks to sqter)

*

Offline sqter

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Google Nexus 4
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #187 dnia: Maj 08, 2012, 21:51:26 »
ICSa bezpiecznie można odblokować tylko i wyłącznie oficjalną metodą od HTC. Ma ona jednak swoje wady np.: nie wgrasz starszego ROMu, bo nie można zrobić downgrade'u HBOOTa i recovery musisz wgrywać ręcznie poprzez FASTBOOT'a. Niemniej jednak pozwala na zmianę Recovery, wgranie niepodpisanego ROMu, ROOTowanie - więc od bidy wystarczy.
EDIT.:
Link który podałeś może być zwłaszcza z opisem z XDA. Ja jednak zalecam bezpieczną oficjalną metodę, wgranie recovery i rootowanie tak jak teraz miało to miejsce.

Połączone: [time]Maj 11, 2012, 11:21:33[/time]
Drugi raz uwaliłem telefon przy zakładaniu S-ON.
Podejrzewam, że pierwszym razem ROM mógł nie być oryginalny, bo sporo kombinowałem.
Ale za drugim razem nie wgrywałem ROMu i znowu to samo.
Telefon już nie chciał się włączyć.
Sprzęt jutro wysyłam do serwisu.
Może macie jakieś wskazówki, doświadczenia...

Właśnie przeczytałem dość ciekawy post na forum xda który znajduje się pod adresem http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1522351
Jest tam opisana metoda jak podnieść (ożywić) telefon po nieudanym flashu lub nieudanej próbie zakładania S-ON. Z artykułu wywnioskowałem, że telefon się wykłada przy nieudanym FLASHowaniu gdy podczas tej operacji uszkodzi się HBOOT lub przy próbie zakładania blokady S-ON na niepodpisanym  (nieoryginalnym) HBOOT'ie. Sama naprawa sprowadza się do zrobienia dumpa, sprawdzenia jaką wersje hboota mamy w telefonie i wgrania KONIECZNIE tej samej podpisanej przez HTC wersji. Idąc dalej tym tropem wszystko wskazuje na to, że musiałeś przeskoczyć jeden z punktów mojej instrukcji zakładania blokady S-ON i założyłeś ograniczenia na NIEPODPISANYM HBOOT'ie, a jeśli mam racje to nie dziwi mnie fakt, że położyłeś telefon. Jeśli założyłbyś ograniczenia S-ON na podpisanym HBOOT, a tylko ROM byłby zmodyfikowany to przywitałby Cię komunikat podczas startu HBOOTa ***Security Warning***, wtedy wystarczy FLASH telefonu za  pomocą RUU i telefon powinien działać dokładnie tak jak napisałem w instrukcji. Jeśli założyłeś ograniczenia na niepodpisanym HBOOT (a same zabezpieczenia polegają właśnie na sprawdzaniu podpisu) to nic dziwnego, że nawet HBOOT nie chciał wystartować.
W mojej instrukcji z pierwszego postu jest 2 razy napisane, że przed założeniem blokady S-ON należy koniecznie wgrać oryginalny ROM przy pomocy RUU. Tylko wtedy mamy pewność, że wszystkie modyfikacje telefonu i wprowadzone zmiany zostaną nadpisane oryginalnym podpisanym przez HTC softem i jeśli już ktoś naprawdę musi to dopiero wtedy może zakładać S-ON.
Ja jednak uważam, że jedynym powodem dla którego ktokolwiek chciałby zakładać ograniczenia może być chęć oddania telefonu do serwisu, ale z tego co czytam na forach nawet ten ostatni nie zwraca na to większej uwagi.
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2012, 14:55:37 wysłana przez sqter »
SPRZĘT Google Nexus 4
ROM Android 4.4 kitkat
Radio 2.0.1700.84
BOOTLOADER MAKOZ10o

*

Offline Mateunio

  • ***
  • 429
  • Płeć: Mężczyzna
  • BMW E34 Driver
  • Sprzęt: SGS III 20GB
Miui nie startuje. Prosze o szybka pomoc
« Odpowiedź #188 dnia: Maj 15, 2012, 18:44:30 »
Witajcie.

