Podziel sie swoja radoscia

  • 16501 Odpowiedzi
  • 1544947 Wyświetleń

0 użytkowników i 15 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline Kozak

  • ****
  • 517
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire HD
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10380 dnia: Listopad 16, 2011, 14:31:43 »
pięknie to napisałeś Konradzie  :ok:
Popieram, najlepiej po prostu starać się to wyraźnie oddzielić, aby czytelnik wiedział, gdzie mowa o obiektywnych faktach, a gdzie o odczuciach recenzenta.
Hermes -> BB 8310 + N810 -> i780 + N810 -> i5700 -> HD2 -> DHD @ Android Revolution HD 5.1.11 & no-Sense 0.15

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10381 dnia: Listopad 16, 2011, 15:14:25 »
pięknie to napisałeś Konradzie  :ok:
Popieram, najlepiej po prostu starać się to wyraźnie oddzielić, aby czytelnik wiedział, gdzie mowa o obiektywnych faktach, a gdzie o odczuciach recenzenta.

Najzdrowsze podejście. ;)

Ale tu racja - pierwsza recenzja najtrudniejsza. ;)
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10382 dnia: Listopad 16, 2011, 15:45:14 »
Dla mnie w recenzji najtrudniejsze to ... jej skończenie ;) Mógłbym pisać i pisać, ale kiedyś trzeba w końcu skończyć

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10383 dnia: Listopad 16, 2011, 15:59:47 »
Dla mnie w recenzji najtrudniejsze to ... jej skończenie ;) Mógłbym pisać i pisać, ale kiedyś trzeba w końcu skończyć

Ja mam za to zawsze problem z poskładaniem całości. Piszę po kawałku kiedy mam chwilę wolnego czasu. Inna sprawa kiedy tego czasu mam tak mało, że recenzja leży i czeka czasem naprawdę długo. ;)
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10384 dnia: Listopad 16, 2011, 16:05:19 »
Czy chociażby wstępne przedstawienie Windowsa Mobile 7 oparte tylko i wyłącznie na spekulacjach i fałszywych screenach!

Tu się mylisz, Photon ze zrzutów naprawdę istniał. Dwa dowody - pierwszy to działajacy na Universalu (!) który pojawił się kiedyś na xda-dev od... cotulli:
Windows Mobile 7 beta build (Photon)

A drugi to reklama cloud computing... wprost od MS: (1:12 - Touch Dual)
Live Mesh - Synchronizing Life (HD - Full Length)

oraz (cienka jakość, pamiętam że kiedyś było dostępne w 720p.
Are You Connected? from Microsoft Software + Services: The Greater Sum
A no właśnie, z tego mam nawet zrzuty w lepszej jakości:



« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2011, 16:07:04 wysłana przez Kajetan Krykwiński »

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10385 dnia: Listopad 16, 2011, 17:22:38 »
Ty zawsze musisz wpaść w najgorszym momencie żeby poobrabiać mi tyłek.  :E
Zarówno filmy, jak i zdjęcia, sam system, jak i sposób w jaki został przedstawiony przypomina mi te "systemy" z Amerykańskich seriali sensacyjnych:


Teraz tak na serio. Czym jest ten pierwszy film? Czemu Microsoft umieszcza w swoich reklamach produkty, rozwiązania i aplikacje Apple?
Czemu reklama tak stara, przedstawiająca coś tak innowacyjnego kończy się na samej reklamie? Czemu to Apple i Dropbox zdobywają rynek w dziedzinie chmurzastej wymiany plików, a Microsoft ze swoim SkyDrive ledwo jeszcze istnieją?

Build faktycznie działa na Universalu, ale działa tak, że nie da się go używać, a co dopiero pisać o nim recenzji. Chociaż WM6 działał identycznie.  :)

I pytanie podsumowujące na koniec: Czemu Microsoft właściwie porzucił ten concept WM7?

