Podziel sie swoja radoscia

  • 16501 Odpowiedzi
  • 1528059 Wyświetleń

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline Qklux

  • ***
  • 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • CS 1.6 addict
  • Sprzęt: LOOX_420 HTC_Hermes LG_Swift_L5
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10230 dnia: Listopad 03, 2011, 17:22:07 »
:grin:

*

dorsz85

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10231 dnia: Listopad 03, 2011, 17:39:36 »
BTW Google aktualizuje Market i podobno wyeliminowali właśnie problemy z wyszukiwaniem.
A kiedy ta aktualizacja?
Podobno od dzisiaj jest wprowadzana, więc w ciągu dwóch tygodni powinno trafić do wszystkich. A przynajmniej tak czytałem, chyba na AntyWeb, ale ręki sobie uciąć nie dam, bo to było w trakcie jazdy samochodem.

*

don.kamillo

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10232 dnia: Listopad 03, 2011, 22:21:57 »
Mam nadzieję, że nie Ty kierowałeś :P

*

dorsz85

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10233 dnia: Listopad 03, 2011, 22:40:28 »
Ja jeszcze mam trochę za mało lat ;)
Inna sprawa że nawet gdybym mógł to by mi się nie chciało jechać - 370 km w 7,5 h, czyli z Bieszczad do Krakowa.

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10234 dnia: Listopad 03, 2011, 23:28:11 »
jestem testerem htc mozzart :)

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10235 dnia: Listopad 04, 2011, 09:05:57 »
Stosunkowo "niskie" ceny iPhone 4S w sklepie apple.
2699 zł to jak za friko (liczac, że czworka kosztuje tam 2199 a 3GS 1599).
Ciekaw jestem jakie miny maja "spryciarze z allegro" ktorzy straca na tych niskich cenach...
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10236 dnia: Listopad 04, 2011, 09:16:14 »
Stosunkowo "niskie" ceny iPhone 4S w sklepie apple.
2699 zł to jak za friko

*

Offline maciekzx

  • **
  • 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eee 904HD|Nokia 9300|i600|Centro|Wallaby|Treo 600
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10237 dnia: Listopad 04, 2011, 10:43:49 »
^ mistrz :ok:    :E :E :E :E :E

*

Offline Trolu

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG P920, Nexus 4
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10238 dnia: Listopad 04, 2011, 16:49:23 »
:grin:



To jest jedyna słuszna Nocna Zmiana :E


Radość na dziś - uporałem się mizerną prędkością łącza, winny router. Na szczęście factory reset załatwił sprawę.

*

Offline I_Mat

  • **
  • 217
  • dunno
  • Sprzęt: spełnia normy
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10239 dnia: Listopad 05, 2011, 11:28:26 »
Palm Pre (bez locka) za mniej niż 200zł :)

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10240 dnia: Listopad 05, 2011, 12:16:50 »
Heh... Nie zdawałem sobie nawet sprawy jak mocno ceny sprzętu poszły w dół, gdy chwilowo miałem sporo innych rzeczy na głowie i nie miałem czasu śledzić nowości. Ten Pre na chwilę obecną to tylko i wyłącznie ciekawostka, czy zdążył zyskać na tyle duże wsparcie ze strony fandomu (wraz z odpowiednią liczbą aplikacji) by przez kilka najbliższych lat być jeszcze całkiem znośnym smartfonem?

