Podziel się swoim smutkiem :(

  • 5513 Odpowiedzi
  • 638649 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline dzikidawid

  • **
  • 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NOTE 2, TAB S 10,5, ONEPLUS ONE
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3720 dnia: Wrzesień 20, 2012, 18:54:45 »
Chyba muszę zakupić baterię 2000 mAh z klapką do SGS II. Bo ta co jest teraz to nie wyciąga.
^^

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3721 dnia: Wrzesień 20, 2012, 19:36:54 »
A ja coś wykombinować z baterią w e66... Z aero2 trzyma mi niecały dzień.  :S

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3722 dnia: Wrzesień 20, 2012, 20:10:05 »
Nie mó że bateria w protezie kompa wytrzyma Ci więcej.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3723 dnia: Wrzesień 20, 2012, 20:36:00 »
A ja coś wykombinować z baterią w e66... Z aero2 trzyma mi niecały dzień.  :S
myslalem ze cie poratuje ale nie mam tego modelu baterii w swoich zbiorach  :-|
chol..ra jasna

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3724 dnia: Wrzesień 20, 2012, 20:41:59 »
Tutaj jest BL-4U, widziałem tą watki na forach o dopasowaniu innej bateri, nie pamietam, ktos zaproponował chyba Bl-5u. Ogolnie e66 trzyma dwa dni, no ale cały czas 3g, w stanie spoczynku trzyma dzień.

Daras: Jaka proteza kompa? Mówisz o Q1? Sprzęcie z 2008 roku? Normalny, przenośny komputer. Na codzien robi za moją stacjonarkę, która... Ma padniete hdd. Mi to wystarcza. Nie obrażaj. Widziałeś kompa, który trzyma 15-20 godzin na baterii?

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3725 dnia: Wrzesień 21, 2012, 02:52:58 »


Daras: Jaka proteza kompa? Mówisz o Q1? Sprzęcie z 2008 roku? Normalny, przenośny komputer. Na codzien robi za moją stacjonarkę, która... Ma padniete hdd. Mi to wystarcza. Nie obrażaj. Widziałeś kompa, który trzyma 15-20 godzin na baterii?

15 jak najbardziej osiągalne.
Zabytkowe Eee PC 901 na baterii 12k 12 godzin żyje.

A proteza dlatego że czas jaki osiągasz spokojnie biją lapki z 15,6" matryc,a i kilkanaście razy mocniejsze od Q1.
W skrócie masz UPS zamiast baterii a taka protetyka niewiele ma wspólnego zmobilnością.

Połączone: Wrzesień 21, 2012, 07:18:48
Tak na marginesie moim wczorajszym smutkiem była akcja na przystanku.
Jakiś palant na rowerze się spruł chyba że mu z drogi nie zlazłem.
Zaprosiłem do wyjasnienia problemu a on zlazł z rowera i nóż wyciągnął...
Dokonałem epickiego oprysku żelem obezwładniającym a potem pokazałem mu swój nóż...
Mój był większy...

Kolo ewidentnie zaczął się spieszyć. :P
A szkoda, taką miałem chęć obić debilowi ryja... :mysli:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2012, 07:18:48 wysłana przez daras28-82 »
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Paniki

  • ***
  • 337
  • Płeć: Mężczyzna
  • [...] Jestem Ja i nie ma lepszych [...]
    • Audio SPA
  • Sprzęt: Chwilowo Spica :)... już po uff ;)
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3726 dnia: Wrzesień 21, 2012, 08:35:54 »
Ludzie inni też widzieli? :D
Typhon > G500 > Wizard > Trinity > 5300 XM (Przejściowo) > Blue Angel > G900 > TyTN II > Diamond > Hero > Diamond 2 > Wildfire S > Milestone > Desire > Desire Z > HD2 > Desire HD > V970 > Evo 3D > Evo 3D > Galaxy S II > Galaxy Spica :E > Galaxy S II >

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3727 dnia: Wrzesień 21, 2012, 08:46:44 »
Inni w jakim sensie?