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10386 dnia: Listopad 16, 2011, 17:30:33 »
Temat już wałkowany. Rynek wymagał innowacji. Pchając się dalej w to samo bagno (powstrzymałem się przed użyciem słowa na 'g'  :P ) Microsoft nie miałby absolutnie żadnych szans na przebicie się na współczesnym rynku urządzeń mobilnych. Kiedy pojawiła się nowa koncepcja nagle zauważono, że szybciej (i lepiej) będzie napisać system od zera niż męczyć się z przestarzałym jądrem systemu z Windows CE 5...
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10387 dnia: Listopad 16, 2011, 17:42:48 »
Microsoft nie miałby absolutnie żadnych szans na przebicie się na współczesnym rynku urządzeń mobilnych

A teraz, tworząc system brzydki, drogi, mało funkcjonalny a przede wszystkim diabelsko zamknięty ma jakiekolwiek szanse? Obstawiam, że gdyby nie Nokia, to daleko by nie zaszli...
Temat faktycznie wałkowany, także mi to wystarczy.  :smiley:

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10388 dnia: Listopad 16, 2011, 18:38:51 »
Microsoft nie miałby absolutnie żadnych szans na przebicie się na współczesnym rynku urządzeń mobilnych

A teraz, tworząc system brzydki, drogi, mało funkcjonalny a przede wszystkim diabelsko zamknięty ma jakiekolwiek szanse? Obstawiam, że gdyby nie Nokia, to daleko by nie zaszli...
Temat faktycznie wałkowany, także mi to wystarczy.  :smiley:

Brzydki - sprawa gustu - mi się wizualnie Metro bardzo podoba
Drogi - ? Urządzenie z bardzo dobrą specyfikacją (1,4GHz spora ilość pamięci RAM/ROM) za 1400zł - no faktycznie. :P
Mało funkcjonalny - Na jakiej podstawie ten wniosek? Przyzwyczajenie do widgetów robi swoje ale od razu mało funkcjonalny?
Diablesko zamknięty - sam wolę otwarte oprogramowanie, jednak jeżeli wszystko jest dobrze zrealizowane a aktualizacje są na czas, to czemu nie?
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10389 dnia: Listopad 16, 2011, 18:56:01 »
Możemy bawić się w wyliczanie, czego to ten system nie ma, czego mu brakuje.
Możemy zerknąć w byle którą stronę i natknąć się na przeciwników Apple "brak dostępu do systemu plików, brak wymiany plików przez BT". Brzmi znajomo?
Możeby mówić o małej ilości aplikacji w Marketplace. O tym, że nawet na Skype czy aplikacje do screenshotów trzeba było długo czekać. A sam marketplace ma ograniczenia co do funkcjonalności aplikacji.
Mówiąc "cena" miałem na myśli to, że system jest tak okrojony w porównaniu do WM, jakby był adresowany do "przeciętnych" użytkowników. A ceny sa z kolei "z wysokiej półki".

Możemy tak wyliczać, ale nie musimy, bo zapewne pokonasz mnie argumentami w pewnym momencie.
Ja mam wyrzuty do MS z jednego dużego powodu. Porzucenie tamtej linii systemów (jądra) bez zachowania kompatybilności wstecznej, nawet poprzez emulację.
Pozbawienie nas, użytkowników, tysięcy wspaniałych aplikacji pisanych dla poprzednich wersji systemu, nawet jeśli developerom będzie się chciało przepisywać/przeportowywać/przekompilowywać aplikacje na WP7, to część z nich do Marketplace'u albo się nie załapie, albo po prostu nie będzie się ich dało napisać z powodu okrojenia systemu.
Ludzie kupowali subskrypcje do programów nawigacyjnych, płacili kupę kasy. Sam kupiłem sporo gier i aplikacji na WM. Developerzy zapewniali mnie o ciągłych aktualizacjach, ale co z tego, skoro nie z ich winy ja sobie teraz te aplikacje mogę spokojnie usunąć i o nich zapomnieć?
Wyobrażasz sobie sytuację w której kupujesz Office'a albo Photoshopa za kupę kasy, po czym Microsoft wydaje "aktualizację" systemu i kupionymi wcześniej programami możesz się podetrzeć?

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10390 dnia: Listopad 16, 2011, 19:05:30 »
ale w tym przypadku nie ma aktualizacji, jest zupełnie nowy system
używasz starego urządzenia ze starym systemem i używasz swoich programów do woli, kupujesz nowe urządzenie z nowym systemem - posiadane oprogramowanie ma prawo nie działać, podobnie jak nie będą działały programy z PalmOS który tak kiedyś lubiłeś
odnośnie "zamkniętości" - polecam wątek http://pdaclub.pl/forum/windows-phone-7/dlaczego-wp7-jest-zamkniete/

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10391 dnia: Listopad 16, 2011, 19:08:56 »
oprogramowanie ma prawo nie działać, podobnie jak nie będą działały programy z PalmOS który tak kiedyś lubiłeś
Znajomity przykład. WebOS jest zupełnie, zupełnie, całkowicie nowym systemem. Działającym kategorycznie inaczej. Mimo tego, twórcy postarali się*, żeby istniała możliwość uruchamiania starych aplikacji z PalmOSa. Da się?