*

Offline I_Mat

  • **
  • 217
  • dunno
  • Sprzęt: spełnia normy
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10241 dnia: Listopad 05, 2011, 12:29:28 »
Jak ostatnio miałem Pre (z półtora roku temu) to słabo było z aplikacjami (szczególnie jeśli ktoś chciał darmowy soft); posiadam go od wczoraj więc jeszcze nie sprawdziłem jak wiele się zmieniło. Czy telefon jest ciekawostką to raczej nie. Nawet bez dodatkowego softu jest pełnoprawnym telefonem, z dobrze działająca przeglądarką i bardzo dobra synchronizacją z kontem google (na tym polu bada mnie zawiodła). O dziwo jest na niego trochę zaawansowanych gier 3D (typu NOVA, gangstar, guitar hero, assasin creed).
BTW ja kupiłem tak tanio, ze względu na brak dźwięku w głośniku rozmowy i nie działający mikrofon czyli standard w webOSie (touchpady ponoć też mają ten problem) czyli telefon nie wykrywa, że został odpięty zestaw słuchawkowy. Bardzo proste do naprawienia :)
Swoją drogą można instalować na maemo aplikacje z webos'a więc zakładam, że w drugą stronę tez to działa.

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10242 dnia: Listopad 05, 2011, 12:37:56 »
Cytuj
Swoją drogą można instalować na maemo aplikacje z webos'a więc zakładam, że w drugą stronę tez to działa.

Nie... na Maemo działają tylko gry z WebOSa bo one są natywnymi aplikacjami korzystającymi z SDL. I to też w tym celu musiano na Maemo nieco pokombinować. Także w drugą stronę zapomnij.

*

Offline I_Mat

  • **
  • 217
  • dunno
  • Sprzęt: spełnia normy
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10243 dnia: Listopad 05, 2011, 12:47:43 »
Zakładałem, że skoro gry działają to i inne aplikacje również.

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10244 dnia: Listopad 05, 2011, 13:43:40 »
Nawet bez dodatkowego softu jest pełnoprawnym telefonem, z dobrze działająca przeglądarką i bardzo dobra synchronizacją z kontem google (na tym polu bada mnie zawiodła).

Mogę zapytać co rozumiesz przez "bardzo dobrą synchronizację z kontem Google"? Bo jakby nie patrzeć, to nawet pod starym, dobrym Windowsem Mobile ta kwestia była rozwiązana całkiem przyzwoicie. Po prostu w tamtych czasach mało kto jej używał. Dzisiaj, jeśli ma się wykupiony pakiet na transmisję danych u operatora też można odpowiednio skonfigurować ActiveSync, żeby kalendarz, kontakty i konto pocztowe na bieżąco synchronizowało się z serwerami Google. Taki Android zmienił w gruncie rzeczy tyle, że ta opcja była na wierzchu, domyślnie włączona.
Pomijam oczywiście fakt istnienia dedykowanych aplikacji, które pozwalają na jeszcze dalej idącą integrację, niż pozwalają na to standardowe protokoły (np. androidowa aplikacja do Gmaila).
Dopiero w prostszych telefonach (jak Samsung Solid B2710) synchronizacja działa gorzej - SyncML zamiast Exchange, tylko kontakty, a sam proces trzeba ręcznie inicjować. Jak top wyglądało pod Bada?

Natomiast jeśli chodzi o dobre przeglądarki internetowe, to naprawdę przyzwoicie działała Opera Mobile w czasach WM6.1/6.5 - szybko, sprawnie, czytelnie. Problem leżał gdzie indziej. Po pierwsze starsze PDA w rodzaju Universala (a wtedy spora część pasjonatów mobilnych technologii używała właśnie takiego sprzętu z drugiej ręki) miała za mało RAM-u, żeby nawet marzyć o wygodnym przeglądaniu sieci. Po drugie ekrany rezystywne po prostu się do tego nie nadają. OM pod Maemo 2008 sprawdza się naprawdę nieźle. Co z tego, że będąc już przyzwyczajonym do "ekranów" pojemnościowych cały czas zapominałem o tym oporowym digitizerze i zamiast go naciskać, ledwie dotykałem - w efekcie nic nie działało tak, jak powinno. ;)

Cytuj
BTW ja kupiłem tak tanio, ze względu na brak dźwięku w głośniku rozmowy i nie działający mikrofon czyli standard w webOSie (touchpady ponoć też mają ten problem) czyli telefon nie wykrywa, że został odpięty zestaw słuchawkowy. Bardzo proste do naprawienia :)

Na czym polega naprawa? Problem sprzętowy czy programowy? ;)


Cytuj
Swoją drogą można instalować na maemo aplikacje z webos'a więc zakładam, że w drugą stronę tez to działa.