 Prosze o szybka pomoc, dzis dostalem Sensation w swoje rece. I od razu zrobilem root i s-off'a. Moj HBoot to 1.27, wiec robilem przez strone HTCDEV i tatmejszy poradnik z automatem do odblokowywania Bootloadera, nastepnie root programem ONE CLICK ROOT i probowalem wgrac MIUI. Gdy nie startowalo probowalem wgrac te pliki z instrukcji na waszej stronie, ten root dalo siewgram, ale superwipe nie idzie za nic, wywala sie bledem (1)

 System ciagle stoi na logo XIAMOMI i nie chce isc dalej. Sensation byl z Vodafone jesli to cos zmienia.

W czwartek mam matury, i chcialbym miec telefon oraz moc z niego zadzownic

Połączone: Maj 15, 2012, 22:17:13
Troche sie dowiedzialem na temat sensation.

Moj HBoot to 1.27.0000

Telefon ma CID na Vodafone DE, system z jakim go dostalem to byl ICS (chyba niemiecki) z nakladaka Sense 3.6

W Bootloaderze ma samej gorze mam napis UNLOCKED, WYGLADA TO TAK:

****UNLOCKED****
PYRAMID PVT SHIP S-ON RL
HTOOB 1.27.0000
eMMC-boot
Jan 13 2012, 17.33.34

Telefon nie bootoje zadnego miui, poradzcie jak to teraz zerwac, co z tym zrobic?
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2012, 22:17:13 wysłana przez Mateunio »
Tylny naped jest jak sex. Po co jechac na recznym, jak mozna dac w piz*e

*

Offline jackolus

  • *****
  • 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dev since 2007
  • Sprzęt: HTC ONE X , HTC Sensation, Dell Streak 5
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #189 dnia: Maj 16, 2012, 14:08:06 »
czytaj ze zrozumieniem bo odpowiedź jest w Twoim poście.

Źle zrobiłeś S-OFF przez co prawdopodobnie kernel potrzebny do MIUI nie daje się wgrać i telefon łapie bootloopa.
Zrób jeszcze raz revolutionary i będzie dobrze
MDA Compact I -> SPV M3000 -> MDA Compact II -> HTC Touch -> SPV M650 -> iPhone 2G 16gb -> iPhone 3G 16gb -> HTC Touch HD -> iPhone 3GS 16gb -> HTC LEO -> Dell Streak 5 -> HTC Desire HD -> HTC Desire Z -> HTC Sensation -> HTC ONE X

*

Offline sqter

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Google Nexus 4
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #190 dnia: Maj 17, 2012, 05:32:18 »
Mateunio - chyba znam odpowiedź na Twoje pytania...
Z uwagi na fakt, że masz wysokiego HBOOTa 1.27.000 to revolutionary nie wchodzi w grę i mogłeś zdjąć ograniczenia tylko i wyłącznie oficjalną metodą. Oficjalna metoda to nie jest S-OFF - spójrz na informacje jakie masz w bootloaderze (drugi wiersz). Oficjalne zdjęcie blokady daje pewną swobodę, ale kilka funkcji jest nadal zablokowanych. W Twoim przypadku nie zmienisz CIDa, nie wgrasz starszego HBOOTa oraz radia. Na chwile obecną możesz wgrywać wszystkie ROMy (także te nieoficjalne/ugotowane) które pasują do Twojego CIDa. Podejrzewam, że ROM który wgrałeś prawdopodobnie nie wspiera Twojego CIDa lub coś Ci się nie do końca wgrało. Spróbuj wgrać inny ROM,a jeśli problem nie ustąpi masz dwa wyjścia.

1.) Wgrać ROM konkretnie pod Twój CID - jak dobrze poszukasz coś ze wsparciem pod Vodafone na pewno się znajdzie,
2.) Możesz spróbować zdjąć blokadę (zrobić prawdziwe S-OFF), później zmienić CIDa na uniwersalny (super CID) i wtedy każdy ROM od Sensation podejdzie.

Na pytanie jak zrobić S-OFF na HBOOT 1.27.000 odpowiedź znajdziesz tu http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1614617
Ale ostrzegam. Ta metoda jest wyjątkowo niebezpieczna, bo nie tylko programowo grzebie w telefonie ale wymaga od Ciebie precyzyjnego krótkiego "spięcia", a jeśli zrobisz to niepoprawnie i będziesz miał pecha to możesz trwale uszkodzić telefon.