*Dobra, starali się. Mimo wszystko inna sprawa. :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2011, 19:10:45 wysłana przez Konrad Radwan »

*

Offline Evendim

  • NerD
  • ****
  • 583
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lewy brzeg warszawa
    • Polish Xbox Community
  • Sprzęt: Lumia 800 ,hx4700, itouch 2g, kindle3, Acer a100
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10392 dnia: Listopad 16, 2011, 19:10:27 »
Możemy bawić się w wyliczanie, czego to ten system nie ma, czego mu brakuje.
Możemy zerknąć w byle którą stronę i natknąć się na przeciwników Apple "brak dostępu do systemu plików, brak wymiany plików przez BT". Brzmi znajomo?
Możeby mówić o małej ilości aplikacji w Marketplace. O tym, że nawet na Skype czy aplikacje do screenshotów trzeba było długo czekać. A sam marketplace ma ograniczenia co do funkcjonalności aplikacji.
Mówiąc "cena" miałem na myśli to, że system jest tak okrojony w porównaniu do WM, jakby był adresowany do "przeciętnych" użytkowników. A ceny sa z kolei "z wysokiej półki".

Możemy tak wyliczać, ale nie musimy, bo zapewne pokonasz mnie argumentami w pewnym momencie.
Ja mam wyrzuty do MS z jednego dużego powodu. Porzucenie tamtej linii systemów (jądra) bez zachowania kompatybilności wstecznej, nawet poprzez emulację.
Pozbawienie nas, użytkowników, tysięcy wspaniałych aplikacji pisanych dla poprzednich wersji systemu, nawet jeśli developerom będzie się chciało przepisywać/przeportowywać/przekompilowywać aplikacje na WP7, to część z nich do Marketplace'u albo się nie załapie, albo po prostu nie będzie się ich dało napisać z powodu okrojenia systemu.
Ludzie kupowali subskrypcje do programów nawigacyjnych, płacili kupę kasy. Sam kupiłem sporo gier i aplikacji na WM. Developerzy zapewniali mnie o ciągłych aktualizacjach, ale co z tego, skoro nie z ich winy ja sobie teraz te aplikacje mogę spokojnie usunąć i o nich zapomnieć?
Wyobrażasz sobie sytuację w której kupujesz Office'a albo Photoshopa za kupę kasy, po czym Microsoft wydaje "aktualizację" systemu i kupionymi wcześniej programami możesz się podetrzeć?

Tak mam Windows XP którym w gruncie rzeczy powoli można zacząć się podocierać bo nie wyrabia ;) mam licencję na starego corela którą mogę się podetrzeć bo do niczego się nie nadaje, mam też milion innych licencji które po prostu w tym momencie odnoszą się do mega przestarzałego oprogramowania ;)

W pewnym momencie trzeba było porzucić wszystkie "nieszczęścia" które niósł za sobą wm i stworzyć coś co działa i tak też zrobili czy w dobrym momencie ? niestety nie nam o tym decydować ;) - co do ceny nie przesadzajmy pokaż mi  urządzenie które potrafi cokolwiek więcej niż odebrać połączenie, które jednocześnie było tanie w dniu premiery :P (nie nie ma takich ;0 )

Jeśli aplikacja wykorzystuje native code to się do marketplace nie dostanie bo taka jest polityka firmy pozwalająca na kontrolowanie zarówno UX jak również bezpieczeństwa użytkowników. Zarówno system jak i sam marketplace z każdym dniem się rozwija, więc sprawa "małej ilości aplikacji" też nie jest do końca trafiona ;) Appstore i Market też nie od razu zbudowano :) A celem systemu aktualnie jest konsument, nie power user i tego nie zmienimy (my - użytkownicy trochę bardziej "power") aczkolwiek warto przyglądać się doniesieniom bardziej developerskim ponieważ pojawia się i co do tego światełko w tunelu ;)
 

Połączone: [time]Listopad 16, 2011, 19:15:16[/time]

Teraz tak na serio. Czym jest ten pierwszy film? Czemu Microsoft umieszcza w swoich reklamach produkty, rozwiązania i aplikacje Apple?
Czemu reklama tak stara, przedstawiająca coś tak innowacyjnego kończy się na samej reklamie? Czemu to Apple i Dropbox zdobywają rynek w dziedzinie chmurzastej wymiany plików, a Microsoft ze swoim SkyDrive ledwo jeszcze istnieją?

