Podziel sie swoja radoscia

  • 16501 Odpowiedzi
  • 1544933 Wyświetleń

0 użytkowników i 12 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline y37

  • ***
  • 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #3630 dnia: Grudzień 20, 2009, 18:16:27 »
Jaką to ma rozdzielczość ekranu?

standard QVGA, ale podswietlenie EL z dwiema baterami AA powinno dać dobrą zywotnosc
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2009, 19:01:54 wysłana przez y37 »
było: toshiba g900, htc wizard, nec mobilepro 900c, nokia e61, htc g1, iphone 3g,nokia n95,x10 mini pro,htc tynt II, htc g1, bb 9780

*

Offline copymaker

  • *****
  • 1253
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie helpdesk :)
  • Sprzęt: HTC Desire
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #3631 dnia: Grudzień 20, 2009, 19:30:24 »
moja dzisiejsza radość - po 3 miesiącach pracy nonstop (7 dni w tygodniu; miałem może przez ten okres z 4 dni wolnego...) mam 2 tygodnie urlopu
SPV M3000-->Loox N560-->MDA Vario II-->HTC TyTN II-->HTC TouchDual-->TyTNII-->Touch Pro-->Samsung Omnia 8GB-->Touch HD-->G1-->SPVM5000-->SGH i780->Iphone 3G 16 GB->HTC Hero--> HTC Touch HD->Iphone 3GS->Vario IV->G2->HD2->BB9700->IP3Gs 32GB->Desire

*

Offline gasnik

  • **
  • 238
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocurek Ogórek
    • Oficjalna strona
  • Sprzęt: SGXcover2,Nokia N95 8GB,Creative Ziio 7"
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #3632 dnia: Grudzień 20, 2009, 19:31:17 »
Szkoda że nie wczoraj :(
Samsung Galaxy Xcover 2, Creative Ziio 7", Nokia N95 8GB, Dell Axim x50 + Socket SDSC 3E Rev.K, Dell Axim x50v + Socket SDSC 3e Rev. J, SiPix Pocket Printer A6,

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #3633 dnia: Grudzień 20, 2009, 21:29:27 »
Jaką to ma rozdzielczość ekranu?

standard QVGA, ale podswietlenie EL z dwiema baterami AA powinno dać dobrą zywotnosc

Miałem go licytować na półkę, ale o dychę za dużo się kończyło. W każdym razie do bani ma ekran, kontrast lipny, smuży, a poświetlenie... raczej do czytania się nie nadaje.

Miałem kiedyś  :wink:

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #3634 dnia: Grudzień 21, 2009, 00:15:01 »
U mnie termometr za oknem pokazał właśnie -26 stopni :O
Lost in universe.

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #3635 dnia: Grudzień 21, 2009, 00:24:36 »
U mnie termometr za oknem pokazał właśnie -26 stopni :O
i to ma być radość xD?

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #3636 dnia: Grudzień 21, 2009, 00:26:54 »
Pewnie że tak, przynajmniej spokój będzie, ludziska nie będą się szlajać po szlakach.
Lost in universe.

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #3637 dnia: Grudzień 21, 2009, 00:30:36 »
heh :D albo wbiją do chaty grożąc że zamarzną na podjeździe :P

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #3638 dnia: Grudzień 21, 2009, 00:36:49 »
Wątpię, jakieś 80m od domu jest tabliczka że to teren prywatny, dodatkowo przestrzelona parę razy.
Skutecznie odstrasza pętających się tam gdzie nie powinni :)
Lost in universe.

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #3639 dnia: Grudzień 21, 2009, 00:38:56 »
Wątpię, jakieś 80m od domu jest tabliczka że to teren prywatny, dodatkowo przestrzelona parę razy.



pytanie czy przestrzelona do środka czy na zewnątrz :D

ogólnie to powinieneś mieć tabliczkę "co tam pies, bój się właściciela..." :D

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #3640 dnia: Grudzień 21, 2009, 00:42:14 »
Kierunek strzałów jest nieważna, ma działać zastraszająco i to robi dość nieźle. Druga tabliczka zbędna.
Nawet jak ktoś się odważy zapukać do drzwi, to szybko rezygnuje - prewencyjnie na swoim odludziu
otwieram drzwi nieznajomym z bronią w ręku ;)
Lost in universe.

