Podziel sie swoja radoscia

  • 16503 Odpowiedzi
  • 1553775 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10350 dnia: Listopad 09, 2011, 22:23:37 »
A ja zadam absurdalnie głupie pytanie, czy one są w ogóle wygodne?
Bo doświadczenie już mnie nauczyło, że zarówno moda jak i marka nie idzie w parze z wygodą.

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10351 dnia: Listopad 09, 2011, 22:29:37 »
Radość na dzisiaj: Nowy TV :mrgreen:

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10352 dnia: Listopad 09, 2011, 22:32:42 »
Pochwal się co za cudo kupiłeś. Powoli też będę musiał sie za czymś ładnym rozejrzeć, bo już mi mamuśka kilka razy coś wspominała że przydałby się jej nowy telewizor.

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10353 dnia: Listopad 09, 2011, 22:37:50 »
Skoro wielu krótkofalowców jest żonatych, to chyba nie jest aż tak źle. W ich przypadku hobby wiąże się nieraz z posiadaniem całego pomieszczenia wypełnionego dosyć kosztownym sprzętem. ;)

http://www.w4lgh.com/hamshack.htm
Wow, taki sprzęt to raz widziałem... W wojskoweje bazie radiowej :P I co oni z tym robią? Gadają między sobą? :P Pewnie ich "krótkofalowstwo" ma niekiedy większy zasięg niż lokalne radio :mrgreen:

Hmm... Zastanawiają mnie te całe opowieści o żonach będących głównymi wrogami technicznych pasji u facetów. ;)
Moja dziewczyna robi borutę jak podczas jej obecności chociażby zbliżę się do kompa :P

Powoli też będę musiał sie za czymś ładnym rozejrzeć, bo już mi mamuśka kilka razy coś wspominała że przydałby się jej nowy telewizor.
Ja miałem swój w takim stanie że dźwięk przez wierzę puszczałem, bo mi głośniki nie działały, a czasami nie mogłem przeczytać co pisze na pasku informacyjnym :P

Pochwal się co za cudo kupiłeś. Powoli też będę musiał sie za czymś ładnym rozejrzeć, bo już mi mamuśka kilka razy coś wspominała że przydałby się jej nowy telewizor.
No właśnie się boję pochwalić, bo zaraz dostanę pocisk czemu taki a nie inny i w ogóle :P
Ale ok, zaryzykuję: LG LW5590 :)

*

Offline jarqka

  • ****
  • 818
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Honor 7, Honor 8, Iphone 4,5 , iPAQ 214, Ipad 3
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10354 dnia: Listopad 09, 2011, 22:46:05 »
Vonski bardzo ładna listwa przypodłogowa  :E
They Use Force To Make You Do What The Deciders Have Decide You Must Do

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10355 dnia: Listopad 09, 2011, 23:06:14 »
Prawie.
Jedne na salę do grania, drugie do szurania   B)

*

Offline >>Devasto>>

  • ****
  • 543
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9000, Nexus7 3G
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10356 dnia: Listopad 09, 2011, 23:19:01 »
Dopiero teraz sie przebijam przez kilka poprzednich stron postów i wtrącę swoje 3gr odnośnie eInk, a co! :P

Czytnik mam gdzieś 1,5 roku, najpierw eClicto, potem K3. Książki czytałem na każdym urządzeniu z podpisu (tak na PSP też :E). Licząc w dziesiątkach. I jeżeli chodzi o wygodę, ergonomię itd. to nic nie przebije eInka, sorry. Piszecie o czytaniu w nocy przy minimalnym podswietleniu na LCD (czarne tło, zielony lub oliwkowy tekst), czytałem i tak, wzrok nadal się niestety, wolniej bo wolniej, ale męczy.
A teraz niech ktoś mi powie jak czyta się w pełnym słońcu na LCD? Słabo, co? Jeżeli nawet już tekst jest jako tako widoczny, to 90% czasu oglądamy swoją twarz w odbiciu ekranu. A na kindle w takich warunkach czytanie to pełna radocha, tekst jest ostry, wyraźny i nie ma żadnych odblasków.
Tablety i eCzytniki to dwa różne urządzenia, do bardzo różnych zastosowań i nie powinno się ich porównywać.
Nie chcę znowu wywoływać burzliwej dyskusji zwolenników/przeciwników, bo to bez sensu. Wyrażam tylko swoją opinię opartą na doświadczeniach po obu "stronach barykady". :) Bez sensu są opinie na temat eInk, wypowiadane przez osoby, które tej technologii nie miały nawet w rękach (do nikogo tu nie piję).

