bateria

  • 51 Odpowiedzi
  • 14912 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline hose

  • 29
  • Hermes, O2
bateria
« dnia: Maj 06, 2010, 01:46:11 »
Ile Wam wytrzymuje telefon bez ladowania?

*

Offline linshi

  • *****
  • 555
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum.
  • Sprzęt: Xperia Z3 Compact
Odp: bateria
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 06, 2010, 12:54:51 »
Pierwsze 2-3 dni po max 10h, teraz około 2 dni, przy normalnym użytkowaniu - czyli rozmowy, maile, trochę internetu.
Czy aby na pewno ?

*

Offline djoutsider

  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Htc Desire, 3Gs
Odp: bateria
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 06, 2010, 16:22:15 »
Srednio dzien  :-| a przy intensywnym bawieniu laduje fona dwa razy dziennie  :( oczywiscie przy wlaczonych appsach jak facebook gmail etc. internet mam unlimited wiec duzo uzywam, a 19 maja wychodzi android 2.2 to moze lepiej bedzie trzymala bateria gdyz nie ma pozerac az tak duzo pamieci, o ile bedzie dla desire update ale mysle ze tak  :wink:

Nie bawiac sie duzo bateria trzyma dluzej niz moj poprzednik HD2 wiec nie jest zle  :ok:

*

Offline qrees

  • **
  • 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire
Odp: bateria
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 07, 2010, 19:48:21 »
Dwa dni przy normalnym używaniu: kilka rozmów dziennie, trochę przeglądania stron, ze 2 godziny słuchania muzyki.

*

Offline michalwil

  • *
  • 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I-mate Ultimate 9502, HTC Desire
Odp: bateria
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 07, 2010, 23:30:21 »
Jestem teraz pozytywnie zaskoczony. Telefon na początku 1 dzień max. Praktycznie nawet przy zwykłym używaniu (rozmowy, sms, sprawdzenie poczty, kilkanaście minut gry) telefon nie wytrzymywał nawet doby. Postanowiłem sformatować telefon (przywrócić ustawienia fabryczne) i telefon po tej akcji trzyma mi już drugą dobę i nadal jest jeszcze około 25 % baterii. Co ciekawsze wyjątkowo intensywnie go używałem. kilkadziesiąt minut w internecie po WiFi, dużo rozmów, dużo grania, radio, muzyka. Pozytywne odczucie.

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: bateria
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 08, 2010, 00:17:53 »
niektóre aplikacje mają tendencje do "pożerania baterii". Szczególnie te mając dostęp do GPS.
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline linshi

  • *****
  • 555
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum.
  • Sprzęt: Xperia Z3 Compact
Odp: bateria
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 08, 2010, 03:04:38 »
niektóre aplikacje mają tendencje do "pożerania baterii". Szczególnie te mając dostęp do GPS.

Wbrew pozorom, nie jest aż tak źle, może i żrą baterię ale nie więcej niż gry :)
Czy aby na pewno ?

*

Offline michalwil

  • *
  • 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I-mate Ultimate 9502, HTC Desire
Odp: bateria
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 08, 2010, 14:17:28 »
No i HTC właśnie padł. 2,5 doby - dość intensywnego używania. To jest całkiem niezły wynik. Moim zdaniem ten format pomógł. To raczej nie kwestia programów - bo GPS nie używałem i nie miałem zainstalowanych. Po prostu bateria musi się ułożyć. A formt być może pomógł.  :ok:

*

Offline djoutsider

  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Htc Desire, 3Gs
Odp: bateria
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 10, 2010, 11:36:32 »
Jestem teraz pozytywnie zaskoczony. Telefon na początku 1 dzień max. Praktycznie nawet przy zwykłym używaniu (rozmowy, sms, sprawdzenie poczty, kilkanaście minut gry) telefon nie wytrzymywał nawet doby. Postanowiłem sformatować telefon (przywrócić ustawienia fabryczne) i telefon po tej akcji trzyma mi już drugą dobę i nadal jest jeszcze około 25 % baterii. Co ciekawsze wyjątkowo intensywnie go używałem. kilkadziesiąt minut w internecie po WiFi, dużo rozmów, dużo grania, radio, muzyka. Pozytywne odczucie.

Zrobilem jak napisales i musze powiedziec ze faktycznie masz racje. Potwierdzam  bateria potrafi wytrzymac nawet 2x dluzej, sprawdzone ! :ok:

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: bateria
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 15, 2010, 16:04:01 »
zaraz ktos napisze "bateriowy koszmar", trzyma pewnie standardowo 2 dzionki jak sie dzwoni i poczte sprawdza,  mozna sprawdzic co pozera baterie
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline H4mm3R

  • 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia X1, HTC Desire, Desire S, One X
Odp: bateria
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 12, 2010, 09:40:54 »
To jaki polecacie program do backup'u przed takim formatem?

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: bateria
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 12, 2010, 09:46:34 »
Do a nandroid backup!

Zapoznaj się z kompedium wiedzy o Desire...
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline H4mm3R

  • 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia X1, HTC Desire, Desire S, One X
Odp: bateria
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 12, 2010, 10:26:23 »
Chodziło mi o smsy, kontakty, połączenia przed przywróceniem ustawień fabrycznych. W ROOTowanie nie chce mi się bawć..