SqTER
SPRZĘT Google Nexus 4
ROM Android 4.4 kitkat
Radio 2.0.1700.84
BOOTLOADER MAKOZ10o

*

Offline azizi

  • ***
  • 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 + Sensation + Nexus One <- ICS
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #191 dnia: Lipiec 02, 2012, 12:16:03 »
Korzystał już ktoś może z tego narzędzia?
HTC Sensation/XE/4G Super Utility (AIO) by kgs1992 v6.6
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1668276

Teoretycznie można w nim zrobić praktycznie wszystko i odblokować każde senstation. Poza tym odblokowanie telefonu przez HTC Dev unlock będzie (mimo że działa) niewidoczne, czyli teoretycznie telefon można bez problemu oddać na gwarancji w razie komplikacji ze sprzętem.

Przymierzam się do przejścia całej drogi bo jeszcze swojego telefonu nie ruszałem, więc może ktoś wypowiedział by się o tym o ile używał.



*

Offline sqter

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Google Nexus 4
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #192 dnia: Lipiec 03, 2012, 11:59:22 »
Korzystał już ktoś może z tego narzędzia?
HTC Sensation/XE/4G Super Utility (AIO) by kgs1992 v6.6
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1668276

Teoretycznie można w nim zrobić praktycznie wszystko i odblokować każde senstation. Poza tym odblokowanie telefonu przez HTC Dev unlock będzie (mimo że działa) niewidoczne, czyli teoretycznie telefon można bez problemu oddać na gwarancji w razie komplikacji ze sprzętem.

Przymierzam się do przejścia całej drogi bo jeszcze swojego telefonu nie ruszałem, więc może ktoś wypowiedział by się o tym o ile używał.
To zwyczajny zbiór skryptów (głównie skryptów) które korzystają z gotowych narzędzi do odblokowania czy flashowania telefonu. Może troszkę ułatwiają zabawę z telefonem ale to samo robimy tu na forum od wielu miesięcy ręcznie  :)  A tak w woli ścisłości każda ingerencja w telefon (każda metoda zdjęcia blokady) jest widoczna. Jak zrobisz to oficjalnym narzędziem w HBOOT pojawi Ci się oczojebne filetowe ***UNLOCKED*** :) To już mniej widoczne jest S-OFF które daje pełną swobodę we wgrywaniu różnorakich modyfikacji i romów.
SPRZĘT Google Nexus 4
ROM Android 4.4 kitkat
Radio 2.0.1700.84
BOOTLOADER MAKOZ10o

*

Offline azizi

  • ***
  • 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 + Sensation + Nexus One <- ICS
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #193 dnia: Lipiec 03, 2012, 12:28:05 »
hmm to dziwne że auto tego softu zrobił taki wpis, chyba że ja to źle rozumiem
Cytuj
For JuopunutBear S-Off, HTC Dev unlock method is recommended because the timing of the wire trick does not need to be 100% exact. The fact that the unlock token has been used will not be visible on the phone. This is what HTC uses to determine whether the bootloader has been unlocked. No matter which method you follow, the outcome is the same. If two identical phones were S Off each using one of these methods, you could not differentiate one from the other. (This is not a false claim; I have seen it myself.)

Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #194 dnia: Lipiec 07, 2012, 15:26:10 »
Witam, mam HTC Sensation XL, tyle ze moja wersja HBOOT to 1.25.0004 ktorej program umieszczony w pierwszym punkcie nie obsluguje. I co teraz mam zrobic? Pozdrawiam

*

Offline korno

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC: Diamond, Topaz, Sensation
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #195 dnia: Lipiec 14, 2012, 13:01:47 »
Witam, zrobiłem unlocka bootloadera metodą oficjalną, niestety cid zostal na orangb10 i po wgraniu romu Viper zostaje na screenie powitalnym HTC.
W tym przypadku szukam oryginalnego romu orange który bym mógł wgrać aby potem móc zrobić S-OFF całkowitego.
Już 2 dzień szukam takowego i byłbym wdzięczny za link do niego lub inne sugiestie.

edit:

znalazłem RUU_Pyramid_Orange_PL_1.45.69.3 i przy instalacji jest błąd
może ktoś ma starszy rom albo w pliku .zip którego mógłbym zainstalować

edit2:

udało mi się zainstalować "Real_Stock_Experience" ale nie zadziałał od razu
nie wiem dla czego ale teraz się odpadala normalnie i wgram s-offa

edit3:

instaluję się rom orange... cid mam odblokowany s-off zrobiony, nie jestem pewien czy jest permroot, nie znam komendy by to sprawdzić
chce zainstalować inny rom to zawiesza się na screenie powitalnym romu
ciągle czekam na sugestie :/

edit4:

tyle to już dawno się nie rozpisałem:]
więc firmware 3.32 pomógł dzięki pomocy z xda :)

a Tobie Pioter proponuje zainstalować od 1.18 hboota
albo pierw użyj oficjalnego narzędzia do zdejmowania blokady
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2012, 20:32:51 wysłana przez korno »