Tutaj jest przedstawiona główna zaleta eInk:
https://www.youtube.com/watch?v=JTqZUS_9-LE

Dziękuję, dobranoc   B)
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2011, 00:22:43 wysłana przez >>Devasto>> »
Pozdr. Dev
Były MDA I, Dell X51v, MDA Pro, Palm TX, Samsung I600, Eclicto, Samsung I780, I5700, jest , I9000, PSP, ASUS eee 901, Kindle 3, Nexus7 3G

*

Offline I_Mat

  • **
  • 217
  • dunno
  • Sprzęt: spełnia normy
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10357 dnia: Listopad 10, 2011, 10:45:24 »
Skoro wielu krótkofalowców jest żonatych, to chyba nie jest aż tak źle. W ich przypadku hobby wiąże się nieraz z posiadaniem całego pomieszczenia wypełnionego dosyć kosztownym sprzętem. ;)

http://www.w4lgh.com/hamshack.htm
Wow, taki sprzęt to raz widziałem... W wojskoweje bazie radiowej :P I co oni z tym robią? Gadają między sobą? :P Pewnie ich "krótkofalowstwo" ma niekiedy większy zasięg niż lokalne radio :mrgreen:
Znajomy chwalił się, ze uzyskał kiedyś łączność z USA (ale to wymaga konkretnego sprzętu, anteny kierunkowej, wykorzystania faz księżyca itd.). A ogólnie, małym radiem przenośnym z dobrą anteną osiąga się zasięg 80km (może nawet więcej).
Na dzisiaj to (cała dziedzina krótkofalarstwa) nie robi już wrażenia, szczególnie w dobie internetu, ale nadal korzystają z tego różne służby czy choćby harcerze.

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10358 dnia: Listopad 10, 2011, 17:22:50 »
Znajomy chwalił się, ze uzyskał kiedyś łączność z USA (ale to wymaga konkretnego sprzętu, anteny kierunkowej, wykorzystania faz księżyca itd.). A ogólnie, małym radiem przenośnym z dobrą anteną osiąga się zasięg 80km (może nawet więcej).
Na dzisiaj to (cała dziedzina krótkofalarstwa) nie robi już wrażenia, szczególnie w dobie internetu, ale nadal korzystają z tego różne służby czy choćby harcerze.

To nie do końca tak. Żeby zrozumieć czym jest krótkofalarstwo trzeba by zacząć od początku (w wielkim skrócie). Generalnie już w pierwszych latach XX wieku (w kilka lat po wynalezieniu radia!) w USA zaczęli się pojawiać amatorzy zainteresowani nowym sposobem komunikacji. Doszkalali się na własną rękę, budowali własny sprzęt odbiorczy (a potem nadawczy) nasłuchując komunikatów wysyłanych choćby przez marynarkę (oczywiście wówczas w grę wchodził tylko alfabet Morse'a). Nie istniały wówczas jeszcze żadne regulacje, a ponieważ w USA obowiązuje bardzo liberalne prawo (zaczynając od samej konstytucji) robili to zupełnie legalnie - w myśl zasady "co nie zakazane, to dozwolone". Z czasem powstawało coraz więcej takich stacji, które niekiedy "wcinały" się w komunikację profesjonalną (ówczesne nadajniki iskrowe pracowały na bardzo szerokim paśmie) więc musiano jakoś rozwinąć tą kwestię. W 1912 roku przeszło prawo przyznające amatorom fale krótsze od 200 metrów. Częstotliwości te uważano wówczas za kompletnie bezużyteczne, gdyż sądzono, że nie da się na nich robić dalekodystansowych łączności. Profesjonalna radiokomunikacja powszechnie używała fal długich i bardzo długich, gdyż były one słabo tłumione przez przeszkody terenowe, w przeciwieństwie do krótkich które bardzo szybko zanikały. Nie zdawano sobie wówczas sprawy ich pewnej właściwości - możliwości odbijania się w pewnych warunkach od jonosfery, dzięki czemu przemierzały one tysiące kilometrów. ;) Amatorzy przeprowadzili serię prób na początku lat dwudziestych, w wyniku których okazało się, że "bezużyteczne" fale świetnie nadają się do komunikacji transatlantyckiej (już wcześniej używali ich na przestrzeni Stanów Zjednoczonych).

Dzisiaj "krótkofalowiec" to tylko nazwa historyczna - amatorom przyznano wycinki na prawie wszystkich ważnych pasmach, chociaż najczęściej korzysta się z fal krótkich (do dalekich łączności, wg opisanej powyżej metody) oraz ultrakrótkich (łączności lokalne).

