M800 - problemy

  • 15 Odpowiedzi
  • 3029 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline tipvip

  • 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M800
M800 - problemy
« dnia: Lipiec 27, 2008, 16:16:04 »

Witam wszystkich!

Mam Etena M800 od 3dni, bardzo mi się podoba, GPS działa jak należy.
Tylko mam parę podstawowych problemów z nim, jak nie uda się rozwiązać to chyba się pożegnamy.

 - wskaźnik baterii, nie znalazlem opcji żeby go dodać a ekran głowny. Czy ktoś wie jak tego dokonać?
 
 - odbieranie telefonów, kiedy ktoś do mnie dzwoni klawisze na obudowie są zablokowane, jedyna opcja odebrania telefonu to 
        wciśnięciem answer na ekranie, lecz to się wiąże z wyciągnieciem rysika, a jak palcem odbierać to ekran będzie brzydko brudny.
         Czy ktoś wie jak wyłaczyć blokadę klawiszy? Tutaj chodzi o taką kłodkę na górze wyświetlacza.

 - nie mogę wysyłać SMSów, dzwonić proszę bardzo a SMS : unable to sent SMS i tyle. Może ktoś miał podobny problem?

 -  nie wiem jak podłączyć Etena do laptopa, jak próbuje prze bluetooth, to mój laptop nie widzi Etena, a prze USB to prosi mnie o
        sterowniki tylko że ja nie dostałem żadnej płyty ze sterownikami, powinna być? bo ja go kupiłem na allegro, miesiąc używanego,
        może gość nie dodał płyty. W każdym razie jak ktoś wie podłączyć się do kompa, i gdzie można ściągnąć sterownik, z góry dziękuje.

 - potrzebuje nawigacji na Ukrainę - mam zainstalowanego TomToma i jescze jakąś drugą dziwną: NAV N Go iGO 8 (nawet całkiem
   niezła, bo pokazuje faktyczną prędkość samochodu, ograniczenia prędkości...itd. Tylko że jest tam tylko Polska i Irladnia.

 - problem ze Skype - nie mogę dzwonić przez skype, czat działa jak należy, lecz gdy próbuje zadzwonić to pisze Connecting i po
   paru sekundach wyłącza Skypa.

Jak narazie to chyba tyle co mam, pewnie dla tego że za krótko mam to urządzenie, później pojawią się jeszcze  :-|
Wszystkich maniaków technologii mobilnych oraz właścicieli tego modelu zapraszam do udzielania się w temacie. :ok:
songo

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: M800 - problemy
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 27, 2008, 17:09:04 »
Bateria: są wtyczki do Today'a (pulpitu), które ładnie pokazują stan baterii, np SPB mobile shel, który jest w oprogramowaniu etena. Ale można też skorzystać z czegoś innego, np to http://rapidshare.com/files/132853765/BatteryStatusExt.1.05.146_build_0329.rar.html (nie stestowałem).

Blokada klawiatury: możesz to chyba wyłączyć w ustawieniach, nie pod powiem nic wiecej, bo nie mam akurat swojego etena.

SMSy: kwestia ustawień? Może poprzedni użytkownik coś namieszał i stąd problemy. Spróbuj z inną kartą.

Podłączenie do kompa: sprawa jasna, brakuje activesync'a. Ściągnij i zainstaluj to http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=pl&FamilyID=9e641c34-6f7f-404d-a04b-dc09f8141141 później podłącz.

Nawigacja: A czy napewno te mapki w pełni legalne? Więcej się nie wypowiadam, bo z automapy korzystam. Wypróbowałem ją na Litwie i nie mam żadnych zastrzeżeń.

Skype: na forum było, szukaj. Nie każda wersja dobrze działa.

*

Offline tipvip

  • 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M800
Odp: M800 - problemy
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 27, 2008, 19:25:12 »

Dzięki ravros!
Szkoda ale jak narazie nie rozwiązałem problemu.
Zainstalowałem activeSync według linku, teraz mi pisze że devise is now connected and ready to use, czyli wszystko OK, ale i tak nie mogę go połączyć,
dziwna sprawa. Bluetooth na laptopie też go nie wykrywa.

Mam system windows mobile 6.1  - jeżeli to komuś ma wyjaśnic sprawę.