*

Offline medive

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire, ASUS S96S
Odp: bateria
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 24, 2010, 15:00:01 »
Witajcie
Chciałbym żebyście podzielili się jak długo trzyma wam bateria i przy jakim obciążeniu

u mnie jest 1-1,5 dnia
1-2 godzin wifi (przeglądanie stron/sprawdzanie co nowego w markecie)
2-4 godzin gierki i bawienie się aplikacjami (głównie emulator GBA)

*

Offline qrees

  • **
  • 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire
Odp: bateria
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 24, 2010, 16:12:58 »
u mnie wytrzymuje do 3 dni, ale jak bawie się emulatorami (nesoid, snesoid itp) to może być nawet 1 dzień, co w sumie nie dziwne.

Poza tym, temat był już wałkowany, po co nowy wątek? http://pdaclub.pl/forum/htc-desire/bateria-164366/

*

Offline medive

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire, ASUS S96S
Odp: bateria
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 24, 2010, 18:11:01 »
a to przepraszam umkną mojej uwadze czyli w sumie wątki do scalenia

*

Offline porosiu

  • **
  • 169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd, htc desire,evo 3d
Odp: bateria
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 09, 2010, 13:17:06 »
Podepne Sie pod temat zeby nie zakladac nowego watku . Przez przypadek wlaczylem podswietlanie ekranu podczas ladowania bateri wie Ktos gdzie to wylaczyc ? Juz dluzsza chwile szukam I nie moge znalezc

*

Offline medive

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire, ASUS S96S
Odp: bateria
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 09, 2010, 13:23:42 »
co masz na myśli? jakie podświetlenie?

*

Offline Jeremy

  • ****
  • 616
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: bateria
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 09, 2010, 14:45:03 »
Ustawienia->Aplikacje->Dla programistów->Zostaw włączony (dokładna treść komunikatów może się różnić, bo ja korzystam teraz z customowanego froyo dla Hero, ale ścieżka na pewno ta sama)
Zapewne o to Ci chodziło. Jeżeli nie, to nic mi innego nie przychodzi do głowy.
Nie pytaj mnie, jak zrobić roota, jak wgrać nowy rom itd. Jeżeli nie potrafisz znaleźć tych informacji samemu lub też nie rozumiesz znajdujących się w Sieci i na tym forum instrukcji, to znaczy, że nie powinieneś się za to zabierać...

*

Offline porosiu

  • **
  • 169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd, htc desire,evo 3d
Odp: bateria
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 09, 2010, 16:19:06 »
ja korzystam tez z froyo 2.2 mam  ustawienia- ale nie mam dla programistow :worried:

chodzilo mi o to ze gdy podlanczam ladowarke to ekran sie tylko przygasza a nie gasnie wczesniej  bylo ze po 30 sek gasl  :wink:

*

Offline Jeremy

  • ****
  • 616
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: bateria
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 09, 2010, 17:15:28 »
jakie w takim razie masz opcje w menu ustawienia->aplikacje?
Nie pytaj mnie, jak zrobić roota, jak wgrać nowy rom itd. Jeżeli nie potrafisz znaleźć tych informacji samemu lub też nie rozumiesz znajdujących się w Sieci i na tym forum instrukcji, to znaczy, że nie powinieneś się za to zabierać...

*

Offline porosiu

  • **
  • 169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd, htc desire,evo 3d
Odp: bateria
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 09, 2010, 17:41:06 »
dzieki za probe pomocy ale  sobie poradzilem :ok:  dokladnie ustawienia - aplikacje-tworzenie- zostaw wlaczony.. i jest juz oki :proud:

*

Offline Jeremy

  • ****
  • 616
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: bateria
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 09, 2010, 18:29:58 »
wiesz "tworzenie" (ang. develop) oznacza właśnie narzędzia programistyczne - wystarczyło pomyśleć.  :] Anyway gratuluję.
Nie pytaj mnie, jak zrobić roota, jak wgrać nowy rom itd. Jeżeli nie potrafisz znaleźć tych informacji samemu lub też nie rozumiesz znajdujących się w Sieci i na tym forum instrukcji, to znaczy, że nie powinieneś się za to zabierać...

HTC Desire bateria trzyma strasznie krótko.
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 16, 2010, 12:55:59 »
Kilka dni temu stałem się posiadaczem nowiutkiego HTC Desire. Wszystko byłoby ok gdyby nie fakt, że bateria trzyma strasznie krótko. Na serwisie "www.naprawisz.to" dowiedziałem się, że jest to normalne przy tak zaawansowanych telefonach. To jest normalne tak jak tam mi powiedzieli (przy delikatnym użytkowaniu ok 11 godzin to trochę krótko)?? Czy może to coś z moim sprzętem jest coś nie tak i powinienem go reklamować?? Pomóżcie.
skończ już spamować tym linkiem i zapoznaj się z regulaminem forum!!!