Nieprawdą jest, że trzeba mieć drogi sprzęt. W pierwszych latach większość amatorów składała swój sprzęt własnoręcznie. Dzisiaj oczywiście też to jest możliwe, przy czym tak złożone transceivery są z reguły dość proste i nie dysponują wielką mocą wyjściową. Niemniej przy sprzyjających warunkach można liczyć na łączność z USA. Co zresztą nie jest aż takim wielkim wyczynem - pasjonaci robią bez problemu łączności z antypodami. Oczywiście im większa moc na wyjściu, lepsza antena i czulszy odbiornik, tym łatwiej połączyć się z odległymi miejscami nawet przy kiepskich warunkach propagacyjnych. Ja właśnie bawię się w tą najprostszą wersję - składam różne proste konstrukcje i nasłuchuję (żeby nadawać, trzeba zdać egzamin, zrobić licencję i dostać znak - ja tego jeszcze nie zrobiłem). Nie jest to w żadnym razie moje główne hobby i nie zamierzam na nie wydawać wielkich pieniędzy. Niemniej jeśli potrafi się lutować i czytać schematy elektroniczne, to można zacząć już za kilkaset zł. ;)

Oczywiście tym, którzy siedzą w tym głębiej coś takiego nie wystarcza i budują prawdziwe stacje radiokomunikacyjne, w skrajnych przypadkach może to wyglądać tak: Polish Amateur Radio Station "Big Gun"
Przy czym ludzie posiadający takie instalacje traktują krótkofalarstwo jako sport wyczynowy, "kolekcjonują" łączności z ciekawymi miejscami biorą udział w zawodach itp. Poza tym czasami ich umiejętności się przydają, np. podczas powodzi w 1997 roku polscy krótkofalowcy w znaczny sposób uzupełnili luki w łączności kryzysowej.

Oczywiście to nie tylko rozmowy. Istnieją pewne formy komunikacji cyfrowej, niektórzy eksperymentują z amatorską telewizją, po orbicie "lata" też kilka satelitów przeznaczonych do amatorskich zastosowań (szczęśliwcom czasem udaje się połączyć z astronautami na pokładzie ISS). Miłośnicy oldschoolu uczą się alfabetu Morse'a, który też czasem można usłyszeć na pasmach. ;)

A z księżycem to jeszcze inna sprawa - łączności EME. Mianowicie dosyć wcześnie odkryto, że da się nawiązywać łączność używając tego ciał niebieskiego jako "lustra" odbijającego fale radiowe. Ale to już wymaga naprawdę porządnego sprzętu, umiejętności i stanowi raczej element owego sportu wyczynowego. ;)

*

Offline wiejas

  • *****
  • 1454
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Mohikanin PDAC
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10359 dnia: Listopad 14, 2011, 18:17:50 »
dzisiaj doszedł
X7500,i780,B7350 ,N8010 ,N7000, BB9810, B7620, NOKIA 6720, B2710, MSI U160 Samsung Xcower 2 ,Q10, Q 20 BlackBerry Passport Silver Edition no i do tego iPhone 7 Plus iPhone SE 128GB  ....narazie wszystko

*

Offline adiko96

  • ***
  • 296
  • Płeć: Mężczyzna
  • No HTC, no cry...
  • Sprzęt: Eldżikałkę Nexusiałkę Cztery :mrgreen:
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10360 dnia: Listopad 14, 2011, 18:35:12 »
wiejas jak wrażenia :ok:
Pochwal się ;)

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10361 dnia: Listopad 14, 2011, 19:02:02 »
Wow, będzie służył jako mały tablet, czy duży telefon? ;)

*

Offline wiejas

  • *****
  • 1454
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Mohikanin PDAC
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10362 dnia: Listopad 14, 2011, 19:17:25 »
jednocześnie do wszystkiego
moi koledzy powiedzieliby że na starość zwariowałem......siedzę przed kompem i bawię się Note
X7500,i780,B7350 ,N8010 ,N7000, BB9810, B7620, NOKIA 6720, B2710, MSI U160 Samsung Xcower 2 ,Q10, Q 20 BlackBerry Passport Silver Edition no i do tego iPhone 7 Plus iPhone SE 128GB  ....narazie wszystko

*

Offline yo

  • ****
  • 971
  • Sprzęt: fajny Leo, galaxy tab p1000
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10363 dnia: Listopad 14, 2011, 21:43:54 »
gratulacje i trochę zazdrość :wink:
end of fear
yo is here

*

Offline Paveu69

  • *****
  • 1174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Brzeg (Wrocław)
  • Sprzęt: BlackBerry KeyOne, Galaxy Note 3, iPad mini 2
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10364 dnia: Listopad 15, 2011, 00:41:33 »
Wiejas, popełnisz reckę?  :ohreally:
Ja też się przymierzam powoli do Note, ale dopiero po nowym roku, niech trochę stanieją...
Nienawidzę Androida!