Opcji odblokowania klawiszy pod ekranem nie znalazłem, więc czekam na pomóc.
Z SMSami też walcze, i nic jak na razie, do mnie też nie dochodzą SMSy.
songo

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: M800 - problemy
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 27, 2008, 20:13:36 »
Zainstalowałem activeSync według linku, teraz mi pisze że devise is now connected and ready to use, czyli wszystko OK, ale i tak nie mogę go połączyć, dziwna sprawa.

A jak połączyć? Jeśli nawiązał połączenie przez AS (activesync) to nic więcej do szczęścia nie potrzeba. W mój komputer masz urządzenie przenośne, czyli dostęp do pamięci etena, synchronizuje się z outlockiem itp w miarę potrzeb, no i bez problemu zainstalujesz programy z instalatorem. Jeśli chcesz zestawić połączenie z AS przez bluetooth, to już trudniejsza sprawa (ja wolę po kablu, bo nie chciało mi się kombinować z BT). Natomiast przy połączeniu BT jako dwa komputery, musisz włączyć wykrywanie w etenie (w wiereles menagerze, taki niebieski ekran co pisze all on/all off, wchodzisz w ustawienia BT, klikasz lewy przycisk i w tym co się pojawi na samym dole jest pole do zaznaczenia, żeby eten był wykrywalny).

Skoro masz 6.1, to jest to jakiś gotowany rom (modyfikowany przez użytkowników). Oficjalny rom etena to 6.0. Te nie oficjalne, chociaż przez większość uznana za lepsze czasami można nie przewidzieć ich działania. Dlatego miałbym taką propozycję, zainstaluj oficjalny rom od etena, dzięki temu będziesz miał wszystko po polsku i powinno wsyzstko działać jak należy (tak jak sprzęt prosto ze sklepu). Oczywiście to tak na początek, abyś dobrze zapoznał się z tym wszystkim, później już wybierzesz to co uznasz za stosowne.

*

Offline loos

  • **
  • 175
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: glofiish M800
Odp: M800 - problemy
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 28, 2008, 02:13:53 »
tez mam 6.1  ( 303 od Boge ),   AS działa bez problemu , ale nie mogę połączyć się przez BT za bardzo ...  na oryginalnym romie nie było problemów z tym, AS śmigał po BT :)

aby odblokować klawisze dotykowe należy 2x szybko nacisnąć rec button  po lewej stronie.

u mnie jest tak że pojawia się kłódka  ale nie blokuje klawiszy ( blokuje tylko podczas rozmów ...) jeszcze troche i pewnie rozpracują wszystko. 

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: M800 - problemy
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 28, 2008, 02:19:07 »
Odnośnie bluetooth'a, to może taki problem jak tutaj? http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=101969.0

*

Offline loos

  • **
  • 175
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: glofiish M800
Odp: M800 - problemy
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 28, 2008, 03:51:36 »
ravos niestety to nie to.

mam tam zaznaczone jak być powinno .  coś tam o usłudze file transfer mi gada że nie ma jej .. no nic będę próbował dalej  (urządzenia siebie widzą są zestawione...)

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: M800 - problemy
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 28, 2008, 13:07:43 »
Ale Ty chcesz zestawić połączenie activesync'a przez bluetooth? Czy po prostu przesyłać pliki?
Napisz jaki sterownik masz na kompie (menadżer w windowsa, Widcomm, Bluesoeil).

*

Offline tipvip

  • 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M800
Odp: M800 - problemy
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 28, 2008, 14:44:46 »
Ja zainstalowałem activesynca, w mój komputer pojawiła się ikonka Mobile Device (narysowany palmtop), no i nie ukazuje żadnych błędów, ale jak ją wciskam to
nic się nie dzieje, a jak daje prze explore to wyświetla mi pusty ekran, jak by nic nie było. Aha i jescze nie zsynchronizował się z kompem tylko wyłącza mi program ja daje conect przez program active sync : file - connection settings- connect
Co do sterowników to nie znalazłem żadnego wymienionego przez ravros.
Jak dałem discoverable - to laptop wykrył etena, przy połoczeniu normalnie poprosił o wpisanie Pin Keya, wpisałem i na laptopie i na etenie, na etenie wyświetlił się
komunikat że pocket PC is connected to ....PC..... Natomiast na laptopie dalej jest disconected i jak daje connect to wyrzuca mi : Connection from [Imię Nazwisko] has been denied. A Eten wogóle nie reaguje na to że się chce połączyć.