A poważnie to tak, chmarę dzieciaków rozgonił i dwie małolatki przejeżdżając przez przystanek, ja mu nie zszedłem z drogi jako jedyny.
Gówno miał tam palant do szukania bo jest zakaz jazdy na rowerach po chodnikach gdy obok jest jezdnia.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Qklux

  • ***
  • 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • CS 1.6 addict
  • Sprzęt: LOOX_420 HTC_Hermes LG_Swift_L5
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3728 dnia: Wrzesień 21, 2012, 15:19:17 »
pokazałem mu swój nóż...
Mój był większy...
Pokażesz swoją zabawkę?  :P

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3729 dnia: Wrzesień 21, 2012, 15:39:16 »
Cytuj
Gówno miał tam palant do szukania bo jest zakaz jazdy na rowerach po chodnikach gdy obok jest jezdnia.
Polecam przeczytać nowelizację ustawy z czerwca(lipca?) zeszłego roku. W warunkach szczególnych - zła pogoda, słaba widoczność, lub gdy na drodze dopuszczalna prędkość jest powyżej 50km/h rowerzysta MA prawo jechać po chodniku. Nie wiem czy którykolwiek warunek został tu spełniony, ale twoje stwierdzenie jest wyraźną nieznajomością prawa.
Natomiast, żeby nie było. Jadąc po chodniku ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa wszystkim pieszym. Tak więc nie czepiam się sytuacji, gdzie niezaleznie od tego w jakich warunkach miało to miejsce - łamał przepisy, a twojego stwierdzenia odnośnie samej jazdy po chodniku.
To samo ta ustawa wprowadziła jazdę parami w szczególnych warunkach, jak i debilną (nawet dla mnie, gdzie więcej jeżdzę rowerem niż samochodem) zasadę pierwszeństwa rowerzysty na ścieżce do skręcającego auta.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2012, 15:41:35 wysłana przez Kajetan Krykwiński »

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3730 dnia: Wrzesień 21, 2012, 16:04:25 »
Dodajmy, że jeżeli jest ścieżka rowerowa to rowerzysta ma pierwszenstwo przed pieszymi - o ile jest ta sciezka przy chodniku, na chodniku.

Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3731 dnia: Wrzesień 21, 2012, 17:14:44 »
We wrocławiu jest masakra, co do rowerzystów, sa kontrapasy, ale nikt ich nie pilnuje i kierowcy na nie najeżdzają.!

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3732 dnia: Wrzesień 21, 2012, 17:44:55 »
W zabrzu prawie w ogole nie ma scieżek rowerowych, dwa smieszne przyklady: przez rynek jest sciezka rowerowa, ktora jest poprowadzana przez przystanek - ludzie mają to gdzieś i już nie raz wjechałem w człowieka w tym miejscu. Drugi: Droga przez pola łącząca dwie dzielnice, z kilometr może ma, zero chodznika, w miejsce chodnika zrobili sciezke rowerową... A ludzie ulicą mają iść czy polem?  :-|

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3733 dnia: Wrzesień 21, 2012, 17:57:30 »
AFAIR jeśli wzdłuż drogi nie ma chodnika, pieszy ma prawo poruszać się ścieżką, a żeby było śmieszniej ma tam jeszcze pierwszeństwo. Acz podstawy prawnej już nie pamiętam.

A że we Wrocławiu jest masakra - przekonałem się składając papiery na politechnikę. Chodnik, ścieżka, parking. Zagadka - jak bezpiecznie dojść do auta? Bo oczywiście chcąc otworzyć auto zostałem skasowany przez gościa który zapierdzielał (tu się nie dziwię, sam mam ładną średnią), ale w słuchawkach, za co powinni tępić. Oczywiście ani krzyknąć, ani zadzwonić nie mógł... Na szczęście tak uderzył że ani mnie ani autu ani jemu się nic nie stało.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2012, 18:04:39 wysłana przez Kajetan Krykwiński »

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3734 dnia: Wrzesień 21, 2012, 19:13:01 »
Cytuj
Gówno miał tam palant do szukania bo jest zakaz jazdy na rowerach po chodnikach gdy obok jest jezdnia.
Polecam przeczytać nowelizację ustawy z czerwca(lipca?) zeszłego roku. W warunkach szczególnych - zła pogoda, słaba widoczność, lub gdy na drodze dopuszczalna prędkość jest powyżej 50km/h rowerzysta MA prawo jechać po chodniku. Nie wiem czy którykolwiek warunek został tu spełniony, ale twoje stwierdzenie jest wyraźną nieznajomością prawa.
Natomiast, żeby nie było. Jadąc po chodniku ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa wszystkim pieszym. Tak więc nie czepiam się sytuacji, gdzie niezaleznie od tego w jakich warunkach miało to miejsce - łamał przepisy, a twojego stwierdzenia odnośnie samej jazdy po chodniku.
To samo ta ustawa wprowadziła jazdę parami w szczególnych warunkach, jak i debilną (nawet dla mnie, gdzie więcej jeżdzę rowerem niż samochodem) zasadę pierwszeństwa rowerzysty na ścieżce do skręcającego auta.