To, że ty nie używasz nie znaczy, że ledwo zipie. Skydrive żyje całkiem nieźle ;). A technologia tu pokazana (live mesh) też istnieje już od dłuższego czasu :P

Połączone: Listopad 16, 2011, 19:17:03
Jeszcze jeden edit: Android miał w dniu premiery wygodny sposób na screenshot? (nope trzeba było bawić się w roota który wtedy nie był trywialną operacją, lub robić screeny przez sdk)
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2011, 19:17:03 wysłana przez Evendim »
Evendim na prezydenta!

*

dorsz85

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10393 dnia: Listopad 16, 2011, 19:17:33 »
IMO trzeba było cit przebudować system co by był przystosowany do obsługi paluchem, "upiększyć"(WM w porównaniu do całej reszty jest brzydki) i popracować nad personalizacją pulpitu, a do dzisiaj na rynku królował by WM.

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10394 dnia: Listopad 16, 2011, 19:23:52 »
Tak mam Windows XP którym w gruncie rzeczy powoli można zacząć się podocierać bo nie wyrabia ;) mam licencję na starego corela którą mogę się podetrzeć bo do niczego się nie nadaje, mam też milion innych licencji które po prostu w tym momencie odnoszą się do mega przestarzałego oprogramowania ;)
Microsoft, tak jest, dokładnie ta sama firma, postąpiła zupełnie inaczej w przypadku Win7 i dołożyli wszelkich starań, żeby zachować kompatybilność z Windowsem XP. Nie mówię tutaj o trybie kompatybilności, mówię tutaj o całym "XP Mode", czyli de facto darmowej i szeroko polecanej wirtualnej maszynie. Takie rozwiązanie nikomu nie przeszkodziło.

Co do ceny, fakt, rynek urządzeń z WP7 jest w tym momencie chyba jeszcze zbyt mały żeby móc o tym dyskutować. Niemniej jednak można na to zwrócić uwagę i po cichutku pomruczeć pod nosem. Android zaczynał od targetu "masowy konsument" i zaczął ekspansję od mid-endów (Dream, Magic, GT540). Microsoft porzucił power userów, tak jest, czuję się porzucony, po to, żeby celować dokładnie w tą samą grupę (a nawet jeszcze mniej zorientowaną informatycznie, przynajmniej według ich CEO) i w pierwszej kolejności zaproponował modele, hmm, wysokie.

Appstore i Market też nie od razu zbudowano :)
Market nie jest aż tak ograniczany i kontrolowany, a App Store użytkownikom Apple by nie wystarczył, gdbyby nie Cydia.  :)

To, że ty nie używasz nie znaczy, że ledwo zipie. Skydrive żyje całkiem nieźle ;). A technologia tu pokazana (live mesh) też istnieje już od dłuższego czasu :P
Znowu nie ten kontekst, mówię bardziej ogólnie. Ja wiem że istnieje i że działa, że określona grupa użytkowników nie może się bez niej położyć spać, ale naprawdę przyjrzyj się Dropboxowi. Byli biedniejsi niż Microsoft, sposób promocji był o wiele efektywniejszy, aplikacje do jego obsługi zalały przeróżne platformy, a Skydrive gdzieś tam siedzi. Ja, jako użytkownik systemu Apple mam możliwość o wiele większej integracji z Dropboxem niż z Skydrive, czy nawet z usługami Google niż z całym Windows Live - przynajmniej mam takie odczucia.

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10395 dnia: Listopad 16, 2011, 19:25:06 »
IMO trzeba było cit przebudować system co by był przystosowany do obsługi paluchem, "upiększyć"(WM w porównaniu do całej reszty jest brzydki) i popracować nad personalizacją pulpitu, a do dzisiaj na rynku królował by WM.

przecież tak właśnie zrobiono - HTC Home, Manila etc. - co to było jak nie "upaluchowienie" starego todaya?