Co do SMSów, to koleżanka z pracy podpiowedziała mi że trzeba wpisać jakiś telefon służby SMSowej do ustawień, że niby ona też tak miała w Samsung od Gergio Armani, ale jej w serwisie zrobili i nie wie co i jak. Ja mam numer firmowy w PLUS GSM, wie ktoś co i gdzie trzeba wpisać?

Ze skypem i przyciskami wciąż walcze.

Ale podstawa to SMS i podłączenie się do kompa, bo bez tego nijak, mam ponad 500 numerów w outlooku, nie mogę tego skopiować :terrified:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2008, 14:52:39 wysłana przez tipvip »
songo

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: M800 - problemy
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 28, 2008, 15:25:39 »
teraz mi pisze że devise is now connected and ready to use, czyli wszystko OK,

Ja zainstalowałem activesynca, w mój komputer pojawiła się ikonka Mobile Device (narysowany palmtop), no i nie ukazuje żadnych błędów, ale jak ją wciskam to
nic się nie dzieje, a jak daje prze explore to wyświetla mi pusty ekran, jak by nic nie było. Aha i jescze nie zsynchronizował się z kompem tylko wyłącza mi program ja daje conect przez program active sync : file - connection settings- connect

To w końcu nawiązał połączenie z Activesync przez kabel USB? Jeśli ikona w trayu od tego programu (kółko z dwiema strzałkami) jest zielona, to połączenie jest, natomiast jak jest czarna to połączenia nie ma. W przypadku gdy jest zielona powinno wszystko działać. U mnie czasami musze kilka razy odświeżyć, żeby pojawiła się zawartość w Mobile Device. Ewentualnie w Connection settings, zaznacz opcje drugą od góry (w PL Zezwalaj na połączenia USB), o ile nie jest zaznaczone.

I odnośnie bluetooth'a, jakie połączenie chcesz uzyskać? Laptop ma robić za zestaw słuchawkowy do etena? Czy może wymiana plików, na zasadzie udostępnianych katalogów? Lub każde inne możliwe rozwiązanie, które wymaga odpowiedniego programu, lub konfiguracji. W tej gdy urządzenia zostały parowane, możesz np przesyłać pliki, na lapotpie klikaz prawym myszy i robisz wyślij do>urządzenie bluetooth itd. W drugą stronę podobnie. Jeśli nie działa to czytaj tutaj http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=101969.0

SMSy, ja cały czas na karcie sim mam taką pozcyję jak "Centrum Wiadomosci" (plus gsm) i numer +48601000310, zostało to jeszcze z czasów Nokii 51 10 (znajomy do tej pory sporadycznie z niej korzysta   B) ), gdzie bez tego numeru nie można było wysłać smsa. Ale nie wiem, czy faktycznie to potrzebne.

Ja korzystałem z tego skypa http://rapidshare.com/files/133068805/SkypeForPocketPC.exe.html
Nie jest idealny, bo przycinał podaczas rozmowy, ale działał.

Co do kontaktów, to można chyba wyeksportować kontakty na kompie i plik wczytać na etenie? Nie wiem, czy tak się da, po prostu przyszło mi do głowy.

*

Offline loos

  • **
  • 175
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: glofiish M800
Odp: M800 - problemy
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 28, 2008, 18:58:06 »
na kompie (PC) mam widcomm

pisze mi podczas próby wysyłania do urządzenia że usługa file transfer nie jest udostępniana przez urządzenie Mój_tel (wysyłać do kompa mogę)

jak udostępnicusługę file transfer na urządzeniu ?  ( obex is enabled mam ustawione 1)

normalnie zesparowałem kompa i etena widzą siebie, mam recive all incoming beams,  przy połączeniu BT w ustawieniach mam port wychodzący ustawiony, oraz ustawione w połączeniu z etena wybrana usługę serial port.

nie wiem co jest ...

j

*

Offline tipvip

  • 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M800
Odp: M800 - problemy
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 29, 2008, 20:04:10 »
Jak podłączam Etena do laptopa przez usb to activesync automatycznie próbuje się połączyć,
po 45 sekundach wyskakuje mi komunikat: Activesync cannot conect to Windows Mobile powered device.
To troubleshoot this problem click OK.  - Jak daje OK, to mi zaczyna proces skanowania czegoś