Mowa o nowym Maemo (tym z n900) czy także starszych wersjach?

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10245 dnia: Listopad 05, 2011, 13:45:13 »
Maemo 5 jedynie. I jak wspominałem jedynie gry WebOS -> Maemo, bo reszta aplikacji webOS jest jak wskazuje nazwa systemu aplikacjami "przeglądarkowymi"

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10246 dnia: Listopad 05, 2011, 13:49:45 »
Natomiast jeśli chodzi o dobre przeglądarki internetowe, to naprawdę przyzwoicie działała Opera Mobile w czasach WM6.1/6.5
Ja bym się kłócił - ostatnia Opera Mobile jaka wyszła dla WM tragicznie radziła sobie u mnie z mobilnymi wersjami stron. Nie chodzi mi o to, że były niezgodne i się rozjeżdżały. Opera zachowywała się po prostu tak, jakby nie wiedziała jaką rozdzielczość ma ekran w telefonie. Przez to, np. Google Reader czy Facebook (mobilne wersje jak pisałem) zamiast kończyć się na brzegu ekranu, to leciały sobie jeszcze w prawo i trzeba było przewijać, żeby cokolwiek przeczytać. Albo pola do wpisywania loginu i hasła były wielkie na pół ekranu, a przycisk już malutki.
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10247 dnia: Listopad 05, 2011, 13:52:30 »
WebOS warto zobaczyć choćby z ciekawości, naprawdę bardzo przyjazny i spójny system, w przeciwieństwie do Androida, który niby się rozwija bardzo szybko a ja mam cały czas wrażenie, że jest to jakaś beta wersja.

*

dorsz85

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10248 dnia: Listopad 05, 2011, 14:02:03 »
Cytuj
BTW ja kupiłem tak tanio, ze względu na brak dźwięku w głośniku rozmowy i nie działający mikrofon czyli standard w webOSie (touchpady ponoć też mają ten problem) czyli telefon nie wykrywa, że został odpięty zestaw słuchawkowy. Bardzo proste do naprawienia :)

Na czym polega naprawa? Problem sprzętowy czy programowy? ;)
Cusik takiego miał mój Axim - wystarczyło "pogrzebać" w środku jack'iem i wszystko wracało do normy :grin:

*

Offline I_Mat

  • **
  • 217
  • dunno
  • Sprzęt: spełnia normy
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10249 dnia: Listopad 05, 2011, 14:13:29 »
@Atlantis
Przez synchronizację z kontem google rozumiem, że działa to w ten sposób jak w wp7 czy androidzie, tzn. wklepuje dane konta google (nazwa użytkownika i hasło) i wybieram które elementy mają być synchronizowane, tyle. W bada musiałem dodać konto exchange i niby wszystko, ale sama synchronizacja poczty jest słaba. Zapewne to bugi systemowe, albo nie wiem co, ale jak miałem ustawione sprawdzanie poczty jako "push" to nie dało się np. pograć na telefonie bo co chwile wyskakiwała informacja, ze zaktualizowano. Po wyłączeniu powiadomienia nadal przycinało przy aktualizacji. Jak ustawiłem ręczne ściąganie poczty to ściągało nie tylko najnowsze wiadomości ale i kilka(naście) wstecz (oczywiście ustawiłem, żeby synchronizował do np. 7 dni wstecz). Czyli jeśli w ciągu godziny 3 razy aktualizowałem pocztę, to z 200 wiadomości na telefonie już robiło się 270.
Podsumowując :  w androidzie/wp7/webOS'ie wpisywałem dane konta google i zapominałem o sprawie, poczta sie aktualizowała, wszystko ładnie działa, w bada już tak nie jest.
Problem o którym wspominałem to wina oprogramowania - wystarczy np. zadzwonić na pocztę głosową i w trakcie kliknąć dwa razy na  "mute" ew kilku krotnie włożyć i wyciągnąć wtyczkę od słuchawek.