Znam te szczegóły w przeciwieństwie do większości rowerzystów czujących się wysoce uprzywilejowani na wszelkich terenach...

W tym miejscu akurat wolna jezdnia przy samym chodniku i piękna słoneczna pogoda.
Dodajmy, że jeżeli jest ścieżka rowerowa to rowerzysta ma pierwszenstwo przed pieszymi - o ile jest ta sciezka przy chodniku, na chodniku.


Nie ma tam ścieżki, jest tylko chodnik i jezdnia, w danym momencie całkowicie wolna od samochodów.

https://maps.google.pl/maps?q=%C5%9Bwi%C4%99tokrzyska+gda%C5%84sk&hl=pl&ie=UTF8&ll=54.318099,18.586746&spn=0.000434,0.001321&hnear=%C5%9Awi%C4%99tokrzyska,+Gda%C5%84sk,+Pomorskie&gl=pl&t=h&z=20
Dokładnie to miejsce.

Połączone: Wrzesień 21, 2012, 19:14:41
pokazałem mu swój nóż...
Mój był większy...
Pokażesz swoją zabawkę?  :P


Dość spory nóż ratowniczy z solidnym, grubym ząbkowanym ostrzem.
Automat oczywiście.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2012, 19:14:41 wysłana przez daras28-82 »
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Qklux

  • ***
  • 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • CS 1.6 addict
  • Sprzęt: LOOX_420 HTC_Hermes LG_Swift_L5
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3735 dnia: Wrzesień 21, 2012, 19:21:52 »
Dość spory nóż ratowniczy z solidnym, grubym ząbkowanym ostrzem.
Automat oczywiście.
Mógłbyś zapodać jakieś zdjęcie z dłonią/telefonem dla porównania?
Kiepsko orientuję się w temacie, a zastanawia mnie ile takie coś zajmuje miejsca.

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3736 dnia: Wrzesień 21, 2012, 19:32:57 »
A to nie jest tak, że jak się ma nóż dłuższy, niż szerokość dłoni to policja się czepia..?  :mysli: Coś takiego mi się obiło o uszy kiedys...

*

Offline Paveu69

  • *****
  • 1174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Brzeg (Wrocław)
  • Sprzęt: BlackBerry KeyOne, Galaxy Note 3, iPad mini 2
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3737 dnia: Wrzesień 21, 2012, 19:40:56 »
A to nie jest tak, że jak się ma nóż dłuższy, niż szerokość dłoni to policja się czepia..?  :mysli: Coś takiego mi się obiło o uszy kiedys...
To było dawno temu...
Teraz możesz chodzić po ulicy z kataną, maczetą czy półtorakiem, o ile powiesz że jesteś hobbystą, lub kolekcjonerem  :ok:

Nie można mieć tylko noża ukrytego w innej rzeczy / zamaskowanego.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2012, 19:44:56 wysłana przez Paveu69 »
Nienawidzę Androida!

*

Offline Kuboslaw

  • ****
  • 888
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiech proszę :)
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S, N150, Modecom Freetab 2099
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3738 dnia: Wrzesień 21, 2012, 19:41:21 »
Skołowałem sobie samsunga chat 335 ale niestety ma simlock na orange. Wie ktoś jak zdjąć to ustrojstwo  :-|

*

Offline jirajamgo

  • ****
  • 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi Max 6/128gb
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3739 dnia: Wrzesień 21, 2012, 19:42:47 »
Ja tam mam gdzieś w domu stary poczciwy tasak  :P  :mrgreen:

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3740 dnia: Wrzesień 21, 2012, 19:44:53 »
Dość spory nóż ratowniczy z solidnym, grubym ząbkowanym ostrzem.
Automat oczywiście.
Mógłbyś zapodać jakieś zdjęcie z dłonią/telefonem dla porównania?
Kiepsko orientuję się w temacie, a zastanawia mnie ile takie coś zajmuje miejsca.