Compatibility Scan            Status: Complete
--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---
RNDIS/Serial Driver Scan         Status: Complete
--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---
Network Configuration Scan         Status: Complete
--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---
Device Scan               Status: Complete
--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---
Installed Firewalls Scan            Status: Complete
--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---
TCP/IP Port 990 Scan            Status: Complete
--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---
Error Code Scan            Status: Complete
--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---


Wynik:
2 know issues were found:

Unable to obtain an IP address for the device. Get up-to-date solutions to common IP address problems. Please click the following link:
http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=65461
--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---
Unable to establish a connection between the PC and the device. Get up-to-date solutions to common connection problems. Please click the following link:
http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=65257
--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---


Później chce mi to wysłać do Mictosoftu ale tego już nie robiłem bo to strata czasu.

No i tak w kółko activesync próbuje się połączyć.
Może coś z kompem mam nie tak? Albo activesync jest zły? Bo na stronie Microsoftu pisało że registration is requeried for this dowlnoad, jak ściągałem
avtivesynca, ja jednak się nie rejestrowałem tylko przeszłem dalej i tam była opcja ściągnięcia programu bez aktywacji.

Na Etenie natomiast  wyskakuje komunikat: Cannot obtain a server assigned IP address. Try again later
or Enter an IP address in Network Settings.

Mogę spróbować na innych kompach zresztą, i ściągnąć innego activesynca, ale czy to pomoże ???

ravros ikonka jest czarna, zielona dopiero podczas connecting, ale nie na długo))
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2008, 20:09:27 wysłana przez tipvip »
songo

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: M800 - problemy
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 29, 2008, 22:25:35 »
Niestety nie potrafię pomóc. Jedynie tyle, abyście spróbowali tego http://rapidshare.com/files/133408714/glofiish.iso.html

*

Offline tipvip

  • 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M800
Odp: M800 - problemy
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 30, 2008, 09:00:56 »
Już wszystko wiem.
Problem rozwiązałem jak spróbowałem się synchronizować w biurze. Odrazu się połączyli nawzajem.
Generelanie chodziło o firewalla był tam zablokowany activesync, w exceptions.
W biurze się automatycznie rozblokowuje, jak się odłączam od sieci firmowej to blokuje mi wszystko.
Mimo że jestem na prawach administratora to tego zmienić nie moge: company police/ restricted by manufacter
Napisałem do supportu naszego koncernu, jak mnie nie wysłuchają, to niestety będe musiał wrócić do Nokii N95 z powrotem.  :(

Sorki że zawracałem głowe. :mrgreen:

dostałem szybką i bardzo pomagającą odpowiedź z Statoil technical support)) Już wiem że nic z tym nie zrobie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2008, 20:01:26 wysłana przez marcinl »
songo

*

Offline tipvip

  • 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M800
Odp: M800 - problemy
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 30, 2008, 21:53:13 »

Mam jescze takie pytanie.
Mam telefon komórkowy Nokia 6230i, normalnie używam go aby połączyć laptopa z internetem poprzez GRPS.
Wszystko mi działa bez problemów. Używam programu Nokia PC Suite.
Pytanie jak mam to zrobić w przypadku Etena, czy da się
go połączyć do Nokii? I nawiązać połączenie GPRS? Jak próbowałem się połączyć poprzez bluetooth to
urządzenia się widzą, dokonałem paried device, ale dalej jak daje connect to nic się nie dzieje wyrzuca mnie na ekran z powrotem a urządzenia dalej zostają rozlączone.

Zależy mi na tym żeby właśnie tak się połączyć, nie chcę wkłądać kartę Sim z której zamierzam korzystać z internetu do Etena skoro
nie łączy on się z laptopem a ja jej używam do połączenia laptopa do internetu, wiązało by się z to z częstą wymianą kart w telefonach - beznadziejna czasochłonna sprawa.
Jak uda się nawiązać takie połączenie, to może i zostanie u mnie Eten i będe go używał jak nawigacji, notatnika, urządzenia do internetu,
a telefon zostanie slużbowy.

Dziękuje z góry za pomoc
songo

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: M800 - problemy
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 30, 2008, 22:09:43 »
Jest to możliwe. Ja tego nie próbowałem robić więc nie pomogę. Ale możesz szukać tutaj http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=76267.0 i tutaj http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=97723.0