Przypomniało mi się, że jest jeszcze cos takiego jak Preware
Preware is a homebrew package management application for your HP webOS device. Users can install any package from any of the open standard package feeds on preware.org (or any other location that hosts an open standard package feed).

Preware is the most advanced installer currently available - it is the only on-device installer that can install applications, themes, and patches, as well as give access to over 1600 Linux programs.

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10250 dnia: Listopad 05, 2011, 16:43:56 »
Pierwsza papierowa książka, a właściwie podręcznik, od bardzo długiego czasu i muszę stwierdzić że wydania elektroniczne nie mogą się z tym równać...

Na początku ciężko się było skupić, ale po chwili się przyzwyczaiłem leciałem jak burza, i tym sposobem nie było mnie dla świata przez 3 godziny, a zleciało jak 15 min :)

Po takim czasie spędzonym nad jakimś elektronicznym opracowaniem, zawsze byłem rozkojarzony, poddenerwowany, roztrzęsiony i nie mogłem dojść do siebie, a tutaj nic, jak młody Bóg :P Od dzisiaj teksty dłuższe niż 2 strony czytam tylko w formie papierowej :ok:

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10251 dnia: Listopad 05, 2011, 16:48:19 »
WebOS warto zobaczyć choćby z ciekawości, naprawdę bardzo przyjazny i spójny system, w przeciwieństwie do Androida, który niby się rozwija bardzo szybko a ja mam cały czas wrażenie, że jest to jakaś beta wersja.

A tak, jako użytkownik mam niestety dokładnie takie samo wrażenie. WebOS-a niestety jeszcze nie widziałem w akcji. Wzorem spójności jak na razie jest dla mnie Maemo 5. Zwłaszcza jeśli chodzi o funkcje komunikacyjne (a w telefonie te powinny być przecież na pierwszym miejscu). W Androidzie wykonanie rozmowy Skype z poziomu listy kontaktów przypomina trochę dzwonienie z odnośnika na stronie internetowej - dotykamy jakiejś opcji, wywołuje się aplikacja i wykonuje połączenie. Niekiedy zresztą ustawienie tej opcji jest kompletnie nielogiczne - np. taki SIPdroid - aby zadzwonić przy jego pomocy z listy kontaktów wybieramy opcję wysyłania wiadomości (sic!) i dopiero w podmenu precyzujemy aplikację, która ma być używa do wykonania tej czynności. Jeśli wybierzemy SIPdroida oczywiście nie pojawi się żadne okienko wpisywania wiadomości, a po prostu telefon podejmie próbę nawiązania połączenia po VoIP.
W Maemo5 mieliśmy po prostu działające w tle moduły odpowiedzialne za komunikację za pośrednictwem popularnych protokołów IM oraz VoIP. Obsługiwało się je z poziomu tego samego dialera, programu do wiadomości oraz kontaktów, co moduł GSM. Wszystko jasne, proste, logiczne i jednolite...
Dlatego właśnie Nokia n900 tak długo mnie kusiła. Ostatecznie zrezygnowałem ze względu na pogłoski o dużej awaryjności złącza microUSB oraz fakt wyposażenia tego smartfona w rezystywny digitizer. No i jeszcze grubość trochę niedzisiejsza. Ehh... Gdyby tak istniało coś w rodzaju Desire Z pracujące na Maemo...

@Atlantis
Przez synchronizację z kontem google rozumiem, że działa to w ten sposób jak w wp7 czy androidzie, tzn. wklepuje dane konta google (nazwa użytkownika i hasło) i wybieram które elementy mają być synchronizowane, tyle.