*

Offline jackolus

  • *****
  • 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dev since 2007
  • Sprzęt: HTC ONE X , HTC Sensation, Dell Streak 5
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #196 dnia: Lipiec 17, 2012, 14:11:16 »
Witam, mam HTC Sensation XL, tyle ze moja wersja HBOOT to 1.25.0004 ktorej program umieszczony w pierwszym punkcie nie obsluguje. I co teraz mam zrobic? Pozdrawiam

Sensation XL to zupełnie inny telefon !
Nie ma na niego S-OFF a jedynie Unlock za pomocą konta HTC Developer, umożliwia to ręczne wgranie boot.img czyli np. Kernela.
Żeby zmienić system w tym telefonie musisz ogarniać język angielski a instrukcji szukać na xda-developers.

MDA Compact I -> SPV M3000 -> MDA Compact II -> HTC Touch -> SPV M650 -> iPhone 2G 16gb -> iPhone 3G 16gb -> HTC Touch HD -> iPhone 3GS 16gb -> HTC LEO -> Dell Streak 5 -> HTC Desire HD -> HTC Desire Z -> HTC Sensation -> HTC ONE X

Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #197 dnia: Lipiec 30, 2012, 15:37:07 »
Witam
jestem szczęśliwym posiadaczem sensationa który jest zrotowany ( nie wiem co to znaczy - tak mi powiedziano  :grin:  )
mam prośbę by ktoś mi pomógł ( opisał ) wgranie Firmware do mojego sensationa.
Obecnie posiadam ROM Android Revolution HD 6.6.7 i on ma filmware 3.32.401.105 . by wgrać ROM Android Revolution HD 6.7.1 muszę zmienić filmware na 3.33.401.106. inaczej nowy rom nie działa bo sprawdziłem.

*

Offline Adramel

  • ****
  • 895
  • Sprzęt: HD2/Sensation/GalaxyNote
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #198 dnia: Lipiec 31, 2012, 10:46:56 »
Mam problem z wgraniem jakiegokolwiek romu.
Zrobiłem wg instrukcji z pierwszego postu
S-OFF + Recovery, Perm-Root,  zrobiłem superCIDa i wybrałem rom z ICSem z FullWipem  - DarkForest Sensation XE ICS 6.5.0
Instaluje się normalnie, ale wpada w BootLoopa.
Spróbowałem jeszcze cm-9-20120730-NIGHTLY-pyramid.zip ale zawiesza się zaraz po uruchomieniu.
Przy okazji. Fon jest z dystrybucji Playa. Gdzie mozna znaleźc stockowy rom do mego telefonu?
To któryś z http://www.filefactory.com/f/c87a2330449af512/ ?
Który? Jest jakaś inna lokacja bo transfer jest strasznie wolny...

Edit:
Już wiem. W instrukcji zabrakło informacji że trzeba wgrać jeszcze FirmWare dla ICSa
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1459767
Po wgraniu tego rom poszedł.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2012, 11:26:33 wysłana przez Adramel »

*

Offline Robik99

  • *
  • 57
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC: Sensation, HD2, MDA IV(ERA) parę na Symbianie
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #199 dnia: Sierpień 23, 2012, 21:53:18 »
Czy ktoś zna rozwiązanie tego problemu? (po wejściu do bootloadera i uruchomieniu Recovery)
Cytuj
can't open cache recovery command
HTC SENSATION
ROM 3.33.401.6
Radio 11.76A.3504.00U....
***UNLOCKED***  HBOOT 1.27.0000 S-OFF

*

Offline sqter

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Google Nexus 4
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #200 dnia: Wrzesień 05, 2012, 23:35:37 »
Czy ktoś zna rozwiązanie tego problemu? (po wejściu do bootloadera i uruchomieniu Recovery)
Cytuj
can't open cache recovery command

U mnie pomogło wyczyszczenie Cache i Dalvik Cache za pomocą Recovery.

Połączone: Wrzesień 06, 2012, 00:10:39
Ostatnio mały ruch na tym wątku więc wtrące swoje pięć groszy...