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #3641 dnia: Grudzień 21, 2009, 00:43:07 »
prewencyjnie na swoim odludziu
otwieram drzwi nieznajomym z bronią w ręku ;)

heheheheh normalnie jak w USA :D

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #3642 dnia: Grudzień 21, 2009, 00:49:58 »
A Ty byś tak nie robił, jakbys miał do sąsiada 5km? ;)
Lost in universe.

*

lipalipski

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #3643 dnia: Grudzień 21, 2009, 00:59:45 »
Mój dom to moja twierdza

Rozumiem i popieram.

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #3644 dnia: Grudzień 21, 2009, 01:06:41 »
A Ty byś tak nie robił, jakbys miał do sąsiada 5km? ;)

ująłbym to tak - jestem za legalizacją broni na kształt tej z USA.
Więc - nie robiłbym tak, bo nie wolno  ; p




[edit]

nawiasem mówiąc - nowa radość :) W końcu wywalam tymczasowe radio szacownej marki pro2 :D


« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2009, 01:16:50 wysłana przez Adamerso »

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #3645 dnia: Grudzień 21, 2009, 01:33:33 »
ująłbym to tak - jestem za legalizacją broni na kształt tej z USA.
Więc - nie robiłbym tak, bo nie wolno  ; p

Bo wbrew temu co wygadują w TV rozmaite typy w USA (i nie tylko u nich) mają całkiem dobre prawo pod tym względem. Problemy z przestępczością mają IMO naturę socjologiczną. Ameryka jak się zdaje płaci w ten sposób za sprowadzanie taniej siły roboczej z Afryki, a już po zniesieniu niewolnictwa za wieloletnie traktowanie ich potomków jako podludzi. Sami sobie wyhodowali w ten sposób dość mocno odizolowaną od reszty społeczeństwa, dość mocno kryminogenną grupę obywateli.
Najciekawsze jest to, że Ci wszyscy przeciwnicy liberalizacji przepisów dotyczących prawa do posiadania broni zwykle przytaczają jeden argument: "Gdyby wprowadzić takie prawo mielibyśmy sytuację jak w USA". Zapominają przy tym zwykle o jednym - przestępca planując np. napad z bronią w ręku nie idzie do legalnego sklepu po rejestrowany pistolet. Kupuje go na czarnym rynku. Zresztą w USA ludzie z przeszłością kryminalną AFAIK broni posiadać nie mogą. Nie zwraca się też uwagi na Kanadę, gdzie broń można zdobyć łatwo, a problemy sąsiadów z południa ich jakoś nie dotyczą.

Na podstawie tak samo pokręconej logiki można by w Polsce zakazać sprzedaży noży, które są najczęściej używanym narzędziem zbrodni jeśli mnie pamięć nie myli. Obywatele powinni mieć prawo do posiadania broni palnej przynajmniej we własnych domach.

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #3646 dnia: Grudzień 21, 2009, 01:47:57 »
Bo wbrew temu co wygadują w TV rozmaite typy w USA (i nie tylko u nich) mają całkiem dobre prawo pod tym względem. Problemy z przestępczością mają IMO naturę socjologiczną. Ameryka jak się zdaje płaci w ten sposób za sprowadzanie taniej siły roboczej z Afryki, a już po zniesieniu niewolnictwa za wieloletnie traktowanie ich potomków jako podludzi. Sami sobie wyhodowali w ten sposób dość mocno odizolowaną od reszty społeczeństwa, dość mocno kryminogenną grupę obywateli.
Najciekawsze jest to, że Ci wszyscy przeciwnicy liberalizacji przepisów dotyczących prawa do posiadania broni zwykle przytaczają jeden argument: "Gdyby wprowadzić takie prawo mielibyśmy sytuację jak w USA". Zapominają przy tym zwykle o jednym - przestępca planując np. napad z bronią w ręku nie idzie do legalnego sklepu po rejestrowany pistolet. Kupuje go na czarnym rynku. Zresztą w USA ludzie z przeszłością kryminalną AFAIK broni posiadać nie mogą. Nie zwraca się też uwagi na Kanadę, gdzie broń można zdobyć łatwo, a problemy sąsiadów z południa ich jakoś nie dotyczą.