Składany więc wiele miejsca nie sajmuje.
Tylko dość ciężki.

http://allegro.pl/potezny-noz-ratowniczy-skladany-scyzoryk-gratis-i2594077871.html

Dokładnie coś takiego.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Qklux

  • ***
  • 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • CS 1.6 addict
  • Sprzęt: LOOX_420 HTC_Hermes LG_Swift_L5
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3741 dnia: Wrzesień 21, 2012, 19:53:21 »
Ładny  :O~
Zawsze chciałem mieć nóż tego typu, ale nigdy nie znalazłem wystarczającego powodu, by kupić.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3742 dnia: Wrzesień 21, 2012, 20:10:35 »
Ten akurat mogę polecić, bardzo dobra jakość za rozsądną cenę.
Ostry jak diabli, można się nim golić lub skaleczyć przypadkiem.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3743 dnia: Wrzesień 22, 2012, 00:42:54 »
AFAIR jeśli wzdłuż drogi nie ma chodnika, pieszy ma prawo poruszać się ścieżką, a żeby było śmieszniej ma tam jeszcze pierwszeństwo. Acz podstawy prawnej już nie pamiętam.

A że we Wrocławiu jest masakra - przekonałem się składając papiery na politechnikę. Chodnik, ścieżka, parking. Zagadka - jak bezpiecznie dojść do auta? Bo oczywiście chcąc otworzyć auto zostałem skasowany przez gościa który zapierdzielał (tu się nie dziwię, sam mam ładną średnią), ale w słuchawkach, za co powinni tępić. Oczywiście ani krzyknąć, ani zadzwonić nie mógł... Na szczęście tak uderzył że ani mnie ani autu ani jemu się nic nie stało.
Najlepiej - olewać ścieżki. To nie są ścieżki dla rowerów, to są ścieżki przeciw rowerom. Korzystanie z jezdni jest duuuużo bezpieczniejsze i wygodniejsze.
Co do Wrocka to faktycznie masakra, trzeba "trochę" naginać przepisy, żeby nie jechać przez miasto godzinami albo nie wyjechać na ścianę (miejsca niestety już nie pomnę).
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3744 dnia: Wrzesień 22, 2012, 10:27:24 »
Cytuj
Najlepiej - olewać ścieżki.
Tak i nie. Polecam, kto może, udać się do gminy Kleszczów (tej przy odkrywce węgla pod Bełchatowem), tam jazda ścieżką to czysta przyjemność. Ale te układane z kostki kompletnie mijają się z przepisami (choćby podjazdy do posesji, a u nas geniusze nie zrobili przejazdów rowerowych - znak końca ścierzki a po drugiej stronie ulicy nowa, kostka położona jak na chodniku - a powinna być odwrotnie [stroną płaską, nie ścinaną], rozdzielenie od chodnika, brak przejazdów rowerowych, etc, etc). Kiedyś kolega zaczął mi wyliczać listę uchybień na wieluńskich ścieżkach (choćby te podjazdy do posesji co 20-30m, więcej jak 25km/h nie da się ujechać, kiedy szosą na MTB(!) leci się równo z samochodami 50-60km/h, nie mówiąc o kolarce), to spokojnie można by się sądownie wybronić, bo jazda nimi jest mniej bezpieczna niż asfaltem.

Inna bajką są debile którzy wyprzedzają tym samym pasem, i zwykle jeszcze mają pretensje. Fajnie, jak jedzie stara babcia/dziadek, ledwo kręci 5km/h i zygzakiem - pretensje mieć można. My wyciągnęliśmy tu np nieco odmienne wnioski co do jazdy parami (w końcu ustawa definiuje to tak samo dokładnie jak złe warunki pogodowe) - "jeśli nie stwarza ona zagrożenia na drodze" - jadąc dwójkami kierowca choćby się z..rał, musi wyprzedzić drugim pasem jak normalny samochód. I co wesołe - naprawdę nieliczni trąbią, a wręcz jak się jeszcze pokaże że droga np za łukiem jest wolna to podziękują. A po pierwsze - z zachowaniem ustawowego metra i tak musi tak wyprzedzić, więc wymusza to przepisową jazdę, po drugie kolumna rowerów staje się 2x krótsza do wyprzedzenia. A palcy juz brakuje aby wyliczyć wszystkie sytuacje z ostatniego roku gdzie baran miał do wyboru czołówkę albo kogoś na rowerze skasować.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2012, 10:30:11 wysłana przez Kajetan Krykwiński »