Może to i jest jakąś zaletą z punktu widzenia początkującego użytkownika, ja jednak nazwałbym to wadą... Dlaczego? Bo zamyka możliwość synchronizacji z serwerami innymi, niż te jedyne słuszne. ;) Czy konfiguracja Exchange pod Windowsem Mobie było jakąś wielce skomplikowaną czynnością? A gdzie tam! Poza adresem Gmail i hasłem trzeba było w praktyce podać tylko adres serwera (m.google.com). A jeśli ktoś miał ochotę, mógł korzystać z serwerów innego operatora, udostępniającego ten protokół.
Generalnie pamiętam tą atmosferę zainteresowania możliwością "synchronizacji z chmurką", gdy na rynek wychodził G1. A przecież na WM to już było, tylko domyślnie wyłączone, czekające na użytkownika, który poda odpowiednie dane konfiguracyjne. ;)

Cytuj
W bada musiałem dodać konto exchange i niby wszystko, ale sama synchronizacja poczty jest słaba. Zapewne to bugi systemowe, albo nie wiem co, ale jak miałem ustawione sprawdzanie poczty jako "push" to nie dało się np. pograć na telefonie bo co chwile wyskakiwała informacja, ze zaktualizowano.

No cóż... Zapewne programiści nie przyłożyli się wiedząc, że target raczej nie będzie często korzystał z tych opcji, potrzebniejszych bardziej odbiorcy biznesowemu. Nie wiem, jakoś nigdy nie brałem tego systemu pod uwagę, rozpatrując wszelkie opcje mające zastąpić wysłużonego WM.

Cytuj
Przypomniało mi się, że jest jeszcze cos takiego jak Preware (...)

Hmm... Brzmi ciekawie. Kto wie, może gdy te urządzenia jeszcze trochę stanieją (albo trafi się podoba okazja) kupię takiego choćby na jakiś czas, żeby przekonać się o co chodzi z tym systemem. ;) Zastępowanie nim Androida na stałe raczej w grę nie wchodzi...

Pierwsza papierowa książka, a właściwie podręcznik, od bardzo długiego czasu i muszę stwierdzić że wydania elektroniczne nie mogą się z tym równać...

Na początku ciężko się było skupić, ale po chwili się przyzwyczaiłem leciałem jak burza, i tym sposobem nie było mnie dla świata przez 3 godziny, a zleciało jak 15 min :)

Po takim czasie spędzonym nad jakimś elektronicznym opracowaniem, zawsze byłem rozkojarzony, poddenerwowany, roztrzęsiony i nie mogłem dojść do siebie, a tutaj nic, jak młody Bóg :P Od dzisiaj teksty dłuższe niż 2 strony czytam tylko w formie papierowej :ok:

Spraw sobie Kindle. Mówię poważnie. ;)
To nie sam fakt, że czytany tekst był w formie elektronicznej sprawiał, że byłeś "rozkojarzony, poddenerwowany i roztrzęsiony". Najwyraźniej twój organizm właśnie w taki sposób reagował na zmęczenie wzroku wywołane czytaniem z LCD. Nie powiem - sam przeczytałem wiele książek na PDA, a wcześniej na komórkowych czytnikach napisanych w Javie. ;)
Dzisiaj, mając pod ręką Kindle'a nie wróciłbym już do takiego czytania długich tekstów, nawet na sprzęcie w rodzaju iPada. Świecące ekrany po prostu się do tego nie nadają.

Z papierowych książek oczywiście nie zrezygnowałem. W tej chwili mój podział jest jasny: na czytniku elektronicznym tylko i wyłącznie nieilustrowana beletrystyka. Na regale z kolei gromadzę książki popularnonaukowe, naukowe z interesujących mnie dziedzin, jak również bogato ilustrowane wydawnictwa na papierze kredowym. ;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2011, 16:56:08 wysłana przez Atlantis »