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10396 dnia: Listopad 16, 2011, 19:27:49 »
Cytuj
przecież tak właśnie zrobiono - HTC Home, Manila etc. - co to było jak nie "upaluchowienie" starego todaya?
Tylko tutaj robił to OEM, należało od nowa przepisać system generowania kontrolek i formatek na ekranie, co generalnie od któregoś buildu wm6.5 zaczęto poważnie robić.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline Paveu69

  • *****
  • 1174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Brzeg (Wrocław)
  • Sprzęt: BlackBerry KeyOne, Galaxy Note 3, iPad mini 2
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10397 dnia: Listopad 16, 2011, 19:27:56 »
Akurat WM 6,5,5 bodaj ten z paskiem na dole, przystosowany do obsługi paluchem był skrajnie nieużywalny, wcześniej durne Manile przecież  :-?
Właśnie to było potęgą tego systemu, że można było zmieścić wiele informacji na jednym ekranie, a nie wszystko wielkie, a klawiatura ekranowa zajmuje 3/4 ekranu!
Małe listy, małe ikonki, drobny tekst, do tego realVGA i można było na systemie pracować. Teraźniejsze smartfony są budowane właśnie dla mas, które tylko potrzebują napisać sms, zadzwonić do mamusi i odpalić AngryBirds...
Jako Personal Assistant i organizer toto się już nie nadaje, bo wszystko pod użytkownika wymagającego tylko kolorowego, ładnego menu, które służy tylko do odpalenia gierek w czy-de, bo w końcu po to się pakuje tam 2x1,4GHz, prawda?
Nienawidzę Androida!

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10398 dnia: Listopad 16, 2011, 19:33:01 »
Jeszcze jeden edit: Android miał w dniu premiery wygodny sposób na screenshot? (nope trzeba było bawić się w roota który wtedy nie był trywialną operacją, lub robić screeny przez sdk)
Tak, tu mnie przekonałeś.  :)
Żaden system w chwili wypuszczenia na rynek nie jest dostatecznie rozbudowany. Tylko, że Android zaczynał od zera. A Microsoft miał niesamowicie wielkie doświadczenie jeśli chodzi o systemy mobilne.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10399 dnia: Listopad 16, 2011, 19:40:10 »
Android do dzisiaj nie ma narzędzi do screenshotów we wszystkich urządzeniach (np. w P920) i trzeba go rootować, by zrobić głupi ss...

*

dorsz85

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10400 dnia: Listopad 16, 2011, 19:42:38 »
IMO trzeba było cit przebudować system co by był przystosowany do obsługi paluchem, "upiększyć"(WM w porównaniu do całej reszty jest brzydki) i popracować nad personalizacją pulpitu, a do dzisiaj na rynku królował by WM.

przecież tak właśnie zrobiono - HTC Home, Manila etc. - co to było jak nie "upaluchowienie" starego todaya?
Tylko, że to w produktach HTC. A co z resztą? Ok, można było się bawić, ale przeciętny Kowalski tego nie robi, więc gdy ma do wyboru finger-friendly Andka i rysik-friendly WM bierze Andka. Trzeba było przebudować sam WM.

Z drugiej strony, tak jak zauważył Pauveu69, olbrzymim atutem WM było to rysik-friendly, dzięki któremu dużo mieściło się na ekranie. Może by dodawać rysiki takie jak w Note i było by git?
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2011, 19:44:12 wysłana przez dorsz85 »

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10401 dnia: Listopad 16, 2011, 19:44:08 »
Nie, bo to są rysiki do ekranów pojemnościowych, są duże, nie mieszczą się do urządzenia, a przede wszystkim mają ogromną końcówkę i zero precyzji.
Na ekranie nadal będzie musiało być tyle samo danych, co do wciskania palcem.

*

dorsz85

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10402 dnia: Listopad 16, 2011, 19:49:42 »
O tym nie pomyślałem :E
Tak więc wniosek prosty - zadowolić się wszystkich nie da, a jeśli już trzeba wybierać to niech zadowolona będzie większa grupa odbiorców. W związku z tym my zostaliśmy pokrzywdzeni, ale Kowalski jest szczęśliwy, a smarty się spopularyzowały więc producenci także są szczęśliwi. Idąc dalej tym tokiem myślenia musimy się z tym pogodzić, bo te czasu już nie wrócą :'(
Edit. Konrad, Twój podpis lepiej to oddaje :ok:

*

Offline wiejas

  • *****
  • 1454
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Mohikanin PDAC
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10403 dnia: Listopad 16, 2011, 19:53:29 »
w note rysik ma malutka końcówkę jednak sam system jest przystosowany  do palucha
X7500,i780,B7350 ,N8010 ,N7000, BB9810, B7620, NOKIA 6720, B2710, MSI U160 Samsung Xcower 2 ,Q10, Q 20 BlackBerry Passport Silver Edition no i do tego iPhone 7 Plus iPhone SE 128GB  ....narazie wszystko

*

Offline Paveu69

  • *****
  • 1174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Brzeg (Wrocław)
  • Sprzęt: BlackBerry KeyOne, Galaxy Note 3, iPad mini 2
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10404 dnia: Listopad 16, 2011, 20:26:06 »
Właśnie rysik w Note jest ponoć specyficzny...
Dlatego właśnie czekam na Twoją reckę wiejas i czekam, aż cena zejdzie poniżej zaporowe 2000zł i do mnie też leci Note raczej  :O~
Nienawidzę Androida!

*

Offline wiejas

  • *****
  • 1454
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Mohikanin PDAC
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10405 dnia: Listopad 16, 2011, 20:31:53 »
mało tego mam oryginal rysik do sgs i on gada z note natomiast rysik z note nie gada z sgs.....ciekawostka
X7500,i780,B7350 ,N8010 ,N7000, BB9810, B7620, NOKIA 6720, B2710, MSI U160 Samsung Xcower 2 ,Q10, Q 20 BlackBerry Passport Silver Edition no i do tego iPhone 7 Plus iPhone SE 128GB  ....narazie wszystko

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10406 dnia: Listopad 16, 2011, 20:33:24 »
Ja tam z przesiadki z WM na Androida się cieszę. Ekran rezystywny, choć kiedyś wydawał mi się o niebo wygodniejszy ponad pojemnościowy obecnie uważam za relitk przeszłości do którego nie powinno się wracać. Już nawet nie chodzi mi o rysik ale o konieczność nacisku na powierzchnię ekranu, usterkowość, podatność na zarysowania - to wszystko jest koszmarem.

Sam WM jak dla mnie wcale nie był taki 'cool'. Co chwilę coś nie działało, tu brak pamięci, tu aplikacja niekompatybilna z danym urządzeniem. Moim ostatnim urządzeniem pod WM był HTC TP2 pomijając procesor nie był to wcale taki słaby sprzęt jak na tamte czasy a poza klawiaturą nie zachwycało mnie w nim wiele (prócz możliwości odpalenia Androida z karty pamięci :P ).
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline wiejas

  • *****
  • 1454
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Mohikanin PDAC
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10407 dnia: Listopad 16, 2011, 20:42:36 »
mam B7350 i mogę go pochwalić
jeżeli nie ma nic obcego zainstalowanego to chodzi stabilnie ....poza tym jest przystosowany do palucha
natomiast po instalacji jakiegoś obcego softu zaczyna kombinować
dlatego to sprzęt do pracy.... tani przede wszystkim i ma wszystko na pokładzie za co w androidzie trzeba płacić
X7500,i780,B7350 ,N8010 ,N7000, BB9810, B7620, NOKIA 6720, B2710, MSI U160 Samsung Xcower 2 ,Q10, Q 20 BlackBerry Passport Silver Edition no i do tego iPhone 7 Plus iPhone SE 128GB  ....narazie wszystko

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10408 dnia: Listopad 16, 2011, 21:06:12 »
w note rysik ma malutka końcówkę jednak sam system jest przystosowany  do palucha

Bo to jest najzwyklejszy Wacom, nie pojemnościowy, nie rezystywny a magnetyczny (dla nieobeznanych Wacom produkuje najlepsze tablety graficzne jak i jego produkty były w większości tabletpc ery pre-apple + w każdym poważnym tabletpc obecnie)
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2011, 21:07:46 wysłana przez Kajetan Krykwiński »

*

Offline wiejas

  • *****
  • 1454
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Mohikanin PDAC
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10409 dnia: Listopad 16, 2011, 21:13:58 »
to stąd rysowanie itp na tym ekranie......faktycznie nigdzie nie ma opisu że pojemnościowy lub rezystywny
X7500,i780,B7350 ,N8010 ,N7000, BB9810, B7620, NOKIA 6720, B2710, MSI U160 Samsung Xcower 2 ,Q10, Q 20 BlackBerry Passport Silver Edition no i do tego iPhone 7 Plus iPhone SE 128GB  ....narazie wszystko