Na podstawie tak samo pokręconej logiki można by w Polsce zakazać sprzedaży noży, które są najczęściej używanym narzędziem zbrodni jeśli mnie pamięć nie myli. Obywatele powinni mieć prawo do posiadania broni palnej przynajmniej we własnych domach.

Typów z TV nigdy nie słuchałem. Zawsze miałem na ten temat własne zdanie :) Zresztą, IMO już sam argument "przestępca planując np. napad z bronią w ręku nie idzie do legalnego sklepu po rejestrowany pistolet. Kupuje go na czarnym rynku. " jest wystarczający...

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #3647 dnia: Grudzień 21, 2009, 09:14:11 »
Prawo o broni w USA jest bardzo złe - zbyt liberalne. Pomijam fakt walk na tle rasowym. Każda sprzeczka między ludźmi jest
obarczona ryzykiem strzelaniny. Dochodzi problem nie zrównoważenia psychiki ludzkiej - vide strzelaniny w szkołach.

W Polsce to prawo jest znów zbyt restrykcyjne - musisz naprawdę udowodnić, że broń Ci jest potrzebna, a i tak
ktoś będzie miał widzimisie i będzie odmowa. Dostęp do broni tak - ale pod nadzorem.

Kolejną rzeczą jest sposób jej przechowywania - w USA sobie spoczywa w szufladzie, w Polsce musi to być
unieruchomiona kasetka. Nie można dopuścić, aby dziecko sobie wzięło pistolecik aby się pochwalić w szkole.

Niestety mentalność nasza jako wspólnego narodu jest taka a nie inna - z prawem o broni zaimportowanym z USA
zniknęło by kilkaset obywateli po pierwszej dyskotece.

I zasada najważniejsza - broń jest po to aby jej używać.
Jeśli masz broń i działasz na atakującego odstraszająco, w zamian słyszysz tylko "taki twardy jesteś bo masz broń,
rzuć ją i walcz wręcz" zrób to co powinieneś - przestrzel mu stopę. No chyba że mu ufasz i wiesz, że jak
odrzucisz broń to nie użyje jej przeciwko tobie.
Lost in universe.

*

Offline gasnik

  • **
  • 238
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocurek Ogórek
    • Oficjalna strona
  • Sprzęt: SGXcover2,Nokia N95 8GB,Creative Ziio 7"
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #3648 dnia: Grudzień 21, 2009, 09:51:22 »
U mnie termometr za oknem pokazał właśnie -26 stopni :O

To gdzie Ty, w zakopcu mieszkasz?

U mnie pod Bielskiem ( za piekiełkiem, droga na szczyrk ;) ) LEDWO -5. Śnieg znika powoli.
Samsung Galaxy Xcover 2, Creative Ziio 7", Nokia N95 8GB, Dell Axim x50 + Socket SDSC 3E Rev.K, Dell Axim x50v + Socket SDSC 3e Rev. J, SiPix Pocket Printer A6,

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #3649 dnia: Grudzień 21, 2009, 09:54:47 »
Cytuj
Niestety mentalność nasza jako wspólnego narodu jest taka a nie inna - z prawem o broni zaimportowanym z USA
zniknęło by kilkaset obywateli po pierwszej dyskotece.



Nie no wiadomo - stopniowo. I imo jak z prawem jazdy - każdy kto chce (niekarany) po szkoleniu i badaniach psychologicznych :)

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #3650 dnia: Grudzień 21, 2009, 10:46:37 »
To gdzie Ty, w zakopcu mieszkasz?

U mnie pod Bielskiem ( za piekiełkiem, droga na szczyrk ;) ) LEDWO -5. Śnieg znika powoli.

Nie w Zakopcu, ale też w górach. Bielsko jest dość ciekawie położone - okoliczne górki nieźle go chronią :)

Nie no wiadomo - stopniowo. I imo jak z prawem jazdy - każdy kto chce (niekarany) po szkoleniu i badaniach psychologicznych :)

To właśnie miałem na myśli. W USA idziesz do sklepu, kupujesz broń, czekasz aż sprawdzą czy nie karany
za coś z ućyciem broni, dostajesz broń. Prawie jak wyjście po chleb ;)
Lost in universe.

