Zakup M800

  • 8 Odpowiedzi
  • 1931 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zakup M800
« dnia: Luty 05, 2008, 21:20:32 »
Jestem nowy więc przede wszystkim witam ;)
Ostatnio myślę nad zakupem jakiegoś PDA z GPS (przede wszystkim potrzebuję nawigacji samochodowej) jednak dziś znalazłem reklamy M800 i pomyślałem, że to mogłobybyć interesujące połączenie navi jak i telefonu (obecnie korzystam z Nokii 9300i - ze względu na moją pracę komunikator jest mi niezbędny). Dzięki temu byłbym w stanie zastąpić 2 urządzenia jednym :)
Moje pytanie dotyczy samego telefonu, a zwłaszcza jednej z jego funkcji - kontaktów. W Nokii ten element jest fajnie rozbudowany, mogę ustalić wiele kryteriów wyszukiwania kontaktów, np po nazwie firmy. Nie orientujecie się może czy tu równieć mogę na podobne funkcje liczyć? Do tego jak z samą obsługą urządzenia? Nokia jest niesamowicie prostym telefonem w obsłudze, wręcz intuicyjnym, a ze smartfonami nigdy nie miałem do czynienia.
Nokia 9300i - HTC TyTN II - Samsung B7620 - HTC HD2

*

Offline Mariusz_

  • *
  • 62
  • Sprzęt: Eten M700
Odp: Zakup M800
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 06, 2008, 13:03:15 »
Przeszedłem etap  telefon -> smartfon i powiem, że jest to super rozwiązanie, ale dla osób które nie korzystają z telefonu 8godzin na dobę ;)

Jeśli telefon byłby moim podstawowym narzędziem pracy, to raczej M700 wylądowałoby na allegro i kupiłbym normalny telefon (komunikator?) i PDA.

Czemu?
- WM - to tylko windows ;-) Zawiesi sie i juz sie nikt do Ciebie nie dodzwoni
- stabilnosc działania pozostawia czesto wiele do zyczenia
- szybkosc dzialania i wyszukiwania danych
- nadal ogólnie niedopracowany moduł telefonu w smartfonach

ALe znam osoby, które sobie z tym radzą :)

Ja wybrałem takie rozwiazanie "all-in-one" bo ani z nawigacji ani z telefonu ani z PDA nie korzystam jakos strasznie wydajnie, wiec takie urzadzenie jest dla mnie ok

*

Offline BliSki

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M700
Odp: Zakup M800
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 06, 2008, 13:13:31 »
Ja bym jeszcze dodał do tego co napisał Mariusz_, że czas pracy telefonu jest zazwyczaj o wiele dłuższy niż smartfonu. Przykładowo są telefony, które na czuwaniu potrafią wytrzymać do nawet 14 dni. Podczas gdy smartfony to zazwyczaj max 5 dni a czasami tylko 3.
Ale jeżeli ktoś nie korzysta dużo z telefonu, to też raczej bym polecił "all-in-one".
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
Odp: Zakup M800
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 06, 2008, 15:29:51 »
(obecnie korzystam z Nokii 9300i - ze względu na moją pracę komunikator jest mi niezbędny).
 Nokia jest niesamowicie prostym telefonem w obsłudze, wręcz intuicyjnym, a ze smartfonami nigdy nie miałem do czynienia.

Jak nie miales jak smartphone, jak 9300i tym wlasnie jest :)

Przykładowo są telefony, które na czuwaniu potrafią wytrzymać do nawet 14 dni. Podczas gdy smartfony to zazwyczaj max 5 dni a czasami tylko 3.

Mozesz mi podac jaki wspolczesny telefon z kolorowym wyswietlaczem wytrzymuje 14 dni na czuwaniu?