*

Offline I_Mat

  • **
  • 217
  • dunno
  • Sprzęt: spełnia normy
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10252 dnia: Listopad 05, 2011, 17:10:02 »
Może to i jest jakąś zaletą z punktu widzenia początkującego użytkownika, ja jednak nazwałbym to wadą... Dlaczego? Bo zamyka możliwość synchronizacji z serwerami innymi, niż te jedyne słuszne. ;) Czy konfiguracja Exchange pod Windowsem Mobie było jakąś wielce skomplikowaną czynnością? A gdzie tam! Poza adresem Gmail i hasłem trzeba było w praktyce podać tylko adres serwera (m.google.com). A jeśli ktoś miał ochotę, mógł korzystać z serwerów innego operatora, udostępniającego ten protokół.
Generalnie pamiętam tą atmosferę zainteresowania możliwością "synchronizacji z chmurką", gdy na rynek wychodził G1. A przecież na WM to już było, tylko domyślnie wyłączone, czekające na użytkownika, który poda odpowiednie dane konfiguracyjne. ;)
Oprócz konta google w webOSie standardowo mogę dodać konto yahoo, microsoft exchange, facebook, linkedin, photobucket, aim, youtube, inne konto mailowe wiec to nie jest tak, ze droga jest zamknięta, tylko miejscami uproszczona. Pamiętajmy, ze jest to nieco starszy system w porównaniu do bada a na tym polu lepiej sobie radzi.
Ciekawostką jest też fakt, ze aby móc korzystać z telefonu trzeba mieć założony profil na stronie palma i zaraz po włączeniu i połączenia z internetem, instalowane są wszystkie aplikacje które były pobrane z appstore. W androidzie się z tym nie spotkałem.

Zgadzam się z tym co pisał Kusiu - warto kupić takiego webOS'a choćby po to aby go poznać - ma wiele ciekawych rozwiązań i chodzi naprawdę fajnie.

Odnośnie maemo5/n900 to nie słyszałem o dużej awaryjności złącza a ekran reaguje b.dobrze, jedynie gdy potrzebna jest obsługa multi-touch to już odpada.
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2011, 17:28:42 wysłana przez I_Mat »

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10253 dnia: Listopad 05, 2011, 17:23:33 »
Ja czytam troche na tablecie odkąd go mam i musze powiedzieć że czyta się dobrze ale...
Musiałem zrobić negatyw znaczy biało na czarnym i bez matowej folii jakoś tak dziwnie to wygląda...
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10254 dnia: Listopad 05, 2011, 17:27:03 »
Elektroniczne książki czytałem na komórkach, pda, netbooku i dopiero jak kupiłem Kindle, to stało się to naprawde wygodne i przyjemne. Oczy kompletnie wogóle się nie męczą. Ostatnio nawet profesor na ćwiczeniach się tym zainteresował jak wszyscy szukali w torbach/plecakach kartki z zadaniami, a ja tylko wyciągnąłem kindle i włączyłem to co było mi w tej chwili potrzebne. Oczywiście pierwsze skojarzenie osób na sali: "to jest tej iPad?" :ok:

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10255 dnia: Listopad 05, 2011, 17:46:42 »
Oprócz konta google w webOSie standardowo mogę dodać konto yahoo, microsoft exchange

Ja akurat odnosiłem się bardziej do Androida. Nie wiem, może nie znalazłem odpowiedniej opcji, ale zwyczajnie nie widzę nigdzie możliwości ustawienia Exchange, przynajmniej jeśli chodzi o fabryczny zestaw oprogramowania. Na początku ustawia się Gmaila i potem mamy synchronizację e-mail z pushem (przez mobilną aplikację Gmail), kalendarza i kontaktów. Działa to naprawdę przyzwoicie.
W takim iOS też można ustawić konto GMail, ale wówczas z tego co wiem synchronizuje się tylko poczta, i to w dodatku po IMAP bez IDLE, a więc nie mamy push. Trzeba ręcznie skonfigurować konto jako Exchange.

Jeśli pod WebOS po skonfigurowaniu konta Google od razu działa chmurka, to faktycznie spory plus, ale tylko dla początkującego usera. Ktoś trochę bardziej zorientowany w temacie będzie wiedział co zrobić, żeby działało.