*

Offline qrees

  • **
  • 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire
Odp: bateria
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 16, 2010, 13:13:36 »
Kilka dni temu stałem się posiadaczem nowiutkiego HTC Desire. Wszystko byłoby ok gdyby nie fakt, że bateria trzyma strasznie krótko. Na serwisie "www.naprawisz.to" dowiedziałem się, że jest to normalne przy tak zaawansowanych telefonach. To jest normalne tak jak tam mi powiedzieli (przy delikatnym użytkowaniu ok 11 godzin to trochę krótko)?? Czy może to coś z moim sprzętem jest coś nie tak i powinienem go reklamować?? Pomóżcie.
11 godzin to rzeczywiście krótko, ja przy normalnym używaniu (rozmowy, trochę przeglądania internetu, wifi cały czas włączone) mam około 2 dni.

Zainstaluj sobie jakoś monitor procesów (polecam SystemPanel) i zobacz czy ci jakiś program cały czas w tle działa i zżera baterię. Jeżeli tak, to nie instaluj task killera, bo będzie jeszcze gorzej, tylko odinstaluj ten program. Jeżeli to systemowy, to pogrzeb w konfiguracji tego programu.

*

Offline medive

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire, ASUS S96S
Odp: bateria
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 16, 2010, 14:22:05 »
sprawdź telefon programem Watts pokazuje zużycie prądu względem osi czasu

od jakiego poziomu procentowego ładujesz baterię?
najlepiej jest jak się ładuje od około 5%

*

Offline kourier

  • **
  • 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Abrakadabra!
  • Sprzęt: loox720, htc diamond, sga, sgt7, sgs2
Odp: bateria
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 17, 2010, 22:08:07 »
nie wiem czy już się pojawiło, ale jak podają na xda, bardzo dobrze robi kalibracja akumulatora (nie, nie chodzi o formowanie) :)

1. włączony tel ładować do zielonej LEDy
2. odpiąć tel od ładowarki
3. wyłączyć tel
4. podpiąć do ładowarki
5. wyłączony tel ładować do zielonej LEDy
6. odpiąć od ładowarki
7. włączyć tel i poczekać aż całkowicie wstanie
8. wyłączyć tel
9. podpiąć do ładowarki
10. znowu ładować do zielonej LEDy
11. włączyć i voila

wystarczy tylko raz (raz na każde np. wgranie nowego ROMu), a ponoć działa cuda.. :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2010, 22:19:33 wysłana przez wizja »
Metaverse.out.deliver("life");

*

Offline medive

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire, ASUS S96S
Odp: bateria
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 18, 2010, 13:49:37 »
jak coś przetestuj ale dla mnie to raczej siła autosugestii :P
bez takich zabiegów doszedłem do około 4 dni bez ładowania
przy normalnym użytkowaniu
1-1,5 godziny internet wifi
0,5-1 godziny grania
kilka smsów
kilka krótkich rozmów około 2-5 min każda
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2010, 13:51:45 wysłana przez medive »

*

Offline Jeremy

  • ****
  • 616
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: bateria
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 18, 2010, 21:39:29 »
Nie jest to siła sugestii (rzeczywiście android przechowuje ustawienia dotyczące baterii i czasem może mu się coś pomieszać - wtedy taki reset pomaga), ale też nie jest potrzebny często. I nie, cudów nie działa - chyba że ktoś ma problem pt. "podejrzanie krótki czas pracy nawet przy wyłączonych wszystkich wodotryskach". Ale to rzadki przypadek.

Wszystko opiera się na takim śmiesznym zjawisku: telefon nie może "zajrzeć" do wnętrza baterii, żeby się dowiedzieć, ile w niej jest prądu. Nie może też jej przeładować ani rozładować do końca, bo to grozi jej uszkodzeniem (w baterii jest nawet specjalny układ, który to uniemożliwia). Dlatego obliczanie, czy bateria jest "pełna" czy "pusta" odbywa się w sposób syntetyczny - kalibracja nie robi niczego z baterią. Ona tylko zmienia ustawienia wewnętrzne systemu. Btw. Ten sam efekt przynosi wipe baterii w recovery. Tylko tam trzeba to zrobić nieco inaczej: rozładować telefon, żeby gonił "na oparach" (5% lub mniej), wejść do recovery, dokonać wipe baterii, zresetować, włączyć telefon i naładować normalnie. Obie metody dają ten sam efekt.
Nie pytaj mnie, jak zrobić roota, jak wgrać nowy rom itd. Jeżeli nie potrafisz znaleźć tych informacji samemu lub też nie rozumiesz znajdujących się w Sieci i na tym forum instrukcji, to znaczy, że nie powinieneś się za to zabierać...

*

Offline Tomasz Urbanowicz

  • **
  • 134
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: E71 HTC Desire iPhone 3G
Odp: bateria
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 05, 2010, 07:48:36 »
jak coś przetestuj ale dla mnie to raczej siła autosugestii :P
bez takich zabiegów doszedłem do około 4 dni bez ładowania
przy normalnym użytkowaniu
1-1,5 godziny internet wifi
0,5-1 godziny grania
kilka smsów
kilka krótkich rozmów około 2-5 min każda
Jak masz ustawiony fon, że tyle Ci trzyma?? Jaki ROM?