*

Offline gasnik

  • **
  • 238
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocurek Ogórek
    • Oficjalna strona
  • Sprzęt: SGXcover2,Nokia N95 8GB,Creative Ziio 7"
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #3651 dnia: Grudzień 21, 2009, 10:49:56 »
Ja mieszkam w dolince, więc mam fajnie :D
Samsung Galaxy Xcover 2, Creative Ziio 7", Nokia N95 8GB, Dell Axim x50 + Socket SDSC 3E Rev.K, Dell Axim x50v + Socket SDSC 3e Rev. J, SiPix Pocket Printer A6,

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #3652 dnia: Grudzień 21, 2009, 11:01:48 »
Prawo o broni w USA jest bardzo złe - zbyt liberalne.

IMO prawo jest tam bardzo dobre. Można dyskutować na temat tego co się teraz dzieje w USA, zwłaszcza w kontekście zmian po 9/11 (PATRIOT Act i wprowadzanie państwa policyjnego) jednakże podstawy prawne sformułowane w liberalnym, oświeceniowym duchu przez Ojców Założycieli to oni mają genialne i to jest coś, czego szczerze im zazdroszczę. U nas państwo odziedziczyło sposób patrzenia na obywatela po starej monarchii - ten w wielu dziedzinach życia jest "nieletnim aż do śmierci" i państwo-rodzic określonych rzeczy zakazuje "dla jego własnego dobra". IMO sytuacja niedopuszczalna.
Oczywiście komentuję tutaj jedynie czwartą poprawkę do konstytucji USA. Nie zaś przepisy wykonawcze wprowadzające tę zasadę w życie. Bo w niektórych stanach faktycznie poszli za daleko - np. gówniarze z Columbine bodajże uzbroili się przez Internet, co jest nie do pomyślenia.
Obywatel powinien mieć święte prawo do bronienia swojej osoby, domu, bliskich i własności "by any means necessery". To prawo powinno być zapisane w konstytucji. Dopiero tutaj wprowadzamy odpowiednie procedury wykonawcze. Można na przykład w początkowej fazie zabronić noszenia broni na ulicy, ale pozwolić na posiadanie jej w domu. Trzeba wprowadzić zasadę, iż człowiek z jakąkolwiek przeszłością kryminalną jest wyłączony z tego przywileju, podobnie jak osoba z zarejestrowaną historią poważniejszych zaburzeń psychicznych itp.

Cytuj
Pomijam fakt walk na tle rasowym. Każda sprzeczka między ludźmi jest
obarczona ryzykiem strzelaniny.

Specyfika społeczeństwa USA. Sami sobie wyhodowali odizolowaną, kryminogenną i robiącą problemy część społeczeństwa chociażby poprzez wieloletnią praktykę segregacji rasowej. Teraz nie naprawią tych błędów w ciągu roku czy dwóch...


Cytuj
Dochodzi problem nie zrównoważenia psychiki ludzkiej - vide strzelaniny w szkołach.

Strzelaniny w szkołach to trochę bardziej skomplikowana sprawa. Widzimy wierzchołek góry lodowej. Polecam estoński film "Klass" z 2007 roku bodajże. U nas przez chwilę leciał w kinach pod głupawym, marketingowym tytułem "Nasza Klasa". Całkiem realistycznie przedstawiony scenariusz wydarzeń, które mogą doprowadzić do takiej tragedii. Z pewnością lepszy od amerykańskiego "Słonia" gdzie sprawcy byli po prostu fanatykami gier komputerowych ze zwichrowanymi umysłami. ;)
Co do jednego masz rację - w sytuacji, gdy dzieciaki mogą zamówić karabinki szturmowe przez Internet mamy do czynienia ze zdecydowanym przegięciem. Pamiętaj jednak, że ci z Columbine planowali dużo więcej. W szkolnej stołówce podłożyli bombę własnej konstrukcji o dość znacznej sile rażenia. Ta na szczęście nie eksplodowała i skończyło się na strzelaninie. W przeciwnym razie doszłoby do tragedii na dużo większą skalę. O czym to świadczy? Broń tak naprawdę nie byłaby im potrzebna. Oni planowali krwawą, samobójczą zemstę na rówieśnikach. Doszłoby do niej tak czy inaczej. Gdyby nie mogli nabyć pistoletów (a to mało prawdopodobne - desperat wyciągnie je spod ziemi) to po prostu poprzestaliby na ładunku wybuchowym, detonując go ręcznie...