Ja nie do konca zgadzam sie z tymi opiniami, moze nowy pda to spowodowal, ale w moim wypadku sprawdza sie doskonale rowniez jako telefon.
Nie mam z nim problemow w sensie opoznien, restartow, zawieszen systemu itp
Dziala stabilnie, szybko, ale moze kluczem jest ilosc dostepnej pamieci.
Co do M800 nie moge sie wypowiedzic bo w sumie nie ma o nim opini, ale jesli powieli problemy znane z X800, a jest na to calkiem duze prawdopodobienstwo(te same podzespoly) to raczej bym go sobie darowal bo mozesz nie byc zadowolony, trzeba bedzie troszke sie "pomeczyc" aby doprowadzic go do stanu jako takiej uzywalnosci.
W WM tez mozesz filtrowac po firmach, pierwszych literach itp.
Co do obslugi to kwestia przyzwyczajenia, mysle ze po pewnym czasi jest to rownie intuicyjne i proste.

*

Offline BliSki

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M700
Odp: Zakup M800
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 06, 2008, 17:58:50 »
Mozesz mi podac jaki wspolczesny telefon z kolorowym wyswietlaczem wytrzymuje 14 dni na czuwaniu?
Oczywiście, że takowych nie ma. A raczej na 99% nie ma. :)
Odniosłem się tylko do tego co napisał Mariusz_:
dla osób które nie korzystają z telefonu 8godzin na dobę ;)
Dla takich osób (które używają telefonu 8 godzin na dobę) bardziej by pasowała np. stara Nokia 6310i i pisze to z doświadczenia swojego kumpla, który zamienił nowego Smartfona na starą Nokię, a tylko dlatego, że właśnie wisi na słuchawce po 8 godzin. Moja uwaga nie miała na celu dyskredytowanie PDA tylko pokazanie drugiej strony medalu. ;) Dodam, że ja sam wole jednak smartfona  :ok:
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2008, 18:49:06 wysłana przez BliSki »
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.

*

Offline daniol

  • **
  • 132
  • Sprzęt: samsung i9000
Odp: Zakup M800
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 06, 2008, 18:01:11 »
ja bym ci odradzil m800 jako 1-go pocketa bedzie  prawdopodobnie podobny w wady jak x800 a doswiadczeni maja klopot zeby chodzil jak nalezy sama przesiadka z tel na pda jest duza zmiana lepiej poszukac jakiegos pda ktore jest dluzej na rynku i jest polecane przez uzytkownikow
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2008, 18:02:42 wysłana przez daniol »
nokia 7650>eten X800>samsung i900> samsung i9000 8GB+16GB
2.2.1 i9000XXJPY Darky'S 7.7

Odp: Zakup M800
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 06, 2008, 18:20:11 »
Bardzo wam dziękuję za porady!

Oczywiście, że nie wiszę 8 godzin na telefonie, ale ze względów biznesowych korzystam z innych jego funkcji ;)
Na moje potrzeby Nokia starczy w zupełności, jednak ze względu na planowany zakup nawigacji pomyślałem, żeby nie nosić kilku urządzeń tylko wszystko zmieścić w jednym.
Po zagłębieniu się w temat powoli zaczynam się przekonywać do HTC Kaiser. Niby słabszy procesor, ale więcej RAMu, co chyba w przypadku E-Tena będzie blokowało max wykorzystanie procesora. Zauważyłem, że razem z Automapą można już kupić go za niewiele ponad 2300 PLN.
Gdyby nie Symbian i brak możliwości wyboru kryteriów wyszukiwarki kontaktów w Nokii E90 to wybór byłby dla mnie oczywisty.
Nokia 9300i - HTC TyTN II - Samsung B7620 - HTC HD2

*

Offline Mariusz_

  • *
  • 62
  • Sprzęt: Eten M700
Odp: Zakup M800
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 06, 2008, 19:09:40 »
Gdyby nie Symbian i brak możliwości wyboru kryteriów wyszukiwarki kontaktów w Nokii E90 to wybór byłby dla mnie oczywisty.

A nie ma na Symbiana jakiegoś programu do kontaktów? Wtedy może osobno nawigacja?

Odp: Zakup M800
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 06, 2008, 19:34:04 »
W mojej 9300i żadne dodatkowe programy nie są potrzebne, można wyszukiwarkę stroić dowolnie. Niestety w E90 jest to niemożliwe - pisałem w tej sprawie do Nokii i właśnie taką odpowiedź otrzymałem.
Nokia 9300i - HTC TyTN II - Samsung B7620 - HTC HD2