Cytuj
facebook, linkedin, photobucket, aim, youtube, inne konto mailowe wiec to nie jest tak, ze droga jest zamknięta, tylko miejscami uproszczona. Pamiętajmy, ze jest to nieco starszy system w porównaniu do bada a na tym polu lepiej sobie radzi.

To znaczy mam rozumieć, że konto Facebook albo AIM konfiguruje się z poziomu ustawień systemowych, gdyż są to usługi zintegrowane z WebOS-em, a nie pod osobną aplikacją? Konto YouTube nie powinno być zlinkowane z Google?


Cytuj
Ciekawostką jest też fakt, ze aby móc korzystać z telefonu trzeba mieć założony profil na stronie palma i zaraz po włączeniu i połączenia z internetem, instalowane są wszystkie aplikacje które były pobrane z appstore. W androidzie się z tym nie spotkałem.

To znaczy nie wiem czy dobrze zrozumiałem... Mamy konto na serwerze Palma, gdzie przechowywane są informacje o naszych zakupach. Jeśli z uwagi na jakiś nieszczęśliwy wypadek stracimy system, po jego przywróceniu odzyskamy również cały zestaw aplikacji, za które już kiedyś raz zapłaciliśmy. O to chodziło? ;)

Cytuj
Zgadzam się z tym co pisał Kusiu - warto kupić takiego webOS'a choćby po to aby go poznać - ma wiele ciekawych rozwiązań i chodzi naprawdę fajnie.

Może faktycznie... Zaletą szybko spadających cen jest to, że po jakimś czasie za symboliczną kwotę (choćby ~200 zł) można kupić wciąż jeszcze w miarę nowoczesne urządzenie i przekonać się o co był ten cały hałas przed paru laty. :)

Oczywiście pierwsze skojarzenie osób na sali: "to jest tej iPad?" :ok:

Przypomina mi się sytuacja, gdy tak około 2007 roku kupiłem Wizarda. W USA akurat wychodził iPhone - dużo się o nim mówiło, ale mało kto spoza środowiska miłośników mobilnych technologii wiedział o nim coś więcej. Zdarzało się, że wyjmując PDA na uczelni słyszałem komentarze w stylu "O! Kupiłeś tego iPhone'a!?". Jak ludzie z roku zareagowaliby na Kindle'a? Nie mam pojęcia. Studia skończyłem, a w pracy mam ludzi obytych w tematyce nowych technologii. ;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2011, 17:52:18 wysłana przez Atlantis »

*

Offline I_Mat

  • **
  • 217
  • dunno
  • Sprzęt: spełnia normy
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10256 dnia: Listopad 05, 2011, 17:58:50 »
Cytuj
facebook, linkedin, photobucket, aim, youtube, inne konto mailowe wiec to nie jest tak, ze droga jest zamknięta, tylko miejscami uproszczona. Pamiętajmy, ze jest to nieco starszy system w porównaniu do bada a na tym polu lepiej sobie radzi.

To znaczy mam rozumieć, że konto Facebook albo AIM konfiguruje się z poziomu ustawień systemowych, gdyż są to usługi zintegrowane z WebOS-em, a nie pod osobną aplikacją? Konto YouTube nie powinno być zlinkowane z Google?
Tak to mniej więcej wygląda, chociaż nie korzystałem, jedynie dla testu wklepałem konto youtube'a i po nagraniu wideo mogę je od razu uploadowac na YT.

Cytuj
Cytuj
Ciekawostką jest też fakt, ze aby móc korzystać z telefonu trzeba mieć założony profil na stronie palma i zaraz po włączeniu i połączenia z internetem, instalowane są wszystkie aplikacje które były pobrane z appstore. W androidzie się z tym nie spotkałem.