Cytuj
W Polsce to prawo jest znów zbyt restrykcyjne - musisz naprawdę udowodnić, że broń Ci jest potrzebna, a i tak
ktoś będzie miał widzimisie i będzie odmowa. Dostęp do broni tak - ale pod nadzorem.

To oczywiste. Nie jestem anarchistą, jestem libertarianinem. Państwo powinno właśnie zajmować się koordynacją. Sprawdzamy czy kandydat nie ma przeszłości kryminalnej, czy ma czystą kartotekę medyczną jeśli chodzi o zaburzenia umysłowe, potem wysyłamy go na badania psychologiczne. Po wszystkim musi jeszcze zaliczyć kurs z obchodzenia się z bronią. Najlepiej dwie części - teoria i strzelnica. Na podobnej zasadzie jak w przypadku prawa jazdy. To powinno wystarczyć.


Cytuj
Kolejną rzeczą jest sposób jej przechowywania - w USA sobie spoczywa w szufladzie, w Polsce musi to być
unieruchomiona kasetka. Nie można dopuścić, aby dziecko sobie wzięło pistolecik aby się pochwalić w szkole.

Dokładnie. Na początku można by po prostu wprowadzić kilkuletni okres próbny, w którym obywatelom dopiero otrzymującym pozwolenie pozwalano by jedynie na trzymanie broni w domu. Jednak pokazanie się z nią na ulicy można by nadal traktować jako posiadanie bez zezwolenia.

Cytuj
Niestety mentalność nasza jako wspólnego narodu jest taka a nie inna - z prawem o broni zaimportowanym z USA
zniknęło by kilkaset obywateli po pierwszej dyskotece.

IMO nie byłoby tak źle. Po zaimportowaniu przepisów z USA otrzymalibyśmy przecież zasady o nieprzyznawaniu zezwoleń osobom z przeszłością kryminalną. Wszelkiego rodzaju dresiki i zadymiarze z dyskotek byliby więc na starcie dyskwalifikowani.
I przede wszystkim co to jest "mentalność naszego narodu"? Nie znoszę rozciągania na ogół zachowań skrajnych, praktykowanych przez rozmaitych oszołomów i dresiarzy...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2009, 11:09:31 wysłana przez Atlantis »

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #3653 dnia: Grudzień 21, 2009, 13:01:11 »
Właśnie tu jest poważna luka w prawie USA. Jeśli starający się o pozwolenie był karany, ale sprawa nie miała powiązań z bronią
(włamania, napady, etc. mogą byćz użyciem broni, więc automatycznie kwalifikują się), to otrzyma on pozwolenie.
Na dodatek nikt nie sprawdza jego stanu psychiki, nie nakreśla stanu osobowości.
Co do tych dyskotek to sprawa nie jest taka prosta. Nawet tzw. dresik w kartotekach policji może mieć nienaganną opinię.
Pod presją otoczenia - "kolegów" - wszystko się może zdarzyć. Sam strzeli, odbiorą mu broń i użyją.
Trzeba byłoby wprowadzić szersze przepisy ochrony imprez tego typu, nie wykluczając zgody na posiadanie broni
(np. ogłuszającej) dla ochrony, kontrole osobiste (nowoczesna broń jest prawie pozbawiona części żelaznych, wykrywacze
metalu mogą nie być wystarczające).
Pisząc o mentalności naszego narodu - miałem na myśli powiedzenia "zastaw się a pokaż się" i "co ja nie dam rady?"
które nadal kształtują nasz obraz w świecie. Bynajmniej nie nazywam tak wszystkich, jednak jeden zły uczynek przyćmiewa
tysiąc innych.
Uwolnić dostęp do broni, ale nasilić wymogi i kontrole.

Już całkiem na marginesie dodam burdel urzędowy - znajomy otrzymał zezwolenie na broń, jednak nie wpisano mu
rodzaju broni, bo... druk był nieczytelny. Sprowadziło się to do tego, że może sobie kupić zarówno broń krótką
jak i długą automatyczną. Policjanci byli mocno zaskoczeni.

