M700 Padł?

  • 4 Odpowiedzi
  • 651 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

M700 Padł?
« dnia: Październik 15, 2007, 19:15:05 »
Podczas normalnego użytkowania M700 (oryginalny ROM, żadnych przeróbek) kilkukrotnie zamigał ekran, po czym pojawił się czarny ekran (coś a`la windowsowy "bluescreen") w którym z tego co zdążyłem przeczytać (bo po chwili zgasło) nastąpił jakiś problem z ROMem.
Pocket wyłączył się i od tego momentu nie daje znaku życia. Po przytrzymaniu przycisku power czerwona dioda miga, a w momencie jednoczesnego przytrzymania POWER+RESET (czyli próbie zrobienia Hard Reset) miga ona szybciej. Wyjmowanie baterii i tego typu sztuczki nic nie dają. ETEN milczy jak zaklęty.
Po podłączeniu ładowania ładuje normalnie (dioda zapala się normalnie).

Czy te objawy to powód, by odesłać go na gwarancję? Czy wystarczy zastosować jakiś reinstall przez komputer (chociaż tutaj może być problem, bo ETEN nie jest wykrywany) czy coś w tym stylu?

Odp: M700 Padł?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 15, 2007, 20:00:34 »
Miałem podobny problem z M700 jeszcze przed niespełna 2-tygodniami.
Problemem było błędne wskazanie staniu baterii. Wskaźnik baterii stale wskazywał 100% a ponieważ używam PCC do nawigacji - nie wiedziałem kiedy mi padnie bateria.
Wcześniej nie miałem problemów z kontrolą stanu baterii ale cóż - kiedyś musiało się sypnąć.
Wtedy właśnie urządzenie bez ostrzeżenia robiło restart i występował problem z załadowaniem podstawowych ustawień. Próba uruchomienia kończyła się tym samym co u Ciebie (za wyjątkiem próby HR). Naładowanie Etena usuwało problem - do momentu kolejnego wyładowania.
Zainstalowałem sobie Battery Pack udostępniony na stronie Etena - pomogło w 100%.
Najlepiej zwróć uwagę jak zachowuje się wkaźnik baterii w trakcie użytkowania - to pradowpodobnie jest przyczyną Twojego problemu.

Odp: M700 Padł?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 15, 2007, 20:18:58 »
Dzięki za odpowiedź. Niestety nie mam jak sprawdzić zachowania wskaźnika ładowania, gdyż on po prostu nie odpala. Po podłączeniu do komputera ładuje się (a przynajmniej na to wskazuje zapalenie sie czerwonego LEDa z prawej strony), ale activsync nic nie wykrywa.
Napisane: Październik 15, 2007, 20:04:23
Problem rozwiązany.
Gdyby ktoś kiedyś miał podobny - pomogło wyjęcie karty SIM i podłączenie do ładowarki sieciowej (podobno jest mocniejsza niż zwykłe USB z komputera).

Odp: M700 Padł?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 16, 2007, 07:49:34 »
ActiveSync nie wykryje urządzenia dopóki nie będzie uruchomione.
Zwróć jednak, ku przestrodze na stan naładowania baterii. Jeśli przy używaniu PCC jako telefonu nie będzie widaćznacznego spadku procent - czeka cię poraz kolejny niespodzianka z nieoczekiwanym padnięciem Etena.

*

Offline emigrant

  • ***
  • 362
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 3G 16GB BLACK, iPad 2 3G 64GB WHITE
Odp: M700 Padł?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 16, 2007, 13:01:16 »
Gdyby ktoś kiedyś miał podobny - pomogło wyjęcie karty SIM i podłączenie do ładowarki sieciowej (podobno jest mocniejsza niż zwykłe USB z komputera).

nie trzeba wyjmowac zadnej karty sim,  wystarczy tylko podlaczyc pokefona do ladowarki sieciowej , przy padzie baterii ladowanie z kompa nic nie da, z kompa laduje sie bateria gdy jest zbootowany system.
Follow me: Blip  Twitter