To znaczy nie wiem czy dobrze zrozumiałem... Mamy konto na serwerze Palma, gdzie przechowywane są informacje o naszych zakupach. Jeśli z uwagi na jakiś nieszczęśliwy wypadek stracimy system, po jego przywróceniu odzyskamy również cały zestaw aplikacji, za które już kiedyś raz zapłaciliśmy. O to chodziło? ;)
Czy tak jest z płatnymi aplikacjami, nie wiem. Jak ponad półtora roku temu miałem palma pre to założyłem konto na stronie palma (jest to wymagane, bez tego telefon nie ruszy) no i tyle, zapomniałem o nim. Teraz jak kupiłem znowu palma to przypomniało mi się, że miałem założone konto wiec wklepałem jego ustawienia (nazwa użytkownika, hasło) i po uruchomieniu telefonu (tutaj nie jestem pewien czy dopiero jak włączyłem wifi czy nie, bo nie zwróciłem uwagi) włączyłem appcatalog i zaczęło mi się instalować to co miałem wcześniej zainstalowane (niestety wszystko było darmowe, wiec nie wiem jak z płatnymi aplikacjami) i po chwili miałem dostęp do tych aplikacji.

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10257 dnia: Listopad 05, 2011, 18:18:18 »
To nie sam fakt, że czytany tekst był w formie elektronicznej sprawiał, że byłeś "rozkojarzony, poddenerwowany i roztrzęsiony". Najwyraźniej twój organizm właśnie w taki sposób reagował na zmęczenie wzroku wywołane czytaniem z LCD.
Tak, wiem że to od LCD, to był taki skrót myślowy :P

Moim celem i tak jest zebrać wszystkie interesujące mnie pozycje w formie papierowej i postawić je sobie nad biurkiem, niestety wszystkie kosztują ok 100zł, nawet używane...

Elektroniczne książki czytałem na komórkach, pda, netbooku i dopiero jak kupiłem Kindle, to stało się to naprawde wygodne i przyjemne. Oczy kompletnie wogóle się nie męczą. Ostatnio nawet profesor na ćwiczeniach się tym zainteresował jak wszyscy szukali w torbach/plecakach kartki z zadaniami, a ja tylko wyciągnąłem kindle i włączyłem to co było mi w tej chwili potrzebne. Oczywiście pierwsze skojarzenie osób na sali: "to jest tej iPad?" :ok:
Spraw sobie Kindle. Mówię poważnie. ;)
No właśnie zastanawiałem się nad tym kindle, ale nigdy nie widziałem go na żywo i nie wiem jak się do tego przymierzyć...

Oczywiście pierwsze skojarzenie osób na sali: "to jest tej iPad?" :ok:
Przypomina mi się sytuacja, gdy tak około 2007 roku kupiłem Wizarda. W USA akurat wychodził iPhone - dużo się o nim mówiło, ale mało kto spoza środowiska miłośników mobilnych technologii wiedział o nim coś więcej. Zdarzało się, że wyjmując PDA na uczelni słyszałem komentarze w stylu "O! Kupiłeś tego iPhone'a!?". Jak ludzie z roku zareagowaliby na Kindle'a? Nie mam pojęcia. Studia skończyłem, a w pracy mam ludzi obytych w tematyce nowych technologii. ;)
Hehe, ja nadal spotykam ludzi którzy po tym jak wyciągam HD2 pytają się czy to iPhone :P

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10258 dnia: Listopad 05, 2011, 18:32:55 »
Ciekawostką jest też fakt, ze aby móc korzystać z telefonu trzeba mieć założony profil na stronie palma i zaraz po włączeniu i połączenia z internetem, instalowane są wszystkie aplikacje które były pobrane z appstore. W androidzie się z tym nie spotkałem.

Mnie tam każde nowe urządzenie po podłączeniu do tego samego konta google instaluje aplikacje z poprzedników...

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10259 dnia: Listopad 05, 2011, 18:37:22 »
Dostałem urlop na poniedziałek, pozwolono mi odłączyć się od telefonu i (monitoringu) pierwszy raz od pół roku nie muszę nic kontrolować w weekend :O~
jestem twardy i nie zerkam w firmowe maile, a w nawyk weszło i korci, ale obiecałem sobie że nie zerknę nawet w pocztę
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2011, 18:41:24 wysłana przez romulus »
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.