A i jeszcze jedno. Jakiś czas temu pojawiło się ogłoszenie, że wojsko wyzbywa się wz. 88 Tantal - karabin automatyczny,
jeden z kilku klonów AK-47. Określili je jako pozbawione cech bojowych. Rozebraliśmy takich kilka - to pozbawienie
cech bojowych rozbawiło nas - wyjęli iglicę. Każdy ślusarz/tokarz bez problemu dorobi ją w ciągu 15 minut.
To przykład skrajnej nieodpowiedzialności.
Napisane: 21-12-2009, 12:43:48
Ja mieszkam w dolince, więc mam fajnie :D

Wg. wykresów pogody ICM to w nocy spadło do -29 stopni :)
Bielska nie znam zbyt dobrze, mieszkałem krótko na Spółdzielców, na lotnisko
chodzilismy wino pić  (swojskie, kolegi babcia robiła. mniam!) :mrgreen:
Lost in universe.

*

Offline gasnik

  • **
  • 238
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocurek Ogórek
    • Oficjalna strona
  • Sprzęt: SGXcover2,Nokia N95 8GB,Creative Ziio 7"
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #3654 dnia: Grudzień 21, 2009, 16:50:09 »
Ooo popatrz  :ok: Wpadnij do mnie kiedyś, co?
Samsung Galaxy Xcover 2, Creative Ziio 7", Nokia N95 8GB, Dell Axim x50 + Socket SDSC 3E Rev.K, Dell Axim x50v + Socket SDSC 3e Rev. J, SiPix Pocket Printer A6,

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #3655 dnia: Grudzień 21, 2009, 16:53:55 »
Nie wybieram się, kiedyś bywałem częściej. No chyba że Techmex się podniesie i znów będą prowadzić szkolenia.
Lost in universe.

*

Offline gasnik

  • **
  • 238
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocurek Ogórek
    • Oficjalna strona
  • Sprzęt: SGXcover2,Nokia N95 8GB,Creative Ziio 7"
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #3656 dnia: Grudzień 21, 2009, 16:55:04 »
No z Techmexem trochę lipa. Ale myślę że sobie poradzą.
Samsung Galaxy Xcover 2, Creative Ziio 7", Nokia N95 8GB, Dell Axim x50 + Socket SDSC 3E Rev.K, Dell Axim x50v + Socket SDSC 3e Rev. J, SiPix Pocket Printer A6,

*

Offline Kuboslaw

  • ****
  • 888
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiech proszę :)
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S, N150, Modecom Freetab 2099
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #3657 dnia: Grudzień 21, 2009, 18:57:59 »
A ja taką kartkę dziś dostałem e-mailem :D

*

Offline copymaker

  • *****
  • 1253
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie helpdesk :)
  • Sprzęt: HTC Desire
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #3658 dnia: Grudzień 21, 2009, 20:42:15 »
moją dzisiejszą radością jest czarny htc hero w wersji era g2 touch; przez chwilę radość przyćmiona została tym, że era daje chińskie podróbki ładowarek do swojej wersji hero, ale nic to i tak się cieszę :)
SPV M3000-->Loox N560-->MDA Vario II-->HTC TyTN II-->HTC TouchDual-->TyTNII-->Touch Pro-->Samsung Omnia 8GB-->Touch HD-->G1-->SPVM5000-->SGH i780->Iphone 3G 16 GB->HTC Hero--> HTC Touch HD->Iphone 3GS->Vario IV->G2->HD2->BB9700->IP3Gs 32GB->Desire

*

Offline pHarel

  • ***
  • 468
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4S / iPhone 5S 32GB / MacBook Air 13
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #3659 dnia: Grudzień 22, 2009, 10:35:17 »
Moja radość z czwartku  :ok:

Wymieniłem diamenta na omnie i muszę przyznać że najlepsza rzecz to bateria  :grin:

Jakieś tam>Hermes>K750>K800>TOSHIBA G900>Diament>i900 Omnia>HTC G1>I900 Omnia>I5700>SGS II>ZTE Blade>Milestone>SGS III > Dell X51 / iPAQ 4100 / iPhone 4S /iPhone 5S 32GB / MacBook Air 13,3 mid 2013 / ATV3