Pęknięcie obudowy

  • 202 Odpowiedzi
  • 56622 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline alexjaslo

  • ***
  • 355
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S i poczciwa Łomnia
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #90 dnia: Październik 31, 2008, 14:31:37 »
alexjaslo !
Często  gęsto wypowiadasz się na forum ale czy pomagasz innym ...... raczej nie

To poczytaj wiecej to forum ... a moze cos zobaczysz ?
@tjank wstawil jakis nr nie wiadomo co to  :O wiec zrobilem sobie jaja  :wink:
I nie napinaj sie tak @Rybson  :ok: Sam mam pekniecie na obudowie i czeka mnie wysylka do serwisu ale to nie powod zeby chodzic w zalobie.
Pozdro

*

Offline Rybson

  • **
  • 231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC LEO, HTC ONE m8
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #91 dnia: Październik 31, 2008, 17:03:22 »
alexjaslo!

spoko.. ja z obudowę miałem pęknięta trzy razy więc jestem weteranem w tych sprawach :mad:
Rybson

Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #92 dnia: Listopad 01, 2008, 23:13:11 »
Witam,
Panowie i Panie jestem w szoku!!! Kupiłem P750 w marcu iii po 2tyg pojawił się odprysk lakieru na czerwonej słuchawce, powędrowałem więc do sprzedawcy i pytam czy można coś z tym zrobić?! Pan żeby mnie pocieszyć dostrzegł pękniecie obudowy i oddelegował mnie na drzewo :O Odpuściłem sobie całą sprawę.. Po paru miesiącach odpryskiwać zaczął lakier z części srebrnej (masakra jakaś bo telefon noszę w kaburze)! Aż pewnego dnia na pewnym forum przeczytałem wątek o pęknięciu obudowy, przełamałem się i wysłałem telefon do serwisu (w opisie usterki reklamowałem słabej jakości obudowę i wymieniłem w/w elementy z dopiskiem że inni użytkownicy tego modelu mają podobne problemy)! Po 4 dniach telefon do mnie wrócił z praktycznie nową obudową bo ze starej została tylko tylna klapka! Powiem szczerze że jestem mile zaskoczony serwisem Asusa (moi znajomi również) i jeśli ktoś ma podobny problem i nie wie co z tym zrobić doradzam WYSYŁAĆ! :ok: Teraz mam inny dylemat obawiam się czy nowa obudowa będzie trwalsza od poprzedniej i nie wiem czy zostawić go sobie czy sprzedać?! Pozdro

*

Offline rlk

  • 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus P750, MDA COMPACT II
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #93 dnia: Listopad 02, 2008, 00:01:30 »
Asus się stara i nie chce tracić klientów.
Mój p750 ciągle działa a to, że obudowa popękała to mi nie przeszkadza.
A tak btw to głośnik zaczął działać po wgraniu nowego windowsa.

Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #94 dnia: Grudzień 03, 2008, 22:44:47 »
Witam,
Od dłuższego czasu jestem użytkownikiem p750, wątek ten obserwuję równie długo i postanowiłem opowiedzieć Wam moją historię...

Po zakupie asuska użytkowałem go dość intensywnie przez jakiś miesiąc. Niestety przy którejś z wizyt w knajpie byłem na tyle nieostrożny, że upuściłem go na beton. Telefon był w firmowym etui, ale spadł tak niefortunnie, że odleciał kawałek srebrnej obudowy, w miejscu gdzie jest mikrofon. To jakiś chiński plastik! Badziew straszny!

Kilka dni później telefon wysłałem do serwisu, licząc się z niemałymi kosztami... Dwa dni później dostałem odpowiedź , że naprawy nie obejmuje gwarancja, ponieważ widoczne są ślady mechanicznego uszkodzenia. Okazało się, że do wymiany są: antena GSM :S, antena GPS :O , klawiatura z elektroniką (z powodu kropli likieru, która spadła na klawisz 2 :wink:) no i oczywiście środkowa obudowa. Koszty naprawy łącznie z robocizną, przesyłką i częściami to niecałe 300 PLN brutto. Czas oczekiwania na części - około 4 tygodnie.
Obiecano mi dodatkowo, że nie stracę gwarancji jeżeli wymienią mi wszystkie uszkodzone części.
W sumie byłem niemile (anteny) i mile (gwarancja+koszt naprawy biorąc pod uwagę ilości usterek) zaskoczony, spodziewałem się jakichś 250 PLN za samą obudowę... Postanowiłem czekać.

No i się zaczęło...