*

Offline wiejas

  • *****
  • 1454
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Mohikanin PDAC
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10365 dnia: Listopad 15, 2011, 04:20:24 »
recka.....czemu nie tylko nie wiem jak to zrobić
X7500,i780,B7350 ,N8010 ,N7000, BB9810, B7620, NOKIA 6720, B2710, MSI U160 Samsung Xcower 2 ,Q10, Q 20 BlackBerry Passport Silver Edition no i do tego iPhone 7 Plus iPhone SE 128GB  ....narazie wszystko

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10366 dnia: Listopad 15, 2011, 07:46:00 »
Fajna mydelniczka  :O~

*

don.kamillo

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10367 dnia: Listopad 15, 2011, 07:59:47 »
recka.....czemu nie tylko nie wiem jak to zrobić
Pan redaktor nie wie jak recenzję zrobić? :ohreally:

Zazdroszczę :D

*

userPEST

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10368 dnia: Listopad 15, 2011, 09:38:49 »
Wiejas-redaktorem? Zmiany jakies , no cuz nie od razu Krakow zbudowano.
Nauczy sie :E

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10369 dnia: Listopad 15, 2011, 09:43:54 »
No cóż jak już ;) Wiesiek jest redaktorem od kilku miesięcy, pisze newsy.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

userPEST

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10370 dnia: Listopad 15, 2011, 10:29:00 »
Nie zwrocilem uwagi :/

*

Offline grzegorzb50

  • ***
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4,  LG E900
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10371 dnia: Listopad 15, 2011, 14:23:24 »
lenovo idea pad z570 :grin:

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10372 dnia: Listopad 15, 2011, 15:04:19 »
Grzegorzu, to powinno pójść do wątku pt. podziel się swoim smutkiem :P
Lost in universe.

*

Offline wiejas

  • *****
  • 1454
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Mohikanin PDAC
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10373 dnia: Listopad 15, 2011, 16:01:42 »
recka.....czemu nie tylko nie wiem jak to zrobić
Pan redaktor nie wie jak recenzję zrobić? :ohreally:

Zazdroszczę :D

tak nie wiem gdyż zdaję sobie sprawę że recka ma być obiektywna i tenże można osiągnąć znając metody badawcze, mając wiedzę jak dany sprzęt przetestować i czym
moja opinia nie może mieć wpływu na recenzję, stąd przyznanie się do niewiedzy w kwestii recenzji
pisanie newsów to nie to samo ,a i przy tym pomagają mi moderatorzy
X7500,i780,B7350 ,N8010 ,N7000, BB9810, B7620, NOKIA 6720, B2710, MSI U160 Samsung Xcower 2 ,Q10, Q 20 BlackBerry Passport Silver Edition no i do tego iPhone 7 Plus iPhone SE 128GB  ....narazie wszystko

*

Offline Flameman

  • *
  • 68
  • Sprzęt: Samsung Spica,Nokia E71,n810,HP iPAQ h1940
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10374 dnia: Listopad 15, 2011, 21:05:34 »
Amazon Kindle 4 taty :grin:

*

Offline piotrkovski

  • ****
  • 694
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: nokia n łosiem
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10375 dnia: Listopad 15, 2011, 21:19:34 »
dzisiaj doszedł
pozbyłeś sie atheny?? :E
Racja jest jak d**a, każdy ma swoją.

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10376 dnia: Listopad 15, 2011, 21:38:39 »
moja opinia nie może mieć wpływu na recenzję
Od samego początku wszechświata recenzje właśnie były przepełnione uwagami ich autorów, osobiście zresztą uważam że to na tym powinno polegać.

Czytałeś stare, dobre, profesjonalne recenzje Kańczuga?
HTC Universal za duży do kieszeni spodni czy marynarki, czy chociażby test HTC Athena/Advantage - Jakub przez całą recenzję cały czas używał słowa "komputerek" opierając się tylko i wyłącznie na osobistych odczuciach odnośnie rozmiaru urządzenia!

Czy chociażby wstępne przedstawienie Windowsa Mobile 7 oparte tylko i wyłącznie na spekulacjach i fałszywych screenach!

Pisz, pisz od serca i od siebie, pisz co Cię wkurza, pisz czego nie lubisz, pisz co byś zmienił, suche specyfikacje czy zdjęcia już dawno widzieliśmy!  :E

*

don.kamillo

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10377 dnia: Listopad 15, 2011, 21:43:11 »
Tak jak napisał Konrad: pisz od serca, używaj porównań z innymi sprzętami i zaznaczaj we właściwych miejscach, że to Twoje osobiste odczucia.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10378 dnia: Listopad 15, 2011, 21:51:56 »
pięknie to napisałeś Konradzie  :ok:

*

Offline wiejas

  • *****
  • 1454
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Mohikanin PDAC
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10379 dnia: Listopad 16, 2011, 04:12:26 »
spróbuję
X7500,i780,B7350 ,N8010 ,N7000, BB9810, B7620, NOKIA 6720, B2710, MSI U160 Samsung Xcower 2 ,Q10, Q 20 BlackBerry Passport Silver Edition no i do tego iPhone 7 Plus iPhone SE 128GB  ....narazie wszystko