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3745 dnia: Wrzesień 22, 2012, 13:55:47 »
byłem w tym roku w austrii, zupełnie inny świat jeśli chodzi o podejście do komunikacji, jak wizyta na innej planecie. W Polsce lepiej nie będzie, jest wręcz coraz gorzej, teraz każdy nowy chodnik ma tabliczki "ścieżka pieszo-rowerowa". Wszystko, żeby wygonić z jezdni. Poruszając się jezdnią przynajmniej rzadko kto wyjeżdża mi maską z boku...
Cytuj
A palcy juz brakuje aby wyliczyć wszystkie sytuacje z ostatniego roku gdzie baran miał do wyboru czołówkę albo kogoś na rowerze skasować.
Wczoraj wracałem po zmroku, oświetlony byłem nawet aż za dobrze, z naprzeciwka co drugi kretyn walił mi długimi, kilkanaście razy musiałem spieprzać na pobocze, bo panicz sobie wyprzedza z naprzeciwka. Nawet w dzień na prostej drodze nie można się "wyłączyć", bo a nóż jakiś kretyn będzie sobie wyprzedzał i wyjedzie ci na twój pas.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3746 dnia: Wrzesień 22, 2012, 17:36:38 »
Rozumiem Was, ale rowerzyści są zle odbierani, bo większość nie umie poruszać się po drodze. W Polsce od 18 roku życia nie potrzeba żadnego dokumentu do poruszania się rowerem po drodze. Bardzo rzadko się zdarza, że rowerzysta wjezdzajac na główną drogę i skrecajac w prawo w ogóle się popatrzy, nie mówiąc o ustąpieniu!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2012, 17:38:59 wysłana przez tomaszkap »
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3747 dnia: Wrzesień 22, 2012, 18:21:25 »
Myślę, że to nie o rowerzystów chodzi konkretnie, a o polską mentalność kierowcy. Za kółko samochodowe też parę razy w miesiącu wsiadam i dużo lepiej nie jest, np wyprzedzanie, aby zaraz zahamować Ci przed maską i skręcić w bok też niestety jest normą. O ile samochodem trochę łatwiej wywalczyć swoje pierwszeństwo, roweru nikt nie respektuje, przywali - trudno.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3748 dnia: Wrzesień 22, 2012, 19:52:39 »
Rozumiem Was, ale rowerzyści są zle odbierani, bo większość nie umie poruszać się po drodze. W Polsce od 18 roku życia nie potrzeba żadnego dokumentu do poruszania się rowerem po drodze. Bardzo rzadko się zdarza, że rowerzysta wjezdzajac na główną drogę i skrecajac w prawo w ogóle się popatrzy, nie mówiąc o ustąpieniu!

I wyobraź sobie dziadka na ukrainie pod górkę środkiem pasa a za nim sznurek trąbiących samochodów...
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline abderyta

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: takie tam
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3749 dnia: Wrzesień 22, 2012, 20:10:52 »
Niezależnie czy kombajnem, traktorem, ciągnikiem siodłowym, osobówką czy rowerem. W Polsce po prostu nie ma kultury jazdy, jak na zachodzie. Podobnie, jak infrastruktury.

Jakoś za granicą nikogo nie boli, że zjeżdżając z ronda trzeba zerknąć czy na ścieżce nie ma rowerzysty. I w razie potrzeby mu ustąpić. Podobnie, gdy pieszy stoi przy przejściu. Ale i ścieżki powinny być sensowniej projektowane. Po co przebiegają przez przystanki? Dlaczego budując chodnik ze ścieżką od podstaw nie można ścieżki puścić pół metra od chodnika?

I tak dalej w ten deseń.

Połączone: Wrzesień 22, 2012, 20:12:41
Rozumiem Was, ale rowerzyści są zle odbierani, bo większość nie umie poruszać się po drodze. W Polsce od 18 roku życia nie potrzeba żadnego dokumentu do poruszania się rowerem po drodze. Bardzo rzadko się zdarza, że rowerzysta wjezdzajac na główną drogę i skrecajac w prawo w ogóle się popatrzy, nie mówiąc o ustąpieniu!

I wyobraź sobie dziadka na ukrainie pod górkę środkiem pasa a za nim sznurek trąbiących samochodów...

A wyobraź sobie, że za tym dziadkiem idziesz po schodach na 2 piętro. Też uważasz, że trzeba go popędzać?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2012, 20:12:41 wysłana przez abderyta »