Kilka dni temu zmuszony byłem oddać telefon na gwarancje (przyczyny techniczne) który wrócił do mnie z nowymi bebechami. Jak się domyślacie dostałem w gratisie najwyższy HBOOT i oprogramowanie którego nie rusza htcdev.com (oficjalny unlock) oraz stare poczciwe Revolutionary. Z pomocą przyszła metoda "Na pijanego niedźwiedzia" JuopunutBear która jak się okazuje wcale nie jest taka prosta i wymaga mnóstwa cierpliwości i precyzji. Aplikacja do poprawnego działania potrzebuje dostęp do ROOTa, a jeśli nie mamy pełnego ROOTa to TempROOTa. Szczegóły dla zainteresowanych jak to działa znajdują się tutaj  http://unlimited.io/juopunutbear.htm

Jest to już 3 sposób na ściągnięcie ograniczeń z jakim miałem do czynienia i moim zdaniem ten jest najtrudniejszy. W każdym razie chciałem się pochwalić, że HBOOT 1.27.000 i 1.29.000 nie dyskwalifikuje nikogo i osobiście tą metodą zrobiłem prawdziwe S-OFF.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2012, 00:10:39 wysłana przez sqter »
SPRZĘT Google Nexus 4
ROM Android 4.4 kitkat
Radio 2.0.1700.84
BOOTLOADER MAKOZ10o

*

Offline maccio.s

  • 28
  • Sprzęt: HTC Sensation XE
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #201 dnia: Wrzesień 08, 2012, 02:11:26 »
Chciałem serdecznie podziękować raz jeszcze koledze sqter, który wykazał się niesamowitą cierpliwością, pomysłowością oraz niespotykanym zaangażowaniem z moim problemem.
Wielki szacun dla wiedzy i umiejętne przekazanie go zwykłym i prostym użytkownikom pda takim jak ja.

sqter - na prawdę wielkie dzięki.
SPRZĘT: HTC SENSATION XE
RADIO: 11.24A.3504.31_M
HBOOT: 1.29.0000 S-OFF by Juopunut Bear (thanks to sqter)

Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #202 dnia: Grudzień 21, 2012, 17:07:21 »
MAM PYTANKO CZY DA SIE ZDJAC TE BLOKADE JAK MAM HPBOOT 1.27??

*

Offline jirajamgo

  • ****
  • 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi Max 6/128gb
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #203 dnia: Grudzień 21, 2012, 17:14:03 »
Da rade metodą na drucik ;) Sam mam taki hboot.

*

Offline sqter

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Google Nexus 4
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #204 dnia: Grudzień 21, 2012, 17:18:40 »
Potwierdzam. Udało mi się tą metodą odblokować dwa smartfony. Żeby misja zakończyła się powodzeniem musisz być bardzo cierpliwy i mieć bardzo sprawne ręce. Trzeba bardzo precyzyjnie wykonać tzw. Wire TRICK.

Pozdrawiam

SqTER
SPRZĘT Google Nexus 4
ROM Android 4.4 kitkat
Radio 2.0.1700.84
BOOTLOADER MAKOZ10o

Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #205 dnia: Grudzień 21, 2012, 17:33:26 »
gdzie znajde jakis poradnik jak to zrobic? najlepiej jak by byl po Polsku

*

Offline jirajamgo

  • ****
  • 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi Max 6/128gb
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #206 dnia: Grudzień 21, 2012, 17:39:09 »
Poradnik jest na konkurencyjnym forum więc linka nie podam :p wpisz w google hboot 1.27 sensation, napewno znajdziesz :p ją robiłem 2metoda bez odblokowywanie przez htcdev bootloadera ;)

Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #207 dnia: Grudzień 21, 2012, 17:52:00 »
moge tutaj wkleic link z XDA i powiecie mi czy to to?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2012, 17:53:31 wysłana przez mianod »

*

Offline delibear

  • ***
  • 269
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: IPAQ614c → HTC HD2 → HOX
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #208 dnia: Grudzień 21, 2012, 17:57:33 »
Za linki z xda nikt bana nie daje. To nie konkurencja. To wyrocznia :)

Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #209 dnia: Grudzień 21, 2012, 18:01:13 »
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1632553 to pytanie czy to mi pomoze bo mam ics 4.03 fon locked s-on hp 1.27 i czy dam rade jeszcze takie cos znalazlem http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1875418
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2012, 18:04:25 wysłana przez mianod »