Nie chce mi się za bardzo rozpisywać, powiem tylko że początkowo dobre wrażenie zanikało wraz z upływem czasu...  Po pewnym czasie (o tym później) dojechały anteny i klawiatura, obudowa podobno też, ale "uszkodzona". Swoją drogą to dziwne, przecież tych obudów powinni mieć na pęczki chociażby ze względu na reklamacje... Obudowę trzeba było zamówić drugi raz. W końcu dotarła.

Telefon leżał w serwisie 3 (słownie: TRZY) MIESIĄCE!

W ramach rekompensaty za czas naprawy obnizono koszty. Zapłaciłem 160 PLN.

Dzisiaj mija tydzień od kiedy dostałem telefon z naprawy. Właśnie zauważyłem pęknięcie srebrnego paska, w tym samym miejscu co wcześniej. Ale tym razem nie ma mowy o mojej winie. Obchodzę się z nim jak z jajkiem...


[edit] tel. ma wgranego sorga 1.02. Wygląda na to, że śmiało można flashować rom, bez żadnych konsekwencji...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2008, 22:52:06 wysłana przez hoous »

Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #95 dnia: Grudzień 04, 2008, 00:36:26 »
Współczuje tej wizyty serwisowej , czasami mam wrażenie że ONI (Asus Polska) mają klienta w poważaniu. Zostawia się u nich ciężkie pieniądze, a takie historia jak Twoja aż wołają o pomstę. Zobaczymy jak pójdzie moja reklamacja właśnie dostałem nr RMA i w piątek wysyłam. Martwi mnie również to że mimo tylu sygnałów od użytkowników, że coś jest nie tak z tymi obudowami - firma w AZJI nie podjęła żadnych kroków żeby to zmienić. Nie chce mi się wierzyć że nie prowadzą statystyk uwzględniających rodzaje napraw gwarancyjnych.
Za taka historie jak Twoja to firma z takim BUDŻETEM i tak reklamująca się na Świecie powinna Ci dać nowy telefon, albo chociaż napisać list z jakimś koreańskim podpisem że przepraszają i wyrażają skruchę. Wiem że niby serwis jest niezależny od Firmy, ale ich usługi psują imię marki.

Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #96 dnia: Grudzień 07, 2008, 15:07:45 »
o zgrozo....... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Czytam te posty i jestem przerażony bo mój Asusik ma też pęknięcia tylko że w dwóch rogach...........
Właśnie zgłosiłem go do servisu...co to bęgzie, :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:  co to będzie

*

Offline Poochini

  • **
  • 162
  • Płeć: Mężczyzna
  • x35zone i siemens sl45 roolez :)
  • Sprzęt: Kaiser WM 6.1 radio: 1.71.09.01
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #97 dnia: Grudzień 07, 2008, 15:53:44 »
Zgłosiłem to do serwisu asusa, tzn przez pomoc asusa i bez problemów powiedział - proszę wysłać. serwis do nmc-pe w koszalinie
c35i v18-Poochini ->sl45i v56-poochini ->n6630 ->htc artemis ->asus P750 ->htc artemis ->Tytn II

Niezbadane są wyroki Boże

*

Offline tjank

  • *
  • 82
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #98 dnia: Grudzień 07, 2008, 16:08:59 »
A ja powiem tak - czytając ten wątek również stwierdziłem pęknięcie obudowy. Zadzwoniłem do serwisu i zostałem potraktowany bardzo oschle  :mad: Po utarczce słownej zgodził się piękny Pan na naprawę gwarancyjną, ale ja wk...ny dodatkowo czytając info na zagranicznych i naszych forach, że wymiana obudowy wystarcza czasem na kilka dni i znów pęka - postanowiłem działać. Ponieważ tfn nówka więc udało mi się go wymienić w komisie na nówkę Omnię. I do końca życia będę tego Pana z Serwisu wychwalał za to,że mnie zmusił do tego kroku. OMNIA TO SKOK CYWILIZACYJNY  w stosunku do P750. Dopiero tu widzę co to znaczy przyjemność korzystania z takiego smarta. Płynny i szybki internet jej multimedialność, wielkkość ekranu i lekkość obsługi, radio, ekstra dźwięk ....  itd.itd. Panie mniej w swojej opiece serwis Asusa  :E

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #99 dnia: Grudzień 07, 2008, 17:47:00 »
Dopiero tu widzę co to znaczy przyjemność korzystania z takiego smarta.
jakiego smarta? :p

mam nadzieje, ze moj nie bedzie pekal... a omnia nie dla mnie :)

Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #100 dnia: Grudzień 08, 2008, 10:23:29 »
Mojego asusa wysłałem w poprzedni wtorek. Dzisiaj rano sprzęt był z powrotem u mnie. Podczas wcześniejszej rozmowy z serwisem nie natrafiłem na jakiegoś niemiłego gościa. Facet zaznaczył tylko, że jeżeli serwis stwierdzi, że uszkodzenie wynikło np. na skutek upuszczenia telefonu lub tym podobne to gwarancja tego nie obejmie, ale to chyba naturalne. Poza tym nie mogę mieć zastrzeżeń.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #101 dnia: Styczeń 08, 2009, 14:40:35 »
no udało mi sie przeczytac ten watek od deski - pytanie pewnie bezsensowne...
przed wysłaniem do serwisu rom wgrać standardowy?

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #102 dnia: Styczeń 08, 2009, 16:23:54 »
gdzies tu na forum czytalem, ze asusowi lata i powiewa co wgrywalismy na sprzet :)
Napisane: Styczeń 08, 2009, 16:23:01
PS- moglby ktos zrobic foto tych pekniec?

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #103 dnia: Styczeń 08, 2009, 16:32:45 »
poważnie, to bardzo uprości sprawę
w sumie wgranie nowego romu pęknięć obudowy spowodować nie mogło
poczytam jeszcze warunki gwarancji
dzięki

*

Offline Poochini

  • **
  • 162
  • Płeć: Mężczyzna
  • x35zone i siemens sl45 roolez :)
  • Sprzęt: Kaiser WM 6.1 radio: 1.71.09.01
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #104 dnia: Styczeń 09, 2009, 09:43:31 »
U mnie pękła obudowa i w serwisie wymienili przód i tył bez problemów.
c35i v18-Poochini ->sl45i v56-poochini ->n6630 ->htc artemis ->asus P750 ->htc artemis ->Tytn II

Niezbadane są wyroki Boże

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #105 dnia: Styczeń 09, 2009, 09:49:11 »
bez wnikania w rom (sorry, ze drążę)

*

Offline alexjaslo

  • ***
  • 355
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S i poczciwa Łomnia
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #106 dnia: Styczeń 09, 2009, 20:29:12 »
Dla swietego spokoju proponuje wgrac oryginalny rom,trwa to 5 min.
Pozdro

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #107 dnia: Styczeń 09, 2009, 22:34:21 »
wgranie nowego starego romu to tylko 5 minut, no no żaden z moich wcześniejszych PDA tak szybko nie wgrywał

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #108 dnia: Styczeń 10, 2009, 20:14:39 »
moze ktos pokazac foto tych pekniec?

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #109 dnia: Styczeń 10, 2009, 20:22:39 »
pokazałbym ale teraz jedynym aparatem jaki posiadam jest ten w p750
mój cyfrak wyjechał razem z rodziną

Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #110 dnia: Styczeń 14, 2009, 09:31:30 »
Witam,

to może i ja opiszę w kilku zdaniach problem z moim Asusem. Zakupiłem go na początku czerwca zeszłego roku. 2.01 zauważyłem dziwne pękniecia obudowy, na dolu, po bokach. Nie szukając za dużo informacji w internecie, zadzwoniłem do serwisu asusa, gdzie uzyskałem informację, żebym odesłał tel do serwisu i tam dopiero sprawdzą czy będzie to objęte gwarancją czy nie. Stanęło na tym, że wyśle fotki i dostane wstępną odpowiedź, tak też zrobiłem, sprzęt odesłałem 5.01 i wciąż czekam na jego powrót. Na stronie ma ciągle status waiting, niby czekają na brakujące obudowy (po przeczytaniu wątku już się nie dziwię, że ich brakuje). Swoją drogą zastanawiam się co dalej, co jak za miesiąc znów obudowa popęka?

Dla zainteresowanych umieszczam fotki



*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #111 dnia: Styczeń 14, 2009, 09:58:15 »
mogliby do tego czasu zamówić jakieś lepsze obudowy, jak dotychczasowe się nie sprawdziły...

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #112 dnia: Styczeń 14, 2009, 16:25:08 »
a moj zaliczyl dzis malowniczy lot z biorka na podloge. udezyl lewym gornym kantem obudowy. sladu nie ma ale zrobila sie malutka ryska, chyba pekniecie :( nijak ma sie to do zdjecia wyzej i prawie nie widac no ale drazni mnie to :(
te pekniecia sie wam powiekszaly? bo jesli tak to poczekam az sie rozchrzani bardziej i kupie nowa obudowe, wzmocni sie ja na rogach klejem i bedzie ok. widac jakosc plastiku albo jego grubosc jest daremna, inne pockety czasem mi spadaly i nic :( cale pekniecie wyglada jakbym zrobil na nim ryse szpilka mam nadzieje, ze nie bedzie sie powiekszac.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #113 dnia: Styczeń 14, 2009, 16:39:07 »
moje to było na początku pękniecie a potem kawałek się ułamał  :| tej srebrnej obwódki

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #114 dnia: Styczeń 14, 2009, 17:25:48 »
ta srebrna obwodka u mnie nieruszona na szczescie :)

*

Offline nadja

  • 46
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #115 dnia: Styczeń 14, 2009, 21:12:17 »
Witam. Ja też odesłałem do serwisu na pęknięcie obudowy, serwis przyjął telefon 6 stycznia i do dziś status waiting, to już trzecia wizyta z powodu tego problemu...
Swoją drogą ile czasu ma serwis na ustosunkowanie się do naprawy, 14 dni a jak nie to zwrot kasy? czy się mylę?
Jako to wygląda prawnie?

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #116 dnia: Styczeń 14, 2009, 21:16:33 »
jeśli to 3 wizyta z tego samego powodu to chyba można się ubiegać o zwrot kasy
kurcze taki sztandarowy model, skoro stwierdzili i przekonali się, że obudowy pękają to mogli zamówić lepsze
to jest mój 15 PDA w poprzednich nie było tego typu problemów, co więcej czytam praktycznie każdy dział i w innych modelach to się nie zdarzało
postępując w ten sposób Asus zraża sobie klientów...
ale nic na to nie poradzimy

Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #117 dnia: Styczeń 16, 2009, 01:17:43 »
Kilka dni temu zauważyłem na moim Asusie, że mam pęknięcia. Dzisiaj czas, więc myślę założę nowy temacik i popytam czy ludziska też problem mają, a tu proszę, aż wrze. No niestety jestem kolejnym szczęściarzem z pęknięciami. I to nie jedno tylko z cztery. Tragedia taki telefonik i taki minus. A szkoda. Dzisiaj się rejestruję i do wysyłki. A taki byłe zadowolony.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #118 dnia: Styczeń 23, 2009, 16:15:44 »
kto zna kody części Asusa?
dostałem właśnie 4 emaile w każdym informacja o wymianie 1 części (szkoda, że w 1 mailu tego nie umieścili spamerzy  :evil: )
oto części:
13GA5D1AP020-1
13GA5D1AP012-1
13GA5D1AP040-1
13GA5D1AP031-1
google nie pokazują ani jednego wyniku w tych 4 przypadkach, ale może gdzieś w sieci jest jakiś .pdf Asusa z numerami części zapasowych?
Napisane: Styczeń 23, 2009, 13:00:59
no to sobie sam odpowiadam
ponieważ o dziwo już mam swojego ślicznego pachnącego świeżą obudową Asusa  :O~
dziś przyszedł mail ,że naprawili (w południe) wczoraj po południu zmienił się stan naprawy - finished
a dziś po 15 paczka przyjechała  :D
zmienione
panel przedni, obwódka, klapka baterii i tył obudowy nad klapką baterii - czyli 4 części
aparaty zaklejone folią ochronną
wszystko wygląda jak nóweczka  :O~
i jeszcze naładowany na max przyjechał  :ok:
/rom nie był zmieniany przed wysyłką - sorg z VGA - nie było problemów/
czyli - jestem zadowolony
i trzeba kupić jakąś obudowę dobrze chroniącą boki
niestety nie ma aluminiowych :( które IMO są najlepsze
skórzane Brando i Krussel - nie chronią boków
kabur - nie lubię!
pozostaje tylko silikon...
i jest najtańszy

*

Offline Tomalix

  • 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus P750
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #119 dnia: Styczeń 23, 2009, 17:29:04 »
U mnie zauważyłem przedwczoraj znów pęknięcie, tym razem pęka przednia obudowa przy kamerce. Wcześniej pękła ta srebrna listwa, też przy kamerce (była wymieniona ta listwa i przedni panel) ok 3 miesiące temu. Nie miałem pęknięcia dopóki nie korzystałem z uchwytu samochodowego, właśnie przedwczoraj miałem wyjazd i palmtop był w uchwycie, szkoda, że nie sprawdziłem przed umieszczeniem go tam, czy nie ma pęknięcia. Na pewno tydzień temu jak sprawdzałem jeszcze go nie było.